Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΗΠΩΣ ΓΕΝΝΑΩ????


madrid05

Recommended Posts

Μανούλες...τα φώτα σας.

Είμαι στην 39η εβδομάδα, χθες με είδε ο γιατρός(αλλά δεν με εξέτασε "από κάτω")μου είπε οτι το μωρό δεν είναι πολύ χαμηλά, θα με ξαναέβλεπε(και από κατω)μεθαυριο(Πέμπτη) με σκοπό να μπούμε Παρασκευή για πρόκληση.

Σήμερα ξύπνησα με πονάκια -σαν περιόδου και σαν να ήθελα να πάω τουαλέτα- και είδα αίμα ρόζ.Δεν ήταν αυτό που περίμενα βλέννα πηχτή, το τραχηλικό βύσμα δηλαδή ..ή μπορεί και να ήταν.Δεν έχει ροή αλλά έχω από το πρωί σταγονίτσες που και που.Και περιστασιακά λίγη πίεση και λίγα σαν πονάκια περιόδου

Τον γιατρό δεν τον βρήκα στο τηλ. θα τον ξαναπάρω αργότερα...

Σας λένε κάτι όλα αυτά????

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φιλενάδα δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά καλά γεννητούρια.:D:D:D Με το καλό και με έναν πόνο.:-P Τα συμπτώματα που προανέφερες δηλώνουν έναρξη τοκετού για αυτό πάρε οπωσδήποτε τον γιατρό σου. Το ότι το μωρό ήταν ψηλά δεν σημαίνει κάτι όλα αλλάζουν σε πολύ γρήγορους ρυθμούς. Ενημέρωσέ μας.

Link to comment
Share on other sites

ω ναι γεννας!!!!!!! με το καλο κοριτσακι!!!!!! ετσι και εγω ψηλα το μωρο- αιματακι και πονακια περιοδου και γεννησα και ημουν και στον 8ο εσυ που εισαι στο μηνα σου σιγουρα!!!!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι το πρώτο σου παιδάκι να ξέρεις ότι συνήθως το γρηγορότερο που γεννάνε οι πρωτοτόκες μανούλες είναι περίπου 8 ώρες. Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις βέβαια. Καλό είναι να μιλήσεις άμεσα με τον γιατρό σου. Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω στα μαθήματα ανώδυνου η μαία μου είχε πει αν δούμε αίμα σπεύδουμε άμεσα στο νοσοκομείο. Εσύ όμως βλέπεις ροζ υγρά που σημαίνει και πάλι έναρξη τοκετού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως βρε κορίτσια, συσπάσούλες δεν έχω και τα πονάκια είναι αρκετά ελαφριά.Λέτε να μην είναι ...άμεσο???

κοιτα το δικο μου ξεκινησε κατα τις 2 το μεσημερι και στις 8 το απογευμα εσπασαν τα νερα και ημουν 35 εβδομαδα. συσπασεις δεν ειχα ουτε και εγω μονο πονακια σαν περιοδου. στις 6 με εξετασε ο γιατρος μου και μου ειπε δεν γενναω γιατι το μωρο ειναι ψηλα γυρισα σπιτι και μολις γυρισα εσπασε ο σακος! ξανα στο γιατρο και εισαγωγη στην κλινικη...ανατριχιασα τωρα που τα γραφω:-D αντε βρε εγω σου ευχομαι να γεννας....ετσι χαλαρα!!!!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Κοριτσια καλημέρα!

Σήμερα το πρωι που ξυπνησα είδα σκούρα υγρά και υγρά με λίγο αιματάκι, αλλά δεν έχω πόνους .

Λετε να γεννάω? Μόλις μπήκα στην 38η εβδομάδα. Ο γιατρός ήταν καθησυχαστικός, μου είπα να παω το μεσημέρι για εξέταση εκτος κι αν συμβεί κάτι νωρίτερα.

Εσείς που τα έχετε περάσει τι λέτε?Ερχεται συντομα η μπέμπα μου?

Link to comment
Share on other sites

Aχ!Μαρία...είδα το θεματάκι μου άνοιξα πριν 5 μηνες(!) και συγκινηθηκα.

Για εμένα είχαν δίκιο οι κοπέλες.Μιλησα με τον γιατρο και πήγα στο μαιευτηριο στις 3.30 το μεσημέρι ,με έπιασαν οι δυνατες συσπάσεις στις 5.30 και στις 8 είχα αγκαλιά τον μπέμπη μου!!

Απ'οτι καταλαβαίνω πλησιαζει και για σενα η ωρα αυτη!Με το καλό κοπέλα μου!:D

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mαdrid καταρχήν να σου ζήσει ο μπεμπάκος σου!!!!Σε ευχαριστώ πού για την απάντηση, είχα πάθει μια ταραχή το πρωί που ξύπνησα!Με εξέτασε ο γιατρός μου το μεσημέρι και πράγματι μου είπε ότι είναι θέμα ημερών!!Απλά περιμένουμε τωρα!!Αντε να δούμε και τί ακολουθεί!!!

Ευχαριστώ και παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς να δεχτείς το μωράκι σου.Ετοιμάσου για την πιο όμορφη εμπειρία της ζωής σου.Με όσο λιγότερο άγχος είσαι (ξερω οτι ειναι δύσκολο) τόσο πιο πολύ θα την απολαύσεις!!!

Με το καλό!!!!:D

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...