Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε σας εφεραν το μωρακι μετα τη γεννα..


Recommended Posts

για να το ταϊσετε εσεις?

Ειδικα αν γεννησατε στο Λητω??

Διαβασα σε ενα ποστ κατι για την επομενη μερα και ομολογο οτι φρικαρα! Σιγουρα κανω λαθος ε??

Γεννησα το πρωτο στο εξωτερικο. Ο μικρος γεννηθηκε 8:10. Μετυφερθηκα επιγοντως στο χειρουργιο γιατι πεθαινα απο αιμοραγια (μου εκαναν αποξεση και μου εβαλαν 2 φυαλες αιμα)και στις 13:00 που με να εβασαν στο δωματιο παρα τους ορους και τα φαρμακα μου το εβαλαν στο στηθος! Ενταξυ του ειχε δωσει ενα μπιμπερο πριν ο συζυγος γιατι φυσικα δεν θα αντεχε τοσες ωρες νυστικο. Αλλα και παλι ο συζυγος οχι οι νοσοκομες!

Αισιοδοξω οτι αυτη την φορα δεν θα εχω τετοια προβληματα οποτε γιατι να μην το ταισω κατευθειαν εγω? Ειδιακα εφοσον σκοπευω να το θηλασω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κοριτσάκι γέννησα στο Λητώ με καισαρική πριν 2 εβδομάδες και το μωρό μου το έφεραν στο δωμάτιο σχεδόν μόλις ανέβηκα μετά την ανάνηψη. Είναι το δεύτερο παιδί που γεννάω στο Λητώ αλλά από το πρώτο δεν έχω παρόμοια εμπειρία γιατί ήταν λίγο πρόωρο και το είχαν κάτω στη ΜΕΝ. Πάντως σου λέω, μου το έφεραν σχεδόν αμέσως.

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 παιδακια μου στο Λητω τα γεννησα και μου τα φερανε καμια ωρα αφου ανεβηκα στο δωματιο.

Παντως αυτο για την επομενη μερα μου κανει κι εμενα τρομερη εντυπωση!

Link to comment
Share on other sites

Τα μωρά στα ιδιωτικά μαιευτήρια τα φέρνουν 1-2 ώρες μετά την τοποθέτηση της λεχώνας στο δωμάτιο. Αν συντρέχει λόγος... π.χ ΜΕΝΝ τότε μόνο τα κρατάνε όσο χρειαστεί.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΑΠ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΞΑΝΘΗΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΩ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΩΛΑΡΑΚΙ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΛΕΝΑΝΕ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΤΥΛΙΞΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΕΞΩΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΛΕΠΤΑ ΒΛΕΠΩ ΔΥΟ ΜΩΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΟΙ ΜΑΑΙΕΣ ΑΦΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΙ 2 ΩΡΕΣ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΙΟ ΑΠ ΤΑ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΘΑΛΑΜΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΒΓΑΛΕΙ.ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ .

Link to comment
Share on other sites

Και στις τρεις γεννες ηταν μαζι μου μεσα το μωρο οση ωρα με εραβε ο γιατρος

και το ετοιμαζε η παιδιατρος,λιγο πριν με βγαλουν να με πανε στην ανανηψη εβγαζε ο μπαμπας(ηταν μεσα) το μωρο να το δουν παππουδες κλπ

και μετα αμεσως στην ανανηψη μαζι μου

4

Link to comment
Share on other sites

Και στις τρεις γεννες ηταν μαζι μου μεσα το μωρο οση ωρα με εραβε ο γιατρος

και το ετοιμαζε η παιδιατρος,λιγο πριν με βγαλουν να με πανε στην ανανηψη εβγαζε ο μπαμπας(ηταν μεσα) το μωρο να το δουν παππουδες κλπ

και μετα αμεσως στην ανανηψη μαζι μου

αυτο ειναι και το σωστο και εισαι πολυ τυχερη που εζησες τις πρωτες του στιγμες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ. ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΤΗΝ ΑΝΑΝΗΨΗ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ, ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΦΕΡΑΝ. ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΑΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΘΕ 2 ΜΕ 3 ΩΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ. ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΒΑΡΔΙΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΣΕΙ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω διαφορετική εμπειρία..

Γέννησα στο Λητώ στις 18/5/2008.Ξημερώματα Σαββάτου προς Κυριακή 2.45 π.μ.Είδα ξανά το υγιέστατο μωρό μου στις 9.30 το πρωί.....Ενώ όταν ανέβηκα στο μονόκλινο(δεν είχε διαθέσιμο δίκλινο), με διαβεβαίωσαν οτι το μωρό ερχόταν,στη συνέχεια στα επανειλλημένα χτυπήματα του γνωστού κουδουνιού,μου έλεγαν σε 1 ώρα έρχεται.Ο λόγος απλός...Περίμεναν να αλλάξει η βάρδια.Η βάρδια άλλαξε στις 7.00 αν ενθυμούμαι καλά και μου είπαν οτι θα έρθει μαζί με τα άλλα μωρά.Πράγμα που συνέβη στις 9.30 το πρωί.Το μωρό ήρθε πατηκωμένο σκόνη,ενώ είχα βροντοφωνάξει να μην του δώσουν ξένο(ποιός ήρθε;).Την οποία ξέρασε,κανονικότατα.Δεν είναι απόλυτο οτι βλέπεις το μωρό αμέσως,επειδή βλέπω απολυτότητα στις απαντήσεις.Αν πέσεις Κυριακή και βράδυ δεν είσαι πολύ τυχερή.Επειδή εργάζομαι νυχτερινές βάρδιες και Κυριακές 10 χρόνια τώρα,ξέρω καλά οτι δεν είδα το μωρό όταν έπρεπε γιατί εκείνες τις ώρες δεν γίνονται πολλά...

 

Επίσης,υπάρχει πιθανότητα να μου απαντηθεί γιατί τα νεογέννητα του Λητώ συντονίζονται με τις ώρες σίτισης του μαιευτηρίου και ποτέ δεν πεινούν νωρίτερα(καρατσεκαρισμένο αυτό,έχω κόψει βόλτα μέσα στα μαυρα μεσάνυχτα,παιδί σε δωμάτιο δεν είδα!ούτε στις 2,ούτε στις 3,ούτε στις 4 το πρωί);Δεν είδα νοσοκόμα να μου φέρνει το μωρό πριν τις 5.00 το πρωί(ώρα σίτισης) απο τις 12.00 το βράδυ που τα μάζευαν.Επίσης δεν είδα ούτε και στις 2 άλλες κοπέλες που μου άλλαξαν στο δίκλινο στη συνέχεια να τα φέρνουν ποτέ άλλη ώρα,12 μάζεμα,5 παράδοση(θήλαζαν και εκείνες).

 

Μάλλον ο γιός μου,στο μαιευτήριο ήταν ρολόι ελβετικό,βαρούσε προσοχές στις 5.00 και άμα τη αναχωρήσει του απο το μαιευτήριο ,άλλαξε συνήθειες και ξυπνούσε και πεινούσε και θήλαζε ανα μία ώρα....Αλλιώς δεν εξηγείται...Ή μάλλον εξηγείται.Κάτι του πάσαραν και κοιμόταν μέχρι τις 5.00 που έπρεπε να μου τον φέρουν....

 

Υ.Γ Σε ποιό πόστ διάβασες οτι το πήγαν στο Λητώ την επομένη;Το επιβεβαιώνω με την εμπειρία μου.Μάλλον και κάποια άλλη την πάτησε...

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Να παταμε και λιγο ποδι ομως κοριτσια. Το μωρο μας ειναι και ειμαστε και σε ιδιωτικο που το πληρωνουμε αδρα.

 

Στο ιασω ουτε τολμησαν να του δωσουν ξενο γαλα και μου το εφερναν σχεδον καθε δυο ωρες και σε εμενα και στη διπλανη που ειχε ζητησει αποκλειστικο θηλασμο.

 

Επισης μου το εφεραν σχεδον αμεσως οταν ανεβηκα στο δωματιο, αλλα κι εγω τους το ειχα ξεκαθαρισει οτι δε θελω το παιδι να φαει τιποτα αλλο και να μου το φερουν αμεσως.

Δεν ειμαι πιο εξυπνη εγω απο τις αλλες. Αλλα ειδικα σε μερος που πληρωνω τοσα (στην ουσια για υπηρεσιες ξενοδοχειου) θα απαιτησω αυτα που θελω.

Και γλυκα πηγα στις μαιες και πολυ ωραια τους φερθηκαμε με τον αντρα μου, αλλα κι εγω ζητουσα αυτα που ηθελα για το καλο του παιδιου μου.

 

Δε θα τις ντραπουμε κιολας. Τη δουλεια τους κανουνε, δε μας κανουνε χαρη.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Να παταμε και λιγο ποδι ομως κοριτσια. Το μωρο μας ειναι και ειμαστε και σε ιδιωτικο που το πληρωνουμε αδρα.

 

Στο ιασω ουτε τολμησαν να του δωσουν ξενο γαλα και μου το εφερναν σχεδον καθε δυο ωρες και σε εμενα και στη διπλανη που ειχε ζητησει αποκλειστικο θηλασμο.

 

Επισης μου το εφεραν σχεδον αμεσως οταν ανεβηκα στο δωματιο, αλλα κι εγω τους το ειχα ξεκαθαρισει οτι δε θελω το παιδι να φαει τιποτα αλλο και να μου το φερουν αμεσως.

Δεν ειμαι πιο εξυπνη εγω απο τις αλλες. Αλλα ειδικα σε μερος που πληρωνω τοσα (στην ουσια για υπηρεσιες ξενοδοχειου) θα απαιτησω αυτα που θελω.

Και γλυκα πηγα στις μαιες και πολυ ωραια τους φερθηκαμε με τον αντρα μου, αλλα κι εγω ζητουσα αυτα που ηθελα για το καλο του παιδιου μου.

 

Δε θα τις ντραπουμε κιολας. Τη δουλεια τους κανουνε, δε μας κανουνε χαρη.

Κι εγώ γέννησα στο Ιασώ πριν από 3 χρόνια αλλά παρ'ότι ζήτησα αποκλειστικό θηλασμό αυτό έγινε μετά από 2 μέρες και επειδή έκανα φασαρία.Και οι άλλες 2 κοπέλες στο δωμάτιο είχαν ζητήσει θηλασμό και στη μία κοπέλα την τρίτη μέρα δεν έφεραν καθόλου το μωρό το βράδυ αλλά δεν το έκανε θέμα ούτε και παραπονέθηκε.

Νομίζω πως γενικά στα ιδιωτικά μας δουλεύουν αρκετά.Τώρα θα γεννήσω στο Λητώ,για να δούμε και εκεί...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Δηλαδή δεν μπορείς σε όποιο νοσοκομείο,κλινική κτλπ κ αν γεννήσεις να έχεις το μωρό σου δίπλα σου; Αν πεις ότι το θες κοντά σου απ' τη στιγμή που γεννιέται τι γίνεται;

Επειδή δεν έχω ιδέα για το θέμα αναρωτιέμαι με όσα διαβάζω πώς θα εμπιστευτείς σε κάποιον άλλο το μωρό απ' τη στιγμή που κάνουν όσα λέγεται; Επίσης θεωρώ λογικό το μωρό να είναι δίπλα στη μητέρα όχι μόνο για το θηλασμό αλλά γιατί έτσι είναι η φυσική διαδικασία...Αν βέβαια κάποια μητέρα δεν το επιθυμεί τότε αλλάζει η κατάσταση.

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οταν τιθεται τετοια απορια ( ποτε και γιατι φερνουν η δε φερνουν τα μωρα) να ρωτατε παντα σε τι δωματιο-θεση γεννησε αυτη η κοπελα που σας το λεει...καθως και αν ηταν σε ιδιωτικο η δημοσιο...

πχ με το δικο μου το μυαλο τωρα υποθετω πως αν εισαι σε 4κλινο δε μπορουν να φερνουν 4 μωρα απ το πρωι μεχρι το βραδυ να ειναι εκει...πρωτα απο ολα γιατι τη μια μπορει να ποναει και να την ενοχλουν, η αλλη να μη θελει στο επισκεπτηριο να εχει εκτεθειμενο το νεογεννητο σε τοσους επισκεπτες και καποια αλλη να εχει μολις κανει καισαρικη και να πρεπει να ξεκουραστει και να χει 3 αλλα μωρα να κλαινε...και ολα τα σχετικα με επισκεπτηρια και λοιπα θεματα που υπαρχουν σε δωματια ανω του ενος ατομου.Αλλα απο την αλλη σε 1κλινο ας πουμε δεν δεχομαι το γεγονος να μην εχεις αν θες το μωρο ολη μερα κ ολη νυχτα διπλα σου.

Εγω παλι σε μονοκλινο δεν ειχα τετοια προβληματα. οποτε ηθελα το ειχα κι οποτε δεν ηθελα δε το ειχα ( πχ οταν ειχα επισκεψεις ελεγα και το παιρνανε).

Αλλο που εχω ακουσει ειναι επισης πως δε ξερουν και ποτε να ζητησουν οι μαμαδες τα μωρα, και ετσι δε ξερουνε και οι μαιες ποτε να τους τα πανε...κι ετσι οι μαμαδες νομιζουν πως θα τους πανε το παιδι ετσι κ αλλιως και οι μαιες περιμενουν να τις ειδοποιησει η μαμα για το ποτε το θελει γιατι θεωρητικα ειναι κουρασμενη και ισως να μην μπορει εκεινη τη στιγμη να το αναλαβει! οποτε καταλαβαινεται πως καμια απο τις 2 πλευρες δε ξερουν τι να κανουν και τ αφηνουν στη τυχη του!:?:???::?:???:

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Και στις τρεις γεννες ηταν μαζι μου μεσα το μωρο οση ωρα με εραβε ο γιατρος

και το ετοιμαζε η παιδιατρος,λιγο πριν με βγαλουν να με πανε στην ανανηψη εβγαζε ο μπαμπας(ηταν μεσα) το μωρο να το δουν παππουδες κλπ

και μετα αμεσως στην ανανηψη μαζι μου

 

και σε μένα και στα δυο μου παιδάκια έτσι έκαναν. Γέννησα στο Λητώ !

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

για να το ταϊσετε εσεις?

Ειδικα αν γεννησατε στο Λητω??

Διαβασα σε ενα ποστ κατι για την επομενη μερα και ομολογο οτι φρικαρα! Σιγουρα κανω λαθος ε??

Γεννησα το πρωτο στο εξωτερικο. Ο μικρος γεννηθηκε 8:10. Μετυφερθηκα επιγοντως στο χειρουργιο γιατι πεθαινα απο αιμοραγια (μου εκαναν αποξεση και μου εβαλαν 2 φυαλες αιμα)και στις 13:00 που με να εβασαν στο δωματιο παρα τους ορους και τα φαρμακα μου το εβαλαν στο στηθος! Ενταξυ του ειχε δωσει ενα μπιμπερο πριν ο συζυγος γιατι φυσικα δεν θα αντεχε τοσες ωρες νυστικο. Αλλα και παλι ο συζυγος οχι οι νοσοκομες!

Αισιοδοξω οτι αυτη την φορα δεν θα εχω τετοια προβληματα οποτε γιατι να μην το ταισω κατευθειαν εγω? Ειδιακα εφοσον σκοπευω να το θηλασω???

 

να ρωτησω κατι?? δινουν ξενο γαλα το 1ο 24ωρο στα μωρα? εννοειται οτι πρεπει να περνουν το πρωτογαλα απο μας αλλα νομιζω απο την κλινικη τα δινουν μονο ζαχαρονερο η κανω λαθος??? βιοκλινικη (θεσσαλονικη) γεννησα. εγω ειδα τον χριστακο μου μολις βγηκα απο την ανανηψη...αχ

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα σε δημοσιο,σε δικλινο,το πυρεξακι με το μωρο ηρθε διπλα μου λιγα λεπτα μετα απο τοτε που με πηγαν στο δωματιο και το μωρο ηταν ολη την ωρα μαζι μου μεχρι που φυγαμε.

Βεβαια,το πρωτο γευμα του ηταν μπουκαλακι ετοιμο απο μαια,μου ειπε η πεθερα μου μετα οτι το κατεβαζε το γαλα σαν νερο που λεμε,αλλα απο εκει και μετα αποφασιζες εσυ αν θα θηλασεις η οχι,δεν σε υποχρεωνε κανενας να δωσεις ξενο!απλα ενημερωναν οι μαιες που μπορει κανεις να βρει τα μπουκαλακια!

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα στο ΙΜΠ (Ιδιωτικο Μαιευτηριο Πατρων) και με το που με πηγαν στο δωματιο,αμεσως ηρθε και το "πυρεξ" με το μπεμπινι μου:-D και το ειχα συνεχεια μαζι μου.

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?? δινουν ξενο γαλα το 1ο 24ωρο στα μωρα? εννοειται οτι πρεπει να περνουν το πρωτογαλα απο μας αλλα νομιζω απο την κλινικη τα δινουν μονο ζαχαρονερο η κανω λαθος??? βιοκλινικη (θεσσαλονικη) γεννησα. εγω ειδα τον χριστακο μου μολις βγηκα απο την ανανηψη...αχ

 

Στο Βελγιο δινουν γαλα. Και στο δευτερο ειχα παρομοια περιπετια. Παντως μολις πηγα στο δωματιο τον εβαλα στο στηθος (παλι με μια ντουλαπα φαρμακα, νηστικη γιατι επικειταν χειρουργιο και με ολες τις παρενεργειες των φαρμακων)

Link to comment
Share on other sites

γεννησα στο λητω πριν 2 μηνες και μου την εφεραν αμμεσως στο δωματιο.πριν μπω να γεννησω την ωρα της εισαγωγης με ρωτησαν αν θελω rooming in δηλωσα ναι και την ειχα συνεχεια μαζι μου οπως και οι περισσοτερες κοπελες του οροφου.την επερναν μονο για να τη δει ο γιατρος και για το μπανιο της.μετα παλι πισω.επειδη στην αρχη δεν ειχα γαλα και ειχα απελπιστει ζητησα λιγο ξενο και μου ειπαν οτι δεν δινουν αν δεν δοσει εντολη η παιδιατρος.!!!!!δινουν λεει μονο αν το μωρο εχει χασει υπερβολικο βαρος.τελικα βεβαια με βοηθισαν με το θηλασμο οι μαιες πηγα και στα σεμιναρια που κανουν καθε μεσημερι και τελικα ολα καλα.εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο το προσωπικο και απο το φαι!!!!!!!!!!!τι γλυκα ηταν αυτα ρε παιδια!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο λητω γεννησα και μου τη φερανε στο δωματιο 2 ωρες μετα απο εμενα, ισως επειδη ημουνα λιγο ταλαιπωρημενη.... Παντως δεν την ειχα συνεχεια στο δωματιο, επεσα και στην περιοδο της ''γριπης'' και ηταν λιγο περιεργα τα πραγματα!

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στο Π.Ν Λάρισας αμέσως! Είναι από τα νοσκομεία που υποστηρίζουν το rooming in, αλλά στο θέμα του θηλασμού ήταν απαράδεκτες: δεν ενημερωναν, παραπληροφορούσαν (κυρίως τις νέες μητέρες), άσε που έλεγαν και το εξής κουφό: Αν δεν πιεί γάλα (εννοούσαν ξένο) θα πάθει ίκτερο! Και το 1ο γεύμα στο 1ο μου παιδί το είχαν δώσει αυτές χωρίς να μου πουν τπτ. Εκ των υστέρων με ενημέρωσαν! Καλά δνε το συζητώ στο 2ο ήξερα και το θήλασα αμέσως! Συγγνώμη για το off topic.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...