Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θηλασμός


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ,ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΣΑΝ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΧΟΡΤΑΣΕΙ.ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα σταματησεις οταν το μωρο θα φτυσει το βυζι αυτο θα σου δειξει ποτε χορτασε εσυ θα το αφηνεις και να πιπιλαει.Αν πχ σε εχει πιασει κοψιμο η θες να κανεις καμια δουλεια και πρεπει να σταματησεις εκεινη την ωρα με το μικρο σου δαχτυλακι τον βγαζεις απο το βυζι και μετα ξανα μανα.Μπορει να τον εχεις και 23ωρες στο βυζι διοτι θηλασμος δεν ειναι μονο η τροφη ειναι η τρυφεροτητα,το δεσιμο,η παρηγορια!

Αν σου φαινεται βαρετο δε χρειαζεται να θηλαζεις κοιταζοντας το ταβανι μπορεις να θηλαζεις και να μιλας στο τηλ,να βλεπεις σειρες,να δεις ταινια,να μιλας εδω με μας κανεις και Practise στο τυφλο συστημα στα σκοταδια με το να χερι!Μπορεις και να κοιμασαι δοκιμαζοντας την ξαπλωτη θεση..!

καλα αναθρεμματα και να σου ζησει!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Ωραια τα ειπε η cruelty :D

 

Χρυσάνθη ασε το μωράκι σου να σε οδηγήσει :D Ο θηλασμός δεν έχει ωράρια ...οσο θέλει και οποτε θελει το μωρο ! Να χεις διπλα σου αυτα που χρειάζεσαι (τηλεκοντρολ , τηλέφωνο , περιοδικά , βιβλία , νερό , κανα σνακ) για να κανεις την ζωή σας πιο εύκολη :D

 

Να χαιρεσαι το μωράκι σου και καλως ήρθες :D

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως στα είπαν τα κορίτσια. Πόσο είναι το μωράκι σου? Τα νεογέννητα τρώνε για ώρα και παραπάνω. Όσο μεγαλώνει θα θηλάζει καλύτερα και θα τελειώνει πιο γρήγορα. Αν και η δική μου ακόμα που και που κάνει μαραθώνιους θηλασμούς!

 

Να σου ζήσει! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ,ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΣΑΝ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΧΟΡΤΑΣΕΙ.ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

 

Αν μου επιτρέπεις το αστείο, όταν το παιδί γίνει 4-5-6 χρονών, θα σου δείξει μόνο του :lol::lol:

Κατά τα άλλα, όπως τα είπαν οι προλαλήσασες. :wink:

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ,ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΣΑΝ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΧΟΡΤΑΣΕΙ.ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

 

Αν μου επιτρέπεις το αστείο, όταν το παιδί γίνει 4-5-6 χρονών, θα σου δείξει μόνο του :lol::lol:

Κατά τα άλλα, όπως τα είπαν οι προλαλήσασες. :wink:

:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως στα είπαν τα κορίτσια. Πόσο είναι το μωράκι σου? Τα νεογέννητα τρώνε για ώρα και παραπάνω. Όσο μεγαλώνει θα θηλάζει καλύτερα και θα τελειώνει πιο γρήγορα. Αν και η δική μου ακόμα που και που κάνει μαραθώνιους θηλασμούς!

 

Να σου ζήσει! :D[/ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ]

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ,ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΣΑΝ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΧΟΡΤΑΣΕΙ.ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

 

Αν μου επιτρέπεις το αστείο, όταν το παιδί γίνει 4-5-6 χρονών, θα σου δείξει μόνο του :lol::lol:

Κατά τα άλλα, όπως τα είπαν οι προλαλήσασες. :wink:

 

Πάντως η δικιά μου κατεβάζει την μπλούζα μου όταν τελειώνει! Κλείνει τα στόρια μην περάσει αέρας και κρυώσουν!

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η δικιά μου κατεβάζει την μπλούζα μου όταν τελειώνει!

Και ο δικός μου το κάνει αυτό. Τώρα πια όταν θέλει γάλα, έρχεται τρέχοντας μου πιάνει τη μπλούζα και φωνάζει γάλα!!!

Καθόμαστε κάτω και μόλις τελειώσει μου κατεβάζει τη μπλούζα.

Ωστόσο, πρέπει να ομολογήσω ότι εμένα αυτό το κομμάτι του πιπιλίσματος έχει αρχίσει να με ενοχλεί.... Δεν το αντέχω. Δεν τον πιέζω να σταματήσει αλλά ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...