Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η δικη μου ιστορια γεννας


Recommended Posts

Καταρχην οπως μερικες γνωριζετε ημουν στο κρεβατι για 4 μηνες λογω συσπασεων.Με πολυ αγωνια και Αγχος καταφερα να φτασω στον 9ο μηνα και μαλιστα στην 39 εβδομαδα οπου πηγα για μια τυπικη εξεταση στο γιατρο!στις 18:30 με βαζει στον υπερηχο και αφου ακουμε αρκετη ωρα την καρδια του και αφου δοκιμαζω ολες τις στασεις (ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΠΛΑΓΙΑ κτλ)μου λεει οτι ακουει καποιες ταχυκαρδιιες και καλο θα ταν να παμε στην κλινικη να κατσω κανενα 2ωρο στον καρδιοτοκογραφο!!!!Μεσα στην αγωνια λοιπον φτανω με τον αντρα μου στις 19:00 στην κλινικη με βαζουνε στον καρδιοτοκογραφω και περιμενω να ερθει να το δει ο γιατρος!Χιλιαδες σκεψεις περνανε απο το μυαλο μου και αυτην η ωρα μαου φαινεται αιωνας!Οταν ερχεται ο γιατρος επιτελους μετα απο 1 και 30 ωρα βλεπει οτι εχει ταχυπαλμιες και μου λεει οτι κατα την γνωμη του το παιδι πρεπει να βγει αμεσως γιατι ζοριζεται και δεν αιματωνεται σωστα ο εγκεφαλος του!Εχασα πολλα χρονια απο την ζωη μου.... Απο εκεινη την στιγμη ολα εγιναν τοσο γρηγορα που δεν εχω συγκρατησει και πολλα πραγματα!Εκανα επισκληριδιο που να ναι καλα η αναισθησιολογος δεν καταλαβα τιποτα με ξυρισαν και μπηκαστις 21:00 στο χειρουργειο καποια στιγμη απλα σταματησα να υπαρχω ενιωθα τοσο χαμενη μου μιλουσαν και δεν απαντουσα ελεγα απλα πρεπει να περασει και αυτο!Το μωρακι τελοςπαντων γεννηθηκεστις 21:45 με πολυ δυσκολια γιατι αποδειχτηκε πολυ μεγαλο(Γιατι δεν το ειδε κανεις πιο πριν δεν εχω καταλαβει) 55.5 εκατοστα 4110 κιλα και εγω μικροσωμη για να αντεξω!Μολις ακουσα το κλαμα του το μονο που με ενοιαζε ειναι να μου πουνε οτι ειναι καλα!Ολο αυτο ρωτουσα!Τελικα το παλληκαρι μου ειναι καλα...Ολα εγιναν τοσο μα τοσο γρηγορα που ακομα δεν μπορεσα να συνελθω τωρα τον κραταω στην αγκαλια μου και ακομα προσπαθω να το συνειδητοποιησω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σου ζησει!

παντα καλα να ειναι και να περνατε τελεια ολοι μαζι απο εδω και περα!

να θυμασαι τις καλες στιγμες, οταν τον πρωτοειδες, ολα τα αλλα θα χαθουν συντομα

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει ο αντρακλας φιλη μου!!!να ειναι γερος και ευτυχισμενος!!!

οσο για τα υπολοιπα περασμενα ξεχασμενα...τι ξεχασμενα θα μου πεις με τις ανοησιες των γιατρων αλλα αφου εχεις το μωρο σου αγκαλια και ειναι γερο αυτο μετραει.οσο για την ξαπλα και τις συσπασεις τα περασα κι εγω στην κορουλα μου και ειναι λουκι οντως.τωρα προσεχω σαν τρελλη μη το ξαναπαθω.

αντε και παλι να τον χαιρεσαι τον παιδαρο!!!

pGqKp3.pngXyeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω οταν κανουμε τους υπερηχους στην εγκυμοσυνη υπαρχει μια αποκλιση 10με 15% οσον αφορα το βαρος του μωρου.Αυτο ειναι μεγαλο ποσοστο και εκει πιστευω γινονται καποιες λαθος διαγνωσεις,ισως για το ποτε το παιδι πρεπει να γεννηθει αν δεν ερθει στον κοσμο με φ.τ. Εμενα μου την εβγαζαν 3.600 3 εβδομαδες πριν γεννηθει και μου ελεγαν οτι ειναι μεγαλο παιδι και πολυ ψηλο και να τα καρδιοτοκογραφηματα, και οταν γεννηθηκε με κ.τ,δεν ειχε παρει θεση και ειχα κλεισει και τον ενατο, ηταν 3.600...Τι να πεις..

Να σου ζησει και τελος καλο ολα καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει ο μπεμπούλης!!! Υγεία και τύχη εύχομαι, και ότι πέρασες θα το ξεχάσεις πολύ σύντομα.

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ κ. Π. ΚΟΥΤΣΟΠΙΝΗ!!!

 

ΣΤΙΣ 14/10 ΚΑΙ ΩΡΑ 05.05 Π.Μ. ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΓΟΡΑΚΙ 3100g ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΙΑΣΩ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΘΑΡΡΟΣ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΔΩΣΩ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΤΙΜΕΣ Σ' ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ!!!

ΞΕΚΙΝΑΩ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ:

ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΑΣΩ, ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ Π.Π. Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ, ΤΟΣΟ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ. ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΚΥΛΟΥΣΕ ΟΜΑΛΑ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ, ΟΜΩΣ Η ΜΑΜΑ (ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ) ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ :ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΥ 10ΛΕΠΤΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΦΟΒΟΜΟΥΝ, ΛΟΓΩ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ,ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ (ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ) ΟΜΩΣ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΧΡΟΝΙΑ, ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ 3 ΦΟΡΕΣ, (ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ). ΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΛΟΥΣΑΝ ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΛΕΓΟΜΕΝΑ, ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ, ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΠΟΝΟΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 06/07/08 ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΗΣ ΜΑΙΑΣ ΤΟΥ (ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΛΕΣΑ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ), ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΩΡΕΣ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΑΦΟΡΗΤΟΙ, ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΧΑΡΑ!! ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΩ, ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΟΥΤΕ ΕΙΧΕ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΜΑΣ!

ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΝΗΦΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΠΡΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ!!!

ΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ: ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ, ΟΡΟΙ, ΦΑΡΜΑΚΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΗΤΑΝ Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΨΥΧΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ!!!

ΑΦΗΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΤΩΡΑ!!!!!

ΠΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΡΙΣΤΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ, ΣΕ ΚΑΘΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΗΓΟΥΣΕ ΤΟ ΚΑΘΕΤΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ!! ΑΠΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ!! ΚΥΛΗΣΑΝ ΕΝΝΙΑ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ! ΜΟΛΙΣ ΔΕ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ, ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΣΤΙΣ 39 ΚΑΙ 2 ΗΜΕΡΕΣ , ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΗΡΚΗΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕ ΛΑΘΗ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΕΙΧΕ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΥΡΟΔΟΧΟ ΚΥΣΤΗ!!! ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΤΟΜΗ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, Η ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΥΛΙΚΑ( ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ, ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ), ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ:

1) ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ, ΣΤΗΝ ΑΝΑΝΗΨΗ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΕ, ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΤΟ ΘΑΛΑΜΟ ΑΠΟΡΟΥΣΑΝ ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ ΠΙΑΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ

2) ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΣΗΚΩΘΗΚΑ, ΠΕΡΠΑΤΗΣΑ, ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ, ΒΓΗΚΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΟΙ ΟΡΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΝΟΥΣΑ!!

ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ Σ’ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΨΕΣ ΣΕ ΜΕΝΑ, ΣΤΙΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ <<ΘΕΛΩ>> ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ Μ’ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΥΓΝΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ ΕΝΑ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ!!

ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ κ. ΚΟΥΤΣΟΠΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

illiana να σου ζήσει το μωράκι σου και να το δείτε οπως επιθυμείτε ;)

Σε καταλαβαίνω απόλυτα που ευγνομονείς τον γιατρό σου γιατί κάπως έτσι νιώθω και εγώ για τον δικό μου γιατρό ο οποίος έσωσε το αντράκι μου και τώρα το κρατάω στην αγκαλιά μου. Τελικά υπάρχουν πραγματικοί γιατροί εκεί έξω όπως το λές.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...