Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟ!


MLAGOUDAKI

Recommended Posts

ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟ!ΣΤΗΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΠΥΛΙΑΝΗ.

ΘΕΛΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ,ΑΝΘΟΠΩΛΕΙΟ, ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ Ή ΧΩΡΟ ΔΕΞΙΩΣΗΣ ΚΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ!!

ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΑΝΕΣ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.Η μόνη πληροφορία από έμενα είναι για διοργανωτές εκδηλώσεων-δεν τους γνωρίζω απλά μέσω ιντερνετ τους βρήκα-και έχουν το σιτε http://www.dreamplanner.gr.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα μπορεί να σε βοηθήσει το μέλος paros99 :D

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

MLAGOUDAKI geia sou! 8a kanw ki egw vaftish sthn Paro. Den xerw an endoiaferesai akoma na ma8eis. zaxaroplasteio "o ξυλόφουρνος" εχει την καλύτερη φήμη στην Πάρο και προσιτές τιμές! Απίθανα γλυκα και φοβερές ιδέες! τηλ:22840-52750 στο Υστέρνι. Όσο για φωτογράφο πολύ καλες δουλειές, μπες στο http://www.darva.gr. Ανθοπωλείο μπορεις να βρείς και Παροικιά & Νάουσα. εχω δει δουλειές απόλους. Οσο για το θέμα της δεξίωσης, εξαρτάται απο το τι θέλεις και τι διαθέτεις!!! Σου εύχομαι να πανε όλα καλά και να σου ζήσει το μικρούλι σου![/url]

Loux

line_flow3_beg_39_time_1192075200_text_d4ef20ede9edeff5ecf0dceae920eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

επαναφερω το θεμα μιας και ετοιμαζομαι και εγω για βαπτιση στην εκαντοταπυλιανη της Παρου!Θα γινει 19 Ιουνιου, μεσημερι.

Ψαχνω για εστιατόριο, φωτογραφο, βιντεο, ανθοπωλειο, κομμωτρια και ξενοδοχειο.για το τελευταιο εχω βρει αυτο:http://www.ragousis-paros.com/ το οποιο φαινεται όμορφο και οικονομικό αλλα δεν εχω ακόμα καταλήξει.

οποια κοπέλα ειναι απο Παρο και ξερει, ας βοηθησει!!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν γίνεται να μου πείτε, γιατί η αδελφή μου σκέπτεται να βαπτιση την μπεμπα της στην Πάρο , αν τα έξοδα διαμονής στο ξενοδοχείο είναι υποχρέωση της. Εγώ τις λέω πως ο καθένας θα πληρώσει το δωμάτιο του. Δεν είναι καιροί για τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

παναγουλα, εγω θα πληρωσω μονο των νονων.Μακαρι να ειχα τα χρηματα να πληρωσω τη διαμονη ολων αλλα δεν μπορω!Εξαλλου απο αποψη ισως να μην το εκανα ουτως η αλλως.Θεωρω οτι ειναι πληρωμενες διακοπες!θα το εκανα μονο για καποιον που θα ηθελα πολυ να ειναι, και ηξερα οτι δεν εχει την οικονομικη δυνατότητα να το κανει.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείτε να κάνετε είναι να πάρετε προσφορές από διάφορα ξενοδοχεία και να πετύχετε κάποια καλύτερη τιμή για τους καλεσμένους σας.Κανονικά ξέρω ότι πρέπει να πληρώσετε εσείς τα δωμάτια,τουλάχιστον έτσι έχω δει να γίνεται σε περιπτώσεις 2 γνωστών μου,αλλά επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι,πιστεύω ότι θα καταλάβουν.Απλά να είστε προετοιμασμένες να έχετε και απώλειες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείτε να κάνετε είναι να πάρετε προσφορές από διάφορα ξενοδοχεία και να πετύχετε κάποια καλύτερη τιμή για τους καλεσμένους σας.Κανονικά ξέρω ότι πρέπει να πληρώσετε εσείς τα δωμάτια,τουλάχιστον έτσι έχω δει να γίνεται σε περιπτώσεις 2 γνωστών μου,αλλά επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι,πιστεύω ότι θα καταλάβουν.Απλά να είστε προετοιμασμένες να έχετε και απώλειες.

 

 

Christina112 αυτο εκανα και εγω!ζητησα καλυτερη τιμη και προτεινα στους καλεσμενους μου το ξενοδοχειο.Σαφως και δεν θα παρεξηγησω κανεναν αν δεν ερθει.Αν και ουτως η αλλως ειμαστε πολυ στενοι φίλοι και συγγενεις.

 

Ερωτηση γιατι μια φίλη μου εβαλε ιδεες και με αγχωσε (Thanks paros!!).Εχω κλεισει να γινει η βαπτιση στην Εκαντοταπυλιανη αλλα στο βαπτιστηριο.ξερει καποια παριανη να μας πει, η βαπτιση γινεται στο βαπτιστηριο μεσα, η απλά μπαινει κολυμπήθρα στον εκει χωρο;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κι εμείς βαπτισαμε το αγοράκι μας στην Πάρο, οι καλεσμένοι μας ήταν περίπου 50 άτομα, κολλητοί φίλοι και γονείς, αδέρφια κτλ.

Δεν πληρώσαμε έξοδα ή ξενοδοχεία των καλεσμένων, θεωρώ ότι δεν είναι υποχρεωτικό. Το γεγονός ότι επιλέγεις να κάνεις τη βάπτιση εκτός έδρας νομίζω ότι είναι επιλογή σου και κανείς δεν πρέπει να σε παρεξηγήσει αλλά ούτε και συ αν κάποιος δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να ακολουθήσει. Εμείς περάσαμε καταπληκτικά, οι γονείς και οι φίλοι μας επίσης και όλοι που ήρθαν το είδαν σαν τριήμερο και ξεκουράστηκαν.

Ξενοδοχεία βρήκα από το ιντερνετ και τα πρότεινα να κάνει ο καθένας τις επιλογές του αφού πρώτα είχα τσεκάρει και τιμές. Αυτό που κάναμε εμείς, ήταν να βρούμε ένα ξενοδοχείο πχ για γονείς μας και φίλους τους, όπου κλείσαμε 10 δίκλινα για 2-3 διανυκτερεύσεις και πετύχαμε καλύτερες τιμές κι ένα άλλο ξενοδοχείο για μας και τους κολλητούς μας. Βέβαια σε αυτή την περίπτωση, θα πρέπει εσείς να τους οργανώσετε και να κλείσετε τα δωμάτια, έχει λίγο παραπάνω τρέξιμο κι όποιος θέλει να κινηθεί μόνος του ας το κάνει ή γι'αυτούς που θα κλείσουν τελευταία στιγμή.

Επίσης πολύ σημαντικό τσεκάρετε από τώρα με ένα ταξιδιωτικό γραφείο αν υπάρχουν οι προσφορές με 10 ευρώ εισιτήριο αντί για 30 ευρώ με την Blue Star ferries. Η βάπτιση μας έγινε στις 17 Ιουλίου και επεδή γνώριζα από το Πάσχα ποιοι θα έρθουν σίγουρα αγόρασαν και τα εισιτήριά τους.

Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι άλλο πείτε μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 χρόνο μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα

 

επαναφέρω το θέμα γιατί και εμείς θα βαπτίσουμε Πάρο τον Σεπτέμβρη. Κάποια κοπέλα που να ξέρει ξενοδοχείο ή χώρο (εστιατόριο) στην Παροικιά

 

 

Λοιπον κοριτσια ειμαι απο την Πάρο και ειμαι εδω για να σας λύσω όλες σας τις αποριες..:-D Πρωτον, Μαμα χρυσα δεν ξερω αν ενδιαφερεσαι ακομα για κομμωτρια, σου εχω την καλυτερη. μπορω να σου ανεβασω και φωτο να δεις δουλεια.. κανει παπαδες....

Δευτερον, palmoma πες μου ακριβως τι θες για να στα πω αναλυτικα και να σου βρω το καλυτερο με τηλεφωνα. Θες ξενοδοχειο για να μεινεις, θες χωρο για το τραπεζι.... Πες μου ακριβως!! Με θεα, χωρις θεα... Ειμαι εδω για σενα.. Τα εχω και προσφατα ψαξει διοτι κι εγω θα βαφτισω το μικρο μου στις 18 του Αυγούστου..

 

Και τέλος, αυριο θα ρωτήσω για το βαπτηστηριο mama xrysa (γιατι τωρα ειναι καπως ακαταλληλη η ωρα χιχι).. Αλλά να ξέρεις οτι ο χωρος αυτος είναι πολύ μικρός εκει που ειναι το βαπτηστηριο. Για να καταλάβεις, είναι ένα δωμάτιο και μεσα εκει ειναι ένας μεγάλος μαρμάρινος σταυρός που κατεβαίνεις κάτω με σκαλάκια.. (ο μαρμαρινος σταυρος ειναι η κολυμπηθρα δηλαδη). Επίσης ειναι και πολύ βαθύ, οπότε οι καλεσμενοι σου δε θα δουν και πολλά Όσοι είναι μπροστα μπροστα θα δουν, και εσεις οι γονεις- παπουδες που θα ειστε απο πανω.. Αυριο που θα ρωτησω και θα σου πω, θα πρεπει να το ξανασκεφτεις!! :!::?:

Φιλάκια προς το παρον τα λεμε αυριο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον μαμα χρυσα τον παπά μου δεν τον βρηκα να ρωτησω για το βαπηστηριο αλλα όσους ρωτησα μου ειπαν οτι αποκλειεται να βαζουν το παιδι στο βαπτηστηριο. Θα βρω ομως και τον παπα μου να ρωτησω.. Απλα σου εγραψα για να μην νομιζεις οτι σε ξεχασα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαμα χρυσα τον παπά μου δεν τον βρηκα να ρωτησω για το βαπηστηριο αλλα όσους ρωτησα μου ειπαν οτι αποκλειεται να βαζουν το παιδι στο βαπτηστηριο. Θα βρω ομως και τον παπα μου να ρωτησω.. Απλα σου εγραψα για να μην νομιζεις οτι σε ξεχασα

 

Γλυκειά μου τα posts της mama xrysa είναι περσινά (Απρίλης 2011), οπότε σίγουρα έχει κάνει τη βάφτιση!

Ωστόσο οι πληροφορίες σου σίγουρα θα είναι χρήσιμες σε άλλη ενδιαφερόμενη μαμά!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκειά μου τα posts της mama xrysa είναι περσινά (Απρίλης 2011), οπότε σίγουρα έχει κάνει τη βάφτιση!

Ωστόσο οι πληροφορίες σου σίγουρα θα είναι χρήσιμες σε άλλη ενδιαφερόμενη μαμά!

 

 

Καλά glitter, να είσαι καλά που μου άνοιξες τα μάτια!!! Ούτε που το είχα προσέξει... Ρεζίλι έγινα πάλι... Αλλά θα μου πεις, πρώτη φορά είναι.... Χαχαχαχαχα....

Όπως και να έχει, είμαι πρόθυμη να βοηθήσω σε οτι και να θέλετε... Είμαι ενήμερη για σχεδόν τα πάντα στο νησί.. Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά glitter, να είσαι καλά που μου άνοιξες τα μάτια!!! Ούτε που το είχα προσέξει... Ρεζίλι έγινα πάλι... Αλλά θα μου πεις, πρώτη φορά είναι.... Χαχαχαχαχα....

Όπως και να έχει, είμαι πρόθυμη να βοηθήσω σε οτι και να θέλετε... Είμαι ενήμερη για σχεδόν τα πάντα στο νησί.. Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

 

 

Κοριτσάκι σου έστειλα pm. Μακάρι να μπορείς να με βοηθήσεις.

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά glitter, να είσαι καλά που μου άνοιξες τα μάτια!!! Ούτε που το είχα προσέξει... Ρεζίλι έγινα πάλι... Αλλά θα μου πεις, πρώτη φορά είναι.... Χαχαχαχαχα....

Όπως και να έχει, είμαι πρόθυμη να βοηθήσω σε οτι και να θέλετε... Είμαι ενήμερη για σχεδόν τα πάντα στο νησί.. Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

 

Άντε καλέ, δεν πειράζει! Αποκλείεται να πάνε χαμένες οι πηροφορίες σου!;)

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...