Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Δεν ξέρω πως την έχουν δει οι γιατροί στα δημόσια αλλά βλέπω ζητάνε πιο πολλά απο αυτούς στα ιδιωτικά! Εγω θα δώσω 1000 στο ΡΕΑ τώρα μόνο στη γιατρό, είναι δυνατόν να δίνουν 1500-1700 στα δημόσια;;;; γιατί και για το Αττικό τόσα άκουσα ζητάνε...και στο Αρεταίειο οι καθηγητάδες μη χέθω!

Η γυναικολόγος που είχα στο ΙΑΣΩ μου ζήτησε 1200.

 

Υπο αυτές τις συνθήκες δεν αξίζει να πας στο δημόσιο!

αυτο δεν ειναι απολυτο γιατι γλυτωνεις πολλα απο το δωματιο, εγω για λουξ μονοκλινο στο ελενα πληρωσα για καισαρικη 700 ευρω αλλα εκατσα δυο μερες παραπανω, αλλιως θα πληρωνα 470(με τη προυποθεση πως εχεις ασφαλεια), ιδιως τωρα που υπαρχουν φημες οτι θα κοπει το επιδομα τοκετου:twisted: που δινοταν σε περιπτωση που μια γυναικα επιλεξει να παει σε ιδιωτικη κλινικη. αντιστοιχα για καισαρικη και μονοκλινο και διαμονη 6 ημερων σε ιδιωτικη κλινικη δε ξερω και εγω τι θα πληρωνα. ασε που δυστυχως το μωρακι μου νοσηλευτηκε και αυτο 6 μερες εκ των οποιων τις 4 σε θερμοκοιτιδα, και του εκαναν ενα καρο εξετασεις οπου παλι δε πλωρωσα τπτ και το κοστος ηταν 1500 ευρω.

οπως και να εχει βεβαια πιο σημαντικο ειναι να εχεις τον γιατρο σου εκεινη τη στιγμη και ολα τα αλλα ερχονται δευτερα, με το καλο !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω γεννησα σε ιδιωτικό πριν 5 μέρες. Μου πήγε για όλα και όταν λέμε όλα, όλα. Πάνες μωρού, σερβιετες, εσώρουχα μιας χρήσεως, αντισιπτικα σαπουνια για ευαίσθητη περιοχή, κλπ, κλπ (που στα δημόσια τα έχεις φέρει εσυ, ακόμα και κλινοσκεπασματα μωρού) 960?. Μέσα και η επισκληριδιος.

Και υπάρχουν και δωμάτια πιο οικονομικά.

Μη λέμε αερολογίες για 3.000 και 4.000?.

Παλιά μπορεί να ίσχυαν. Τώρα όχι.

Και έχεις και μαιες οπότε θες πάνω απο το κεφάλι σου.

Να πω ότι είχα το μωρο δίπλα μου συνέχεια. Μπουκαλακι δε μου έφεραν ποτε. Το μωρο δεν πήρε ούτε μια γουλια ξένο.

Και για να πάω τουαλέτα φωναζα Μαια και κράταγε το παιδι.

Οι παροχές είναι πολυ καλύτερες και πιο πολλές. Και αν έχεις επιλέξει rooming in, είναι μια πανέμορφη εμπειρία. Έρχονται συνέχεια μαιες. Ακόμα και για πρωτομαμαδες. Δε θα δυσκολευτουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα σε ιδιωτικό πριν 5 μέρες. Μου πήγε για όλα και όταν λέμε όλα, όλα. Πάνες μωρού, σερβιετες, εσώρουχα μιας χρήσεως, αντισιπτικα σαπουνια για ευαίσθητη περιοχή, κλπ, κλπ (που στα δημόσια τα έχεις φέρει εσυ, ακόμα και κλινοσκεπασματα μωρού) 960?. Μέσα και η επισκληριδιος.

Και υπάρχουν και δωμάτια πιο οικονομικά.

Μη λέμε αερολογίες για 3.000 και 4.000?.

Παλιά μπορεί να ίσχυαν. Τώρα όχι.

Και έχεις και μαιες οπότε θες πάνω απο το κεφάλι σου.

Να πω ότι είχα το μωρο δίπλα μου συνέχεια. Μπουκαλακι δε μου έφεραν ποτε. Το μωρο δεν πήρε ούτε μια γουλια ξένο.

Και για να πάω τουαλέτα φωναζα Μαια και κράταγε το παιδι.

Οι παροχές είναι πολυ καλύτερες και πιο πολλές. Και αν έχεις επιλέξει rooming in, είναι μια πανέμορφη εμπειρία. Έρχονται συνέχεια μαιες. Ακόμα και για πρωτομαμαδες. Δε θα δυσκολευτουν.

 

 

Να σου ζησει !!!!!! :)

Και η κουμπαρα μου περιπου τοσα εδωσε στο νοσοκομειο αλλα μαζι με την αμοιβη του

γιατρου της κοστισε η γεννα 3.000.Γι'αυτο και αναφερθηκε αυτο το ποσο;)

 

 

Εγω γεννησα πριν 50 μερες στο Ελενα και εδωσα 220 ευρω για 4 μερες σε μονοκλινο και 400 στην γιατρο μου,συνολο 620 ευρω.Νορμαλ θα ελεγα....

 

Κατι ποσα που ακουω εδω για φακελακι 1500 ευρω σε δημοσιο νοσοκομειο πολυ απλα δεν θα εδινα.Προτιμουσα να γεννησω με τον γιατρο της βαρδιας!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα σε ιδιωτικό πριν 5 μέρες. Μου πήγε για όλα και όταν λέμε όλα, όλα. Πάνες μωρού, σερβιετες, εσώρουχα μιας χρήσεως, αντισιπτικα σαπουνια για ευαίσθητη περιοχή, κλπ, κλπ (που στα δημόσια τα έχεις φέρει εσυ, ακόμα και κλινοσκεπασματα μωρού) 960?. Μέσα και η επισκληριδιος.

Και υπάρχουν και δωμάτια πιο οικονομικά.

Μη λέμε αερολογίες για 3.000 και 4.000?.

Παλιά μπορεί να ίσχυαν. Τώρα όχι.

Και έχεις και μαιες οπότε θες πάνω απο το κεφάλι σου.

Να πω ότι είχα το μωρο δίπλα μου συνέχεια. Μπουκαλακι δε μου έφεραν ποτε. Το μωρο δεν πήρε ούτε μια γουλια ξένο.

Και για να πάω τουαλέτα φωναζα Μαια και κράταγε το παιδι.

Οι παροχές είναι πολυ καλύτερες και πιο πολλές. Και αν έχεις επιλέξει rooming in, είναι μια πανέμορφη εμπειρία. Έρχονται συνέχεια μαιες. Ακόμα και για πρωτομαμαδες. Δε θα δυσκολευτουν.

 

Τα 3000 και 4000 χιλιάδες είναι τιμή κομπλέ. Μαζί και η αμοιβή του γιατρού. Δεν ξέρω τι τιμές παίζει τώρα στα ιδιωτικά, γι' αυτό και έγραψα και τις χρονολογίες 2008-2010 που τότε είχα εγώ την δική μου εμπειρία και των φιλενάδων μου. Οι τιμές αυτές αφορούσαν κυρίως 2 μαιευτήρια ιδιωτικά που όμως δεν θα ήθελα να τα αναφέρω, καθότι είναι απαγορευτικό να κάνεις οποιαδήποτε δυσφήμηση. Από τότε έχουν αλλάξει πάρα πολλά. Μακάρι να έχουν αλλάξει νοοτροπία στα ιδιωτικά.

Πάντως και με το γάλα που έγραψα, το είδα με τα ίδια μου τα μάτια, δεν έχω κανέναν λόγο να πω ψέματα. Μάλιστα επειδή η κοπέλα δεν ήξερε ότι θα τις το χρέωναν το άφηνε στην άκρη και όταν στο τέλος το είδαν στον λογαριασμό τους έκανε φασαρία γιατί τους είχε ζητήσει να μην της βάζουν και εκείνοι όχι απλά συνέχιζαν αλλά της το χρέωσαν κι' όλας.

Από τι κατάλαβα είχες μια υπέροχη εμπειρία, που όμως μπορεί να ήσουν τυχερή και να έπεσες και σε βάρδιες με καλές νοσοκόμες. Εγώ ανέφερα τα παραπάνω διότι οι 2 μανούλες πέτυχαν νοσοκόμες απότομες που δεν ήταν ευγενικές. Τι να πω, παντού είναι και θέμα τύχης. Απλά όταν πληρώνεις πολλά έχεις και κάποιες απαιτήσεις για να δικαιολογήσεις και τα παραπανίσια χρήματα που έδωσες. Εύχομαι όλες οι μανούλες να έχουν την τύχη την δική σου.

Αλήθεια ο γιατρός πόσα σου ζήτησε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαβάζω για τόσους πολλούς, που δεν ξέρω που να καταλήξω!

Ψάχνω κι εγώ γιατρό στο Έλενα και ας συνοψίσω τα βασικά μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε:

1. Να είναι ανθρώπινος, δηλ. προσιτός, διαθέσιμος και συζητήσιμος

2. Να μην έχει ταρίφα

3. Να κάνει ο ίδιος τους υπέρηχους

4. Και φυσικά το αυτονόητο, να είναι δοκιμασμένος επιστήμονας.

 

Καμία ιδέα;

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες, πριν λίγες μέρες έμαθα κι εγώ τα ευχάριστα είμαι στις 7 εβδομάδες και δεν έχω βρει ακόμα γυναικολογο. Θέλω να γεννησω στο Έλενα με καισαρικη μήπως γνωρίζετε ποιος απο τους γιατρούς που αναφέρθηκαν είναι καλύτερος και υποστηρίζει την καισαρικη? φυσικά και με ενδιαφέρει να είναι προσιτός και διακριτικος μιας και δεν έχω εμπειρία με γυναικολογο και έχω αγχωθει πολυ.

Αν γνωρίζετε και τηλέφωνο στείλτε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!Ειμαι εγκυος και θελω να γεννησω στο Ελενα.Εχω ακουσει καλα λογια για τους γιατρους εκει και προτιμω να γεννησω εκει που εχει καλη νεογνολογικη και για πιο οικονομικα και για να μεινω σε μονοκλινο γιατι μετα τη γεννα μπορει να θελω ησυχια, παρα σε καποια ιδιωτικη που θα τη πληρωσω το λιγοτερο 900 ευρω σε τετρακλινο εξω του γιατρου. Εχει καποια απο σας εμπειρια με τον κυριο Γιαλλελη;Ειναι καλος;Δειχνει ενδιαφέρον;Πόσα χρηματα παιρνει στο τελος;κανει επισκληριδιο αν του το ζητησεις;Πρεπει να δωσω κατι και στον αναισθησιολογο;Στη μαια;Οικονομικα δεν ειμαστε πολυ καλα και δεν ξερω αν θα μπορω να ανταπεξελθω;Σας παρακαλω οποια γνωριζει να μου δωσει τα φωτα της!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalispera se oles!!!eimai stin 34h evdomada tis egymosinis moy k emeina xwris giatro afoy ayti poy eixa mexri tin 28h evdomada me paratise epeidi den mporoyse na riskarei mazi moy opws eipe giati exw to stigma mesogeiakis anaimias xamilo aimatokriti kai 0 rezoys arnitiko k etsi aposyrthike k me afise ksekremasti na psaxnw gia giatro alla mataia giati den analamvanei kaneis ston mina poy eimai k exw trelathei apo to agxos moy gia to ti tha ginei k gia to pws k poy tha gennisw telika!to elena ontws mporei na einai kalo nosokomeio alla i sygekrimeni giatros(i kyria kokkinaki)poly aneythini!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οποία ενδιαφέρεται για άνθρωπο-γιατρό χωρίς απαιτήσεις χρηματικές ούτε καν επίσκεψης μπορώ να της συστήσω τον γυναικολογο μουπου είναι και τοπ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. Αυτά! Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω για ηλίθιους που απαιτούν τρέλα χρηματικά ποσά τέτοιους καιρούς!!!! Άκου 1300 ευρώ!!!

 

 

μπορεις να μου στειλεις μην ποιος ειναι ο γιατρος και σε ποιο νοσοσκομειο??συγνωμη αν το γραφεις ακπου παρακατω και δεν το εχω δει....:D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι πολυ καινουργια στο φορουμ ,μολις εμαθα οτι ειμαι εγγυος ουτε χοριακη δεν εχω κανει:lol: ακομη και επειδη ειμαι αγχωτικη και μεχρι τωρα δεν ειχα καποιο γιατρο και παντα πηγαινα απλα στα γυναικολογικα εξωτερικα ιατρεια ψαχνω και εγω ενα καλο γιατρο.

ηθελα να σας ρωτησω ξερετε αν ο αλεξατος γερασιμος ειναι στο ελενα ?αν /δεν/ ζηταει ταριφα και αν εχει καποια το τηλ του?

αχ και κατι ακομη κλεινω ραντεβου κατευθειαν με τον γιατρο η με το νοσοκομειο.....καποιες στιγμες σκεφτομαι οτι θα προτμουσα να μην ειχα καταλαβει οτι ειμαι εγγυος και ξαφνικα στο 9ο μηνα οπου θα ημουν θεα και αδυνατη θα με επιαναν οι πονοι και θα γενναγα το μωρο σπιτι και θα ημουν πανευτηχης οπως σε ενα αμερικανικο σηριαλ... ,αγχωνομαι με τα νοσοκομεια ηδη εχω ταχυκαρδια...:cry:.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας ειμαι πολυ καινουργια στο φορουμ ,μολις εμαθα οτι ειμαι εγγυος ουτε χοριακη δεν εχω κανει:lol: ακομη και επειδη ειμαι αγχωτικη και μεχρι τωρα δεν ειχα καποιο γιατρο και παντα πηγαινα απλα στα γυναικολογικα εξωτερικα ιατρεια ψαχνω και εγω ενα καλο γιατρο.

ηθελα να σας ρωτησω ξερετε αν ο αλεξατος γερασιμος ειναι στο ελενα ?αν /δεν/ ζηταει ταριφα και αν εχει καποια το τηλ του?

αχ και κατι ακομη κλεινω ραντεβου κατευθειαν με τον γιατρο η με το νοσοκομειο.....καποιες στιγμες σκεφτομαι οτι θα προτμουσα να μην ειχα καταλαβει οτι ειμαι εγγυος και ξαφνικα στο 9ο μηνα οπου θα ημουν θεα και αδυνατη θα με επιαναν οι πονοι και θα γενναγα το μωρο σπιτι και θα ημουν πανευτηχης οπως σε ενα αμερικανικο σηριαλ... ,αγχωνομαι με τα νοσοκομεια ηδη εχω ταχυκαρδια...:cry:.

 

καλησπερα κοπελα μου κ με το καλο το μωρακι σου..δε θελω καν να θυμαμαι τη δικη μου εμπειρια με τον συγκεκριμενο γιατρο...ηταν ο τριτος μου τοκετος κ ο χειροτερος...με ειχε γραμμενη..εντελως ομως..μπηκα 11 το βραδυ στον πρωτοκετο..με πεθανε οταν μου εβαλε χερι το τι κλαμα εριξα δεν περιγραφεται..ηρθε μετα απο μιαμιση ωρα..δεν ειχα παραπανω διαστολη ειχα κολλησει στο 3...κ μου λεει τι θα γινει θα γεννησεις επιτελους σε περιμενουν κ οι δικοι σου απεξω....μου βαζει τεχνητους...κ εκει αρχισε το πανηγυρι..μιλαμε για πονο..ενιωθα οτι με σφαζανε..με τον..να μη πω.......ερχεται στις 3 παρα...4 η διαστολη....κ παει κ κοιμαται....05.35 το πρωι κ αφου φωναζα..ουρλιαζα....κ παει λεγοντας γενναω μονη μου...ναι..ναι..μονη μου....με αποτελεσμα το μωρο μου να εχει περυτιλιξη στο λαιμο..κ μεχρι να ερθουν οι μαιες..δευτερολεπτα δηλαδη.ηρθε κ μελανιασε..κ εμεινε 4 μερες εντατικη...φωναζουν οι μαιες τον γιατρο..κ τον βλεπω να ρχεται...νυσταγμενος...καλα δε μπορουσες να φωναξεις οτι εξωθεις μου λεει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ειχα τον πονο μου..που πεθανα στην κυριολεξια ειχα κ αυτον να λεει τα δικα του..εννοειται δε πηρε μια..αλλα κ ποτε δεν εκανα το λαθος να ρωτησω ποσο παιρνει....δε ρωτησα ποτε...μια κοπελα που την εβλεπα εκει καθε μηνα που πηγαιναμε της ζητησε 1400 μου ειπε..κ της λεω εισαι χαζη που τον ρωτησες...κ βεβαια της τα πηρε ωραιοτατα....απο μενα δεν πηρε φραγκο ετσι που μου φερθηκε...αλλα δεν ειχα κιολας να του δωσω....σορυ για το κατεβατο..μπορει να ετυχε σε μενα ομως..κ σε σενα να μην ειναι ετσι.τι να πω κοπλε αμου παρε κ αλλες γνωμες....καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι..με το καλο!!!:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου menia21!

Αύριο έχω ραντεβού με τον Παπαδή και συνειδητά τον επέλεξα γιατί αποφάσισα να μείνω έγκυος στο 2ο, αλλά το θεωρώ κοροϊδία να πάω σε ιδιωτικό νοσοκομείο πάλι. Ασε που είχα κακή εμπειρία με την πρώτη μου γυναικολογο και δοξάζω το Θεό που δεν είχα κανένα πρόβλημα με την κύηση μου!

Μπορείς να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες για τον συγκεκριμένο γιατρο; Θα το εκτιμούσα αν μου έστελνες πμ.

Σε ευχαριστώ.

 

Ο κ. Παπαδής δέχεται τα απογεύματα, γνωρίζουμε και γενικώς ότι πληροφορία καλή είναι.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας και εγώ ψάχνω για γυναικολόγο στο ελενα. Άκουσα καλά λόγια για τον κ Φσρμακίδη αλλά αδυνατώ να τον βρω. δεν υπάρχει πουθενά κάποιο τηλέφωνο.. μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ο κ. Παπαδής δέχεται τα απογεύματα, γνωρίζουμε και γενικώς ότι πληροφορία καλή είναι.

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα. Γέννησα πριν 9 μήνες στο ελενα με τον κ. Παπαδή από όσο ξέρω δεν βλέπει μόνο απόγευμα αλλά και πρωί. Κάνει πολλές φορές μʼόνος του τους υπερήχους. Έχει μαζί του μια πολύ καλή μαία. Είναι πολύ ομιλητικός σου εξηγεί τα πάντα και σηκώνει τα τηλέφωνα όταν τον χρειαστείς.Οτι άλλο χρειάζεται να μάθεται πειτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα ήθελα να μάθω πληροφορίες για τον κ.Παπαδή. θα ήθελα το κινητό του και επίσης αν ξέρετε πόσα χρήματα θέλει για μια γέννα.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!

Θα σας πω κι εγώ την δική μου εμπειρία με τον συγκεκριμένο γιατρό (Αλεξάτος) μιας και γέννησα πριν από 3 εβδομάδες μαζί του στο Έλενα!!!

Έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένη με τον συγκεκριμένο γιατρό τόσο στον τοκετό όσο και στην μετέπειτα εξέταση μου από τον ίδιο! Είχα μία πολύ δύσκολη γέννα καθώς, εκτός από τους πόνους που με έπιασαν στις 9 το βράδυ και κράτησαν μέχρι τις 4 τα ξημερώματα, το μωρό είχε περιτύλιξη διπλή κιόλας με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κατέβει ώστε να φτάσει διαστολή τέλεια και να γεννήσω! Έτσι όπως καταλαβαίνετε ταλαιπωρήθηκα αρκετά με τους πόνους αλλά πότε μα ποτέ ο γιατρός δεν μου έκανε τεχνητούς εξαρχής για να τελειώνει!

Μίλησα μαζί του το βράδυ και μου είπε ο ίδιος να πάω στο Έλενα όπου και με περίμενε ο βοηθός του (καταπληκτικός γιατρός και πολύ καλός άνθρωπος, με πρόσεξε τόσο πολύ που του χρωστάω ευγνωμοσύνη!) αλλά και αρκετές μαίες που με πρόσεξαν όσο δεν πάει άλλο! Να σημειώσω εδώ πως την μέρα που μπήκα στο Έλενα είχαν σπάσει το ρεκόρ γεννήσεων μετά από 32 ολόκληρα χρόνια οπότε καταλαβαίνετε πόση δουλειά είχαν! Παρόλα αυτά δεν με άφησαν δευτερόλεπτο, με ανέβασαν σε δωμάτιο όπου και έρχονταν να με τσεκάρουν ανά μία ώρα και μόλις έφτασα διαστολή 5 με κατέβασαν στην αίθουσα τοκετού!!! Εκεί μέσα σε μία ώρα είχε έρθει ο γιατρός μου ο οποίος και ξεκίνησε την όλη διαδικασία με τους τεχνητούς πόνους αφού είδε την περίδεση του μωρού!

Ειλικρινά πιστεύω ότι αν ήταν κάποιος άλλος στην θέση του θα με είχε βάλει κατευθείαν για καισαρική, πράγμα το οποίο και δεν έγινε καθώς αποφάσισε να το παλέψει και να γεννηθεί το μωράκι μου φυσιολογικά! Ήταν εκπληκτικός στην όλη διαδικασία και πολύ σχολαστικός, γρήγορος στα χέρια με αποτέλεσμα να κόψει τόσο γρήγορα την περίδεση και ο μικρός μου να μην χάσει καν τους παλμούς του! Στα ράμματα που μου έκανε μετά έχω να πω ότι ο άνθρωπος είναι καλλιτέχνης και ουδέποτε μου μίλησε απότομα ή άσχημα, αντιθέτως είναι πάντα γλυκομίλητος και αρκετά υπομονετικός (δεν ήμουν και πολύ συνεργάσιμη η αλήθεια είναι)!

Επίσης, να προσθέσω πως στάθηκε αντάξιος των απαιτήσεων καθώς είχα και μια επιπλοκή μετά την γέννα και χρειάστηκα μέχρι και αίμα.......

Καταλαβαίνω πως μπορεί για κάποιες κοπέλες να μην είναι ο καλύτερος γιατρός αλλά για μένα είναι καταπληκτικός, έσωσε και εμένα και το παιδί μου!

Εξάλλου γέννα είναι και σίγουρα θα πονέσει, το θέμα είναι να βγούνε και οι 2 (μαμά και μωρό) γεροί και δυνατοί!!!!!!

 

 

καλησπερα κοπελα μου κ με το καλο το μωρακι σου..δε θελω καν να θυμαμαι τη δικη μου εμπειρια με τον συγκεκριμενο γιατρο...ηταν ο τριτος μου τοκετος κ ο χειροτερος...με ειχε γραμμενη..εντελως ομως..μπηκα 11 το βραδυ στον πρωτοκετο..με πεθανε οταν μου εβαλε χερι το τι κλαμα εριξα δεν περιγραφεται..ηρθε μετα απο μιαμιση ωρα..δεν ειχα παραπανω διαστολη ειχα κολλησει στο 3...κ μου λεει τι θα γινει θα γεννησεις επιτελους σε περιμενουν κ οι δικοι σου απεξω....μου βαζει τεχνητους...κ εκει αρχισε το πανηγυρι..μιλαμε για πονο..ενιωθα οτι με σφαζανε..με τον..να μη πω.......ερχεται στις 3 παρα...4 η διαστολη....κ παει κ κοιμαται....05.35 το πρωι κ αφου φωναζα..ουρλιαζα....κ παει λεγοντας γενναω μονη μου...ναι..ναι..μονη μου....με αποτελεσμα το μωρο μου να εχει περυτιλιξη στο λαιμο..κ μεχρι να ερθουν οι μαιες..δευτερολεπτα δηλαδη.ηρθε κ μελανιασε..κ εμεινε 4 μερες εντατικη...φωναζουν οι μαιες τον γιατρο..κ τον βλεπω να ρχεται...νυσταγμενος...καλα δε μπορουσες να φωναξεις οτι εξωθεις μου λεει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ειχα τον πονο μου..που πεθανα στην κυριολεξια ειχα κ αυτον να λεει τα δικα του..εννοειται δε πηρε μια..αλλα κ ποτε δεν εκανα το λαθος να ρωτησω ποσο παιρνει....δε ρωτησα ποτε...μια κοπελα που την εβλεπα εκει καθε μηνα που πηγαιναμε της ζητησε 1400 μου ειπε..κ της λεω εισαι χαζη που τον ρωτησες...κ βεβαια της τα πηρε ωραιοτατα....απο μενα δεν πηρε φραγκο ετσι που μου φερθηκε...αλλα δεν ειχα κιολας να του δωσω....σορυ για το κατεβατο..μπορει να ετυχε σε μενα ομως..κ σε σενα να μην ειναι ετσι.τι να πω κοπλε αμου παρε κ αλλες γνωμες....καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι..με το καλο!!!:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κι απο μενα...εμας η νυφη μας γεννησε στο Ελενα με τον κυριο Δ....., πριν λιγες μερες...2 μερες πριν την γεννα ειχε παει για τον υπερηχο της κ επειτα την επιασαν πονοι,πηγε εκει εσπασαν τα νερα κ γεννησε....δυστυχως ομως υπηρξαν προβληματα...φυσικα ο ανθρωπος στεναχωρεθηκε...στο κεφαλι...αιματωμα,προβλημα οξυγονωσης στον εγκεφαλο...μετα τα νεφρα...ενω ολα ηταν καλα...το μωρο το χασαμε...η νεκροψια σε λιγες μερες θα δειξει τι συνεβη.....ποιος εφταιξε...γιατρος?παιδιατρος?καποιος δεν εκανε καλα την δουλεια του...δυστυχως ολοι κανουν τα λαθη τους...ομως σε αυτη τη φαση...δεν με νοιαζει καθολου...Δεν γραφω το ονομα γτ μπορει αλλος να ηταν ο φταιχτης.....αυτα...καλη τυχη λοιπον σε ολεσ μασ...κ σε μενα που διανυω την 7η εβδομαδα μου κ εχω φρικαρει απο τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει !!!!!! :)

Και η κουμπαρα μου περιπου τοσα εδωσε στο νοσοκομειο αλλα μαζι με την αμοιβη του

γιατρου της κοστισε η γεννα 3.000.Γι'αυτο και αναφερθηκε αυτο το ποσο;)

 

 

Εγω γεννησα πριν 50 μερες στο Ελενα και εδωσα 220 ευρω για 4 μερες σε μονοκλινο και 400 στην γιατρο μου,συνολο 620 ευρω.Νορμαλ θα ελεγα....

 

Κατι ποσα που ακουω εδω για φακελακι 1500 ευρω σε δημοσιο νοσοκομειο πολυ απλα δεν θα εδινα.Προτιμουσα να γεννησω με τον γιατρο της βαρδιας!

 

Να σου ζησει το μωρακι σου!

ενδιαφερομαι κι εγω για γυναικα γυναικολογο στο Ελενα!θα μπορουσες σε παρακαλω να μου πεις το ονομα της γυναικολογου σου γιατι οντως ειναι πολυ νορμαλ το ποσο που δωσατε!γιατι διαβαζω απο το πρωι κατι 1500αρια κι εχω τρελαθει!δεν ειναι καιροι τωρα για τετοια!εδω με το ζορι βαζουμε μπρος για ενα παιδακι λογω οικονομικων δυσκολιων να δωσουμε τοσα μονο για τη γεννα ειναι δυσκολο!και σε γενικες γραμμες σαν ανθρωπος αυτη ειναι καλη;σε προσεξε, σε εκανε να νιωθεις ανετα;

σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...