Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αξίζει να σώσω τον γάμο μου?


anna74

Recommended Posts

Δεν έχω προλάβει να τα διαβάσω όλα, αλλά θα σου πω κάτι από όσα κατάλαβα. Ένας άντρας που για το οτιδήποτε ρωτάει τη μαμά του, σε διαβεβαιώ έτσι θα είναι μέχρι τα βαθιά του γεράματα. Δεν αλλάζει. Οπότε, αν αυτό το ελάττωμα για σένα είναι βατό, προχωράς και ζεις με αυτό. Αν για σένα είναι μη αποδεκτό, δεν προχωράς. Μπορεί να ακούγομαι σκληρή που δεν το συνηθίζω, μα είναι η μαύρη αλήθεια. Η μαμακίαση είναι ελάττωμα που δεν αλλάζει, κουκουλώνεται για λίγο, και ξανά προς τη δόξα τραβά........καλή τύχη σε ότι κι αν αποφασίσεις.

Συμφωνω απολυτα.. Κι εφοσον ξερεις το ελαττωμα του αυτο και εισαι αποφασισμενη να τον παντρευτεις, παρ το αποφαση καλη μου οτι αυτα θα τα χεις, οτι η πεθερουλα θα παιζει το ρολο της, μικρο η μεγαλο, στις αποφασεις σας, και μη χαλατε τις καρδιες σας. Ευχομαι τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!!!

 

Εχω πολυ καιρο να γραψω απο τη τελευταια μου περιπετεια με την αποβολη και την ακυρωση του πολιτικου γαμου εξ αιτιας της μητερας του αρραβωνιαστικου μου... Τωρα ειμαστε σε φαση που ζουμε μαζι στο νεο μας σπίτι... προσπαθεια για μωρακι δεν κανουμε... κυριως γιατι εγω φοβαμαι αν και ολες οι εξετασεις μας ηταν πολυ καλες.. Τωρα θελουμε να προχωρησουμε σε θρησκευτικο γαμο... προς το καλοκαιρι...το θεμα ειναι οτι ακομα δεν εχουμε κλεισει τιποτα... ακομα θελει λεει να το"συζητησουμε" με τη μαμα του.... γτ ακομα εκεινη δεν ειναι ψυχολογικα καλα.... κλπ ...ακομα πενθει.... κλπ κλπ... Η πλακα ειναι οτι εχουμε κανει και τη λιστα τον καλεσμενων... Δεν αντεχω να ξαναπερασω αλλη αντεπιθεση με αυτη τη γυναικα... Το πιο χαρουμενο πραγμα στη ζωη μιας κοπελας αυτη που το κανει εφιαλτη... Πιστευω οτι θα εχουμε πολλα προβληματα ακομη... Δυστυχώς ο δικος μου την υπολογιζει πολυ... τον εχει κανει να πιστευει πως ο,τι ειναι και ο,τι εχει το οφειλει σε εκεινη και την τρεμει.... Ειναι αυταρχικη και εξουσιαστικη... Και φυσικα επειδη εκεινη εχει τα φραγκα εκεινη θα αποφασισει για τον γαμο.... Βοηθεια!!!!Η ψυχραιμια μου χανεται... Κανεις δεν με καταλαβανει.... Ουτε τα παλιοσπιτα τους θελω ουτε τιποτα.... οικογενεια μονο να κανουμε και να ειμαστε αγαπημενοι... δεν εχω κακια για κανεναν..μακαιρι να με αγαπουσε και να ειμασταν ολοι καλα..

 

Καλησπέρα Νατάσσα και χρόνια πολλά! Διάβασα όλα τα μηνύματά σου και νομίζω ότι ήδη ξέρεις την απάντηση.. Από ότι καταλαβαίνω είσαι στην επαρχία - πιθανότατα σε χωριό - και ο άντρας σου έμενε στο πατρικό μέχρι να παντρευτεί. Αν ναι είσαι τυχερή που μένετε αλλού...

 

Πέραν αυτού, είμαι σίγουρη ότι ο αρραβωνιαστικός σου είναι καλό παιδί, σε αγαπάει κλπ κλπ κλπ. Όμως πολλές φορές αυτό δεν φτάνει. Αναλογίσουμε πως ζεις, τι έχεις αλλάξει εσύ στην ζωή σου για να είστε μαζί (είχες γράψει ότι οι γονείς σου θα μετακόμιζαν εκεί που είσαι. Έγινε αυτό; Γιατί; Δεν έχεις αδέρφια; Άφησαν την δουλειά τους, το σπίτι τους και ήρθαν; Η πεθερά σου σου πέταξε μπηχτές για τα έξοδα του γάμου. Τι εννοεί; Μήπως της έχεις δώσει κάποιο δικαίωμα;

 

Δεν σε κατηγορώ για τίποτα. Σκέψου μόνο αν έχεις κάνει και εσύ λάθη και η ζωή σου με αυτόν τον άνθρωπο σε γεμίζει. Είσαι ευτυχισμένη; Μπορείς να δεις τον εαυτό σου μαζί του σε 10 χρόνια; Αν ναι, πως;;

 

ΥΓ. Δεν σε κρίνω. Η πεθερά μου είναι θεόχαζη ανακατώστρα και η κουνίαδα πραγματικά πολύ κακιά... Να σε ξυπνήσω προσπαθώ.

Επεξεργάστηκαν by mpoumpounitsa
Λάθος quote

csdRp2.png

SpIfp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai kali xronia se oles!!!

 

Nai zw ektos Athinwn..oi dikoi mou piran syntaksi kai pleon zoun edw..den exoun alles ypoxrewseis...To ithelan pragmatika na zisoun allou pera apo to na eimai konta toys .. alla kai gia kalyteri poiotita zwis! Egw apo to kalokairi zw se alli perioxi me ton arrabeniastiko mou... eiamaste se fasi pou ftiaxnoume to spiti pou menoume siga siga...Egw kanw metaptyxiako...den ergazomai edw kai ligo kairo. Apo tote pou metakomisame eimaste kaliytera sigoura..den me afinei gia an paei sti mama tou... paei liges fores kai ti blepei... kai kamia fora mazi an einai na katsoume wra. Giortes eimastan oloi mazi aki oi dikoi mou..mia xara..iremia...Auti logw eortwn arxise tis klapses klp klp .... logw penthous.... karamela auti i leksi... oufffff.....Ypomoni .... Ypomoni.... Apofasisame na kanoume kleisto gamo se ekklisia... kai leme prin to kalokairi... bgalame kai mia proxeiri lista.... Xwris glentia klp..poly apla kai omorfa!Den exw kanena problima me auto isa isa... Ayta einai ola gia to kosmo...oute fernoun tin eutyxia...sebomai oti ekeinos (asxeta me th mama tou) einai aparigoritos akoma kai an exei perasei 1,5 xronos..kai egw isws etsi kai xeirotera na hmoun ...Xtes pou pigame na doume thn pethera mou ths ekane deila deila o "kaimenos" koubenta tou styl: "Re mana ti tha kanoume telika me ton gamo? Egw thelw xeimwna na ton kanoume twra pou den exw poly douleia... Ti les???Ekeini: "tha doume" Auto kofta kai tpt allo ..allaze koubebta... Gyrisame spiti egw mes ta neura kai ekeinos gai na me iremisei leei afou i ekklisia einai diathesimi...afou den tah kanoume tpt spoudaio ola kanonizontai mpam mpamm..den thelw na ths paw kontra... gt tha thimwsei...gt thelei ekeini na nomizei oti exei to prwto logo... tha ti ferw me ta nera mou eipe.... Xrono kserw oti exoume aloimono alla koyrastika psyxika!!!PWs tha kanw egw etsi mwro???? Autos thelei an prospathispoume alla egw lew prwta o gamos na iremisw... alla kai pali re koritsia tha perimenw egw pote tha ths "perasoun" ta psyxologika gia na proxwrisw ti zwi mou???? NA BARAW TO KEFALI MOU STO TOIXO!!!

 

Sygnwmi an sas kourasa me ta polla pou grafw... <3

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να σε στεναχωρησω...και ξερω πως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη αλλα εγω με βαση τα οσα εχω ζησει και ζω θα σου πω απλα φυγε κοπελα μου, μην αρκεισαι σε λιγοτερα αποοσα σου αξιζουν για κανεναν.Μη ξεκινας μια ζωη στραβα...φυγε τωρα που εισαι μονη σου.Υπαρχουν πολλοι αντρες εκει εξω..διαλεξε να φτιαξεις τη ζωη σου με εναν ανθρωπο που να τοννοιαζει η αποψη η δικη σου και οχι η αποψη της μαμας του.

Link to comment
Share on other sites

Νατάσα αυτό που προσπαθούν όλοι να σου πουν είναι ότι αυτή είναι η κατάσταση. Δεν θα αλλάξει ποτέ. Αυτό που πρέπει να αποφασίσεις είναι εάν σου αρέσει. Αν δεν περνάς καλά φύγε τώρα που είναι νωρίς. Τα πράγματα δεν θα γίνουν καλύτερα.

csdRp2.png

SpIfp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νατάσα αυτό που προσπαθούν όλοι να σου πουν είναι ότι αυτή είναι η κατάσταση. Δεν θα αλλάξει ποτέ. Αυτό που πρέπει να αποφασίσεις είναι εάν σου αρέσει. Αν δεν περνάς καλά φύγε τώρα που είναι νωρίς. Τα πράγματα δεν θα γίνουν καλύτερα.

 

Φύγε φύγε τώρα που ειναι ακόμα νωρίς! Απορώ πως έχασες τόσο χρόνο με τον μαμοθρεφτό! Μαζεψε τα κ κανε την ! Η πεθερά σου δε σε θέλει κ ούτε κ θα σε θέλει ποτέ κ δεν φταις εσυ αλλά τα σκουριασμένα της μυαλά.

οποία κ να ήτανε θα είχε πρόβλημα γιατί της παίρνει τον γιο, τον Κανακάρη κτλ....αν ειναι δυνατόν αυτή θέλει να την γηροκομησει μέχρι να ψοφησει..συγνώμη αν είμαι απότομη αλλά έχω περάσει κ εγώ αρκετά με πεθερά-κουνιάδα αλλά ευτυχώς ο άντρας μου δεν ειναι μαμοθρεφτος...

Πες του τι θες, διεκδίκησε πράγματα κ αν δεις ότι δεν γίνεται τίποτα,μαζεύεις τα πράγματα σου κ φεύγεις .Αν σε αγαπάει θα σε ψάξει κ θα αλλάξει αλλιώς είσαι άξια της μοίρας σου με τον μαμοθρεφτό ( συγνώμη κ πάλι αλλά τα παίρνω γιατί έχεις περάσει τόσα κ ο άλλος ειναι κολλημένος στη μάνα του αντί να σε έχει βασίλισσα):mad:

Link to comment
Share on other sites

τι λες ρε μανα???:shock::shock::shock: τι λες γυναικουλα μου επρεπε να πει και να ρωτησει εσενα ποτε θελεις να γινει ο γαμος.......ρε συ δεν γινονται αυτα....και δειλα δειλα της το ειπε κιολας να μην της ερθει αποτομα....τελος παντων σε καμια περιπτωση δεν θα σου πουμε φυγε ή μεινε....να ξερεις ομως που δεν το ευχομαι οταν με το καλο θα ερθει και το μωρακι εσυ θα φρικαρεις....λιγο η κουραση λιγο το σπασιμο νευρων απο πεθερα λιγο το ενα λιγο το αλλο η βαφτιση θα γινει οπως θελει η πεθερα το αλλο θα γινει οπως διαταξει η πεθερα και παει λεγοντας....αν δεν συζητησεις αποφασιστικα με τον αντρα σου τα πραγματα θα γινουν χειροτερα.....εκτος αν εισαι πολυ μαλθακος χαρακτηρας και δεν μπορεις να το κανεις αυτο.....εχει μηπως κανα οικονομικο οφελος σε αναμονη?την εχει αναγκη σε κατι?σορρυ κιολας ακουγετε σκληρο αυτο που λεω γιατι εχω ακουσει για μαμακηδες αλλα δεν εχω υπαρξει ποτε με εναν ουτε και σε κοντινο μου περιβαλλον:confused:

Link to comment
Share on other sites

Νατάσα είναι 40 χρονων κ περιμένει απο τη μαμά του να του πει τι θα κανει . τι πραγματικα περιμένεις να γεινη ? Να ξυπνηση ενα πρωι κ να πει "είμαι μεγαλο παιδι τώρα μαμά μπωρο κ μόνος μου ." κ να σταματιση να τη ρωτάει για όλα? Έτσι απλα !!!!! Αυτό δεν θα γεινη ποτε κ σορη αν σου χαλαω το όνειρο αλλά Σκέψου οτι δεν την αντεχεις τώρα αν κάνετε παιδι δεν θα απομακρηνθη η πεθερά ουτε ο αντρα σου θα οριμαση αλλά θα εν θα σε Αφήνει ουτε να το βλέπει θα κανει κουμάντο αυτή , θα το παιζει μανούλα του παιδιού σου εαν το αντεχις πραγματικά αυτο κάτσε αλλα γνώμη μου φεύγα όσο είναι νορης να γλυτοσης . να σε ρωτησω κ κάτι 29 χρόνων κοπελα τη βρικες στον σαραντάρη?

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο δε θα αλλαξει ποτε...μια ζωη θα αναζηταει το οκ της μανας του για το οτιδηποτε.Γιατι ετσι εχει μαθει...γιατι καποιες μαναδες δυστυχως δεν κατανοουν πως μεγαλωνω ενα παιδι και ειδικα ενα γιο σημαινει τον μαθαινω να παταει στα ποδια του και να παιρνει αποφασεις για τη ζωη μονος του.Καποιες αρεσκονται στο να ειναι τα παιδια του εξαρτημενα απο αυτες.Ετσι εχει μαθει λοιπον ο καλος σου...να ειναι εξαρτημενος απο αυτη και παντα θα αναζηταει τη συμφωνη γνωμη της.Αργοτερα θα ερθει ενα παιδι...θα προκυπτουν διαφορα θεματα...αυτος σε ολα θα πρεπει να ρωταει τη μαμα....κι εσυ θα τρελαινεσαι γιατι θα νιωθεις οτι σε μειωνει σα μανα.Η αλλη θα θελει να κανει κουμαντο σε ολα...θα σε μειωνει με τη συμπεριφορα της κι ο γιοκας της δε θα της λεει ποτε τπτ.Κι αν αρχισει να του βαζει λογια για σενα και να του λεει ψεμματα? Ποια λες θα πιστεψει? Μια ζωη θα ανταγωνιζεσαι τη μανουλα.Και αυτο ειναι αδικο...φυγε γλυκεια μου.Τωρα νομιζεις οτι το αντεχεις , νομιζεις οτι θα αλλαξει αλλα δε θα αλλαξει.ΠΟΤΕ.Δεν της φταιει το πενθος...ξυπνα...το γιοκα της δε θελει να χασει.Ποια μανα βαζει το πενθος της πανω απο την ευτυχια του παιδιου της? Γιατι ρε συ να κανεις κλειστο γαμο γιατι αποφασισε εκεινη? Εισαι καλα? Τι παει να πει δε σε πειραζει...να σε πειραξει.Εκεινη θα αποφασισει τι γαμο θα κανεις εσυ? Τα εζησα, τα εφαγα και τα τρωω ακομα στη μουρη.Μη κανεις τα ιδια λαθη με εμενα.Γιατι γι αυτον παντα θα ειναι η μανουλα πανω απ ολους.Κι αν τωρα νομιζει πως αυτο ειναι φυσιολογικο...αυριο που θα εχεις παιδακια και θα εισαι η μανα των παιδιων του κι ομως αυτος θα εξακολουθει να εχει εκεινη πανω απο ολα τοτε τα νευρα σου θα σπασουν.Ακουσε με.

Link to comment
Share on other sites

Exw skeftei polles fores na fygw....exw dwsei perithwrio ws ena simeio ston eauto mou... kai idi kanw sto myalo mou enallaktika plana...apla dystyxws den einai eukolo otan den exeis kanenan na se sthriksei kai na se bohthisei...oute kan i oikogeneia sou se kanenan apolytws tomea.... Egw panta hmoun i pio dynati sthn oikogeneia mou..auti pou paleue kai o,ti douleia eixa brei mexri twra kaneis de me bohthise...oxi eskemena apla de mporouse... Oi dikoi mou anthrwpoi gnwrizontas panw katw th katastasi me egklwbisan se auti edw ti thesi pou briskomai twra... Ton agapw ton syntrofo mou, kserw pws me agapaei k autos kai kserw episis oti einai apo ekeinous pou den mporei na kanei bima xwris emena... alla de thelw me apeiles feugw an de kanonisoume to gamo... Tha fygw kai tha to dei kai autos oti den paei allo... tha erthei to telma ... xwris na pw i an kanw kati an synexistei i katastasi... TWra opws mai na exei gia na exw efodia auti ti periodo me tis spoudes kanw kati poly kalo gia mena kai elpizw apo Septembri na exw apotelesmata... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νατάσα καλησπέρα. Δεν νομίζω ότι καταλαβαίνεις τίποτα από αυτά που σου λέμε. Δεν σου είπε κανείς να φύγεις επειδή δεν σε παντρεύεται. Σου είπαμε"φύγε τώρα που προλαβαίνεις". Δεν ξέρω τι κάνουν οι γονείς σου και μου είναι αδιάφορο. Θα έπρεπε να σε αγαπούν, να σε στηρίζουν και να θέλουν το καλό σου. Δεν ξέρω πως σε έμπλεξαν σε αυτή την κατάσταση ενώ την ήξεραν. Και δεν καταλαβαίνω γιατί εσύ το δέχτηκες. Υποθέτω ότι θεώρησαν πως πρόκειται για γαμπρό κελεπούρι επειδή έχει οικονομική άνεση.. Φύγε. Εγώ μπόρεσα και έφυγα στα 20 μου και πήγα 800 χλμ μακριά από τους γονείς μου όταν έπρεπε. Και τα κατάφερα μια χαρά. Και μετά από πολλά σκαμπανεβάσματα έχουμε πλέον καλές σχέσεις. Αφού μπορούσα εγώ στα 20, μπορείς και εσύ στα 30. Δύναμη δεν είναι να στηρίζεις τους γονείς σου. Δύναμη είναι να στηρίζεις τον εαυτό σου για να μπορείς μετά να στηρίξεις άλλους.

 

Τέλος πάντων ελπίζω να μην σε μπέρδεψα. Βάλτα κάτω, δες τι θα κάνεις και φύγε όσο είναι καιρός. Μην καταστρέψεις την ζωή σου για κανέναν. Δεν το αξίζουν..

csdRp2.png

SpIfp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

kalispera koritsia!

 

Telika i aulaia epese...proxtes xwrisame....ta mazepsa kai efyga stous goneis mou...Oyte gamo kanonisame fysika oute tpt...meiname sto tha "doume".... Oi tsakwmoi pleon htan kathimerinoi sxedon an ekeraiseis kapoia euxarista dialleimata...Wspou egine to mpam....plakwthikame kyriolektika...kai fwnakse ti manoula kai thn adelfi tou sto spiti...Mpastakwthikan 3 meres me apotero skopo na mi ta ksanabroume...mi tyxon ton "toumparw"..... O geloios!!!!! To antrikelo!!!!Den anagnwrise tpt..... Blepw ti zwi mou sto miden...exasa to gelio m kai ti xara mou... kai mou eipe kiolas oti me agapaei...kai oti tou leipw.... Ta logia de pou eipwthikan metaksy ths adelfoulas-manas tou kai mamas mou... de perigrafontai...mas kopanisan kai ta plouth tous... Me kathgorisan gia tis egkymosynes mou... San na xarikan pou exasa ta mwra... Ta mazepsa ola koritsia mou...ola...kapoia ligosta pou emeinan menoun mono.... Eimai se sok.... Ta exasa ola.... An eixa kai tpt bebaia pote pragmatika.....

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia!

 

Telika i aulaia epese...proxtes xwrisame....ta mazepsa kai efyga stous goneis mou...Oyte gamo kanonisame fysika oute tpt...meiname sto tha "doume".... Oi tsakwmoi pleon htan kathimerinoi sxedon an ekeraiseis kapoia euxarista dialleimata...Wspou egine to mpam....plakwthikame kyriolektika...kai fwnakse ti manoula kai thn adelfi tou sto spiti...Mpastakwthikan 3 meres me apotero skopo na mi ta ksanabroume...mi tyxon ton "toumparw"..... O geloios!!!!! To antrikelo!!!!Den anagnwrise tpt..... Blepw ti zwi mou sto miden...exasa to gelio m kai ti xara mou... kai mou eipe kiolas oti me agapaei...kai oti tou leipw.... Ta logia de pou eipwthikan metaksy ths adelfoulas-manas tou kai mamas mou... de perigrafontai...mas kopanisan kai ta plouth tous... Me kathgorisan gia tis egkymosynes mou... San na xarikan pou exasa ta mwra... Ta mazepsa ola koritsia mou...ola...kapoia ligosta pou emeinan menoun mono.... Eimai se sok.... Ta exasa ola.... An eixa kai tpt bebaia pote pragmatika.....

 

Δεν ξέρω την ιστορία σου αλλά από ότι καταλαβαίνω υπήρχε θέμα με την μητέρα του συντρόφου σου... χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες θα σου πω πως όταν ξεκινάς να κάνεις οικογένεια με κάποιον θα πρέπει να είσαι πολυ συνειδητοποιημένος για το τι κάνεις... και φυσικά οι άλλοι να μένουν έξω από το σπίτι σου.. όταν τον τρίτο τον φέρεις μέσα στο σπίτι σου και άποψη έχει και θα σε επηρεάζει αφου εσύ του έχεις επιτρέψει να έχει άποψη και να επηρεάζεσαι... τουτέστιν θα πρέπει το ζευγάρι να έχει γερές βάσεις... δεν είναι κακό μία κοπέλα να έχει αδυναμία στους γονείς της ή ένας άντρας στους δικούς του, σε βαθμό όμως που δεν επηρεάζεται η σχέση τους... από την στιγμή που επηρεάζεται και από ότι κατάλαβα για εσάς αυτός ο επηρεασμός είναι σε μεγάλο βαθμό τότε δεν υπάρχουν ελπίδες να υπάρξει μία υγιής σχέση - γάμος - οικογένεια.. επίσης, τις αποφάσεις μας θα πρέπει να τις παίρνουμε σε νηφάλια κατάσταση... δηλ. τώρα είσαι θυμωμένη σε λίγο όμως αυτός ο θυμός θα καταλαγιάσει και θα σου μείνει μία πίκρα... εσύ είσαι αυτή που θα δώσει την λύση στο πρόβλημά σου.. μπορείς να είσαι με έναν άνθρωπο που θα εξαρτάται από τους δικούς του για μία ζωή? προχώρα μαζί του... δεν μπορείς? προχώρα στην ζωή σου και μην κοιτάς πίσω.. σίγουρα θα σου στοιχίσει αλλά καλύτερα να πληγωθείς πολύ για λίγο καιρό παρά συνέχεια και από λίγο για όλη σου τη ζωή... σου εύχομαι καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

η ζωή δεν τελειώνει σε έναν χωρισμό....ίσα ίσα μια νέα ζωή αρχίζει. Οταν η ζωή που ζούμε δεν είναι ευτυχισμένη δεν υπάρχει κανένας μα κανένας απολύτως λόγος να συνεχίσουμε να ζούμε ενα μαρτύριο. Τα παιδιά για εμένα δεν ειναι δικαιολογία είναι πολύ χειρότερο να βιώνουν ενα ψέμα, τσακωμούς, υποκρισία. Τον πρώτο καιρό ολα είναι δύσκολα σαφώς, είναι μια μεταβατική περίοδος που δεν το έχεις ξαναζήσει όμως μετά τα πραγματα αλλάζουν και έχεις επιτέλους την ευκαιρία να φτιάξεις μια νέα χαρούμενη ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Eimai apokleismeni se ena mikro meros...xwris ena filo pragmatiko..den eimai kan apo edw..hrthan kai oi dikoi m me metathesi... Epedysa ta panta..afisa douleia ektos tou nhsiou gia auton... Gt an efeuga ti tha ginotan???Niwthw orgi pio poly.... sok..simera eidika pou ksypnhsa allou... pou oute kan milisame... Prwti fora...San na exw pethanei... Na zw ena kako oneiro...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νατασα οτι τελειωνει ειναι για καλο, ειμαι σιγουρη οτι μεσα σου ξερεις πως εκανες το σωστο.Δωσε χρονο στον εαυτο σου να το ξεπερασει και ευχομαι μεσα αποτην καρδια μου αυριο ο θεος να σου δωσει απλοχερα την αγαπη που στερηθηκες .Καλη τυχη γλυκια μου.

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι θα διαβάζεις αυτά τα ποστς σε δυο χρόνια και θα γελάς. Τώρα απλα είσαι στην αρχή του τούνελ....στο τέλος ειναι το φως ;)

εχουν βρεθεί στην θέση σου και σε πολύ πολύ πολύ χειρότερη χιλιαδες γυναίκες για ρωτα τες για το μετά και θα δεις ;)

εχω φίλη που την παράτησε ο αντρας της με ενα παιδί για μια τελευταια τσόντα που μέχρι και μάγια έκανε και τέτοια χάλια...επιπεδο υπο του μηδενος....τράβηξε οτι τράβηξε και μετά βρηκε δουλίτσα, βρήκε και εναν σύντροφο, τον τρέχει τον άλλο στα δικαστήρια οταν δεν βάζει διατροφη και ολα καλα. Αυτός αφού παράτησε το παιδί και το διέγραψε κανονικότατα πήγε και έκανε με την άλλη δίδυμα και τα κοτσάρει στο facebook...

 

Οσο μικρό και να είναι το μέρος μην μασάς καθόλου. Το οτι έχεις τους γονείς σου ειναι η μεγαλύτερη υπόθεση. Θα στρώσουν ολα!

Link to comment
Share on other sites

όντως , αν είχες παιδια θα ήταν πολύ πιο δύσκολα και περίπλοκα τα πράγματα!!

ο χρόνος βοηθάει πολύ σ αυτές τις περιπτώσεις. επίσης προσπάθησε να γεμίσεις το πρόγραμμά σου με δραστήριότητες και καινούργιες εμπειρίες, οι οποίες θα υπερκαλύψουν τη δυστυχισμένη προτερη ζωή σου με τον πρώην.

θα σε βοηθήσει πολύ.

Νομίζω πώς το ένστικτό μας, όσο και αν η καρδιά μας πονάει και μας λεει άλλα, μας προειδοποιεί για τον κάθε άνθρωπο και για το εαν είναι καλός ή τοξικός για εμάς.

Αν αισθάνεσαι ότι παίζεις εκτός έδρας, τότε κάνε αυτό το μέρος δικό σου μέρος! μπορείς να το κάνεις, και αποσύνδεσέ το από τον πρώην σου! πες ότι ήρθες εκεί έτσι για να βρεις δουλειά και να εγκατασταθείς.

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

koritsia mou!!!

 

Sas euxaristw poly gia ta entharryntika sas logia...Twra pernaw megaaaalo louki... prepei na antimetwpisw polla...eimai se mia sxoli kai teleiwnw ton Iounio mr to kalo...kapws gemizw to xrono mou... Exw brei 2-3 kopeles pou exoun perasei panw katw ta idia...Ta oikonomika mas einai asxima alla elpizw na brw mia douleia... Ypirksa gia polla xronia trapezikos alla dystyxws me tis anakatatakseis thn exasa... Oloi mou lene oti tha epistrepsei alla akoma kai aaaaan pou den to nomizw na ton afisoun mana k adelfi... tpt den tha allaksei sta myala kai th nootropia enos 40 ari.... Egw EYTYXWS gyrnaw spiti kai exw pareoula tous goneis mou. Autos einai pou tha gyrnaei sto adeio spiti poy to ftiaksa me to diko mou meraki...edwsa xrono-xrima-psyxi.... Einai gia lypisi pou exei tetoia oikogeneia poy ton theloun doulo tous!!!ANATHEMA an to katalabei pote....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα κορίτσια μου!!!

 

Τα μαρτυρια μου δεν έχουν τελος.... τελος του μηνα ανακαλυπτω οτι ειμαι εγκυος..... Του το λεω...στην αρχη ειπε οκ το θελω το παιδι αλλά μη περιμένεις παντρεια!!!!...(η πραξη εγινε μια βδομαδα πριν με πεταξει εξω απο το σπιτι...) Παω Αθήνα λόγω ιστορικού 2 αποβολών ολα καλα στην αρχή... όσο ημουν Αθήνα πηρε απο μονος του μόνο ενα τηλ και εδειξε να ανησυχει!Μετα που του ειπα ολα οκ μεχρι τωρα σιωπή 2 μερες και τον πηρα εγω τηλ... Μου ειπε να κανω εκτρωση!!!!!!!!!Επαθα κριση πανικού.... ωρες εκανα να συνελθω.... Βρεθηκαμε από κοντά οταν γυρισα στο Νησί και μου ειπε ότι η μάνα του τον απειλεί...η εμενα ή αυτή....και οτι θα του πάρει το σπίτι!!!Ακόμα μια συγχυση...Πεμπτη παμε γιατρο μαζι εδώ στο νησί και βλεπουμε σάκο αλλά όχι εμβρυο!!!Ειμαι ηδη στην 7η εβδομαδα και μου ειπε να με ξαναδει στις 30 του μηνα γιατί μπορεί να είναι καθυστερημένη συλληψη! Αυτός τρόμαξε, φοβήθηκε έκλαιγε μαζί μου ...Αμέσως ειπε να παμε οι δυο μας Αθήνα να δουμε τι θα γινει... Θεε μου ο,τι και να γινει με αυτόν δε θα αντέξω να χάσω το μωράκι μας...Τι μου συμβαίνει???ΓΤ 3η φορα???? Εχω κανει όλες τις εξετάσεις και ειμαι καλα!!!ΕΙμαι σε απογνωση....

Link to comment
Share on other sites

Γλυκο μου κοριτσακι τα μαρτυρια σου δεν εχουν τελος γιατι δεν τα τελειωνεις εσυ. Μετα απο ολα αυτα που εχουν συμβει τι ακριβως ελπιζεις για το μελλον σου; Συγνωμη αν ειμαι σκληρη αλλα απο οσα γραφεις θα επρεπε να ειχες προχωρησει τη ζωη σου. Σκεψου το αλλιως: αν ερχοταν η κορη σου και ελεγε αυτα που γραφεις, τι θα τη συμβουλευες;

Link to comment
Share on other sites

Ξερω πως ηταν λαθος μου αλλα πρωτη φορα αυτος μου ζητησε να προσπαθήσουμε για μωρακι.... χαρηκα τοσο πολυ που λεω οκ....φταιω το ξερω καλα....αλλα τωρα οχι να ξαναχασω το μωρακι μου εξ αιτιας του..με τη ταραχη που μου προκαλεσε.... Δεν ξερω πως θα αντιδρασω..... Φοβαμαι!!!Αν ειχα κορη θα τον "σαπιζα" στο ξυλο .... και θα την εστελνα μακρια απο αυτο το τοπο!

Link to comment
Share on other sites

To θεμα σου ειναι αν θα κανεις παιδι μαζι του η τι ειδους σχεση εχετε; Εισαι νεο κοριτσι, ολη η ζωη ειναι μπροστα σου, μην τη χαραμιζεις. Χανεις χρονο με καποιον που προφανως δεν σου ταιριαζει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...