Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κλεισαμε 3 χρονια θηλασμου κ 17 μηνες tandem !!!


Recommended Posts

......νιωθω πολυ περηφανη για μενα , τα παιδια μου κ τον αντρα μου ,οχι μονο γιατι φτασαμε ως εδω.....αλλα και γιατι συνεχιζουμε !!!!!

 

καταφεραμε να φτασουμε ως εδω μεσα απο αρκετες δυσκολιες ,προβληματα και ανησυχιες , ξενυχτια , ταλαιπωρια κ κουραση .....αλλά τα συναισθηματα που εχω ζησει 3 χρονια τωρα , δεν μπορω να βρω λεξεις να τα εκφρασω !

δεν υπαρχουν καν λογια να περιγραψω την μοναδικοτητα της σχεσης που αναπτυσσεται στα αδερφια που κανουν παραλληλο θηλασμο !

 

ευχαριστω τα αγγελουδια μου που γεμιζουν την ψυχη μου με συναισθηματα μονο δικα μου !!!!

ενα μεγαλο ευχαριστω στον μπαμπα μας , που μας στηριζει και τους 3!

ευχαριστω ολους αυτους που με στηριξαν και με βοηθησαν με τις πολυτιμες συμβουλες τους ( LLL, ΑΓΛΑΙΑ , μανουλες που ζουν την ιδια φαση με εμας )

αντε ...και ενα ευχαριστω σε αυτους που πανε κοντρα σε ολα τα παραπανω ( βλεπε τοπικ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ) !!! τους ευχαριστω γιατι με τοσα αρνητικα-τρελλα-κουφα που εχω ακουσει , με καναν πιο δυνατη να συνεχισω τον αγωνα μας!!!!!!

 

 

..............συνεχιζεται ............!!!!!!!!!

μαρια

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο στις μανουλες που κανουν tandem, gemacoal,vera,,χλοη,pax,ελπιζω να μην ξεχασα καμια:oops::oops:

 

Καλη δυναμη κοριτσια μεσα απο τη ψυχη μου,μακαρι να με αξιωσει ο θεος να ερθω στην θεση σας καποια μερα.

 

Να χαιρεστε την οικογενεια σας και τα παιδακια σας και να τα δειτε οπως επιθυμητε!:D

 

Gemagoal να τα εκατοστησει η κορουλα σου και να χαιρεσαι και το παληκαρακι σου,καλη συνεχεια!!!:D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά για την κόρη σου και για τη γιορτή της μητέρας, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και ευχαριστώ για τη στήριξη που μας προσφέρεις!

 

σε ευχαριστω πολυ .....

και σε σενα χρονια πολλα !να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου !!!!

 

αν δεν υπηρχε το forum ......δεν θα ειχα την ευκαιρια να μιλησω με μανουλες που κανουν tandem !!!

 

σε ευχαριστω pax mου !!!ολα καλα ? πως τα πατε ???στειλε μου πμ οταν εχεις χρονο

 

φιλια

μαρια

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στις μανουλες που κανουν tandem, gemacoal,vera,,χλοη,pax,ελπιζω να μην ξεχασα καμια:oops::oops:

 

Καλη δυναμη κοριτσια μεσα απο τη ψυχη μου,μακαρι να με αξιωσει ο θεος να ερθω στην θεση σας καποια μερα.

 

Να χαιρεστε την οικογενεια σας και τα παιδακια σας και να τα δειτε οπως επιθυμητε!:D

 

Gemagoal να τα εκατοστησει η κορουλα σου και να χαιρεσαι και το παληκαρακι σου,καλη συνεχεια!!!:D

 

σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου , να χαιρεσαι κ συ το μωρακι σου !

....στο ευχομαι aπο καρδιας για το tandem!

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια συγχαρητηρια να χαιρεστε τα παιδακια σας και να ειστε περηφανες που προσφερετε στα μωρα σας το γαλατακι σας.

 

υγ.να ρωτησω κατι,τι ειναι tandem; (σορρυ αλλα ειμαι ασχετη στο θεμα θηλασμος)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγχαρητηρια να χαιρεστε τα παιδακια σας και να ειστε περηφανες που προσφερετε στα μωρα σας το γαλατακι σας.

 

υγ.να ρωτησω κατι,τι ειναι tandem; (σορρυ αλλα ειμαι ασχετη στο θεμα θηλασμος)

 

ταυτοχρονος θηλασμος δυο παιδιων που δεν ειναι διδυμα

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο και στους τρεις σας!!!!!

 

να τα χαιρεσαι τα ζουζουνια σου και να συνεχισετε ετσι

 

ευχαριστουμε ....να χαιρεσαι κ εσυ το μωρο σου

 

 

καλη συνεχεια με το θηλασμο σας

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

μου δινεις πολυ κουραγιο!

θηλαζω το γιο μου 2,5 χρονια τωρα και εχω γινει τελειως κωφη μ αυτα που εχω ακουσει απο ολους γυρω μου...

μακαρι να σε φτασω!

μακαρι να καταλαβουν οι μαναδες και να δωσουν ολες στα παιδια τους αυτο το θειο δωρο!

mamalina

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Gemakoal γιαυτο που κανεις! Μακαρι να εμπευστουν απο το θεαρεστο εργο σου πολλες μανουλες! Τετοια παραδειγματα σαν και το δικο σου βλεπω και παιρνω κουραγιο για τη συνεχεια παρα τις αντιξοες συνθηκες:D

Link to comment
Share on other sites

3 χρονια??????Συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!

ας μπορεσω να φτασω μεχρι το δευτερο και βλεπω

Παντως θαυμαζω και ζηλευω και λιγακι τις γυναικες που θηλαζουν τοσο τα παιδακια τους!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας και μπράβο που κάνετε το καλύτερο για τα παιδάκια σας!

 

Θηλάζω την κορούλα μου 3 χρόνια και 1 χρόνο τον γιο μου. Δεν ξερω αν ειμαι απο τις τυχερες που ολα πηγαν καλα και δεν αντιμετωπισε κανενα προβλημα, αυτο που ξερω ειναι οτι αν θελεις πραγματικα κατι μπορεις να τα καταφερεις.

 

Εύχομαι καλη συνεχεια σε όλες:)

Οι ηλίθιοι είναι αήτητοι

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν εχω λογια! εγω καλως η κακως ειμαι απο της μαμαδες που δε θηλασα πολυ και δεν ειμουν και διαθεσιμη να το κανω για πανω απο 5-6 μηνες. αλλα αληθεια ενα μεγαλο μπραβο! για τη δυναμη και την υπομονη σου!ειλικρινα σε θαυμαζω! νασαι γερη να μεγαλωσεις τα παιδακια σου και νατα δεις οπως επιθυμεις!!!

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια?????? Πω πωωωω.... Μπράβο σου κοπέλα μου και το tandem πρέπει να ναι τέλεια αίσθηση. Εμείς θηλάζουμε 17 μήνες και έχουμε μέλλον όπως το κόβω. Μακάρι να φτάσουμε τόσο.

Link to comment
Share on other sites

μου δινεις πολυ κουραγιο!

θηλαζω το γιο μου 2,5 χρονια τωρα και εχω γινει τελειως κωφη μ αυτα που εχω ακουσει απο ολους γυρω μου...

μακαρι να σε φτασω!

μακαρι να καταλαβουν οι μαναδες και να δωσουν ολες στα παιδια τους αυτο το θειο δωρο!

 

mamalina σε ευχαριστω πολυ ....

καλη δυναμη , να χαιρεσαι το αστερακι σου !

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Gemakoal γιαυτο που κανεις! Μακαρι να εμπευστουν απο το θεαρεστο εργο σου πολλες μανουλες! Τετοια παραδειγματα σαν και το δικο σου βλεπω και παιρνω κουραγιο για τη συνεχεια παρα τις αντιξοες συνθηκες:D

 

κρατα γερα και μην ακους κανεναν ! κανε αυτο που πραγματικα νομιζεις εσυ καλυτερο για το παιδι σου !!!!

ετσι εκανα κ εγω και εφτασα ως εδω !

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια?????? Πω πωωωω.... Μπράβο σου κοπέλα μου και το tandem πρέπει να ναι τέλεια αίσθηση. Εμείς θηλάζουμε 17 μήνες και έχουμε μέλλον όπως το κόβω. Μακάρι να φτάσουμε τόσο.

 

στο ευχομαι απο καρδιας ....

ζεις συναισθηματα που δεν μπορω να περιγραψω με λεξεις !

 

καλη δυναμη !!!

\να χαιρεσαι το μωρο σου !

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν εχω λογια! εγω καλως η κακως ειμαι απο της μαμαδες που δε θηλασα πολυ και δεν ειμουν και διαθεσιμη να το κανω για πανω απο 5-6 μηνες. αλλα αληθεια ενα μεγαλο μπραβο! για τη δυναμη και την υπομονη σου!ειλικρινα σε θαυμαζω! νασαι γερη να μεγαλωσεις τα παιδακια σου και νατα δεις οπως επιθυμεις!!!

 

το εκανες ομως και μπραβο σου !

μπραβο σου επισης που παραδεχεσαι οτι δεν ησουν διαθεσιμη να το κανεις περισσοτερο !!!! ειλικρινα , μπορει να εισαι και η μονη κοπελα που ακουω να το παραδεχεται και δεν προσπαθει να βρει αλλες δικαιολογιες !!!

 

να χαιρεσαι το μωρο σου και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια !

μαρια

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και μπράβο που κάνετε το καλύτερο για τα παιδάκια σας!

 

Θηλάζω την κορούλα μου 3 χρόνια και 1 χρόνο τον γιο μου. Δεν ξερω αν ειμαι απο τις τυχερες που ολα πηγαν καλα και δεν αντιμετωπισε κανενα προβλημα, αυτο που ξερω ειναι οτι αν θελεις πραγματικα κατι μπορεις να τα καταφερεις.

 

Εύχομαι καλη συνεχεια σε όλες:)

 

τελεια !!! tandem σαν εμενα και τεριαζουμε και πολυ χρονικα !!!!

συγχαρητηρια !!!!

συμφωνω απολυτα μαζι σου !

 

αν πραγματικα μονο το θελεις , μπορεις να το καταφερεις !!!!!

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕ ΑΞΙΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΤΟΝ ΠΡΙΓΚΙΠΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΤΟΥ!!!!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ....

 

στο ευχομαι !!!!

 

να χαιρεσαι το μωρακι σου

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

3 χρονια??????Συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!

ας μπορεσω να φτασω μεχρι το δευτερο και βλεπω

Παντως θαυμαζω και ζηλευω και λιγακι τις γυναικες που θηλαζουν τοσο τα παιδακια τους!!!

 

θα φτασεις , θα φτασεις !!!

οταν νιωθεις οτι τα χεις παιξει απο κουραση κ ταλαιπωρια , θα μπαινεις εδω και θα περνεις κουραγιο απο τις αλλες μανουλες!

ετσι εκανα και εγω !

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...