Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ CASTELLINO


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ...

ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ CASTELLINO? ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΤΙΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΣΤΡΟ...ΓΙΑΤΙ Η ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΑΛΛΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΘΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΔΑΣΚΑΛΕΣ. ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα,

και γω ειχα παει σε αυτο τον παιδικό όταν εψαχνα για Ηράκλειο ή Πεύκη.

Ωραίο το κτίριο, μεγάλο καθαρό αλλά δεν ξέρω κάτι δεν με ικανοποίησε...

Εκτός αυτού, τα δίδακτρα μου φάνηκαν αρκετά, 320,00 ή 340,00 χωρίς σχολικό, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Εχει καλό όνομα αλλά εγώ δεν το διαλεξα. Επέλεξα ενα αλλο παιδικό στη Πεύκη, και ειμαι πολύ ικανοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...

10 ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ 2 ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ .................ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ..........ΜΕ 320-340 ΤΟ ΜΗΝΑ ????????????? ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΑΦΕΛΕΙΣ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ..........ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ,ΙΔΙΟΙΣ ΟΜΜΑΣΙ .ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ ΠΡΟΒΑΤΑΚΙΑ !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

kalimera rita kai kali xronia!psaxnoume ki emeis paidiko stathmo gia to agoraki mas kai epeidi eimai eggios kai sto 2o einai ola ligo piestika....gi auto kai koitame apo noris!ksekinise to mikraki sou sto castellino?eisai ikanopoiimeni??kai telika stin timi pou aneferes perilambanetai i metafora me sxoliko??s euxaristo ek ton proteron!

:P
Link to comment
Share on other sites

γεια σου. στην τιμή περιλαμβάνεται το σχολικό. σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη. στην αρχή δημιουργήθηκαν καποια προβλήματα (θα τα βρεις σε άλλο ποστ). θεωρώ πάρα πολύ σημαντικό το γεγονός ότι απο το σεπτέβρη που άρχισε δεν ΄μου εχει αρρωστήσει καθολου (μια μερα μόνο ανεβασε πυρετο 38 και της περασε αμέσως). να οφείλεται στον οργανισμό της; στην καθαρότητα και διαχωρισμό των χώρων στο σταθμό;

εχω κανει πολλες ξαφνικές επισκέψεις και συνέχιζω να πηγαίνω ανα πάσα ώρα και στιγμή για να τσεκάρω πως περνάει η μικρή. ομολογώ ότι σε ώρα φαγητού βρήκα 4 δασκάλες για 6-7παιδάκια!!!ήταν κάτι που μου άρεσε πολύ.

επίσης, τα βλέπει παιδιατρος, στο σταθμό πανε θεατρικές ομάδες και βλέπουν κουκλοθέατρο. νομίζω όμως ότι αυτα γίνονται σε όλους σχεδόν τους παιδικούς (τότε που έψαχνα βρηκα και άλλους με τις ίδιες παροχές).

αν σε βολεύει η απόσταση ρίξε μια ματια και στο φροελεν (ν ερυθραία). υστερα απο παρα πολύ τρεξιμο είχα καταλήξει αναμεσα σε αυτούς τους δυο (φροελεν & καστελίνο). το πρωτο όμως έπεφτε μακρια. ήταν σουπερ βεβαια αλλά αφενός δεν ήθελα να είναι μια ωρα στο σχολικό αφετέρου δε θα μπορούσα να τους αιφνιδιάζω με την παρουσία μου!!!

να μην επαναπαυτείς ότι και αν σου λένε. προσπάθησε να τα επιβεβαιώνεις μόνη σου. εγω γενικά δεν εμπιστεύομαι εύκολα και "ψαχνομαι" διαρκώς. ψυχοφθόρο αλλά εχει αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.είμαι η μαμά δυο παιδιών 12 μηνών και 5 ετών αντίστοιχα.έχω ήδη αρχίσει να κάνω έρευνα για παιδικό σταθμό.αύριο έχω ραντεβού με την υπεύθηνη του castellino.ελπίζω να μείνω ευχαριστημένη όσο εσύ φίλη rita.αναζητώ το χώρο,τους ανθρώπους και τις παροχές που θα μου κάνουν ''κλικ'' για την φροντίδα των παιδιών μου.η αλήθεια είναι οτι η πρώτη εντύπωση ειναι θετική όσον αφορά τον ευγενικό τρόπο με τον οποίο η κυρία μου μίλησε στο τηλέφωνο και την εξωτερική εμφάνιση του κτηρίου που ξετρέλανε την κόρη μου.φιλια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας.Με το ραντεβού όλα καλά.Εντύπωση μεγάλη μου έκανε οτι ενώ άργησα(γιατί πάντα όταν είσαι μαμά συμβαίνει ''κάτι''.........αυτό το ''κάτι'' εκτός προγράμματος που σε κάνει και τρέχεις συνεχώς..........)οχι μόνο με δέχτηκαν αλλά μου έδειξαν και όλους τους χώρους ακόμα και την κουζίνα-τραπεζαρία, παρόλο που ήταν ώρα φαγητού και τα παιδάκια έτρωγαν μέσα......(γεγονός που δεν μου είχε συμβεί σε ολους τους σταθμους-να μου δείξουν τη κουζίνα-και ας μην ήταν και ώρα φαγητού). Η συζήτηση ήταν πολύ φιλική και κατατοπιστική και η υπέυθυνη μου αφιέρωσε αρκετή ώρα.Έμεινα πολύ ευχαριστημένη απο τις παροχές,τις μεγάλες αίθουσες τον ικανοποιητικό αριθμό νηπιαγωγών και το πρόγραμμα.Φυσικά τα δίδακτρα είναι καλά για το ύψος των παροχών.Αρνητικό είναι οτι τα δρομολόγια είναι ήδη προγραμματισμένα και τις ώρες που με βόλευαν, δεν περνούν απο την περιοχή μου τα σχολικά.Όμως λίγο εγώ λίγο αυτοί θα βρεθεί η λύση. Την Πέμπτη και την Παρασκευή έχω αλλά δύο ραντεβού και θα αποφασίσω.Αν και το χθεσινό ραντεβού με κάλυψε αρκετά, ως μαμά, πρέπει να εξετάσω κάθε πιθανότητα.Φιλιά.

Link to comment
Share on other sites

εννοείται!!!

λαμβάνεις υποψιν τα πάντα. και για μένα το καστελίνο δε μου πέφτει κοντά. ιδιαίτερα τον πρωτο καιρο (ποιον πρώτο; ακόμα και τώρα το κάνω) που πήγαινα "εκτάκτως" ήθελα μιση ώρα στο αυτοκίνητο....τι να κάνεις όμως; δυστυχώς δε μπορούμε να τα έχουμε όλα....όταν όμως πηγαίνω και τη βλέπω με τα άλλα παιδάκια να παίζει, ξεχνάω και την απόσταση!

τις τουαλέτες στις έδειξαν; να υποθέσω ότι μιλάς για το βρεφικό τμήμα;τα αλλα ραντεβού σου ποιους σταθμούς αφορούν; μπορεις να μου στειλεις και πμ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟ ΚΑΣΤΕΛΙΝΟ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΣΤΑΘΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

οποιον σταθμό και αν διαλέξεις, είναι σημαντικό να τον εχεις δει εν δράσει! πήγαινε ένα πρωί και δες (απο αποσταση εννοείται, για να ενοχλησεις τα μικρά) πως παιζουν μεταξύ τους, πόσες δασκάλες είναι. για εμένα ήταν πολή σημαντικό για λόγους υγιεινής, να είναι οι χώροι ανεξάρτητοι (τραπεζαρία, υπνοδωμάτια, αίθουσα παιχνιδιών κτλ). φυσικά τσεκάρεις καθαριότητα μπάνιου και κουζίνας!α και την αυλή να προσέξεις. σκέψου ότι το καλοκαίρι θα αφιερώνουν μεγάλο κομμάτι της μέρας. δε θα ήθελες να είναι μεσα στο καυσαέριο και τα αυτοκίνητα ετσι δεν είναι;

εγω ήμουν ανάμεσα σε καστελίνο και φροέλεν. δομικά ήταν ίδια κτήρια. τώρα όσον αφορά τη διαπαιδαγώγηση δε θα το μάθω ποτέ!;)

πάντως το τι κυκλοφορεί έξω με την ταμπέλα "βρεφικός-παιδίκός" δε λέγεται.....και δυστυχως οι βρεφικοί στη γειτονιά μας είναι ελάχιστοι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΤΑΘΜΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ

 

όχι ιδέα δεν έχω!!

τα διδακτρα είναι οπως τα είπες. αν ξερεις λεπτομέρειες για τις καταγγελίες, στείλε πμ. και εγώ είχα καποια προβλήματα συνεννόησης στην αρχή (ίσως επειδη ήταν η φάση προσαρμογής; σε καμία περίπτωση δεν τους αιτιολογώ, μην παρεξηγούμαι έτσι;αναγνωρίζω όμως καποια αντικειμενικά κριτήρια).

πριν επιλέξω, είχα στο μυαλό μου κάποια στανταρ: ανεξάρτητοι χώροι, καθαριότητα, λίγα παιδια, διαπαιδαγώγηση, απόσταση απο το σπίτι. όλες μας δηλ το ίδιο κάνουμε....ψάχνουμε για το καλύτερο σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.'Όπως ήδη έχω αναφέρει επισκέυτηκα το castellino και οχι μόνο μου έδειξαν τις τουελέτες αλλά μου είπαν -γεγονός που παρατήρησα και εγώ-οτι υπάρχουν κυρίες που καθαρίζουν απο το πρωί εως και το απόγευμα συνεχώς τους χώρους του σταθμού.Αυτό rita πρέπει να το ξέρεις ήδη αφού κάνεις συχνά ''ντού''.Κάτι που μου άρεσε επίσης ειναι οτι υπάρχει, εκτός των άλλων και παιδοψυχολόγος κάθε μέρα στο σταθμό και μπορώ να έρθω σε επαφή μαζί του και να αναλύσουμε οτι με απασχολεί. Η αλήθεια ειναι οτι χρειάζομαι κάποιον να με βοηθάει για το αν μεγαλώνουν σωστά τα παιδιά μου και η παρουσία ενος ειδικού για μένα ειναι σημαντική. Στους παραπάνω δυο σταθμούς που έχετε αναφέρει έχω σήμερα και άυριο ραντεβού.Όπως όλοι μας έτσι και εσύ νεα φιλη Μαιρηλού, που τώρα άρχισες την ερευνά σου επισκέψου το castellino και όποιον άλλο σταθμό είναι κόντα στις σωστές προδιαγραφές για το δικό σου ''ζουζουνάκι'' και το ενστικτό σου θα σε βοηθήσει.Το ''δικό μου'' βαδίζει προς καστελλινο αλλά θέλω να είμαι 100% σίγουρη.Μετά τα ραντεβού μου θα σας πώ την τελική μου απάντηση.Επειδή είμαι άσχετη με υπολογιστές τι είναι το πμ και πως μπορω να διαβασω παλιότερα post σου rita;

Link to comment
Share on other sites

αυτό για τις φωνές δε μπορώ να το τσεκάρω:(....κριμα.

 

για τις τουαλέτες όντως σχεδόν ΚΑΘΕ φορά που παω (εκτακτως, δοξα τω θεο εχω χαλαρό ωράριο) υπαρχει μια κυρια με γαντια, στολή και κουβάδες.

όταν εννοείς κάποιον ειδικό φαντάζομαι αναφέρεσαι στη παιδοψυχολόγο.

 

να μην επαναπαυόμαστε, ΠΑΡΑ πολύ σωστό. τι προτείνεις να κάνουμε; εγω ας πούμε αρκούμαι στις ξαφνικές επισκέψεις. μπορώ να το ψάξω παραπάνω και πως;:confused:

 

πμ= μπορείς να στείλεις προσωπικό μήνυμα (πμ) κλικάροντας την εντολή αριστερα στο εικονίδιο του συνομιλητή σου. ετσι, αναφέρεις επωνυμίες χωρις να σου τις σβήσουν οι συντονιστές. ;)

 

αν είσαι θετική για το καστελίνο, θα σου αρέσει και το φροελεν. εμένα μου έκανε καλύτερη εντύπωση αλλά μακρια βρε παιδί μου. τώρα θα μου πεις τότε τι πήγες και το είδες; για να το έχω ως μέτρο σύγκρισης.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΕΚΤΑΡΙΟ (ΜΕΝΕΛΑΟΥ 1 & ΒΑΚΧΟΥ) ΜΕ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟΥ CASTELLINO.

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΟΥ ΔΕΚΟΙΠΥΑ (ΒΟΡ. ΗΠΕΙΡΟΥ, 210 2832500), ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ!! ΠΗΓΑΙΝΕ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΕΚΕΙ!! ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ. ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...