Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΝΗΠΙΟ ΣΤΗΝ ΠΑΛΛΗΝΗ..


Recommended Posts

εχω φοβερο προβλημα κοριτσια.πρεπει να γραψω την μικρη μου η σε προνηπιο η σε δημοτικο παιδικο σταθμο στην παλληνη και δεν εχω ιδεα ποιοι υπαρχουν εκει και ποιοι ειναι καλοι..τωρα την πηγαινω σε παιδικο στον γερακα αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενη.δυστυχως ο καιρος περναει και

εγω θελω να βρω οτι το καλυτερο για το παιδι μου..αν καποια γνωριζει κατι η πηγαινει το παιδι της εκει και ειναι ευχαριστημενη ας μου πει..

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


nikoletta,δεν ξέρω αν έχεις ψάξει καθόλου Παλλήνη. Εγώ έψαξα γιατί ενδιαφέρομαι για του χρόνου, βέβαια για βρεφικό τμήμα,αλλά είδα όλους τους χώρους.

Λοιπόν,υπάρχει ένας στα σύνορα Παλλήνης-Πικερμίου, λίγο πριν το Alex Pak,ο οποίος λέγεται "ο μικρός Αντώνης". Εγώ εκεί κατέληξα.

Κι άλλος ένας μέσα στην Παλλήνη,λέγεται, "Βούλα Καλάνδρου".

Ότι πληροφορία θέλεις και μπορώ να βοηθήσω στείλε πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Μήπως θα μπορούσες να με ενημερώσεις για τον Μικρό Αντώνη. Απ'όσους επισκέφθηκα, μου άρεσε περισσότερε, αλλά καλό θα ήταν να μάθω και τι γίνεται εκ των εσω.

όποιος έχει πληροφορίες, ας μου πει. ευχαριστώ

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑΝΔΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΒΟΥΛΑ ΚΑΛΑΝΔΡΟΥ Ειρήνης 4 Παλλήνη 210-6668744

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Οδός Μπαρμπά Γιάννη Παλλήνη 210-6032527

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ Ι.Μ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ Μίληση 3 Παλλήνη 210-6666117

ΣΑΒΒΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ Πλατάνου Παλλήνη ΄210-8176700

Σου προωθώ τους παιδικούς σταθμούς της Παλλήνης.

Σε ποιο παιδικό σταθμό ΄στο Γέρακα πήγαινες το παιδάκι γιατί ενδιαφέρομαι από το Σεπτέμβριο να στείλω και το γιο μου και ψαχνω. Μένουμε στο Γέρακα. Αν μπορείς γραψε μου σχετικά για να έχω υπόψη. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Markellos.

 

Αν θέλεις αυστηρά στο Γέρακα, να σου πω ότι επισκεφθηκα τον Jack-Hill.

Μου άρεσε ο εξωτερικός χώρος πολύ, το ότι ήταν 15 παιδάκια με 3 ανθρώπους να τα προσέχουν, το ότι έχουν πισίνα για κολύμβηση και είδα επίσης αρκετό υλικό για απασχόληση (πλαστελίνες, ζυμάρια, μπογιές κλπ.) και γενικά ήταν ένας χαρούμενος χώρος.

Δε μου άρεσε καθόλου το ότι κλείνουν από τις 30/6 κα γενικά πάνε σχεδόν όπως οι σχολικές αργίες και η τιμή του που είναι 5050 για το 10μηνο, χωρίς σχολικό και πισίνα.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάρκελε,

 

Καλησπέρα!

 

Θέλω να ρωτήσω για τον Παιδικό Σταθμό στην Γαργητού που άνοιξε τώρα. Ζήτησε για μωρό 540,00 γιατί χρειάζομαι να το πηγαίνω στις 8.00 και να το παίρνω στις 5.00 περίπου. Ζήτησε εξτρα χρέωση 100 ευρώ, Γνωρίζεις αν συνηθίζεται αυτό? ΄΄Η να ρωτήσουμε την Μ. Στυλιανάκη? Στον Ονειρόκηπο μου είπαν 400 για τις ίδιες ώρες και το ίδιο μου είπαν στον Μαγικό Αυλό στο Χαλάνδρι.

Επίσης, η Β. Καλάνδρου δεν δέχεται φέτος μωρά γιατί μας είπε ότι χρησιμοποίησε την αίθουσα των μωρών για τα νήπια?

Άλλος σταθμός στον Γέρακα υπάρχει?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Lvek.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι σταθμοί όντως χρεώνουν κάτι παραπάνω, αν ενδιαφέρεσαι και για φύλαξη, αλλά το συνολικό ποσό των 640 ευρώ το μήνα, μου φαίνεται υπερβολικό.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Μελισσάνθη,

 

για τον νέο Παιδικό Σταθμό στη Γαργητού ΄"ΣΙΜΟΝΗ" δεν έχω ακούσει τίποτα. Σκοπέυω τον άλλο μήνα που θα έχω άδεια να πάω να ρωτήσω και να δω τους χώρους. Όντως όμως τα χρήματα είναι πάρα πολλά.

Μου έχουν πει και για τον abc στην Κλεισθένους (πίσω από την EUROBANK). Έχει πολύ καλές εγκαταστάσεις (βλ. site) και έχω ακούσει καλά λόγια από κάποιο άτομο.

Σκοπέυω να πάω να τον δω. Αν κανείς γνωρίζει περισσότερα ας μας γράψει.

ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ABC NURSERY SCHOOL, Τυρταίου 11 Αγ.Παρασκευή, 210-6007870, 210-6019669

:P

Link to comment
Share on other sites

Μάρκελε,

 

για να μην γίνει παρανόηση στον Γέρακα μου ζήτησαν σύνολο 540 για το μωρό (440 + 100 έξτρα για την επιπλέον ώρα) και επίσης τα 550 ως εγγραφή για το έτος.

Στον ABC μου είπαν ότι δέχονται πάνω από 2.5 ετών άρα δεν μας κάνει.

Στα προσχολικά χαμόγελα η κοπέλα που το έχει (είναι και έγκυος) μου έδωσε την εντύπωση πως αγαπά αυτό που κάνει και δεν το έχει ως επιχείρηση /επένδυση όπως στον Γέρακα. Και οι τιμές πολύ λογικές. Από χώρους πιστεύω ότι είναι αρκετά καλά για το μωρό. Θα ξεκινήσουμε μάλλον εκεί και θα δούμε. Άσε που στον Γέρακα έκλεινε από 15/7 και άνοιγε τον Σεπτέμβριο ενώ στα προσχολικά χαμόγελα μόνο 3 εβδομάδες τον Αύγουστο κλείνουν.

Σε ευχαριστώ και αν κάποιος γνωρίζει κάτι άλλο ας μας ενημερώσει παρακαλώ.

Lvek.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι πολλά είναι!Αν προσθέσεις και την εγγραφή..

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

goofy,

 

εσύ που είσαι στα Σπάτα γιατί δεν ρωτάς στον νέο δημοτικο παιδικό που άνοιξε 1 Δεκ 08 στην Χριστούπολη? Είναι μέσα στο πράσινο και είναι όνειρο....

Έχει δυναμικότητα για 120 παιδιά....

Lvek.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει από 2,5 χρ. και τέτοια εποχή?

Γενικά δεν έχω ιδέα τι ισχύει για τους δημοτικούς σταθμούς, όποια πληροφορία θα ήταν πολύτιμη!

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μην παίρνουν, τώρα άνοιξαν τον Δεκέμβριο.

Πάρε τηλνο στο Δημαρχείο (210 6632200) και ρωτησέ τους.

Βρέφη πάντως δεν παίρνουν που ενδιαφέρομαι εγώ, γιατί είναι παιδικός. Πήγαινε να τον δείς και από κοντά.

Lvek.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
υπαρχουν δημοσιοι βρεφικοι και παιδικοι σταθμοι στην Παλληνη??ξερει κανεις τηλεφωνα διευθυνσεισ??δεν μπορω να παω σε ιδιωτικο λογο οικονομικων!!

 

Πάρε στο δήμο ένα τηλέφωνο ή ακόμα και στο 11880 κλπ.

Νομίζω πως έχει πάντως.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...
υπαρχουν δημοσιοι βρεφικοι και παιδικοι σταθμοι στην Παλληνη??ξερει κανεις τηλεφωνα διευθυνσεισ??δεν μπορω να παω σε ιδιωτικο λογο οικονομικων!!

Evdokia αν μάθεις κάτι για δημοτικό βρεφονηπιακό σταθμό στην Παλλήνη ενημέρωσε με. Έχω ένα μωρό 6 μηνών και η μητέρα του πρέπει να πιάσει δουλειά από Σεπτέμβρη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΤΑΡΑ δεν εντόπισα κάτι που αντικειμενικά είναι κακό .Απλά μου φάνηκε λίγο υπερβολικό , και όχι τόσο τέλειο όσο μοιάζει στο site τους.

Εξαρτάτε και τι ψάχνεις .

Εγώ ήθελα κάτι πιο μικρό και οικογενειακό για παιδικο σταθμό.Δεν ήθελα σχολείο με αυτήν την έννοια .Ηθελα να είναι προέκταση του σπιτιού της.

Τελικά δεν την έγραψα εκεί .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
  • 2 months later...

Φέτος άνοιξε ένας νέος βρεφονηπιακός σταθμός στην Παλλήνη.

Λέγεται "Χαρούμενα Πρωινά" και είναι στη οδό Λεονταρίου, κοντα στην αστυνομία. Στέλνω και τα δυο μου παιδάκια και είμαι αρκετά ευχαριστημένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Φέτος άνοιξε ένας νέος βρεφονηπιακός σταθμός στην Παλλήνη.

Λέγεται "Χαρούμενα Πρωινά" και είναι στη οδό Λεονταρίου, κοντα στην αστυνομία. Στέλνω και τα δυο μου παιδάκια και είμαι αρκετά ευχαριστημένη.

Natpap σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου πηγαμε στον σταθμο και ξεκιναμε εκει τον Σεπτεμβρη!:-P

Link to comment
Share on other sites

Natpap σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου πηγαμε στον σταθμο και ξεκιναμε εκει τον Σεπτεμβρη!:-P
Ειχαμε την μεγαλη μας μεχρι τον Ιουλιο του 2009 στον ιδιο σταθμο στο Χαλανδρι δεν ειχαμε ιδεα για το παραρτημα της Παλληνης.Δεν χρειαστηκε να δουμε καν για αλλο σταθμο.Natpap σε ευχαριστουμε για αλλη μια φορα:P:p
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...