Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός και νέα εγκυμοσύνη


am13

Recommended Posts

καλημερα σολες.εχω τον εξης προβληματισμο.ο ζαχαρενιος μου ειναι οχτω μηνων.θηλαζει αποκλειστικα και εχουμε ξεκινησει και στερεες τροφες απτις οποιες ομως ακομα δε τρωμε και αρκετη ποσοτητα πεντε κουταλακια και αν..εχουμε και τα δοντια να μας ταλαιπωρουν ...

απτον τριτο μηνα μετα τον τοκετο ειχα κανονικα περιοδο αλλα εδω και δυο μηνες λογω αυξημενων θηλασμων υποθετω δεν....το θεμα ειναι πως θελουμε με τον αντρα μου να κανουμε και δευτερο παιδακι και θελουμε οι προσπαθειες μας να καρποφορησουν μεχρι και τον σεπτεμβρη γιατι μετα φευγει για μεγαλης διαρκειας ταξιδι.τι μπορω να κανω?υαρχει καποιος τροπος εκτος απτο να κοψω το θηλασμο????

Ο ΖΑΧΑΡΕΝΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

am13 δεν γνωριζω καποιο τροπο συγκεκριμενο αλλα ξερω πως πολλες γυναικες νομιζοντας οτι ο θηλασμος τους προφυλασσει απο ενδεχομενη εγκυμοσυνη...εμειναν εγκυες!!!

Μιλα με το γιατρο σου καλυτερα κ παρακολουθηστε την ωορρηξια σου...

Καλη επιτυχια στη νεα σου προσπαθεια!!!! :)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

αευχαριστω.το θεμα ειναι οτι μιλησα μαζι του και μου ε ως ακομα και εριοδο ναχεις μορει τα ωαριο να ειναι τζουφια.σορυ για τα γραμματα εχει κολλησει ο υολογιστης μου.

Ο ΖΑΧΑΡΕΝΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΗ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ!!!

ΕΓΩ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΜΕ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΕΝΝΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ... ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΑΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΧΑΡΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω νονη μου και σε σενα ευχομαι τα καλυτερα.ισχυει ομως αυτο με τα τζουφια ωαρια που μουπε ο γιατρος...η τελικα θα πρεπει να κοψω το θηλασμο

Ο ΖΑΧΑΡΕΝΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΜ13 ΜΟΥ!!

ΑΠΟ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ!! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 50% ΜΙΑΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΗΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Am13 έχω και εγώ ένα γιο που αύριο χρονίζει και παράλληλα είμαι έγκυος 11 εβδομάδων. Είχα και πριν την 1η μου εγκυμοσύνη πρόβλημα με την περίοδό μου η οποία δεν ήταν καθόλου τακτική αλλά αφού γέννησα και θήλαζα αποκλειστικά, που από 6 μηνών ο μικρός μου έκανε σταδιακά 3 γεύματα στερεά ημερησίως, περίοδο είδα μία φορά όταν ήταν ακριβώς 6 μηνών και άλλη μία φορά όταν ήταν 9 μηνών. Επειδή θέλαμε κι εμείς γρήγορα κι άλλο παιδάκι μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε ότι είναι αρκετά δύσκολο να συλλάβω ενώ θηλάζω παράλληλα, ενώ και οποιαδήποτε προσπάθεια για να στρώσει ο κύκλος μου δεν είχε νόημα. Τελικά όντως έμεινα έγκυος το μήνα που σταμάτησα το θηλασμό! Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο και ούτε φυσικά θέλω να σε προτρέψω σε καμία περίπτωση να σταματήσεις και εσύ να θηλάζεις, απλά από τη δική μου εμπειρία συμπέρανα ότι μάλλον είναι δύσκολο να μείνεις έγκυος ενώ θηλάζεις ειδικά αν δεν έχεις και περίοδο όπως εγώ, ενώ οι πιθανότητες αυξάνονται αμέσως μετά. Βέβαια έχω ακούσει και πολλές κοπέλες που γράφουν και στην ενότητα του θηλασμού που έμειναν έγκυες ενώ θήλαζαν! Αν είχες σταθερό κύκλο θα σου έλεγα ότι μια χαρά μπορείς να τα καταφέρεις και έτσι, αλλά έτσι κι αλλιώς νομίζω ότι όσο ο γιος σου θα αυξάνει τις ποσότητες των στερεών θα μειώνονται κάπως οι θηλασμοί και σύντομα θα έρθει και το πολυπόθητο αδερφάκι! Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως ειμαι πολυ μπερδεμενη οχι αποσενα....δε θελω να σταματησω το θιηλασμο γιατι αρεσει και στους δυο μας αλλα την ιδια αποψη μου παρεθεσε και ο δικος μου γυναικολογος, οτι δηλ.οσο θηλαζω δυσκολο να συλλαβω.τι να κανω ρε παιδια ειμαι παρα πολυ προβληματισμενη δε ξερω τι να κανω.και δεν εχω και πολλα χρονικα περιθωρια...

Ο ΖΑΧΑΡΕΝΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

θηλασμοσ και νεα εγκυμοσυνη

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

καλημερα σολες.εχω τον εξης προβληματισμο.ο ζαχαρενιος μου ειναι οχτω μηνων.θηλαζει αποκλειστικα και εχουμε ξεκινησει και στερεες τροφες απτις οποιες ομως ακομα δε τρωμε και αρκετη ποσοτητα πεντε κουταλακια και αν..εχουμε και τα δοντια να μας ταλαιπωρουν ...

απτον τριτο μηνα μετα τον τοκετο ειχα κανονικα περιοδο αλλα εδω και δυο μηνες λογω αυξημενων θηλασμων υποθετω δεν....το θεμα ειναι πως θελουμε με τον αντρα μου να κανουμε και δευτερο παιδακι και θελουμε οι προσπαθειες μας να καρποφορησουν μεχρι και τον σεπτεμβρη γιατι μετα φευγει για μεγαλης διαρκειας ταξιδι.τι μπορω να κανω?υαρχει καποιος τροπος εκτος απτο να κοψω το θηλασμο????γιατι ο γιατρος μου υποστηριζει πως οχι.και μεχει υποστηριξει παρα πολυ πρεπει να ομολογησω μεχρι τωρα.

Ο ΖΑΧΑΡΕΝΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

am13 εγώ εμεινα έγκυος ενώ θήλαζα, η 1η περιοδδος μου ηρθε οταν ο μικρος ηταν 14 μηνων, η δευτερη 2 μηνες μετά και 3η περιοδο δεν ειδα απο τότε. Σταμάτησα το θηλασμό πρόσφατα ενώ ούτε εγώ ημουν έτοιμη μέσα μου και ενώ το απολαμβάναμε και οι 2 οπως λες κι εσυ.!Ο μικρος ηταν 17+ μηνων οταν σταματησαμε.

 

Προσωπικά δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα, αν και χαιρομαι πολύ για τη 2η εγκυμοσυνη.

 

Γνώμη μου ειναι, κι επειδή το μωρό σου ειναι ακομα πολύ μικρό 8 μηνων και έχει μεγάλη ανάγκη το γάλα σου και αν σας παιρνει ηλικιακα και το ταξιδι του αντρα σου δεν ειναι και τοοοοσο μεγάλο, να περιμένεις λιγακι.

 

οσο το παιδακι σου θα μεγαλώνει θα δεις οτι ο θηλασμος γιναται ολοενα πιο ομορφος. μετά το χρονο ειδικά, εγώ ειδα μεγάλη διαφορά.

 

γνώμη μου πάντα με βάσση την εμπειρία μου..:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ έμεινα έγκυος ενώ θήλαζα. Μάλιστα επειδή υπήρχε ιστορικό υπογονιμότητας λέγαμε ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να συμβεί.

Κι όμως....

τα δίδυμα ήταν 6-6,5 μηνών όταν έμεινα έγκυος! Συνέχισα το θηλασμό για 2,5 περίπου μήνες.

 

Γίνεται μια χαρά! Εγκυμοσύνη εν μέσω θηλασμού, θηλασμός εν μέσω εγκυμοσύνης! Όλα γίνονται!

 

Αυτό με το ιστορικό υπογονιμότητας.... είχαμε κάνει και εξωσωματική!! χα χαχ αχαχαχα Ακόμα γελάμε.... όλοι... εγώ, ο σύζυγος, ο γιατρός.... τα παιδιά...!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

θηλασμοσ και νεα εγκυμοσυνη

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

καλημερα σολες.εχω τον εξης προβληματισμο.ο ζαχαρενιος μου ειναι οχτω μηνων.θηλαζει αποκλειστικα και εχουμε ξεκινησει και στερεες τροφες απτις οποιες ομως ακομα δε τρωμε και αρκετη ποσοτητα πεντε κουταλακια και αν..εχουμε και τα δοντια να μας ταλαιπωρουν ...

απτον τριτο μηνα μετα τον τοκετο ειχα κανονικα περιοδο αλλα εδω και δυο μηνες λογω αυξημενων θηλασμων υποθετω δεν....το θεμα ειναι πως θελουμε με τον αντρα μου να κανουμε και δευτερο παιδακι και θελουμε οι προσπαθειες μας να καρποφορησουν μεχρι και τον σεπτεμβρη γιατι μετα φευγει για μεγαλης διαρκειας ταξιδι.τι μπορω να κανω?υαρχει καποιος τροπος εκτος απτο να κοψω το θηλασμο????γιατι ο γιατρος μου υποστηριζει πως οχι.και μεχει υποστηριξει παρα πολυ πρεπει να ομολογησω μεχρι τωρα.

Να σου ζήσει το αγγελουδάκι σου. Όταν γέννησα είχα ρωτήσει τη γυναικολόγο μου πότε μπορώ να κάνω προσπάθειες για δεύτερο (επειδή είχα κάνει αναγκαστικά καισαρική). Όταν είναι με καισαρική πρέπει να περάσει ένας χρόνος για να αρχίσει κανείς προσπάθειες, επίσης μου είπε ότι να προσέχω μέχρι τότε γιατί είτε περίοδο να μην έχω είτε να θηλάζω έγκυος μπορεί να μείνω. Άρα το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να συνεχίσεις το θηλασμό και να το βγάλεις από το μυαλό σου (παίζει κι αυτό ρόλο λόγω άγχους του συζύγου μου κι εμού έκανα 2 χρόνια προσπάθειες να συλλάβω τη μικρή μου). Καλό υπόλοιπο με τον σύζυγο σου μέχρι να φύγει και εύχομαι σύντομα να έχουμε ευχάριστα νέα. ;)

Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλά μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια πετυχε.καταφεραμε και θηλαζαμε τρεις φορες τη μερα και τα καταφεραμε,ο ζαχαρενιος μου θα αποκτησει αδερφακι,ναστε ολες καλα γιατη συμπαρασταση.

Ο ΖΑΧΑΡΕΝΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο!! Καλή στερέωση και με το καλό να υποδεχθείτε και το νέο μέλος! :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

κοριτσια γεια σας!!!!!!!!!!

εχω μια αγωνια............ εχω ενα μικρουλη αγορακι μολις 6 μηνων το οποιο το θηλαζω ακόμα. περιοδο μου ηρθε πριν ενα μηνα... αλλα ελα μου ντε όμως που εχω καθυστέρηση. το τεστ εγκυμοσυνης που εκανα σημερα ητανε "θολο"!!!!!!!! θα παω αυριο στην μικροβιολογο μου.... ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ??????????? ΑΦΟΥ ΘΗΛΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΙ ΛΕΤΕ???????????????????:?::?::?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!!!!!!!!!!

εχω μια αγωνια............ εχω ενα μικρουλη αγορακι μολις 6 μηνων το οποιο το θηλαζω ακόμα. περιοδο μου ηρθε πριν ενα μηνα... αλλα ελα μου ντε όμως που εχω καθυστέρηση. το τεστ εγκυμοσυνης που εκανα σημερα ητανε "θολο"!!!!!!!! θα παω αυριο στην μικροβιολογο μου.... ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ??????????? ΑΦΟΥ ΘΗΛΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΙ ΛΕΤΕ???????????????????:?::?::?::?::?:

 

Αχ, Όλιβ μου....

Αφού σου ήρθε περίοδος πριν ένα μήνα, το λες και μόνη σου... Άρα εννοείται ότι είσαι πλέον πάλι γόνιμη εδώ και δύο μήνες.

Τι να σου πω, κράτα ζιπουνάκια, σελτεδάκια, σεντονάκια, μην πετάς τίποτα, μπορεί να τα ξαναχρειαστείς σύντομα.:mrgreen:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!

Λόγω του θηλασμού έχω ανεβασμένη προλακτίνη.... αρα ανωμαλιες στην περιοδο. Αληθεια ξερει καμια σας ποτε θα σταθεροποιηθεί?? πρέπει να κοπει ο θηλασμός και μετά???

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

απο το απογευμα που μαθαμε για τη νεα εγκυμοσυνη εχουμε τρελαθει και απο χαρα και απο αγχος!!!ειμαι στα ορια τρελας αφου μας ηρθε ξαφνικα το νεο μωρακι!!!τωρα ο προβληματισμος μου ειναι ο εξης>>με ιστορικο 4 αποβολων ο γιατρος λεει να αποθηλασω, εγω αγχωνομαι, δε θελω να αποθηλασουμε, δε θελω να βαλω σε κινδυνο ουτε το μωρο ουτε το πιο μικρουλι..........δε γινεται να αποθηλασω απο τη μια μερα στην αλλη, δε θελω να νιωσει απορριψη η κορουλα μας, ουτε να τη βασανισω...απο την αλλη δε θελω να ρισκαρω και την ζωουλα που εχω μεσα μου...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ειχε καποια αναλογη εμπειρια???????????/φοβαμαι τοοοοοοοσο πολυ ειλικρινα...τι να κανω?????????????

Link to comment
Share on other sites

απο το απογευμα που μαθαμε για τη νεα εγκυμοσυνη εχουμε τρελαθει και απο χαρα και απο αγχος!!!ειμαι στα ορια τρελας αφου μας ηρθε ξαφνικα το νεο μωρακι!!!τωρα ο προβληματισμος μου ειναι ο εξης>>με ιστορικο 4 αποβολων ο γιατρος λεει να αποθηλασω, εγω αγχωνομαι, δε θελω να αποθηλασουμε, δε θελω να βαλω σε κινδυνο ουτε το μωρο ουτε το πιο μικρουλι..........δε γινεται να αποθηλασω απο τη μια μερα στην αλλη, δε θελω να νιωσει απορριψη η κορουλα μας, ουτε να τη βασανισω...απο την αλλη δε θελω να ρισκαρω και την ζωουλα που εχω μεσα μου...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ειχε καποια αναλογη εμπειρια???????????/φοβαμαι τοοοοοοοσο πολυ ειλικρινα...τι να κανω?????????????

Ευχομαι ολα να πανε καλα!! Δεν μπορω να σε βοηθησω, αν θες διαβασε εδω: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=42023

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω γλυκια μου!!και εσυ να χαιρεσαι το μωρακι σου και με το καλο να υποδεχθεις και το σπορακι σου το δευτερο!!-τι υ[περοχο ονομα εχει ο γιος σου!!να τον χαιρεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ρωτάω τις έμπειρες μανούλες. Υπάρχει περίπτωση ο θηλασμός να επηρεάσει το αποτέλεσμα σε τεστ εγκυμοσύνης του εμπορίου? Και πιο συγκεκριμένα, το τεστ να δείχνει θετικό αλλά να είναι ψευδές??! Τα φώτα σας παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Margiota μου, καλή χρονιά με υγεία!:D

 

εδώ το kellymom που είναι έγκυρο γράφει ότι δεν επηρεάζει γιατί το τεστ εγκυμοσύνης μετρά την β-χοριακή που δεν επηρεάζεται από τον θηλασμό.

 

"Many mothers wonder whether breastfeeding will affect the reliability of pregnancy tests. It does not -- pregnancy tests measure the amount of the hormone hCG (human chorionic gonadotropin) in blood or urine, and hCG levels are not affected by breastfeeding. The developing placenta begins releasing hCG upon implantation; a pregnancy can generally be detected with a pregnancy test within 7-14 days after implantation".

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...