Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ?


letaki

Recommended Posts

Άσχετο, αλλά θα το πώ, γιατί δεν μου περισσεύουν λεφτά για ψυχοθεραπείες...

Απο τη μία βλέπω στα περιοδικά, στην τηλεόραση, παντού γύρω μου λαμπερούς ανθρώπους χωρίς φαινομενικά προβλήματα να μιλούν για τα ακριβά ρούχα τους, τους ευτυχισμένους γάμους τους, τα τέλεια σπίτια τους...

Ανθρώπους που ξέρουμε οτι πολλοί θα έπρεπε να είναι κάπου κλεισμένοι για τις αδικίες και τα άλλα που έχουν κάνει...

Απο την άλλη υπάρχουν άνθρωποι που παλεύουν καθημερινά για τα βασικά. Με αξιοπρέπεια & καθαρή συνείδηση. Ένας τέτοιος άνθρωπος είναι η αδελφή μου. Δεν είναι ούτε 30 χρονών ακόμα & προσπαθεί απο τα 20 να κρατήσει τη δουλειά των γονιών μας, μια δουλειά που κανονικά θα έπρεπε να της φέρνει πολλά λεφτά. Γιατί είναι καλή στη δουλειά της, πολύ καλή, το ίδιο & οι γονείς μου. Παλεύει με προμηθευτές, επιταγές, πελάτες που αποφεύγουν ή δεν μπορούν να πληρώσουν. και άλλοι απατεωνες θησαυρίζουν!

Δεν ξέρω τι φταίει στην περίπτωσή της. Άν ήξερα θα της το έλεγα & θα το άλλαζε. Σίγουρα όμως δεν της αξίζει αυτό που περνάει. Ούτε στους γονείς μου. Και με σκοτώνει το οτι δεν μπορώ να βοηθήσω...

Εκτονώθηκα... για λίγο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...