Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι προτεινετε?


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες! Σημερα λεμε να παμε μια επισκεψη απο τα jumbo και θα ηθελα την γνωμη σας!;)Σκεφτηκα να παρω ενα παρκο για την μικρη απλο οχι παρκοκρεββατο γιατι θελω να την εχω κοντα μου οταν δουλευω στο σπιτι στον υπολογιστη τα πρωινα και κυριως γιατι ο χειμωνας θα ειναι δυσκολος και εχω καπως αγχωθει-βλεπετε ο μπαμπας μας θα ταξιδευει για καποιους μηνες και θα ειμαστε μοναχουλες!:(Να σημειωθει οτι το σπιτι ειναι μεζονετα και οπως καταλαβαινετε μου εχουν γινει τα ποδια....απο τις σκαλες!Το παρκο εκτος απο το ρηλαξ που δεν μας πολυχωραει ειναι καλη ιδεα? Εχετε καποιο να προτεινετε? Θα γινουμε 5 μηνων στις 7/9!Προσπαθω να βρω τροπο και να την εχω κοντα μου και να κανω δουλεια τα πρωινα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολες! Σημερα λεμε να παμε μια επισκεψη απο τα jumbo και θα ηθελα την γνωμη σας!;)Σκεφτηκα να παρω ενα παρκο για την μικρη απλο οχι παρκοκρεββατο γιατι θελω να την εχω κοντα μου οταν δουλευω στο σπιτι στον υπολογιστη τα πρωινα και κυριως γιατι ο χειμωνας θα ειναι δυσκολος και εχω καπως αγχωθει-βλεπετε ο μπαμπας μας θα ταξιδευει για καποιους μηνες και θα ειμαστε μοναχουλες!:(Να σημειωθει οτι το σπιτι ειναι μεζονετα και οπως καταλαβαινετε μου εχουν γινει τα ποδια....απο τις σκαλες!Το παρκο εκτος απο το ρηλαξ που δεν μας πολυχωραει ειναι καλη ιδεα? Εχετε καποιο να προτεινετε? Θα γινουμε 5 μηνων στις 7/9!Προσπαθω να βρω τροπο και να την εχω κοντα μου και να κανω δουλεια τα πρωινα

 

ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΚΟ

 

ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΜΕ ΨΩΜΑΚΙ ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ

ΠΑΙΖΕΙ ΟΣΟ ΣΚΟΥΠΙΖΩ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΖΩ ΚΤΛ

 

Επειδή μπορεί και σκαρφαλώνει μπαίνει μέσα μονός του κάθετε και φωνάζει να του βάλω τραγούδια και χορεύει ακόμη δεν έχει επιχείρηση να βγει έξω ΜΟΝΟΣ απλά γκρινιάζει και ΤΟΝ βγάζω ΑΜΕΣΩΣ

 

ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΩΡΕΣ πχ να λούσω τα μαλλιά μου .

Να κατεβώ να πετάξω τα σκουπίδια

Για 10 -15 λεπτά ο Λευτερακις μου είναι όμως τώρα 15 μηνών εσένα θα κάθετε πολύ ώρα και θα είναι ΑΣΦΑΛΕΙΣ

.....

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΑΡΙΣΕ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΧΤΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ

Αυτό που θα σου έλεγα να προσέξεις στην επιλογή πάρκου είναι το δίχτυ να έχει μικρές τρύπες και αν δεν βρεις να είναι άλλο με μικρές έστω το μισό

Φιλιααααααααα

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ax Ελενκ και μενα 7/9 εγινε 5 μηνων!! Κι εμεις ψαχνουμε για παρκο αλλα εχει γεμισει ο κοσμος παρκοκρεβατα και δε μαρεσουν καθολου!!

 

Συγνωμη για την ωρα αλλα τωρα καταφερα να ησυχασω!Ακου εμεις τελικα της πηραμε απο τα jumbo αλλα δυστυχως δεν πολυκαθεται τωρα διοτι δεν της αρεσει πλεον να ειναι ξαπλωμενη!Ασε τζιφος !Προσπαθω τωρα να βρω καπως να την κανω να κατσει γιατι μονο ετσι ησυχαζει!Υπομονη(το λεω και στον εαυτο μου...):P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και τα 3 τα πήρα από το jumbo. Βασικά όλα τα παρκοκρέβατα είναι ίδια. Υπάρχουν όμως και κάποια πού έχουν και αλαξιέρα μαζί. Ίσως αυτά να σε βολέψουν γιατί θα το αλλάζεις επι τόπου. Να πάρεις και κουνουπιέρα για παρκοκρέβατο θα σου φανεί χρήσιμη το καλοκαίρι. Κι εγώ μεζονέτα έχω και με βόλεψαν πολύ τα πάρκα. Το μεσημέρι τα κοίμιζα εκεί, δε χρειαζόταν να ανεβαίνω επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την ωρα αλλα τωρα καταφερα να ησυχασω!Ακου εμεις τελικα της πηραμε απο τα jumbo αλλα δυστυχως δεν πολυκαθεται τωρα διοτι δεν της αρεσει πλεον να ειναι ξαπλωμενη!Ασε τζιφος !Προσπαθω τωρα να βρω καπως να την κανω να κατσει γιατι μονο ετσι ησυχαζει!Υπομονη(το λεω και στον εαυτο μου...):P

Μην αγχώνεσαι. Και ο δικός μου μία απ' τα ίδια κάνει. Έβαλα, λοιπόν κι εγώ μερικά παιχνιδάκια να κρέμονται και το πρόβλημα λύθηκε! Τα έπιασα με κορδονάκια και αλυσιδίτσες για τις πιπίλες (τις είχα άχρηστες και καθόντουσαν) και έτσι τον ξαπλώνω και παίζει για λίγο, 10-15' το πολύ, αλλά κάτι είναι κι αυτό. Ελπίζω μόλις κάτσει μόνος του να απασχολείται περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την ωρα αλλα τωρα καταφερα να ησυχασω!Ακου εμεις τελικα της πηραμε απο τα jumbo αλλα δυστυχως δεν πολυκαθεται τωρα διοτι δεν της αρεσει πλεον να ειναι ξαπλωμενη!Ασε τζιφος !Προσπαθω τωρα να βρω καπως να την κανω να κατσει γιατι μονο ετσι ησυχαζει!Υπομονη(το λεω και στον εαυτο μου...):P

 

 

Υπαρχει το bumbo seat το πουλαει το μοδερ.50 ευρω.καθετε και κανω δουλειες τον περνω βεβαια και τον ακουμπαω καπου κοντα μου...γιατι ειναι κ αυτος στην φαση που θελει να καθετε αλλα μονος δεν μπορει.ειναι πολυ βολικο και για το παιδι επισης,δεν ειναι σκληρο.

Βρηκα μια φωτο απο το νετ και μια δικη μου.Εγω πηρα κοκκινο.εχει κ σε ροζ κ γαλαζιο δεν ειμαι σιγουρη ομως.

 

 

bumbo.th.jpg

60141039750374089183544.th.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...