Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

το στήθος ξεπρηζεται!


Recommended Posts

Γειά σας, σας παρακολουθω αρκετό καιρό, είμαι στην 7η εβδομάδα κύησης και ήθελα να ρωτήσω τα εξής!

 

το στήθος μου ειναι σαφως πιο ξεπρησμένο απο τις πρώτες 3-5 εβδομάδες που ανακάλυψα πως είμαι εγκυος!και δεν πονάει σε καμια περίπτωση όπως στην αρχή,έχει συμβει σε καμιά σας? ανησυχω πολύ και συνέχεια το πιάνω να δω μήπως έχει ξεπρηστεί εντελώς

 

εντωμεταξυ δεν μπορώ να πω πως έχω ιδιαίτερα κάποιο αλλο συμπτωμα, καποιες πολύ λίγες ανακατωσούρες το απόγευμα και πονοκέφαλο ελαφρυ συνέχεια

 

προχθες πήγα στον γιατρό μου , μου ειπε πως το βλέπει κανονικά πρησμένο οχι όπως στην αρχη βέβαια αλλά επειδή είδαμε την καρδούλα του με καθυσύχασε, αλλά εγώ το νιώθω έχει ξεπρηστεί αρκετά..εχω διαβασει εδώ μέσα πως ειναι φυσιολογικό να ξεπρηστεί αλλά ο γιατρός δεν μου είπε κάτι τετοιο..

 

με έχει φάει η αγωνία και η ανησυχία, μπορεί κάποια να με διαφωτίσει?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας, σας παρακολουθω αρκετό καιρό, είμαι στην 7η εβδομάδα κύησης και ήθελα να ρωτήσω τα εξής!

 

το στήθος μου ειναι σαφως πιο ξεπρησμένο απο τις πρώτες 3-5 εβδομάδες που ανακάλυψα πως είμαι εγκυος!και δεν πονάει σε καμια περίπτωση όπως στην αρχή,έχει συμβει σε καμιά σας? ανησυχω πολύ και συνέχεια το πιάνω να δω μήπως έχει ξεπρηστεί εντελώς

 

εντωμεταξυ δεν μπορώ να πω πως έχω ιδιαίτερα κάποιο αλλο συμπτωμα, καποιες πολύ λίγες ανακατωσούρες το απόγευμα και πονοκέφαλο ελαφρυ συνέχεια

 

προχθες πήγα στον γιατρό μου , μου ειπε πως το βλέπει κανονικά πρησμένο οχι όπως στην αρχη βέβαια αλλά επειδή είδαμε την καρδούλα του με καθυσύχασε, αλλά εγώ το νιώθω έχει ξεπρηστεί αρκετά..εχω διαβασει εδώ μέσα πως ειναι φυσιολογικό να ξεπρηστεί αλλά ο γιατρός δεν μου είπε κάτι τετοιο..

 

με έχει φάει η αγωνία και η ανησυχία, μπορεί κάποια να με διαφωτίσει?

 

ευχαριστώ

 

καλημέρα,

εγώ επαθα το ίδιο αλλα μαζι με πόνο και κατι σαν βελονιάσματα κατα την 16-17 εβδομαδα.

Ο γιατρος μου είπε οτι είναι φυσιολογικα αυτα τα πονακια γιατι ξεπρήζεται το στηθος.Δηλαδη αφου εχουν κανει μια κορυφωση οιορμονες μετα σταθεροποιουνται.Στους επόμενους μηνες λεει θα ξαναπρηστει.

Αφου και ο γιατρος σου σου είπε ολα οκ,μην στεναχωριεσαι.

Παντως εχω ακουσει και για εγκυες γυναικες που δεν πρηστηκε καθολουτο στηθος του.

follow your doctor!:)

RN1Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ego pali to idio niotho me tin koilia mou. tora eimai stin 9 eudomada. prin 2 eudomades tin koilia mou tin eblepa poio prismeni... entaksi, fisiologiko den htan to priksimo apo toso noris alla poio periergo mou fenete tora pou ksepristike oso proxoraei i engimosini

Link to comment
Share on other sites

ego pali to idio niotho me tin koilia mou. tora eimai stin 9 eudomada. prin 2 eudomades tin koilia mou tin eblepa poio prismeni... entaksi, fisiologiko den htan to priksimo apo toso noris alla poio periergo mou fenete tora pou ksepristike oso proxoraei i engimosini

 

 

εμένα πάλι οι κοιλά μου είναι πρησμένη απο την αρχή της εγκυμοσύνης..

λες και εχω καταπιει μπάλα..αστα..λίγο ξεπρησμένη το πρωι αλλά μετά, τι να πω.. και τρωω κανονικά δεν μπορω να πω πως τρωω κάτι διαφορετικό απο πριν...

 

το στήθος με ανησυχεί εμένα...μία πρησμένο ειδικά νωρίς το πρωι και αργά το βράδυ, μια ελαφρά πρησμένο και χωρίς πόνο??

τι να πω!

 

υπομονή μέχρι τον γιατρό!

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου,τα πρωινα ειναι κανονικο,και προς το απογευμα,κοντευει να σκασει....οι μωβ φλεβες φαινονται αρκετα,αλλα το θεμα ειναι ΑΝ υπαρχει ακομα εγκυμοσυνη,η οουυυ.....η χοριακη θα δειξει......(φοβαμαι να πω οτι ειμαι 5 εβδ.παρα μια μερα..)...

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομιζω πως τζάμπα αγχωνεστε! Δεν υπάρχει κανένας "κανονας" για το πόσο πρησμένο θα είναι το στήθος μας στην εγκυμοσύνη, όπως δεν υπάρχει και για το πόσο πρησμένο θα είναι στο θηλασμό κλπ. Εμεν για παράδειγμα πρηστηκε λιγο στην αρχή και ψιλοπόναγε και μετά σταμάτησε εντελως ο πόνος και υποχωρησε το πρήξημο. Τωρα ειναι ελαφρως πρησμένο. Στον θηλασμό όμως στον γιο μου,ειχα τρομερό πρήξημο και φοβερό πόνο.

Ειναι στον οργανισμό στο πως θα αντιδράσει στις ορμόνες που παράγωνται. Οπως άλλες κοπέλες έχουν αναγούλες κι άλλες δεν έχουν τίποτα, έτσι και το πρήξημο.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

βρε κοριτσια τι αρνητισμος ειναι αυτος?εμενα μεχρι σημερα το στηθος με ποναει κανονικα και ναι εχει πρηστει,παρολα'αυτα υπηρξαν μερες που οχι μονο πρησμενο δεν ηταν αλλα το αγγιζα κ δεν ενοιωθα ιχνος πονου,προφανως το θεμα ειναι καθαρα ορμονικο. το ιδιο εγινε και με την κοιλια μου,τις πρωτες εβδομαδες ηταν πρησμενη πολυ μετα εγινε πλακα και ξαφνικα πεταχτηκε ενα κοιλουμπακι το οποιο ειναι πλεον η μητρα μου και οχι η κατακρατηση υγρων που ειχα νωριτερα.

μην ανησυχειτε και μην ψαχνετε προβλημα εκει που δεν υπαρχει,χαλαρωστε και φροντιστε να ειστε οσο πιο ηρεμες γινεται!

καλη μου michel γιατι να μην υπαρχει εγκυμοσυνη? ευχομαι ολα να πανε καλα και ολες να εχετε μια τελεια εγκυμοσυνη!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

βρε κοριτσια τι αρνητισμος ειναι αυτος?εμενα μεχρι σημερα το στηθος με ποναει κανονικα και ναι εχει πρηστει,παρολα'αυτα υπηρξαν μερες που οχι μονο πρησμενο δεν ηταν αλλα το αγγιζα κ δεν ενοιωθα ιχνος πονου,προφανως το θεμα ειναι καθαρα ορμονικο. το ιδιο εγινε και με την κοιλια μου,τις πρωτες εβδομαδες ηταν πρησμενη πολυ μετα εγινε πλακα και ξαφνικα πεταχτηκε ενα κοιλουμπακι το οποιο ειναι πλεον η μητρα μου και οχι η κατακρατηση υγρων που ειχα νωριτερα.

μην ανησυχειτε και μην ψαχνετε προβλημα εκει που δεν υπαρχει,χαλαρωστε και φροντιστε να ειστε οσο πιο ηρεμες γινεται!

καλη μου michel γιατι να μην υπαρχει εγκυμοσυνη? ευχομαι ολα να πανε καλα και ολες να εχετε μια τελεια εγκυμοσυνη!

 

 

νομίζω πως η michel ειναι στην κατάσταση αχγους που ειναι όλες οι εγκυμονουσες..λίγο να μειωθεί κάποιο σύμπτωμα και να το αγχος επανέρχεται..

εγω έχω μέρα παρα μέρα ανακατωσούρες μόνο και όχι συνέχεια...ενα αγχος το εχω..δεν μπορώ να πω..όταν μάλιστα οι περισσότερες κοπέλες εχουν πολλά άλλα συμπτώματα..έχω αποδεχτει πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και περιμένω με υπομονή και λίγο αγχος κάθε φορά :P;) την επίσκεψη στον γιατρό!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

....να πω την αληθεια,θα ηθελα ,για να το πιστεψω επιτελους οτι ειμαι εγκυος,να ξερναω καθε μερα και να εχω και κοιλια,βρε κοριτσια!!!!....ετσι ,για να το καταλαβω!!!

...αλλιως..δεν πιστευω τιποτα εγω....εχω καει τοσες φορες με το χυλο....που τωρα το φυσαω και δεν κρυωνει με τιποτα.......

.....ουτε φουσκωματα εχω...ουτε ναυτιες...ουτε στηθος τουμπανο ,πια.....μονο κατι ψευδοτσιμπιματακια,που και που......αντε να το πιστεψω τωρα,εε????

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

....να πω την αληθεια,θα ηθελα ,για να το πιστεψω επιτελους οτι ειμαι εγκυος,να ξερναω καθε μερα και να εχω και κοιλια,βρε κοριτσια!!!!....ετσι ,για να το καταλαβω!!!

...αλλιως..δεν πιστευω τιποτα εγω....εχω καει τοσες φορες με το χυλο....που τωρα το φυσαω και δεν κρυωνει με τιποτα.......

.....ουτε φουσκωματα εχω...ουτε ναυτιες...ουτε στηθος τουμπανο ,πια.....μονο κατι ψευδοτσιμπιματακια,που και που......αντε να το πιστεψω τωρα,εε????

 

αν σε κανει να αισθανθεις καλυτερα δεν ειχα τιποτα!!!μα απολυτως τιποτα..ουτε καν τσιμπηματακια!!η απολυτη αναισθησια:oops::oops:!!οποτε πιστεψε το:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πωω...πωωω....αυριο ειναι ο υπερηχος!πρωι.10η ωρα......μετραω τις ωρες απο τωρα..........για φαντασου να ειναι ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!(πως να συμαζεψω τον ανδρα μου,που εχει αρχισει ηδη και κερναει τον κοσμο,παντου,και δεν τους λεει το λογο,εχει μεσα του την κρυφη χαρα,αλλα και τον φοβο της αποβολης!(μετα απο τοσα που εζησα ....)....ξυπναμε και οι δυο μεσα στην νυχτα ,με τις κακες σκεψεις να μας εχουν προκαλεσει εφιαλτες.......και δεν μιλαμε πολυ....απλα ελπιζουμε!

.......να κανω το σταυρο μου,ειπε και ο ιατρος!δηλαδη επιστιμη σηκωνει τα χερια ψηλα,στην περιπτωση μου,για να καταλαβω??????????????

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι απαραιτητο να υπαρχουν συμπτωματα! θα προτιμουσες βρε κοριτσι μου να ξερνοβολας καθε μερα και να υποφερεις,να κινδυνευεις απο αφυδατωση και να σε τρεχουν στα νοσοκομεια?

να εισαι χαρουμενη που εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη και σιγα σιγα θα αρχισει να φουσκωνει και η κοιλιτσα.βεβαια,ουτε αυτο θα σου φτανει γιατι οταν πεταχτει λιγη κοιλιτσα θα περιμενεις με αγωνια την πρωτη κλωτσια!

να εισαι ηρεμη και χαλαρη και ολα θα πανε τελεια!

οσο για την κατασταση αγχους που αναφερει η natty32 μπορω να την καταλαβω απολυτα μιας κι εγω ειμαι εγκυος και μαλιστα σε μια εγκυμοσυνη οπου επι ενα μηνα ειχα αιμα...αρα ξερω παρα πολυ καλα τι παει να πει αγχος.

ηρεμια,χαλαρη διαθεση και ολα θα πανε καλα!με το καλο τα μωρα ολων μας!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

πωω...πωωω....αυριο ειναι ο υπερηχος!πρωι.10η ωρα......μετραω τις ωρες απο τωρα..........για φαντασου να ειναι ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!(πως να συμαζεψω τον ανδρα μου,που εχει αρχισει ηδη και κερναει τον κοσμο,παντου,και δεν τους λεει το λογο,εχει μεσα του την κρυφη χαρα,αλλα και τον φοβο της αποβολης!(μετα απο τοσα που εζησα ....)....ξυπναμε και οι δυο μεσα στην νυχτα ,με τις κακες σκεψεις να μας εχουν προκαλεσει εφιαλτες.......και δεν μιλαμε πολυ....απλα ελπιζουμε!

.......να κανω το σταυρο μου,ειπε και ο ιατρος!δηλαδη επιστιμη σηκωνει τα χερια ψηλα,στην περιπτωση μου,για να καταλαβω??????????????

 

οχι μωρε..αλλα οπως λες και εσυ οσα εχεις περασει σου εχουν αφησει τα σημαδια τους και γιατρος σου δεν μπορει προφανως να σε κανει να πιστεψεις οτι ολα πανε καλα...αλλα επειδη ΟΛΑ θα πανε καλα αυριο θα περιμενω το εικονικο σφηνακι μου!!να κερασεις κ εσυ!!!;););)

Link to comment
Share on other sites

οι κακες στιγμες ανηκουν στο παρελθον και δεν προκειται να επαναληφθουν!

δεν ξερω την ιστορια σου αλλα ευχομαι απο καρδιας να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και αυριο ο αντρας σου να μπορει να κερναει και να φωναζει και το λογο!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

...Μαλλον....και αυτο ελπιζω,δηλαδη,....αυτη τη φορα...μαλλον,μας λυπηθηκε ο Θεος,μετα απο τοσες σφαλιαρες που μας εδωσε στο παρελθον.........και ολα θα πανε καλα,αυριο....!!!..

..........14 ωρες εμειναν μονο.......

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

......ΚΕΡΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ........ΚΕΡΝΑΩ ΣΦΗΝΑΚΙΑ,ΠΟΤΑΚΙΑ,ΣΑΜΠΑΝΙΕς...Ο'ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ,ΚΕΡΝΑΩ.......κερναω ποτακια χωρις αλκοολ,(εε..δεν κανει στην κατασταση μας!),αλλα κραταω το καλυτερο κερασμα για την ημερα που θα παω να γεννησω....ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ...(το οτι εγινα μανουλα!)...

........για την ωρα ειμαι και παλι συγκρατημενη,με ενα εμβρυο 1,6,με 162 παλμους,και...ικανοποιητικο σακο!!!.....δεν μπωρω να χοροπηδαω απο χαρα...ας κανω υπομονη μια ακομη εβδομαδα!!!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια γεια σας! Ειμαι καινουρια στο forum.. Ειμαι στην 40 ημερα του κυκλου( συνηθως εχω περιοδο καθε 34 ημερες) και δεν εχω ακομα περιοδο..Ενω ηταν πρησμενο το στηθος μου και πονουσε,σημερα σαν να ξεπρηστηκε λιγο και σταματησε να ποναει..λετε να μου ερθει περιοδος;; Δεν θελω..μετα απο 8 μηνες προσπαθειων θελω να ειμαι εγκυος..φοβαμαι να κανω τεστ εγκυμοσυνης μηπως βγει αρνητικο και απογοητευτω..πειτε μου καμια γνωμη.λετε να ειναι καμια ανωμαλια;; Το στηθος μου ποναει απο 24/4/11.. Θελω πολυ να ειμαι εγκυος..ααα επισης η θερμοκρασια μου ειναι εδω και 5 μερες στο 36.9-37..που συνηθως ειναι 36.2-36.4

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας! Ειμαι καινουρια στο forum.. Ειμαι στην 40 ημερα του κυκλου( συνηθως εχω περιοδο καθε 34 ημερες) και δεν εχω ακομα περιοδο..Ενω ηταν πρησμενο το στηθος μου και πονουσε,σημερα σαν να ξεπρηστηκε λιγο και σταματησε να ποναει..λετε να μου ερθει περιοδος;; Δεν θελω..μετα απο 8 μηνες προσπαθειων θελω να ειμαι εγκυος..φοβαμαι να κανω τεστ εγκυμοσυνης μηπως βγει αρνητικο και απογοητευτω..πειτε μου καμια γνωμη.λετε να ειναι καμια ανωμαλια;; Το στηθος μου ποναει απο 24/4/11.. Θελω πολυ να ειμαι εγκυος..ααα επισης η θερμοκρασια μου ειναι εδω και 5 μερες στο 36.9-37..που συνηθως ειναι 36.2-36.4

Το στηθος πρηζεται και ξεπρηζεται στην εγκυμοσυνη το διαπιστωσα και γω οταν αγχωμενη εγραφα και ρωτουσα εδω στο φορουμ αν ειναι αυτο φυσιολογικο 5-6 εβδομαδων μου ξεπρηστηκε

ολα ειναι καλα τελικα 7 εβδομαδων καναμε υπερηχο και ειδαμε και την καρδουλα (ειχα φοβηθει γιατι εχω ιστορικο με 2 αποβολες με κενο σακο μεγαλωνε ο σακος αλλα δεν υπηρχε το εμβρυο)

 

ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να εχουμε συντομα νεα σου.μην αγχωνεσαι !

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Ειμαι στην 6η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου και δεν εχω κανενα συμπτωμα. Στην αρχη πονουσα το στηθος μου και ηταν πρησμενο. Τωρα δε με ποναει και ειναι ελαφρα πρησμενο ειναι κατι ανησυχητικο; Εχει συμβει σε καποια αλλη και να πηγαν ολα καλα;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 6η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου και δεν εχω κανενα συμπτωμα. Στην αρχη πονουσα το στηθος μου και ηταν πρησμενο. Τωρα δε με ποναει και ειναι ελαφρα πρησμενο ειναι κατι ανησυχητικο; Εχει συμβει σε καποια αλλη και να πηγαν ολα καλα;

Μην ανησυχεις για συμπτωματα, και εγω μια απο τα ιδια στην 7η εβδομαδα ξεπεράστηκε το στηθος και πηγα αρων αρων στο ιασω να δω αν το εμβρυο ειναι καλα και ηταν δοξα το θεο μια χαρα τωρα ειμαι στην 11η εβδομαδα με αναγούλες και μικρες ενοχλήσεις στις ρώγες, που απο την 7η μεχρι 9η με ειχαν ξεχασει ολα και ειχα ξεχασει πως ειμαι εγκυος 0 συμπτωματα.

Εχω καταλαβει πως ερχονται και σταματούν στο πρωτο τρίμηνο η ειναι συνεχεια εκει και ταλαιπωρούν τις μελουσες μανούλες, ειμαστε απο τις τυχερές!

Link to comment
Share on other sites

Sweetberry μου σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση πραγματικα αγχωθηκα πολυ εχω ραντεβου με το γιατρο μου το Σαββατο και ντρεπομουν να τον ενοχλησω. Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη :)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 6η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου και δεν εχω κανενα συμπτωμα. Στην αρχη πονουσα το στηθος μου και ηταν πρησμενο. Τωρα δε με ποναει και ειναι ελαφρα πρησμενο ειναι κατι ανησυχητικο; Εχει συμβει σε καποια αλλη και να πηγαν ολα καλα;

 

Έχοντας περάσει μια αποβολή είχα εμμονή με το στήθος όλο το πρώτο τρίμηνο. θα σου πω ότι το στήθος πρηζόταν και ξεπρηζόταν...πονούσε και δεν πονούσε...όταν σταματούσε φρίκαρα . Καθώς στην αποβολή τα συμπτώματα υποχώρησαν και είχα αιμορραγία στην 6 ακριβώς. Όσο δεν έχεις αίμα αυτό είναι καλό...αλλά σίγουρα η υποχώρηση συμπτωμάτων τόσο πρόωρα μπορεί και να κρύβει κάτι.. ελπίζω όχι και αύριο να τουμπανιάσεις και πάλι....

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 6η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου και δεν εχω κανενα συμπτωμα. Στην αρχη πονουσα το στηθος μου και ηταν πρησμενο. Τωρα δε με ποναει και ειναι ελαφρα πρησμενο ειναι κατι ανησυχητικο; Εχει συμβει σε καποια αλλη και να πηγαν ολα καλα;

Το ίδιο ακριβώς είχα και εγώ. Μια πρήζονται μια ξεπρηζοταν. Ωφελείται στην διακύμανση των ορμονών. Εγώ κάθε που ξεπρηζοταν πήγαινα με έβλεπε ο γιατρός. Άποψη του δικού μου γιατρού να παω να με βλέπει όταν αγχώνομαι για να μου φεύγει το άγχος. Πατρόν ρωτά τον αν μπορείς να πας νωρίτερα μην αγχώνεσαι όλα καλα θα πάνε. Παντως εγώ ειμαι σίγουρη ότι το μπεμπουλακι σου μεγαλώνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...