Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ο συντροφος σας,σας πλησιαζει ερωτικα?


Recommended Posts

Καλημέρα μελλουσες μανουλες. Θα ήθελα να σας ρωτησω σχετικα με τις αντιδρασεις των συντροφων σας στο θεμα του σεξ. Δεν εννοω αν πρεπει να ερχομαστε σε επαφη ή οχι (αυτο το ξερουμε απο τους γιατρους μας). Οι συντροφοι σας, ανταποκρίνονονται? φοβουνται λογω της κοιλίτσας?

Εμενα προσωπικά οι ορμονες μου εχουν τρελαθει, αλλα ο αντρουλης μου φοβαται. οσες φορες προσπαθησα να τον πεισω ηταν ανενδοτος. Δε θελει να μου κανει κακο, φοβαται μη βλαψει το μπεμπε, και κατι τετοια:cry:

συμβαινει και σε αλλους μπαμπαδες, ?

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νομίζω αν θυμάμαι καλά οτι δεν κάνει στην αρχη μεχρι τον τριτο μήνα...μετα μπορεις αλλά με μέτρο και προσεκτικά.....ειναι μερικοι που φοβουνται και άλλοι που δεν φοβουνται...ο δικός μου ήταν λίγο δυστακτικός αρχικά αλλά μετα όλα οκ.....ίσα ισα το σεξ βοηθά και στις συσπάσεις της μήτρας αν θυμάμαι επίσης σωστά....αυτό καλο ειναι να το συζητήσεις με τον γιατρο σου...ο ίδιος βασικά...ο δκικός μου γιατρός...τον ειχε πίασει απο τον ώμο μετά τον υπέρηχο και του ειχε ανοιξει το θέμα απο μόνο του.....οπότε οι αποριες του λυθηκαν

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια τι ταλαιπωρια και αυτη!!!Εγω τον κυνηγαω συνεχεια αλλα δεν μου καθεται με τιποτα:lol: Οι ορμονες μου κι εμενα εχουν παθει μπλακ αουτ αλλα αυτος φοβαται τρελλα.Εχω και τεραστια κοιλια εν τωμεταξυ οποτε δεν το διακυνδυνευει με τιποτα.Μονο μια φορα καταφερα να τον τουμπαρω και μετα ειχε τυψεις για κανα μηνα!!

Ευτηχως δυο μηνες μου εχουν μεινει ακομα οποτε....ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Biggp3.png

 

 

l2Czp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς ζήτημα αν το κάναμε 6-7 φορές σε όλη την εγκυμοσύνη και αυτό μέχρι τους 6 μήνες που ακόμα δεν πολυφαινόταν η κοιλίτσα...μετά μέχρι τους 3 μήνες αφού γέννησα, το μόνο "σεξ" που έκανα ήταν με τον γυναικολόγο μου. :rolleyes: Και κάθε φορά που το κάναμε μου έλεγε " πρόσεξε κακομοίρα μου, μην μου ρίξεις τον γιο μου..." :confused: ότι ναι λέμε πως το σκέφτονται ορισμένοι άντρες!

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

smara εμενα ο αντρας μου ειναι απο τη κω.φανταζομαι θα ξερεις πως τα εχουν εκει με τους γιους!!!!τους 2 πρωτους μηνες δε καναμε τιποτα λογω προβληματος.μετα κανονικα αν και με προσοχη με τα φοβου θεου ο δικος μου!!!!οταν εφτασα 7 μηνων δε με ξανακουμπησε γιατι φαινοταν η κοιλιτσα και δεν ηθελε καθολου."το σκεφτεσαι το μωρο πως θα ταρακουνιεται εκει μεσα?"ελεγε.και γω να θελω να το βαλω κατω να του αλλαξω τα φωτα!!!οταν γεννησα μου εφυγε τελειως!μετα τις 40 μερες και με προσοχη παλι!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια.δεν εχω ορεξη....δεν εχω καθολου ορεξη λεμε...νιωθω πολυ αντισεξουαλικη οτι και να μου λεει ο αντρας μου που με κοιταει και με κυνηγαει σαν να μην υπαρχει η κοιλια μου γι αυτον.δεν την βλεπει καν!τιποτα δεν τον εχει επιρεασει.του το εχω απαγορεψει μονη μου 6ο 7ο που αρχισε να σκαει η κοιλια και ευτυχως ειμαι στον 8ο που μας το απαγορεψε ο γιατρος μεχρι να μπω στο μηνα μου.τρεις μηνες την εχω γλυτωσει και το παραξενο ειναι οτι ειναι τοσο πολυ πεσμενες οι ορμες μου που δεν μου εχει λειψει τοσο καιρο.αντε να γεννησω να ξαναμπουμε στους ρυθμους μας..

Link to comment
Share on other sites

Ax! Ti πονεμενη ιστορια κ αυτη !!!

μια απο τα ιδια !!! οι ορμονες στο φουλ κ γω να θελω σαν παλαβη αλλα τιποτα ! βρε δε μπα να τον κυνηγαω ! ανενδοτος !!!!!!!! ανενδοτος λεμε !!!!! τς τς τς !!! αντρες !!!

 

καποια στιγμη οταν αρχισαμε να τη νιωθουμε που κλωτσαγε..... εκει ηταν που με την καμια δεν του εβγαινε !! οποτε εκανα απλα υπομονη !!!

 

Ποσο ομως ??? ευτυχως την Παρασκευη γενναω !!!! θα αρχισω να μετραω αντιστροφα μετα μπας κ δω καμια ασπρη μερα !!! χαχααχα!!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ!!! Μεγάλος καημός!!! Εμένα οι ορμόνες μου έχουν τρελαθεί. Από την αρχή της εγκυμοσύνης ήθελα συνέχεια αλλά ο γιατρός λόγω αποκολλήσεων και μετά λόγω περίδεσης δεν το συζητά καθόλου. "Ούτε που να σου περάσει από το μυαλό" μου είπε. Τώρα ο άντρας μου νομίζω πως μια χαρά βολεύτηκε και το χρησιμοποιεί ως δικαιολογία γιατί γενικότερα φοβάται πολύ περισσότερο από μένα μη πάθω το παραμικρό εγώ και παν απ όλα η κόρη του. Το σίγουρο είναι ότι μόλις μου δώσει το οκ ο γιατρός.... δηλαδή μετά τις σαράντα μέρες φαντάζομαι...θα γίνει...χαμός

Link to comment
Share on other sites

παντως εαν κρινω απο τον πρωτο μου τοκετο(13 ετη πριν βεβαια) περιπου ενα 6μηνο μετα, οχι σεξ, ουτε να τον βλεπω δεν ηθελα. Με τοοοοοση αυπνια, τοση κουραση, μονο το σεξ δεν σκεφτομουν. Και τωρα που εχω τοση ορεξη, και τον κυνηγαω, τρωω πορτα.που να το πω, και να με πιστεψουν δηλαδη?:?:

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια.δεν εχω ορεξη....δεν εχω καθολου ορεξη λεμε...νιωθω πολυ αντισεξουαλικη οτι και να μου λεει ο αντρας μου που με κοιταει και με κυνηγαει σαν να μην υπαρχει η κοιλια μου γι αυτον.δεν την βλεπει καν!τιποτα δεν τον εχει επιρεασει.του το εχω απαγορεψει μονη μου 6ο 7ο που αρχισε να σκαει η κοιλια και ευτυχως ειμαι στον 8ο που μας το απαγορεψε ο γιατρος μεχρι να μπω στο μηνα μου.τρεις μηνες την εχω γλυτωσει και το παραξενο ειναι οτι ειναι τοσο πολυ πεσμενες οι ορμες μου που δεν μου εχει λειψει τοσο καιρο.αντε να γεννησω να ξαναμπουμε στους ρυθμους μας..

 

Μία από τα ίδια! Στην 7η εβδομάδα ήταν η "τελευταία" μας φορά. Αμέσως μετά είδα κάτι ροζ σταγόνες και ο γιατρός μου έδωσε τα Utrogestan μέχρι να σταματήσουν. Σταματήσανε στις 10 μέρες, τα κόβω και σε 2 μέρες...αποκόλληση ευτυχώς μικρή. Μας έμεινε τέτοιο ψυχολογικό που δεν το σκεφτόμασταν καν (...ΟΚ όχι εντελώς:oops:). Από τον 5ο και μετά αισθανόμουν χοντρούλα (τα τελευταία 10 χρόνια δεν επέτρεπα στον εαυτό μου να πάρει ούτε κιλό-οπότε φανταστείτε πώς ένιωθα) και βέβαια από τον 7ο που ήρθε η κοιλιά και τσίτωσε είχαμε εντελώς αδερφική σχέση με τον άντρα μου. Το γέλιο ήταν όταν γέννησα, σαράντησα και είπαμε να ξαναρχίσουμε το σπορ. Έζησα την πρώτη φορά ξανά. Νόμιζα ότι γύρισα πίσω στα 17 μου, και είχα κάνει και καισαρική. Άγνωστο γιατί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μελλουσες μανουλες. Θα ήθελα να σας ρωτησω σχετικα με τις αντιδρασεις των συντροφων σας στο θεμα του σεξ. Δεν εννοω αν πρεπει να ερχομαστε σε επαφη ή οχι (αυτο το ξερουμε απο τους γιατρους μας). Οι συντροφοι σας, ανταποκρίνονονται? φοβουνται λογω της κοιλίτσας?

Εμενα προσωπικά οι ορμονες μου εχουν τρελαθει, αλλα ο αντρουλης μου φοβαται. οσες φορες προσπαθησα να τον πεισω ηταν ανενδοτος. Δε θελει να μου κανει κακο, φοβαται μη βλαψει το μπεμπε, και κατι τετοια:cry:

συμβαινει και σε αλλους μπαμπαδες, ?

 

 

Μια από τα ίδια και εγώ! Αν και μέχρι τα τέλη του 7ου κάναμε κανονικά τώρα έχει κάποιους φόβους. Αν και συνέχεια "επιτίθεται" για άλλου είδους τρελίτσες στην απαγορευμένη περιοχή πλησιάζει μόνο το χέρι με το ζόρι! Βέβαια όταν ξεκινάει τρελίτσες του λέω να κάτσει καλά γιατί θα τον βιάσω!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!!!πλακα εχετε..εμεις στην αρχη προσεχαμε..κ απο τον τριτο κ μετα να εχουμε κανει μονο 2-3 φορες κ αυτο με το ζορι εγω..δεν εχω ορεξη αλλα αντιθετως καποιες στιγμες μου ερχονται κατι ορεξεις αλλα παντα ο αντρας μου λειπει εκεινη την ωρα στη δουλεια!χθες για πρωτη φορα ενιωσε το μωρο κ το ειδε πως κινειται στην κοιλια κ εκανε μια γκριματσα σαν να τρομαξε σαν να συνηδιτοποιησε τωρα οτι υπαρχει ζωη εκει μεσα δε ξερω πως να το εξηγησω!κ το βραδυ ετυχε να εχω ορεξη εγω κ εφαγα ενα ακυροοο ολο δικο μου!υπαρχη η πιθανοτητα να ''φοβηθηκε'' κ πλεον να τρωω εγω τα ακυρα!;;;;

ttd6a24.aspx
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι βρε κοριτσια,ειμαι στην 26 εβδομαδα....το πρωτο τριμηνο καθολου με βαση τα δεδομενα του γιατρου...μεταααα..μεχρι σημερααα...3 φορες ολες και ολες!!!!...απλα δεν ξερω αν ειναι ο φοβος του και δεν μου το λεει,γιατι μπορω να πω οτι και εγω φοβαμαι λιγο αν και δεν θα επρεπε,δεν ξερω αν ειμαι αντισεξουαλικη λογω κοιλιτσας που ειναι μεγαλη πλεον και με βλεπει σαν την μανα του παιδιου του,δεν ξερω αν στο μυαλο του εκεινη την στιγμη του ερχετε η φατσουλα της μικρης απο την β επιπεδου!!!!....εχω μπερδευτει λιγο...παντος κατι ισχυει...αντε να τον καταφερω 1-2 φορες ακομα...και μετα καλη υπομονη!!!! τι να κανουμε βρε κοριτσια...ειναι περιεργο θεμα...και φυσικα σεβαστο...!!:wink:...

ελπιζω μετα να επανερθουμε στα φυσιολογικα μας!!!..γιατι τοτε θα εχουμε θεμα....

Link to comment
Share on other sites

πονεμενη ιστορια... στο πρωτο παιδι τους πρωτους μηνες επειδη ειχα μια μικρη αποκκοληση δεν μας αφηνε ο γιατρος μετα φοβοταν πολυ αλλα στον 5ο κ 6ο το ευχαριστηθηκαμε.. μετα παλι μας απαγορευτηκε εντελως.

τωα στο δευτερο στην αρχη δεν ηθελα ουτε να μ αγγιζει ενω ο γιατρος μας ειπε απο την αρχη οτι μπορουμε, αλλα ουτε και ν ακουω καν τη λεξη σεξ, δεν ξερ τι ειχα παθει. στον 5ο που τα ξεπεασα αυτα αρχισαν οι συσπασεις. ζητημα να το καναμε 5-6 φορες στον 5ο κι αυτες με πολυ προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Το γέλιο ήταν όταν γέννησα, σαράντησα και είπαμε να ξαναρχίσουμε το σπορ. Έζησα την πρώτη φορά ξανά. Νόμιζα ότι γύρισα πίσω στα 17 μου

κι εγω το ιδιο ενοιωθα! εν τωμεταξυ ενω ειχα τρελη ορεξη δεν ημουν καθολου υγρη σαν να ειχε στεγνωσει τλειως ο κολπος μου, ειχα γεννησει και φυσιολογικα

Link to comment
Share on other sites

Νέκρα τελείως κορίτσια.... Διανύω την 24 βδομάδα της εγκυμοσύνης μου και μεχρι τώρα μόνο 2 φορες εγινε κατι και αυτο γυρω στον 3ο μήνα.Απο τοτε τιποτα.Δεν ειναι μονο το σεξ αλλα ουτε καν με αγγιζει εστω λίγο ερωτικα.Το χερι του μονο το ακουμπαει για να χαιδεψει λιγο την κοιλιά μου και τιποτα αλλο.Δεν με φιλάει καν τοσο ερωτικά οπως πριν.Νιωθω πολύ χάλια, ψυχολογια στον πάτο.Τοσο αποθητή πια εχω γίνει.Εχω κάνει αρκετα μεγάλη κοιλια αλλα απο κιλά οχι ιδιαιτερα πολλα, γύρω στα 5-6.Ωρες ωρες θελω να του σκασω μπουνια απο τα νευρα μου :evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Νέκρα τελείως κορίτσια.... Διανύω την 24 βδομάδα της εγκυμοσύνης μου και μεχρι τώρα μόνο 2 φορες εγινε κατι και αυτο γυρω στον 3ο μήνα.Απο τοτε τιποτα.Δεν ειναι μονο το σεξ αλλα ουτε καν με αγγιζει εστω λίγο ερωτικα.Το χερι του μονο το ακουμπαει για να χαιδεψει λιγο την κοιλιά μου και τιποτα αλλο.Δεν με φιλάει καν τοσο ερωτικά οπως πριν.Νιωθω πολύ χάλια, ψυχολογια στον πάτο.Τοσο αποθητή πια εχω γίνει.Εχω κάνει αρκετα μεγάλη κοιλια αλλα απο κιλά οχι ιδιαιτερα πολλα, γύρω στα 5-6.Ωρες ωρες θελω να του σκασω μπουνια απο τα νευρα μου :evil::evil::evil:

ενταξει να μη θελει σεξουαλικη επαφη, οι περισσοτεροι το παθαινουν ειδικα στο πρωτο παιδι, αλλα αγκαλιες, φιλια, χαδια? τιποτα απολυτως? μη νοιωθεις χαλια δε φταις εσυ μαλλον το γεγονος οτι θα γεννησεις το παιδι του τον κανει να μη σε βλεπει ερωτικα κι οχι τα κιλα που πηρες ή η φουσκωμενη κοιλιτσα.

συζητησε το και μαζι του

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι... οι περισσοτεροι μαλλον το παθαινουν...

θυμαμαι οταν γεννησα μου ελεγε μια οτι μεχρι και 2 μερες πριν το τοκετο ειχαν επαφη κι εμενα μου αναβαν λαμπακια μετα απο 3+ μηνες νηστειας...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...