Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιδομα μητροτητας και δωρο Πασχα!


riki

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Επειδη δεν μπορω να πεταχτω μεχρι την τραπεζα για να δω αν εχουν μπει τα λεφτα μηπως πηγε καποια κοπελα; Τα βαλανε; Για το δωρο Πασχα ακουσατε τπτ; Θα μπει τωρα μαζι με το μισθο;

Πολλα ζηταω ε;;;:lol:

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα..κι εγω αναρωτιεμαι,στην επισημη ιστοσελιδα του οαεδ δεν εχει ανακοινωθει κατι ακομα(συνηθωσ για τα δωρα εκδιδουν ανακοινωση),νομιζω πωσ ειναι νωρισ ακομα...31 εχει ο μηνασ...το παρακολουθω αν εχω κατι νεοτερο θα ενημερωσω για να το δουν ολεσ οι κοπελεσ που περιμενουν...:):)

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι ενημερωσε μας αν ακουσεις τπτ! τελειωνει το 6μηνο μου και θα ηθελα να ξερω! Αμαν πια να μην μπαινουν ποτε στην ωρα τους:evil: (τουλαχιστον σε μενα)

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι ενημερωσε μας αν ακουσεις τπτ! τελειωνει το 6μηνο μου και θα ηθελα να ξερω! Αμαν πια να μην μπαινουν ποτε στην ωρα τους:evil: (τουλαχιστον σε μενα)
καλημερα..και μενα τελειωνει τον επομενο μηνα!!!ποτε σε μπαινουν στην ωρα τουσ!!!γγγγκκκκκκρρρρ....
Link to comment
Share on other sites

Και μενα για την ακριβεια στις 17/4! :(

Απο την μια θελω να επιστρεψω στην δουλεια για να παρω καπως τα πανω μου οικονομικα αλλα απο την αλλη στενοχωριεμαι που θα αφησω το μπεμπακι μου:(

Πηγα σημερα στην τραπεζα και δεν ειχαν βαλει τπτ! Το πρωτοτυπο θα ηταν αν ειχαν βαλει!:evil:

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον εγω πληρωθηκα αποψε....εχω δυσαρεστα νεα...εκοψαν κι αλλα λεφτα...απο 659 που ηταν το επιδομα μητροτητασ τον περασμενο μηνα πηρα 580 και σημερα το "αστρονομικο"ποσο των 510ευρω....που 510 να ναι οι ωρεσ τουσ....ελεοσ δηλαδη..αυτοι δεν εχουν κανει μειωσεισ 22% αλλα παραπανω!!!!!πηγαιντε και ελεγξτε στην τραπεζα..μασ εχουν εξουθενωσει οικονομικα και ψυχολογικα πια....τι να πω....:evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλας;;;; 510;;;; ελεος με τους αλητες!! θα παω το πρωι να κοιταξω!:twisted::twisted::twisted:

δεν κοιτανε να κοψουν απο τους δικους τους παχουλους μισθους τα βοδια, κοβουνε απο αυτα λες και ειναι αστρονομικο το ποσο!

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια, μας έχουνε ριμάξει. Ευτυχώς είναι ο τελευταίος μήνας που πληρώθηκα. Κορίτσια μήπως ξέρετε αν θα μπει δώρο Πάσχα και πότε; Το δώρο του Πασχα δεν βγαίνει βάση της εργασίας απο 1/1-30/4?Δηλαδή εμένα που έληξε το εξάμηνο στις 27/3 δικαιούμε μια αναλογία απο τον Οαεδ και μια από τον εργοδοτή; Αν γνωρίζει κάποια ας μου πει. Ευχαριστώ.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλας;;;; 510;;;; ελεος με τους αλητες!! θα παω το πρωι να κοιταξω!:twisted::twisted::twisted:

δεν κοιτανε να κοψουν απο τους δικους τους παχουλους μισθους τα βοδια, κοβουνε απο αυτα λες και ειναι αστρονομικο το ποσο!

 

Ασε riki τα βόδια έχουνε πιο πολύ μυαλό από αυτά τα ... αντε να μην πω.Σιγά μην κόψουνε από τα δικά τους, αυτά που μας δίνουνε εμάς τα τρώνε αυτοί σε μια μέρα.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσια..510!!επαθα σοκ!!!με αντρα ανεργο και ενα μωρο 8 μηνων..τα εξοδα τρεχουν ,η δεη μασ εχει γονατισει δεν εβαλαν πετρελαιο φετοσ στην πολυκατοικια καθολου και ειλικρινα εχουμε φτασει σε απελπιστικο σημειο ολοι!!!:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απ τη μια λεω ευτυχωσ που τελειωνει αυτο το βασανο να επιστρεψω στη δουλεια μου τον αλλο μηνα και απ την αλλη στενοχωριεμαι που θα πρεπει ν αδηνω τα πρωινα το μπεμπακο μου....οι ανθρωποι ειναι για πολλεεεεεσ σφαλιαρεσ....:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μήπως ξέρετε τι γίνεται με το δώρο Πάσχα; Γέννησα στις 14/12 και τώρα περιμένω να πληρωθω τον πρώτο μήνα από τον ΟΑΕΔ. Από που να περιμένω το δώρο; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μήπως ξέρετε τι γίνεται με το δώρο Πάσχα; Γέννησα στις 14/12 και τώρα περιμένω να πληρωθω τον πρώτο μήνα από τον ΟΑΕΔ. Από που να περιμένω το δώρο; Ευχαριστώ
καλημερα..νομιζω απο τη δουλεια σου και ενα μικρο μεροσ απο οαεδ (για το μηνα απριλιο)...κανε ενα τηλ στη δουλεια σου και ρωτα αν μπορεισ για σιγουρια αλλα νομιζω πωσ ετσι παει αφου τωρα θα πληρωθεισ για πρωτη φορα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μήπως ξέρετε τι γίνεται με το δώρο Πάσχα; Γέννησα στις 14/12 και τώρα περιμένω να πληρωθω τον πρώτο μήνα από τον ΟΑΕΔ. Από που να περιμένω το δώρο; Ευχαριστώ

 

 

 

Εγω που ειχα γεννησει 20/12 ειχα παρει και απο τον ΟΑΕΔ και απο τον εργοδοτη δωρο Πασχα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Δυστυχώς δεν μου έβαλαν τα λεφτά ακόμη για το 6μηνο. Πέρνω στον ΟΑΕΔ Αχαρνών αλλά λείπει ο αρμόδιος και στα κεντρικά δεν απαντούν. Η κυρία που είχα καταθέσει τα δικαιολογητικά μου είχε πει οτι πληρώνουν 1-5 κάθε μήνα και οτι από αυτόν τον μήνα θα ξεκινούσα αλλά τπτ. Έχω απογοητευτεί γιατί αν και είναι πολύ λίγα πλέον τα χρειάζομαι άμεσα, λόγω του ότι ο άντρας μου δεν πρόκειται να πληρωθεί από την δουλειά του. Έχετε καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Δυστυχώς δεν μου έβαλαν τα λεφτά ακόμη για το 6μηνο. Πέρνω στον ΟΑΕΔ Αχαρνών αλλά λείπει ο αρμόδιος και στα κεντρικά δεν απαντούν. Η κυρία που είχα καταθέσει τα δικαιολογητικά μου είχε πει οτι πληρώνουν 1-5 κάθε μήνα και οτι από αυτόν τον μήνα θα ξεκινούσα αλλά τπτ. Έχω απογοητευτεί γιατί αν και είναι πολύ λίγα πλέον τα χρειάζομαι άμεσα, λόγω του ότι ο άντρας μου δεν πρόκειται να πληρωθεί από την δουλειά του. Έχετε καμιά ιδέα;
στον οαεδ οσεσ φορεσ στο παρελθον εχω καλεσει η απαντηση τουσ ειναι δε γνωριζουμε ποτε θα μπουν ειναι θεμα διοικησησ..εχει τυχει να πληρωθω 3,6 μεχρι και 10 του μηνα!!οποτε μην απογοητευεσαι γιατι απλα δε ξερουν τι τουσ γινεται!!!!!!:!:
Link to comment
Share on other sites

αχ γκρέτελ μου σ ευχαριστω πάρα πολύ! Τώρα είμαι καλύτερα! Θα πάω να βγάλω ένα κωδικο για i-banking να το κοιτάω από το σπίτι. Επειδή δουλευω στην ίδια δουλεια με τον αντρούλη μου, δε με βλέπω να μου δίνουν δωρο, οπότε θα ελπίζω στον ΟΑΕΔ!

Link to comment
Share on other sites

αχ γκρέτελ μου σ ευχαριστω πάρα πολύ! Τώρα είμαι καλύτερα! Θα πάω να βγάλω ένα κωδικο για i-banking να το κοιτάω από το σπίτι. Επειδή δουλευω στην ίδια δουλεια με τον αντρούλη μου, δε με βλέπω να μου δίνουν δωρο, οπότε θα ελπίζω στον ΟΑΕΔ!
στα γλυκεια μου σε καταλαβαινω...ολοι ειμαστε σε κακο χαλι ετσι οπωσ μασ εχουν κανει τα λαμογια....θελουν κι εκλογεσ!!!μαυρο στο μαυρογιαλουρο που ελεγε και ο κωνστανταρασ...χαχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα επιβιώσουμε τελικά! Μαύρο δεν θα πει τπτ! Δηλαδή δεν κάνουν όλες τις καταθέσεις την ίδια ημέρα για όλες τις μανούλες;
δυστυχωσ οχι....δεν εχουν συγκεκριμενεσ ημερομηνιεσ...
Link to comment
Share on other sites

μολισ τωρα ακουσα στο ραδιοφωνο οτι το δωρο πασχα στουσ επιδοτουμενουσ ανεργουσ(οποτε και σε μασ γιατι μαζι τα βαζουν)θ αρχισει να πιστωνεται στουσ λογ.μασ απο μεγαλη τριτη!!εχει εκδοθει και επισημα δελτιο τυπου στισ ανακοινωσεισ του οαεδ!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως ξερει καποια απο σας εαν δικαιουμαι να παρω δωρο του πασχα και απο αλλου εκτοσ απο τον εργοδοτη???ειμαι σε αδεια τοκετου απο της 11 μαρτιου και πριν απο την αδεια ημουνα και 20 μερες σε αναρωτικη.οποτε για αυτο το χρονικο διαστημα δεν μου κολλαει ο εργοδοτης ενσημα οποτε δεν θα μου δοσει ουτε δωρο....:(

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως ξερει καποια απο σας εαν δικαιουμαι να παρω δωρο του πασχα και απο αλλου εκτοσ απο τον εργοδοτη???ειμαι σε αδεια τοκετου απο της 11 μαρτιου και πριν απο την αδεια ημουνα και 20 μερες σε αναρωτικη.οποτε για αυτο το χρονικο διαστημα δεν μου κολλαει ο εργοδοτης ενσημα οποτε δεν θα μου δοσει ουτε δωρο....:(

 

 

Τι εννοεις αδεια τοκετου?αδεια κυοφοριας?Οι πρωτες 25 μερες της αναρρωτικης παντως ειναι με ενσημα απο τον εργοδοτη.

Το δωρο αρχιζει να μετραει απο τις αρχες του χρονου οποτε και φυσικα θα παρεις δωρο απο τον εργοδοτη σου.Ρωτα και στο ικα για δωρο Πασχα μηπως πρεπει και εκεινος να σου δωσει καποια χρηματα λογω αναρρωτικης.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πληρωθηκα και εγω σημερα το αστρονομικο ποσο των 510 ευρω. αφου σκεφτομαι να κανω και αποταμιευση!!

ευτυχως που ειναι ο τελευταιος μηνας να τελειωνω με αυτον τον οαεδ!

ελεος πια..καθε μηνα κοβουν κοβουν μας εχουν ταραξει!

τι αλλο να πω; καλο κουραγιο στις υπολοιπες μανουλες που συνεχιζουν το 6μηνο!:wink:

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...