Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΨΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Θέλω πολύ να ξεκινήσω να ψωνίζω και να φτιάχνω το δωμάτιο, αλλά δεν με αφήνουν. Ο άντρας μου, η μητέρα μου, είναι αρνητικοί. Οταν μπω στον μήνα μου, λένε. Θα ξεκινήσω στα τέλη Φεβρουαρίου.

an1cCqX00001110MDAwODM1ZHwwMDAwMTExZGF8RWxlbmkgaXMgaGVyZSBmb3I.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα πρωτα φορμακια και ζυπουνακια τα αγορασα 1 μηνα πριν την γεννα και τοκρεβατι(μου δανεισε μια φιλη την καλαθουνα σε αυτο το διαστημα) και το καροτσι ενα μηνα μετα την γεννα

Link to comment
Share on other sites

τα έπιπλα καλό είναι να τα παραγγείλεις περίπου 2 μήνες πριν την πητ, γιατί κάνουν κατα μέσο όρο 1,5 μήνα για να έρθουν. όταν μπεις στο μήνα σου πάρε λίγα ζιπουνάκια, λίγα πιτζαμάκια, σεντόνια και κουβερτούλα και το καρεκλάκι αυτοκινήτου. όλα τα άλλα ή θα στα φέρουν ή θα τα πάρεις μετά!!

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτη την εβδομαδα θα αγορασω καροτσι και κουνια μιας και θελω να επωφεληθω και απο τις εκπτωσεις ..

 

Τα ρουχαλακια και τα υπολοιπα θα τα αγορασω μεχρι τελος φλεβαρη ολα!!

 

Και μενα οι γονεις μου ειναι αρνητικοι αλλα προτιμω να παω τωρα που εχω μια αλφα ευχαιρια κινησεων παρα στον 9ο που δεν θα παρω να κανω βημα..

 

Επισης μου ειπαν οτι τα επιπλα ειναι καλο να τα παρεις ενα μηνα νωριτερα να τα ανοιξεις να ξεμυρισουν ...

Link to comment
Share on other sites

εγω τα παιρνα απο πολύ νωρις και ειχα το δωματιο ετοιμο απο τον 6ο....εξαλλου με τη κοιλια ναααα τουρλα δεν ειναι ευκολο να τρεχεις μετα, αλλα βεβαια δεν αφησα κανεναν και για οποιονδήποτε λόγο να με κανει να σκεφτω αρνητικά και προληπτικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Ελλη μου εχουν ..

 

Το μαγαζι που θα παρω την κουνια εχει 20% εκπτωση στις κουνιες

 

και στα λητω που πηγα ειδα οτι σε αρκετες φιρμες καροτσιων εχει εκπτωση..

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι παλι elli μου... :lol::lol::lol:

λοιπον επειδη το εψαξα πααααααααρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καροτσι αγορασαμε το ελαφρυτερο που υπαρχει αυτη την στιγμη για διδυμα στην ελλαδα, της pegperego το aria twin....8.2 κιλα!!!και παιρνει στροφες επιτοπου!!επισης ειναι το πιο στενο για διδυμα !!74 ποντους!!

νομιζω το πηραμε 340 ευρω....αν θελεις να κοιταξω ακριβως να σου πω....

ηθελα κατι πρακτικο!!ειχα βρει και καροτσι διδυμων 18-19 κιλα!!με τα μωρα μεσα επρεπε να κανω πρωτα βαρη κα να παρω καμια 20αρια κιλα , για να το πηγαινω!!(1.60 και 52 κιλα ειμαι!!)ελεος!!

 

νομιζω οτι ιχυουν οι εκπτωσεις και σε αυτα τα ειδη.... :roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξεκινησα τις αγορες για το παιδικο δωματιο, ρουχακια, ειδη για το μπανιο της κτλ μολις μπηκα στον 8ο μηνα, αν και θελω να ομολογησω οτι απο τη στιγμη που το μαθαμε ηθελα να βγω στα μαγαζια και να τα παρω ολα!!!Συγκρατηθηκα ομως και το ευχαριστηθηκα μετα!!! :P:P:P

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και είχαμε αποφασίσει για το MacLaren... :?:?

Επειδή διάβασα κάποια καλά σχόλια γι'αυτό.Εσένα πώς σου φαίνεται;Αχ elena οι απορίες με πνίγουν.Σκεφτόμουνα πχ να μην αγοράσω και ρηλαξ από την αρχή αλλά αργότερα και αρχικά να πάρω ένα για να δω αν τους αρέσει.Είναι τόσα τα εξοδα που πρέπει να σκέφτομαι πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμη για τέτοια ψώνια, αφού ούτε ρούχα εγκυμοσύνης δεν έχω πάρει.

Αλλά δε θα τα αφήσω για τον τελευταίο μήνα γιατί εκτός από την τεράστια κοιλιά, τη ζέστη που θα έχει κλπ μπορεί το μωρό να αποφασίσει να βγει πιο νωρίς, έτσι δεν είναι? Σκέφτομαι γύρω στον 6ο-7ο..μάλλον τότε θα ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα elli μου......κι εμεις τα ιδια...λεγαμε να γλυτωσουμε το ενα, να γλιτωσουμε το αλλο...αλλα στην πορεια ειδαμε οτι ορισμενα δεν γινεται να τα γλιτωσεις τελικα!!! :cry:

λοιπον...κι εμεις ειχαμε καταληξει στο maclaren, το οποιο ειναι φανταστικο σε ολα του!εγω ειχα ξετρελαθει...βεβαια ειναι λιγο πιο ακριβο απο αυτο που πηραμε....390 νομιζω....αλλα !!1. ειναι πιο βαρυ 11.8 κιλα και 2. πιο φαρδυ!! 79 cm νομιζω.....

ξερεις απο 8.2 κιλα μεχρι τα 11.8 ειναι μεγαλη διαφορα....

σιγουρα ειναι ωραιοτερο απο το peg perego ....εμφανισιακα εγω ειχα ξετρελαθει!!!αλλα στην πραξη τι γινεται??!!-εκτος αν κανεις ηδη βαρη χρονια , οποτε δεν σε νοιαζει. :lol::lol::lol:

επισης εμεις στην αρχη πηραμε μονο καλαθουνες....και δεν πηραμε relax!!

σε πληροφορω ομως ......ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ!!

επρεπε να αφηνουμε τα μωρα καπου να βλεπουν, να παιζουν με γυμναστηρια , να τους μιλαμε...κλπ κλπ κλπ.....απο 50 ημερων νομιζω τελικα πηραμε relax......και τα κρατησαμε μεχρι που τελικα ο πωπος τους ακουμπουσε στο πατωμα. :lol::lol::lol:

τα relax ειναι μεχρι 9 κιλα...max...ε εμεις πια πηγαμε 9.600!!τα ξεπατωσαμε.......νομιζω τα αποσυραμε τελειως στον 6ο μηνα και..........πολυ χρησιμα.....

επισης κατι που δεν αγορασαμε και δεν μετανοιωσαμε ειναι παρκα!!

με τιποτα!!εγω τα παιδια δεν τα φυλακισα στο ελαχιστο!!δες σχετικα....

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2374&postdays=0&postorder=asc&start=0

τωρα ειμαστε 9 1/2 μηνων, κυκλοφορουν σε ολο το σπιτι ......και ειναι πολυ ανεξαρτητοι και οι δυο!!!

για ο,τιδηποτε χρειαστεις , πες μου......

φιλακια γλυκια μου.......

Link to comment
Share on other sites

elena σ'ευχαριστώ πολύ!

Στον χονδρικό προϋπολογισμό που έχουμε κάνει τα ρηλάξ είναι μέσα αλλά επειδή διάβασα κάπου εδώ ότι μερικά μωράκια δεν τα ήθελαν και δεν κάθισαν καθόλου,σκέφτηκα να δοκιμάζαμε πρώτα και ύστερα να παίρναμε και για τα 2.

Σίγουρα τα έξοδα είναι πολλά αλλά δεν θα τους λείψει κάτι απαραίτητο.

 

Για το καρότσι,μάλλον πρέπει να τα δώ και τα δυο από κοντά...

elena σίγουρα θα σε ξαναενοχλήσω σύντομα :oops::oops:

 

Να χαίρεσαι τα αγοράκια σου! :D

Link to comment
Share on other sites

ο,τι θελεις γλυκια μου....

αχ σε φανταζομαι με την ωραια κοιλιτσα σου!!

θελω κι εγω παλι!!!

απο τις καλυτερες περιοδους της ζωης μου!!!η εγκυμοσυνη μου!!!

λατρεμενη!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγώ ξεκίνησα στον 7ο μήνα και ευτυχώς δηλαδή γιατί τώρα που μπήκα στον 8ο έχω ήδη αρχίσει να δυσκολεύομαι στις μετακινήσεις. Τα έχω μαζέψει σχεδόν τα περισσότερα.

 

Τα έπιπλα τα παραγγείλαμε αλλά θα έρθουν τελος Φεβρουαρίου (γεννάω τέλος Μαρτίου). Ο άντρας μου θέλει να τα στήσουμε μόλις έρθουν αλλά οι γονείς μας πρήζουν με τις προκαταλήψεις τους να μην τα στήσουμε. Δεν ξέρω τί θα κάνουμε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

εγω στον σπυρο ψωνισα τον 7ο μηνα,το πρωτο του φορμακι βεβαια το πηραμε με το που εμαθα οτι ειμαι εγκυος :wink: .στην μικρη ψωνισαμε κανα μηνα πριν γεννησω.

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία θα σας βγάλουν απο το δίλλημα οι άνθρωποι που θα τα φέρουν σπίτι σας. Τα στήνουν αυτοί πάντα. Δηλαδή τί; Θα κάθεστε εσείς στην κατάσταση που θα είστε να σπαζοκεφαλιάζετε ποιά βίδα πάει που;;; Δεν έρχονται με οδηγίες συναρμολόγησης :wink::wink::wink:

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...