Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αραια κοπρανα...δεν τρωει τιποτα...ειναι ανυσυχητικο?


Recommended Posts

γεια σας...

 

η κορη μου περασε μια ηπιας μορφης ιωση γαστρεντεριτιδας. την πρωτη μερα εμμετο και μετα διαρροια. ειναι τωρα μια εβδομαδα που δεν εχουν ελθει στην φυσικη τους μορφη τα κοπρανα της και ανησυχω. να σημειωσω οτι δεν κανει κακακια της ενδιαμεσα της ημερας μονο οτι γευματα παιρνει. δηλ. μια φορα ή δυο φορες την ημερα. αλλα αυτα αραια.

επισης δεν τρωει τιποτα. απολυτως τιποτα. μονο φρουτα και τσιμπολογαει αν κατι της αρεσει καπως. πχ πατετες τιγανιτες, μακαρονια με κιμα. αλλα λιγο πολυ λιγο.

ειναι λογικο αυτο? πρεπει να ανυσηχισω? ο παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι λογω της ιωσης και να το κοιταξω αν δεν αλλαξει να την παω απο βδομαδα.

εσεις τι γνωμη εχετε?

εχετε παρομοια εμπειρια?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειχα ρωτησει τον παιδιατρο καποια φορα κατι αντιστοιχο και μου ειπε "εσυ οταν εισαι αρωστη τρως?". Δωσε της τον χρονο να συνελθει . Περασε μια φαση αφαγιας και ισως το στομαχακι της δεν ειναι ετοιμο για μεγαλες ποσοτητες.

Περαστικα σας και ακου τον παιδιατρο. Αν την πιεσεις ισως εχεις αντιθετα αποτελεσματα. Ειναι αρκετα μεγαλη να ξερει το σωμα της και αν πεινασει θα φαει.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

συνηθως μετα απο γαστρεντεριτιδα αργουν να επανελθουν στις διατροφικες συνηθειες,δεν ειναι περιεργο αυτο που κανει.Κρινοντας απο το γιο μου που μικρος το παθαινε συνεχεια,μεχρι και μια βδομαδα ειναι αναμενομενο να μην εχει πολυ ορεξη και να μην εχουν κανονικη μορφη τα κακακια

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις. δεν ξερετε ποσο κουραγιο μου δινετε...

θα την αφησω να δω πως θα παει...

οπως ειπατ ειναι σε ηλικια που ξερει ποτε πειναει και ποσο...ειδικα η κορη μου :roll:

 

 

μαλλον εχω παρα-αγχωθει.... αυτα παθαινει κανεις οταν εχει μονο ενα!!

αν ηταν 2-3 στη σειρα...(λεμε τωρα... :lol: ) σιγουρα δεν θα εσκαγα τοοοσο πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι καλύτερα τώρα η κορούλα.

Είναι λογικό να πάρει κάποιο χρόνο μέχρι να αρχίσει να τρώει νορμάλ.

Μέχρι όμως να γίνουν φυσιολογικές και οι κενώσεις της, συνέχισε με διαιτούλα, ρυζάκι, μακαρονάκια, κοτόπουλο, και από φρούτα μόνο μπανάνα. Πορτοκάλια ειδικά, μόνο όταν συνέλθει εντελώς.

Περαστικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...