Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χώροι που διοργανώνουν παιδικά πάρτυ - απο γονείς για γονείς!


Recommended Posts

Εδώ θα δημιουργηθεί μια λίστα με χώρους που διοργανώνουν παιδικά πάρτυ.

 

Ενδεικτικά θα ήταν καλό να σημειώνονται και οι τιμές (απο - μέχρι) στις περιπτώσεις που αυτό είναι γνωστό.

 

οι ίδιοι οι γονείς καλούνται να συστησουν κάποιον χώρο στον οποιο έμειναν ευχαριστημένοι απο την εξυπηρέτηση και ατμόσφαιρα του πάρτυ/εκδήλωσης του παιδιού τους.

(η φράση προστέθηκε την Τρίτη 13.11.2007 σαν διευκρίνιση της χρήσης του τόπικ)

 

 

Διαφημιστικά πόστ θα αφαιρούνται!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 149
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κάτι εντελώς διαφορετικό που θα ήθελα να κάνω είναι να διοργάνωσω πάρτυ στο παιδικό μουσείο στη Πλάκα, http://www.hcm.gr. Eκεί τα παιδιά κάνουν διάφορες δραστηριότητες και την τούρτα γενεθλίων την φτιάχνουν εκείνη την ώρα τα παιδιά.

 

Είναι κάτι διαφορετικό από τον παιδότοπο αλλά κοστίζει και περισσότερο. Τιμές είχα ρωτήσει αλλά δεν τις συγκράτησα μια και έβγαινα εκτός προϋπολογισμού.

 

[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 6 months later...
H MEΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΕΙΝΑΙ 6 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΖΩ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΠΑΡΤΥ ΣΤΟ ADVENTURE PARK ΣΤΗ ΜΑΛΑΚΑΣΑ.ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ??

Ο χρήστης ssotiria

Πολύ αργά σου απάντησα. Εάν το έχεις κάνει ήδη το πάρτυ ελπίζω να περάσατε καλά. Εάν όχι και το σκέφτεσαι για την επόμενη φορά θα σου πω να μην το πολυσκεφτείς. Είναι σούπερ και για παιδιά και για μεγάλους. Εάν θέλεις περισσότερες πληροφορίες επικοινώνησε μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδή έχεις σχέση με τον χώρο θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Ο γιός μου έχει γενέθλια σε ένα μήνα και θέλω να του κάνω παρτυ (εκτός σπιτιού). θα ήθελα όμως κάτι διαφορετικό όχι τον κλασικό παιδότοπο. Γνωρίζεις κάποιον ώραιο χώρο στην περιοχή του Αλίμου που μπορώ να κάνω παιδικό πάρτυ?

Στο σπίτι δεν χωράμε 15-20 παιδάκια με άλλους τόσους γονείς. Ο μικρός θα γίνει 5 ετών. Δέχομαι και έξυπνες προτάσεις.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον να πω μια ιδεα αλλά δεν προλαβαινω φετος να την οργανώσω;

Παρτυ-δενδροφυτευση...

Πολύ θα ηθελα κάποια φορά να το κάνω...πας σε συνενοηση με τον Δημο και αγοραζεις δεντράκια...παιρνεις και τα εργαλεια καως και ενα τραπεζακι με καλουδια και γλυκά και φυσικά τουρτα και δενδροφυτευεις!!!!!!!!

Ουτε παιδοτοπους (που δεν μου αρεσουν κιολας για παιδικά παρτυ-αναγκαιο κακο...)ουτε τιποτα...

Ειναι διαφορετικο και φυσικά θα υπάρχουν παιδάκια που δεν τους ικανοποιησει αλλά...ειναι διαφορετικό...

Υποθετω πως τα παιδάκια πρεπει να ειναι κάπως μεγαλουτσικά...δηλαδη πάνω απο 6...με οικολογική συνειδηση!!!!!!!

 

Για πειτε καμια αλλη ιδεα μπας και προλάβ να την κάνω φετος γιατι σε παιδοτοπο ΔΕΝ ΠΑΩ...

Πολύ αρπακολλα και δεν μπορω...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παιδότοπος, και δεν μπορώ να πω ότι ο εσωτερικός του χώρος με ξετρέλανε..

αλλά μου άρεσε πολύ ο εξωτερικος του χώρος για μεγαλύτερα παιδιά καθώς έχει μέχρι και γήπεδο 5 Χ 5 .

 

http://www.superplay.gr/

 

Aggeloudia πολύ ωραία και πρωτότυπη η ιδέα σου! (αλλά δεν είναι για μας τους γονείς λίγο κουραστική?)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καθώς είμαι πολύ αγχωμένη γιατί δεν βρίσκω τίποτα που να μ αρέσει, η φίλη μου, μου έστειλε αυτό :

 

http://www.aeroplio.gr/giortes&genethlia.htm

 

μοιάζει καλό αλλά μάλλον δεν είναι για την μικρή μου που είναι 3 ετών. ( έχω βάλει θέμα για το πάρτυ της στις 23/05 αλλά μάλλον δεν θα προλάβω!! κλαψ!! ) μήπως έχετε καμιά ιδέα για ανοιχτό χώρο με παιδική χαρά κοντά στην Νέα Ιωνία? Πάρνηθα, Χαλάνδρι κλπ!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παιδότοπος, και δεν μπορώ να πω ότι ο εσωτερικός του χώρος με ξετρέλανε..

αλλά μου άρεσε πολύ ο εξωτερικος του χώρος για μεγαλύτερα παιδιά καθώς έχει μέχρι και γήπεδο 5 Χ 5 .

 

http://www.superplay.gr/

 

Aggeloudia πολύ ωραία και πρωτότυπη η ιδέα σου! (αλλά δεν είναι για μας τους γονείς λίγο κουραστική?)

 

 

 

 

 

Μαράκι μαι ειναι ελαφτως κουραστικη αλλά...εινια διαφορετικη και φευγει απο το βαρετο και συνηθισμενο πάρτυ σε άλλο εναν παιδοτοπο που πας, πινεις καφε,μιλάς και φευγεις...

Ετσι κι αλλιως κουρέλια μας κάνουν ...ας ειναι για διαφορετικό και ευχάριστο λόγο...!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να αναφέρω για άλλη μια φορά τον παιδότοπο που συναντιόμαστε συνήθως οι Πειραιώτισσες και μη..........

 

CHLDRENS PLAYLAND

Ακτή Θεμιστοκλέους 278

πειραική

τηλ: 2104186732

 

Έκανα τα γενέθλια της μικρής μου εκεί (χειμώνας είναι) και επειδή είναι γνωστό ότι τον συγκεκριμένο παιδότοπο τον έχει φίλη μου, δεν πάω να την προμοτάρω, άλλωστε η κοπέλα διαφημίζεται μέσα στα parents ήδη και το μαγαζί της είναι κλεισμένο από μήνες πριν για πάρτυ.

Απλά είναι είναι ένας χώρος που απαγορεύεται δια ροπάλου το κάπνισμα μεσα, είναι βολικός γιατί μπορείς να ελέγχεις το παιδί σου από όπου και να κάθεσαι και η εξυπηρέτηση σε πάρτυ είναι πάρα πολύ καλή.

Άλλωστε τα πάρτυ σε παιδότοπους είναι όπως οποιαδήποτε άλλη εκδήλωση κλείνεις σε εξωτερικό χώρο και την πληρώνεις γιατί δεν χωράνε ολοι όσοι θέλεις να καλέσεις στο σπίτι σου. Περιμένεις την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση σε μια λογική τιμή και φυσικά ικανό προσωπικό να προσέξει και να παίξει με τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ρώτησα στο funmilly στο Χαλάνδρι

http://www.funmilly.gr

Μου είπαν ότι η ενοικίαση χώρου κάνει 250€. Το κάθε παιδάκι 8€ και ο κάθε μεγάλος 16€, με πλήρες μπουφέ. Την τούρτα την βάζουμε εμείς.

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα του κάνω φέτος πάρτυ πικ νικ. Θα βρω ένα άλσος (θα ρωτήσω το δήμο μήπως χρειάζεται άδεια), θα φτιάξω ό,τι είναι να φτιάξω σε ατομικές συσκευασίες (εκτός από την τούρτα βέβαια) και θα στρώσουμε κάτω (οι μεγάλοι σε παγκάκια, αν έχει). Θα έχουμε τη μουσικούλα μας και θα παίξουμε ομαδικά παιχνίδια όλοι μαζί. Δεν το έχω ακόμα εντελώς οργανώσει στο μυαλό μου, αλλά νομίζω ότι για τις ηλικίες που είναι τα φιλαράκια του γιού μου (3-5) θα είναι πολύ πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα του κάνω φέτος πάρτυ πικ νικ. Θα βρω ένα άλσος (θα ρωτήσω το δήμο μήπως χρειάζεται άδεια), θα φτιάξω ό,τι είναι να φτιάξω σε ατομικές συσκευασίες (εκτός από την τούρτα βέβαια) και θα στρώσουμε κάτω (οι μεγάλοι σε παγκάκια, αν έχει). Θα έχουμε τη μουσικούλα μας και θα παίξουμε ομαδικά παιχνίδια όλοι μαζί. Δεν το έχω ακόμα εντελώς οργανώσει στο μυαλό μου, αλλά νομίζω ότι για τις ηλικίες που είναι τα φιλαράκια του γιού μου (3-5) θα είναι πολύ πολύ καλά!

 

Πολύ καλό! Άρχισε να το οργανώνεις από τώρα, γιατί θέλει δουλειά... Πιστεύω ότι θα βγει ένα πολύ ωραίο αποτέλεσμα και θα είναι πολύ διαφορετικό από τα συνηθισμένα!!!

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ ωραια ειναι και στο adventure park στη Μαλακασα, μονο για το καλοκαιρι βεβαια, περιπου 40 λεπτα ισως και λιγοτερο απο Αθηνα και δεν χρεωνουν τιποτα απλα πρεπει να πας δικα σου πραγματα αναψυκτικα γλυκα φαγητα κτλ και να τους ενημερωσεις εγκαιρα ποια τραπεζια πρεπει να κλεισεις και σου παραχωρουν ψυγεια για να αποθηκευσεις τα διαφορα γλυκα και φαγητα. Εμεις σκεφτομαστε σοβαρα να κανουμε παρτυ φετος εκει αφου μας αρεσει πολυ ο χωρος και παμε συχνα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Πολυ ωραια ειναι και στο adventure park στη Μαλακασα, μονο για το καλοκαιρι βεβαια, περιπου 40 λεπτα ισως και λιγοτερο απο Αθηνα και δεν χρεωνουν τιποτα απλα πρεπει να πας δικα σου πραγματα αναψυκτικα γλυκα φαγητα κτλ και να τους ενημερωσεις εγκαιρα ποια τραπεζια πρεπει να κλεισεις και σου παραχωρουν ψυγεια για να αποθηκευσεις τα διαφορα γλυκα και φαγητα. Εμεις σκεφτομαστε σοβαρα να κανουμε παρτυ φετος εκει αφου μας αρεσει πολυ ο χωρος και παμε συχνα....

 

 

Πήγα εκεί με τα παιδιά σε γενέθλια. Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Α! Ήταν κάτι το διαφορετικό και άρεσε πολύ στα παιδιά. Η μικρή μου συνέχεια με ρωτά πότε θα ξαναπάμε στο δάσος.

 

" Η χρέωση αφορά μόνο όσους συμμετάσχουν στις δραστηριότητες. Δεν υπάρχει επιβάρυνση για την χρήση του χώρου o οποίος θα είναι κλεισμένος αποκλειστικά για εσάς κατόπιν υπόδειξη σας. Το κόστος για κάθε παιδί είναι 10 ευρώ από 3 ετών έως 7 ετών και 15 ευρώ από 7 ετών έως και για ενήλικες για παιχνίδι στις δραστηριότητες στις αναρριχητικές διαδρομές του πάρκου. Η διάρκεια των δραστηριοτήτων, αναλόγως την ηλικία των παιδιών κυμαίνεται από 2 με 2,5 ώρες."http://www.adventure-park.gr/main.html

 

Πράγματι δεν υπάρχει χρέωση για το χώρο αλλά πιστευω ότι πρέπει αυτός που θα κάνει το πάρτυ καλό θα ήταν να έχει προαγοράσει τα βραχιολάκια της δραστηριότητας (2,5ώρες) για τα καλεσμένα παιδάκια. Τουλάχιστον στο πάρτυ που πήγαμε εμείς τα είχαν αγοράσει οι γονείς που μας κάλεσαν. Οπότε σου πάει το πάρτυ 10ε Χ τα παιδάκια, + το πακέτο φαγητά-ποτά.

 

Τα δικά μας γενέθλια είναι το χειμώνα και δυστυχώς οι επιλογές είναι λίγες, δε μπορούμε δλδ να κάνουμε κάτι σε εξωτερικό χώρο. Ο κλειστός παιδότοπος δε με ενθουσιάζει καθόλου (θα είναι φουλ στις ιώσεις). Ψάχνω από τώρα, όπως καταλάβατε, κάτι διαφορετικό. Όλες οι ιδέες δεκτές!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

ο καλυτερος για μενα παιδοτοπος στα νοτια προαστια ειναι τα χαρουμενα ονειρα στην βαρη.εχω γυρισει πολλους(ο γιοσ μου ειναι 6 ετων)και φετοσ καναμε τα γενεθλια του εκει.πολυ καλη εξυπηρετιση τα παιδια που το εχουν ειναι μες την ευγενια αλλα πανω απο ολα εχει φοβερο χωρο μεσα και ειναι πραγματικα ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟΣ.επισης αριστο το οτι δεν επιτρεπεται το καπνισμα μεσα αλλα εχει μπαλκονι μεγαλο και οι καπνιζοντες μπορουν να "απολαυσουν"το τσιγαρο τουσ εξω σε ενα ομως ανετο περιβαλλον.εμεισ μειναμε απολυτως ευχαριστημενοι και το συστηνω ανεπιφυλακτα!!!ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ο καλυτερος για μενα παιδοτοπος στα νοτια προαστια ειναι τα χαρουμενα ονειρα στην βαρη.εχω γυρισει πολλους(ο γιοσ μου ειναι 6 ετων)και φετοσ καναμε τα γενεθλια του εκει.πολυ καλη εξυπηρετιση τα παιδια που το εχουν ειναι μες την ευγενια αλλα πανω απο ολα εχει φοβερο χωρο μεσα και ειναι πραγματικα ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟΣ.επισης αριστο το οτι δεν επιτρεπεται το καπνισμα μεσα αλλα εχει μπαλκονι μεγαλο και οι καπνιζοντες μπορουν να "απολαυσουν"το τσιγαρο τουσ εξω σε ενα ομως ανετο περιβαλλον.εμεισ μειναμε απολυτως ευχαριστημενοι και το συστηνω ανεπιφυλακτα!!!ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ!!!!

οι τιμες ξεκινουν απο 350 ευρω τις καθημερινες και μετα εχει μια γκαμα απο επιλογες που κανει ο καθενας συμφωνα με την οικονομικη του δυνατοτητα

Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι δίπλα στο σπίτι μου και δεν μου αρέσει καθόλου..πήγαμε την άλλη φορά με κάτι άλλα παιδάκια, και μας βάλανε και πληρώσαμε για την μικρή 7 ευρώ, ενώ δεν μπαίνει μέσα καθόλου..ήταν τότε 15 μηνών..απαράδεκτοι!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι δίπλα στο σπίτι μου και δεν μου αρέσει καθόλου..πήγαμε την άλλη φορά με κάτι άλλα παιδάκια, και μας βάλανε και πληρώσαμε για την μικρή 7 ευρώ, ενώ δεν μπαίνει μέσα καθόλου..ήταν τότε 15 μηνών..απαράδεκτοι!

με συγχωρεις αλλα μηπως εχει γινει καποια παρεξηγηση?το λεω αυτο γιατι εμεισ ειμαστε συχνοι πελατες και εχουμε παει και με φιλικο μας ζευγαρι που ειχαν και αυτοι ενα αγορακι 13 μηνων και ρωτησανε αν το παιδακι μπορει να μπει και τους ειπαν οτι μπορει να μπει μονο μαζι με την μαμα η τον μπαμπα του για να το προσεχουν και φυσικα οτι δεν χρεωνεται οπως και εγινε!!!γι αυτο σου λεω οτι καποια παρεξηγηση πρεπει να εχει γινει.εσεις το ειπατε οταν σας χρεωσαν γιατι εγινε αυτο?τωρα το αν δεν σου αρεσει σαν χωρος ειναι κατι αλλο σιγουρα ολοι δεν εχουν τα ιδια γουστα αλλα εγω επιμενω οτι δεν εχω βρει καλυτερο στα νοτια προαστεια και εχω παει σε πολλους.

Link to comment
Share on other sites

καμμιά παρεξήγηση δεν έγινε...μας έφεραν και τον χυμό της στο τραπέζι που δικαιούμασταν με τα επτά ευρώ ενώ η Ζωίτσα δεν έπινε ούτε χυμό τότε...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εχτές είδα ένα παιδικό πάρτυ στο baluxaki στην παραλιακή και μου φάνηκε πολύ ωραίο...τα παιδάκια τα αποσχολούσε με παιχνίδια μια παιδαγωγός...

νομίζω πως πρέπει να είναι ακριβός πάντως...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

έχει διοργανώσει καμιά μητέρα σε αυτούς τους χώρους πάρτυ για το παιδάκι της???

http://www.greatreceptions.gr/baluxaki.html

 

http://www.varisportsclub.com/index.php/catering/diorganosi-paidikon-party.html

 

http://www.voltafunpark.gr

 

ξέρετε αν διαθέτουν κλειστό χώρο καθότι εμείς έχουμε γενέθλια τον χειμώνα και ψάχνουμε από τώρα κάτι που να ξεφεύγει απο τον κλασσικό παιδότοπο??

έχετε κάτι άλλο να προτείνετε??? (ο μικρός θα κλείσει τον χειμώνα τα 4 οπότε ψάχνω κάτι ανάλογο της ηλικίας του)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...