Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΙΣΚΟΣ- ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. Θέλω να σας ρωτήσω για τον συγκεκριμένο γιατρό. Είμαι στον 5ο μήνα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από αυτόν αλλά θα ήθελα και την δικιά σας γνώμη αν κάποια κοπέλα έχει γεννήσει με αυτόν τον γιατρό. Επειδή δεν μου έχει πει ακόμα πόσα χρήματα θα χρειαστεί μου είπε θα τα πούμε στο τέλος αυτά ήθελα εγκυκλοπαιδικά...... :) ξέρετε τώρα να μάθω πάνω κάτω και φυσικά αν είστε ευχαριστημένες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

ειναι ο γιατρος που με ξεγεννησε, σαν ανθρωπος ειναι πολυ καλος και καθολου μα καθολου φιλοχρηματος μας πηρε 1300 ευρω (γεννησα στο αλεξανδρα)

σε ολη την εγκυμοσυνη οτι απορια ειχα ηταν παντα στην διαθεση μου χωρις ποτε ιχνος εκνευρισμου

 

το μειον για μενα που δεν εχει αναλυτικο υπερηχο στο ιατρειο..και ειναι ισως και ο λογος που ισως αλλαξω και γιατρο ..

Link to comment
Share on other sites

ειναι ο γιατρος που με ξεγεννησε, σαν ανθρωπος ειναι πολυ καλος και καθολου μα καθολου φιλοχρηματος μας πηρε 1300 ευρω (γεννησα στο αλεξανδρα)

σε ολη την εγκυμοσυνη οτι απορια ειχα ηταν παντα στην διαθεση μου χωρις ποτε ιχνος εκνευρισμου

 

το μειον για μενα που δεν εχει αναλυτικο υπερηχο στο ιατρειο..και ειναι ισως και ο λογος που ισως αλλαξω και γιατρο ..

 

 

 

καλησπέρα και καλή χρονιά

 

Συγνώμη για την ερώτηση,όταν λες δεν είναι καθόλου φιλοχρήματος, όταν γέννησες στο Αλεξάνδρα και σου πήρε 1300,00 ευρώ τι εννοείς? δηλαδή πόσα έπρεπε να ζητήσει για να θεωρηθεί φιλοχρήματος? το Αλεξάνδρα δημόσιο νοσοκομείο είναι :?:

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, έχουμε φτάσει στο σημείο να θεωρούμε τα 1300 ή 1500 ευρώ φακελάκι (γιατί για φακελάκι πρόκειται) κάτι απολύτως φυσιολογικό. (κι εγώ το ίδιο έκανα βέβαια....).

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι έχεις δίκιο, έχουμε φτάσει στο σημείο να θεωρούμε τα 1300 ή 1500 ευρώ φακελάκι (γιατί για φακελάκι πρόκειται) κάτι απολύτως φυσιολογικό. (κι εγώ το ίδιο έκανα βέβαια....).

 

Ενώ απαγορεύεται να παίρνουν χρήματα ιατροί που ξεγεννούν σε δημόσια νοσοκομεία. Βέβαια άλλο να στα ζητήσει (αυτό λέγεται φακελάκι) κι άλλο να είσαι εσύ τόσο πολύ ευχαριστημένη και να τα δώσεις μόνη σου. Αν και για μένα ο σωστός ιατρός δεν πρέπει να τα πάρει όσο κι αν επιμένουν να του τα δώσουν.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με μπέρδεψε και μένα η φιλενάδα παραπάνω. Φαντάζομαι εννοεί την αμοιβή του .......... φακελάκι γιατί; 1300 πολλά πάντως μου ακούγονται.........

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι οι γιατροί στα δημόσια νοσοκομεία δεν προβλέπεται να παίρνουν χρήματα. Όμως δεν προβλέπεται επίσης να παρακολουθούν συγκεκριμένες έγκυες, να δίνουν το προσωπικό κινητό τους τηλέφωνο και να τους καλεί η ετοιμόγεννη για να έρθουν εκτάκτως στο νοσοκομείο. Η επίσημη γραμμή των δημόσιων νοσοκομείων είναι να γίνονται οι γέννες από τον εφημερεύοντα γιατρό. Το ότι το 99% των εγκύων θέλουμε συγκεκριμένο γιατρό να μας παρακολουθεί και να μας ξεγεννήσει είναι κάτι που γίνεται ανεπίσημα και δεν θεωρείται απαραίτητο στο εξωτερικό. Αυτό είναι νομίζω που πληρώνουμε, το ότι μας παρέχει ανεπίσημα ο γιατρός αυτή την υπηρεσία χωρίς να είναι υποχρεωμένος. Αν κάποια κοπέλα γεννήσει στον εφημερεύοντα γιατρό, πιστεύω ότι δεν θα της ζητήσει τίποτα ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...