Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε σας εφεραν το μωρακι μετα τη γεννα..


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!

Να σας πω τι έχω καταλάβει, έχοντας γεννήσει 2 παιδιά σε ιδιωτικό και έχοντας ακούσει και διαβάσει πολλές εμπειρίες άλλων μαμάδων.

Όλα εξαρτώνται από το γιατρό σας και τη μαία σας. ΟΛΑ!!!!

Συζητήστε με το γιατρό σας από πριν. Ζητήστε του να θηλάσετε αμέσως μετά τον τοκετό (είτε ΦΤ είτε ΚΤ πάλι γίνεται), ζητήστε του να έχετε μαζί σας το μωρό στην ανάνηψη. Ζητήστε αποκλειστικό θηλασμό και αν περνάει η ώρα και το μωρό άφαντο να το ζητάτε. Βάλτε γιατρό και μαία να δώσουν εντολές.

Αν ο γιατρός και η μαια σας πουν ότι αυτά δεν γίνονται γιατί το μαιευτήριο δεν το επιτρέπει, σας λέει ψέματα. :|:evil:

Υπάρχουν περιγραφές από γυναίκες που τα έχουν ζήσει έτσι σε οποιοδήποτε μαιευτήριο:wink:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γέννησα στο Ιασώ και τη μπεμπούλα μου τη φέρανε περίπου μισή ώρα αφότου με ανέβασαν στο δωμάτιο. Είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμο και η αλήθεια είναι ότι μου τη φέρναν το βράδυ και ώρες εκτός των καθιερωμένων ταϊσμάτων οπότε φαντάζομαι ότι το τήρησαν.

3zKtp2.png

S0Tjp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καμιά εμπειρία από το ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ στη θεσσαλονίκη;

Υποστηρίζουν τον αποκλειστικό θηλασμό; Πότε σας έφεραν το μωράκι σας μετά τη γέννα;

Επιτρέπεται να βγάλουμε γάλα με το θήλαστρο για το πρωτόγαλα ; ξέρετε;

ή γενικά επιτρέπεται να χρησιμοποιήσουμε το θήλαστρο τις πρώτες μέρες για να έχουμε έτοιμο να το δίνουμε στις μαίες εάν δε θέλουν να μας το φέρνουν στο δωμάτιο;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα στο ΛΗΤΩ στις 20:03, ανεβηκα στο δωματιο περιπου στις 23:00 και μια ωρα μετα μου την εφεραν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

γεννησα στο λητω πριν 2 μηνες και μου την εφεραν αμμεσως στο δωματιο.πριν μπω να γεννησω την ωρα της εισαγωγης με ρωτησαν αν θελω rooming in δηλωσα ναι και την ειχα συνεχεια μαζι μου οπως και οι περισσοτερες κοπελες του οροφου.την επερναν μονο για να τη δει ο γιατρος και για το μπανιο της.μετα παλι πισω.επειδη στην αρχη δεν ειχα γαλα και ειχα απελπιστει ζητησα λιγο ξενο και μου ειπαν οτι δεν δινουν αν δεν δοσει εντολη η παιδιατρος.!!!!!δινουν λεει μονο αν το μωρο εχει χασει υπερβολικο βαρος.τελικα βεβαια με βοηθισαν με το θηλασμο οι μαιες πηγα και στα σεμιναρια που κανουν καθε μεσημερι και τελικα ολα καλα.εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο το προσωπικο και απο το φαι!!!!!!!!!!!τι γλυκα ηταν αυτα ρε παιδια!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Η καλυτερη μου κι εμενα εκτος απο το μωρο, οταν εβλεπα να ερχεται ο δισκος!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...