Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΗΡΑΣΜΕΝΟΣ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΥΠΕΡΥΧΟ DOPPLER ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ 2 (GRADE II) ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 30Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ... ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Ή ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ Ή ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


συζητησε μηπως χρειαζεται ηπαρινη για δυευκολυνση.ισως κ καποια αντιβιωση μηπως υπαρχει μικροβιο.το ζακχαρο σου το κοιτας?ισως να υπαρχει καποια σχεση με ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

συζητησε μηπως χρειαζεται ηπαρινη για δυευκολυνση.ισως κ καποια αντιβιωση μηπως υπαρχει μικροβιο.το ζακχαρο σου το κοιτας?ισως να υπαρχει καποια σχεση με ολα αυτα.

ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΗΠΑΡΙΝΗ? ΤΟ ΖΑΚΧΑΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΔΙΑΒΗΤΗ ΚΥΗΣΗΣ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ! ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

ειναι αντιπυκτικη αγωγη.διευκολυνει την ροη του αιματος.μεινε ψυχραιμη αλλα συμβουλεψου αμεσα ενδοκρινολογο,αιματολογο κ εναν αλλο γυναικολογο για. να εισαι σιγουρη.ο καθενας εχει την ειδικοτητα του.αντιπυκτικη παντως θεωρω οτι θα επρεπε να ειναι το πρωτο που θα επρεπε να σου δωσει εστω κ προληπτικα

Link to comment
Share on other sites

ειναι αντιπυκτικη αγωγη.διευκολυνει την ροη του αιματος.μεινε ψυχραιμη αλλα συμβουλεψου αμεσα ενδοκρινολογο,αιματολογο κ εναν αλλο γυναικολογο για. να εισαι σιγουρη.ο καθενας εχει την ειδικοτητα του.αντιπυκτικη παντως θεωρω οτι θα επρεπε να ειναι το πρωτο που θα επρεπε να σου δωσει εστω κ προληπτικα

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΣΑΝ ΑΝΤΙΠΥΚΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ SALOSPIR. ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ! ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΛΙΓΟ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ Μ ΑΥΤΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΛΙΓΟ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το salospir δεν εχει την ιδια δραση.οι πιθανες λυσεις ειναι συγκεκριμενες κ ειναι αυτες που σου προανεφερα.χρειαζεσαι εξατομικευμενη προσεγγιση.κ να σου πει καποια κοπελα δεν σημαινει οτι θα βρεις τη λυση ,γιατι απλουστατα καθε περιστατικο ειναι διαφορετικο.απο ειδικους πρεπει να ζητησεις γνωμες για να δεις που συγκλινουν οι αποψεις τους κ να δρασεις ψυχραιμα κ συντομα. αυτοι θα σου προςφερουν πραγματικη ανακουφιςη κ αςφαλη λυςη.ακομα κ αν χρειαστει να κανεις προορο τοκετο το salospir πρεπει να το κοψεις τουλαχιστον τρεις μερες πριν ενω την ηπαρινη οχι.γι αυτην χρειαζεται ενα εικοσιτετραωρο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Stacy!

Ο πλακουντας φτάνει και grade 3 απ'οσο ξερω περίπου στις 38-39 εβδομαδες

Λογικα θα σε παρακολουθεί συχνα ο γιατρος σου απο δω και πέρα για να διαπιστώνει εάν τρέφεται σωστά το μωρακι σου εάν δεν τρέφεται και δεν αυξάνει βαρος λογικα θα κανετε τοκετό.

Εισαι σε αρκετα καλη εβδομαδα και δεν χρειαζεται να ανησυχείς!

Ρώτησε τον τι αγωγή θα πάρεις και αν το θεωρείς απαραίτητο παρε και δεύτερη γνώμη αν δεν σε καλύπτει ή αν δεν σε κανει να νιωθεις ασφαλείς...

Ελπιζω ομως να πανε ολα καλα τουλαχιστον για λίγες εβδομαδες ακομη να μην βγει αρκετα νωρίς το μωρο σου.

Μην φοβάσαι ολα θα πανε καλα!!!

Εάν πιστεύει πως δεν θα κρατήσει για πολυ πες του μηπως χρειαςτει να κανεις ενεσης κορτιζονης για τα πνεύμονακια του μωρου γιατι ακομη δεν ειναι πλήρως ανεπτυγμένα..

Εγω θα κανω την άλλη εβδομαδα ενέσεις τέτοιες γιατι εχω αυξημένο ποσοστό για πρόωρο τοκετό...

Ποσα κιλα ειναι τωρα το μωρο;

Επεξεργάστηκαν by Xristinaki91!
Πρόσθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

το salospir δεν εχει την ιδια δραση.οι πιθανες λυσεις ειναι συγκεκριμενες κ ειναι αυτες που σου προανεφερα.χρειαζεσαι εξατομικευμενη προσεγγιση.κ να σου πει καποια κοπελα δεν σημαινει οτι θα βρεις τη λυση ,γιατι απλουστατα καθε περιστατικο ειναι διαφορετικο.απο ειδικους πρεπει να ζητησεις γνωμες για να δεις που συγκλινουν οι αποψεις τους κ να δρασεις ψυχραιμα κ συντομα. αυτοι θα σου προςφερουν πραγματικη ανακουφιςη κ αςφαλη λυςη.ακομα κ αν χρειαστει να κανεις προορο τοκετο το salospir πρεπει να το κοψεις τουλαχιστον τρεις μερες πριν ενω την ηπαρινη οχι.γι αυτην χρειαζεται ενα εικοσιτετραωρο.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ! ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΤΟ DOPPLER. ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΤΩΡΑ! ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Stacy!

Ο πλακουντας φτάνει και grade 3 απ'οσο ξερω περίπου στις 38-39 εβδομαδες

Λογικα θα σε παρακολουθεί συχνα ο γιατρος σου απο δω και πέρα για να διαπιστώνει εάν τρέφεται σωστά το μωρακι σου εάν δεν τρέφεται και δεν αυξάνει βαρος λογικα θα κανετε τοκετό.

Εισαι σε αρκετα καλη εβδομαδα και δεν χρειαζεται να ανησυχείς!

Ρώτησε τον τι αγωγή θα πάρεις και αν το θεωρείς απαραίτητο παρε και δεύτερη γνώμη αν δεν σε καλύπτει ή αν δεν σε κανει να νιωθεις ασφαλείς...

Ελπιζω ομως να πανε ολα καλα τουλαχιστον για λίγες εβδομαδες ακομη να μην βγει αρκετα νωρίς το μωρο σου.

Μην φοβάσαι ολα θα πανε καλα!!!

Εάν πιστεύει πως δεν θα κρατήσει για πολυ πες του μηπως χρειαςτει να κανεις ενεσης κορτιζονης για τα πνεύμονακια του μωρου γιατι ακομη δεν ειναι πλήρως ανεπτυγμένα..

Εγω θα κανω την άλλη εβδομαδα ενέσεις τέτοιες γιατι εχω αυξημένο ποσοστό για πρόωρο τοκετό...

Ποσα κιλα ειναι τωρα το μωρο;

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΓΕΙΑ ΣΟΥ! ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ DOPPLER. ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΜΕΧΡΙ GRADE 3 Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΚΑΝ ΕΚΕΙ. ΟΤΙ ΓΕΝΝΟΥΝ ΣΤΟ 2. ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ! ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ 30Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 1350 ΚΙΛΑ! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΗ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ!! ΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΩΣΤΑ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ! ΑΝ ΟΜΩΣ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ Ή ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ? ΑΥΤΟ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

Μην κανει άσχημες σκέψεις !

Για να μην εκανε κατι ο γιατρος σημαινει πως δεν ειναι και τοσο ανησυχητικό προς το παρόν τουλαχιστον!

Αυτην την φοβία σου να την ρωτήσεις στον γιατρο και να σου πει αναλυτικά τι μπορει να συμβει για να μην φοβαςαι χωρις λογο και ειναι υπεύθυνος φυσικα να κανει το καλυτερο για να εισαι υγειης εσυ και το μωρο σου!

Επεξεργάστηκαν by Xristinaki91!
Πρόσθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην κανει άσχημες σκέψεις !

Για να μην εκανε κατι ο γιατρος σημαινει πως δεν ειναι και τοσο ανησυχητικό προς το παρόν τουλαχιστον!

Αυτην την φοβία σου να την ρωτήσεις στον γιατρο και να σου πει αναλυτικά τι μπορει να συμβει για να μην φοβαςαι χωρις λογο και ειναι υπεύθυνος φυσικα να κανει το καλυτερο για να εισαι υγειης εσυ και το μωρο σου!

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΗΡΕΜΕΙ ΑΡΚΕΤΑ! ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΔΕΙ ΟΛΟ ΤΟ DOPPLER ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕΙ! ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΦΟΒΟ ΓΙΑ ΠΡΟΩΡΟ??

Link to comment
Share on other sites

αντε!με το καλο! να μας ενημερωσεις!στην αθηνα θα γεννησεις?

ΟΧΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΧΙΟ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ! ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΤΟΚΕΤΟ! ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ...

Εγω εχω διδελφυ μητρα και το μέρος που ειναι το μωρο ειναι καπως "περιορισμένος" .

Προς το παρόν ομως ο τραχηλος αυτής της μητρας μου εχει κανει καλη δουλεια ειναι σχεδον 4 εκ.

Την προηγούμενη εβδομαδα με έπιασαν συνεχόμενες συσπασεις ανα 3 λεπτα για 2 μερες σχεδον και ήθελε ο γιατρος να με κρατήσει μεσα αλλα μου εκανε εξεταση τραχηλου και επειδη ηταν σκληρός ειπε πως δεν θα ανήσυχησουμε...

Τωρα παω καλα με τις συσπασεις...

Αν και η διδελφυ μητρα εχει προωρο τοκετό συνήθως δεν ειναι πολυ πρόωρος αλλα λίγες βδομαδες νωρίτερα (μετα τις 30 δηλ )

Δίνει ποσοστό 40 % για προωρο και 40% για τελειομηνο....ίδιες πιθανοτητες.!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ...

Εγω εχω διδελφυ μητρα και το μέρος που ειναι το μωρο ειναι καπως "περιορισμένος" .

Προς το παρόν ομως ο τραχηλος αυτής της μητρας μου εχει κανει καλη δουλεια ειναι σχεδον 4 εκ.

Την προηγούμενη εβδομαδα με έπιασαν συνεχόμενες συσπασεις ανα 3 λεπτα για 2 μερες σχεδον και ήθελε ο γιατρος να με κρατήσει μεσα αλλα μου εκανε εξεταση τραχηλου και επειδη ηταν σκληρός ειπε πως δεν θα ανήσυχησουμε...

Τωρα παω καλα με τις συσπασεις...

Αν και η διδελφυ μητρα εχει προωρο τοκετό συνήθως δεν ειναι πολυ πρόωρος αλλα λίγες βδομαδες νωρίτερα (μετα τις 30 δηλ )

Δίνει ποσοστό 40 % για προωρο και 40% για τελειομηνο....ίδιες πιθανοτητες.!

ΜΑΛΙΣΤΑ!ΚΑΤΑΛΑΒΑ! ΤΩΡΑ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΤΣΙ? ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ ΠΙΑ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! ΤΙ ΒΑΡΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν 2 εβδομαδες ηταν 1.200

Ειναι αδύνατη!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ 30Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ 1,200 ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ! ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΝΑ ΤΗΝ 29Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ 1,300 ΠΕΡΙΠΟΥ, ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ! ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ! ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι καλο το βαρος!

Την Παρασκευή θα παμε...

Με τις προβλέψεις του γιατρού θα ειναι περίπου 1.500-1.600 στις 32 πλήρεις εβδομαδες.

Και ειπε θα γεννηθεί περίπου 2.500-2.700 αν φτάσει 40 εβδομαδων

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι καλο το βαρος!

Την Παρασκευή θα παμε...

Με τις προβλέψεις του γιατρού θα ειναι περίπου 1.500-1.600 στις 32 πλήρεις εβδομαδες.

Και ειπε θα γεννηθεί περίπου 2.500-2.700 αν φτάσει 40 εβδομαδων

ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ! ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

:-) γερά να ειναι!!!

εντάξει πανω απο 2 κιλα ειναι ακομη καλυτερα!

Θελω τουλαχιστον να φτάσει τα δυο κιλα και καλυτερα να κανω και τις ενέσεις κορτιζονης μετα δεν θα ανησυχω αν έρθει η ωρα!

Να του ζητήσεις να κανετε οτι ειναι καλυτερο χωρις να διακινδυνεψει κατι!

Να πανε ολα καλα εύχομαι!

Μικρές ζωουλες ειναι ψυχουλες τοσο αθώες!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...