Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΧΩ ΦΡΙΚΤΗ ΦΑΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ


Recommended Posts

Καλημέρα σας.

Ξέρω ότι εχει ξανασυζητηθεί το θέμα αλλά το ξαναφέρνω γιατί εχω αγχωθεί τρομερά.

Χθες το βράδυ δεν μπόρεσα να κοιμηθώ από τη φαγούρα στα πόδια μου.

φοβάμαι γιατην χολόσταση αλλά και πάλι μόνο στα πόδια θα είχα φαγούρα?

Σε μια εβδομάδα θα μπω στον 8ο΄μήνα.

Υπάρχει περίπτωση να είνια κάτι απλό?

Βέβαι έχω τρομερή ξηροδερμία σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη και τον τελευάίο καιρό περισσότερη.Και κρέμα βάζω μόνο στην κοιλιά .

Σας συμβαίνει κάτι ανάλογο???

Περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας.

(την Πέμπτη έχω ραντεβού με το γιατρόκαι δεν ξέρω τι να κάνω. να περιμένω ή να τον πάρω τηλέφωνο?)

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω.... Γιατί δεν τον παίρνεις τηλέφωνο από τώρα? Για αυτό είναι οι γιατροί, για να τους τρελαίνουμε οι εγκυούλες με τις ανασφαλειες μας. Οπότε μην το σκέφτεσαι καθόλου. Με ένα τηλεφώνημα θα ηρεμήσεις. Μην περιμένεις μέχρι την Πέμπτη :D

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω φαγουρα οταν ημουν εγκυος απ τον 6ο μηνα και μετα.Υπηρχαν μερες που δεν ανακουφιζομουν με τιποτε.Ακου ομως τι επαθα.Απ τη στιγμη που διαβασα οτι η φαγουρα ειναι συμπτωμα της χολοστασης επιδεινωθηκε η κατασταση!!!!!Προσπαθησε να εισαι ηρεμη,να κανεις ντουζακια και μιλα λιγο με το γιατρο σου.Ευχομαι ολα να ειναι καλα και με το καλο!!!!!!!!

Κραταω επιτελους το ονειρο της ζωης μου στην αγκαλια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σούλα μου αφού μιλάς για ξηροδερμία το πιο πιθανό είναι να οφείλεται εκεί η φαγούρα.κάνε όμως ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου γιατί δεν κάνει να αγχώνεσαι έτσι.μην περιμένεις μέχρι την πέμπτη.είναι κρίμα να σε φάει το άγχος.ευχομαι όλα να πάνε καλά!!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω φαγουρα οταν ημουν εγκυος απ τον 6ο μηνα και μετα.Υπηρχαν μερες που δεν ανακουφιζομουν με τιποτε.Ακου ομως τι επαθα.Απ τη στιγμη που διαβασα οτι η φαγουρα ειναι συμπτωμα της χολοστασης επιδεινωθηκε η κατασταση!!!!!

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου.

το στρες επιδεινωνει την κατασταση.....μην αγχωνεσαι για τιποτα

μονο το νινι σου να σκεφτεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας.

Ξέρω ότι εχει ξανασυζητηθεί το θέμα αλλά το ξαναφέρνω γιατί εχω αγχωθεί τρομερά.

Χθες το βράδυ δεν μπόρεσα να κοιμηθώ από τη φαγούρα στα πόδια μου.

φοβάμαι γιατην χολόσταση αλλά και πάλι μόνο στα πόδια θα είχα φαγούρα?

Σε μια εβδομάδα θα μπω στον 8ο΄μήνα.

Υπάρχει περίπτωση να είνια κάτι απλό?

Βέβαι έχω τρομερή ξηροδερμία σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη και τον τελευάίο καιρό περισσότερη.Και κρέμα βάζω μόνο στην κοιλιά .

Σας συμβαίνει κάτι ανάλογο???

Περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας.

(την Πέμπτη έχω ραντεβού με το γιατρόκαι δεν ξέρω τι να κάνω. να περιμένω ή να τον πάρω τηλέφωνο?)

 

μην βάζεις το κακό με τ μυαλό σου... δεν ξέρω αν πίνεις αρκετό νεράκι ώστε να ενυδατώνεται η επιδερμίδα σου. αλλά αν δεν το κάνεις, είναι ενας τρόπος να σου πεί το σώμα σου ότι χρειάζεται επειγόντως ενυδάτωση...

και μην βάζεις μόνο στην κοιλίτσα κρεμα, βάζε και ενυδατική στα πόδια και σε όποιο αλλο σημείο του σωματος σου αισθάνεσαι ότο "τραβάει" ... είναι ο μόνος τρόπος να το καταλάβεις. όσο για τα ντουζάκια, ναι να κάνεις αλλά να βάζεις μετά κρεμούλα στα σημεία αυτά, καθώς μόνο το νερό σε ανακουφιζει στιγμιάια...

εηγώ βάζω κρέμα στην κοιλιά μου και αλλη ρεμα, ή baby oil μετά το μπάνιο στο υπόλοιπο σώμα και δεν τραβάει καθόλου...

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο, απίστευτη, ΑΦΟΡΗΤΗ φαγούρα στα πόδια και κυρίως στα δάχτυλα!

Πήγα στο δερματολόγο, μου έδωσε μια αλοιφή και μια λοσιόν και δυο ώρες κιόλας μετά την πρώτη εφαρμογή η φαγούρα άρχισε να υποχωρεί αισθητά!

Έκτοτε δεν μου ξαναεμφανίστηκε :) !

Μην ανησυχείς, κανόνισε ένα ραντεβού με δερματολόγο και θα δεις ότι όλα θα είναι καλά! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...