Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προβληματισμός για Πάρτυ 9χρονου


Recommended Posts

τα γενεθλιά μας ειναι μέσα στο καταχείμωνο και επειδή έχω μικρό σπίτι (ίσα που χωράμε ) μέχρι πέρυσι καλούσα 5-6 maximum παιδάκια γιατί παραπάνω δεν γινότανε αλλά επειδή μεγαλώνουν και θεριεύουν μου το κάνανε "καλοκαιρινό".. έτσι σκέφτηκα φέτος να τα πάω κάπου αλλά που είναι το θέμα..παιδότοπος είναι μεγάλα πια , σε θεατρικά εργαστήρια δεν του αρέσει σαν ιδέα θέλει να πάμε σε αίθουσα bowling πήγα και είδα κάποιες αλλά οικονομικά ανεβαίνω..εγω έχω σκεφτεί μήπως βρώ κανένα γηπεδάκι κλειστό αλλά ψάχνω στο internet και δεν βρισκω κάτι..(μένουμε νοτια προάστια) επίσης είχαμε πάει στο the wall στην παλλήνη (αναρίχηση) αλλα είναι πολύ ακριβό και θεωρώ μακρυά (δεν θέλω να υποχρεώσω τους γονείς να τρέχουν) και δεν έχω κατι άλλο είδα και κάποιο site που εχει αυτά τα όπλα με ακτίνες laser αλλά δεν έχουν δικό τους χώρο..;εχει κανείς να μου προτείνει κάποιον κλειστό χώρο ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα γενεθλιά μας ειναι μέσα στο καταχείμωνο και επειδή έχω μικρό σπίτι (ίσα που χωράμε ) μέχρι πέρυσι καλούσα 5-6 maximum παιδάκια γιατί παραπάνω δεν γινότανε αλλά επειδή μεγαλώνουν και θεριεύουν μου το κάνανε "καλοκαιρινό".. έτσι σκέφτηκα φέτος να τα πάω κάπου αλλά που είναι το θέμα..παιδότοπος είναι μεγάλα πια , σε θεατρικά εργαστήρια δεν του αρέσει σαν ιδέα θέλει να πάμε σε αίθουσα bowling πήγα και είδα κάποιες αλλά οικονομικά ανεβαίνω..εγω έχω σκεφτεί μήπως βρώ κανένα γηπεδάκι κλειστό αλλά ψάχνω στο internet και δεν βρισκω κάτι..(μένουμε νοτια προάστια) επίσης είχαμε πάει στο the wall στην παλλήνη (αναρίχηση) αλλα είναι πολύ ακριβό και θεωρώ μακρυά (δεν θέλω να υποχρεώσω τους γονείς να τρέχουν) και δεν έχω κατι άλλο είδα και κάποιο site που εχει αυτά τα όπλα με ακτίνες laser αλλά δεν έχουν δικό τους χώρο..;εχει κανείς να μου προτείνει κάποιον κλειστό χώρο ή κάτι άλλο;

 

Δες το Blanos στα Σπάτα. Είναι καταπληκτικό. Εμείς πρώτη φορά πήγαμε το χειμώνα που μας πέρασε γιατί τα γενέθλιά του είναι Δεκέμβρη, και περάσαμε αξέχαστα. Κάθε χρόνο ξοδεύαμε στους παιδοτόπους ένα σωρό λεφτά και εκεί μας πήγε μόνο 280 ευρώ!!! για 12 μικρά και 10 μεγάλους.

Link to comment
Share on other sites

Δες το Blanos στα Σπάτα. Είναι καταπληκτικό. Εμείς πρώτη φορά πήγαμε το χειμώνα που μας πέρασε γιατί τα γενέθλιά του είναι Δεκέμβρη, και περάσαμε αξέχαστα. Κάθε χρόνο ξοδεύαμε στους παιδοτόπους ένα σωρό λεφτά και εκεί μας πήγε μόνο 280 ευρώ!!! για 12 μικρά και 10 μεγάλους.

Πραγματικά τα Blanos στα Σπάτα είναι πολύ καλά, αλλά είναι μακριά απο εσένα. Αν χορεύουν τα παιδιά υπάρχουν & παιδικές disco, στην Ηλιούπολη έχει μία & στην Συγγρού, άλλη. Επειδή έχω αγόρια, μία φορά τους έκανα πάρτυ σε 5χ5 στο ΣΕΦ & παραγγείλαμε πίτσες , Δεκέμβρης & περάσαμε μια χαρά!!! :) :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ειπαν για καποιο γηπεδακι 5χ5 κοντα στο γκολφ γλυφαδας.Τα αγορια επαιζαν μπαλα, τα κοριτσαι σε ξεχωριστο χωρο χορευαν, και οι γονεις στην κεφετερια τα παρακολουθουσαν κι απολαμβαναν τον καφε τους. Αρκει να μην εχει κακο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μεγάλη εμπειρία από πάρτυ δεν έχω. τώρα γίνεται 1 η μικρούλα μου. από όσα πάρτυ πάντως έχω πάει, έχω βγαλει το συμπέρασμα πως για τα παιδιά εκείνο που μετράει είναι η επιλογή του χώρου.

Δεν νοιάζονται ούτε για φαγητό, ούτε για γλυκά, ούτε για διακόσμηση, ούτε αν το πάρτυ έχει θέμα, ούτε αν τα ποτηράκια/πιατάκια είναι ασορτί.

περνάνε καλά αν είναι σε ένα χώρο που τους προσφέρει αυτό που θέλουν.

 

Θέλω να πω, πως ίσως αξίζει να επιλέξεις ένα χώρο που θέλει ο γιος σου και να περιορίσεις τα έξοδα στο φαγητό και τα γλυκά.

 

πάντως πολλοί συνάδελφοι με παιδιά σε αυτή την ηλικία, επιλέγουν την λύση γηπεδάκια 5χ5 και πίτσες.

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα ηθελα 5χ5 αλλα ειναι τα περισσοτερα ανοιχτα αν εχει κακο καιρο και αυτα απο τη λυσσα τους ιδρωσουν τι θα γινει; αυτο στη γλυφαδα φανταζομαι οτι λες στο lidl διπλα αλλα ειναι ανοιχτο..για αυτο στο σεφ δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα ηθελα 5χ5 αλλα ειναι τα περισσοτερα ανοιχτα αν εχει κακο καιρο και αυτα απο τη λυσσα τους ιδρωσουν τι θα γινει; αυτο στη γλυφαδα φανταζομαι οτι λες στο lidl διπλα αλλα ειναι ανοιχτο..για αυτο στο σεφ δεν ξερω.

Στο ΣΕΦ τα γήπεδα είναι ανοιχτά. Πρέπει να παρακολουθήσεις τον καιρό 3-4 μέρες πριν...:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...