Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω αλλά και να το χωνέψω πως έγινε πάλι!

Εντάξει την πρώτη φορά το ήθελα πολύ το προσπαθούσα ακόμα και με χάπια και το κατάφερα! Αλλά τώρα?????

Ούτε σκοπό το είχαμε, ούτε εγώ ήθελα δεύτερο! Από το Πάσχα και μετά μπλέξαμε με πολλές δουλειές και ζόρια και ατυχίες (μέχρι που έκοψα τον αντίχειρα μου σε 3 σημεία και έκανα 7 ράμματα!) και ο προσωπικός μας χρόνος ήταν πολύ περιορισμένος!

Ωστόσο έχω και πολυκιστικές... αυτές με μαράνανε!

 

Το Σάββατο πήγα για μπάνιο στο Πόρτο Γερμενό. Με το που μπήκα μέσα πάγωσα και με έπιασε δυνατός πόνος στην κοιλιά μου (δεν ήξερα ακόμα ότι ήμουν έγκυος, αλλά τώρα κατάλαβα γιατί ο γιατρός μου δεν με άφηνε να κάνω μπάνια στην πρώτη εγκυμοσύνη). Τελοσπάντων, το ίδιο βράδυ ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος! Ενιωσα ότι το τέστ μου έβγαλε ένα φάσκελο! Τρελάθηκα! Δεν είπα τίποτα στον άντρα μου και αποφάσισα να το βγάλω. Έτσι και αλλιώς τη Δευτέρα είχα κανονίσει ραντεβού με το γυναικολόγο μου. Όταν πήγα εκεί του εξήγησα τι είχα... και με κοιτάει και μου λέει : εγώ δεν κάνω διακοπές. Δεν καταλαβα τι εννοούσε, και τον κοίταζα σαν να μου μιλούσε κινέζικα (σκεφτόμουν τι εννοεί? δεν πάει διακοπές τον Αύγουστο?) Και μου ξαναλέει "εγώ δεν κάνω διακοπές γιατί ασχολούμαι με τις τεχνητές εγκυμοσύνες και με ζευγάρια που δεν μπορούν να κάνουν παιδιά, οπότε δε θα ήταν σωστό να κάνω διακοπές" Και του απαντάω " Πλάκα μου κάνετε, δεν κάνετε εκτρώσεις???" "Αν θέλεις μπορώ να σου συστήσω άλλον" Αμ δεν ήθελα άλλον... ήθελα τον δικό μου! Κι έτσι αποφάσισα να το κρατήσω...

Είμαι ήδη 9 εβδομάδων, αλλά ο γιος μου είναι 11 μηνών...

 

Πως θα τα καταφέρω????? Ακόμα ο γιος μου δεν περπατάει... το θηλάζω και θέλει να στρογγυλοκάθεται πάνω στην κοιλιά μου... ειναι και 10 κιλά... Τι θα κάνω???

 

Κι επειδή δεν είμαι πρωτάρα, ξέρω καλά τι ζόρι με περιμένει.... Το μόνο καλό ειναι ότι πέτυχα καλύτερο μήνα απο την πρώτη φορά!

Τ'οτε γέννησα μέσα στο ντάλα καλοκαίρι (17/7) και τώρα μέσα στον Ιανουάριο...

 

 

Συγνώμη που σας τρέλανα και μάλιστα μετά απο καιρό απουσίας μου αλλά θέλω λίγο κουράγιο γιατί ακόμα δεν το έχω χωνέψει!

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ελα μωρε!! πως κανεις ετσι!!!

 

μπουυυυυυυυυυυυ χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχ

χααααααααααααααααααααααχαχαχχαχαχαχαχαχ

 

 

νιααααααααααααααχαχχαχαχαχαχαχχα

Link to comment
Share on other sites

με το καλο το νεο μωρακι!!! Και να χαιρεσαι το γιο, δυσκολα θα ειναι αλλα μια νεα ζωη μαε γεμιζει παντα χαρα κι ας μην ερχεται οταν το θελουμε ή το περιμένουμε. Συμφωνω με το γιατρο σου, μπραβο του. Να χαρεις την εγκυμοσυνη σου ξανα

Link to comment
Share on other sites

Καλη μου σε καταλαβαινω απολυτα!!!!!! Εχω ενα μωρο 9 μηνων και υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος....(μου εκανε κουτσουκελα ο αντρας μου) και λιγο εχω φρικαρει ηταν και ο πρωτος μου ατυχημα οποτε....φοβαμαι πιο πολυ.Αλλα καλη μου αν ειμαι δεν θα σκεφτω ουτε 1 στο εκατομμυριο να το ριξω,ενταξει θα φοβαμαι πως θα ανταπεξελθω πως θα τα καταφερω αλλα δεν με νοιαζει παλι ευτιχισμενη θα ειμαι που θα ερχεται το δευτερο μπεμπακι....

Το ξαναλεω δεν θελω τωρα αλλα αν οκ κανενα προβλημα γιατι γλυκια μου βλεπω και τα κοριτσια μας εδω που προσπαθουν χρονια και σκεφτομαι θα ηθελα να ειμαι στην θεση τους??? Οχι,οποτε ασ χαιρομαστε με την τυχη μας και τα υπολοιπα βρισκονται!!!!

Σου ευχομαι με το καλο,ολα καλα να σου πανε!!!!

DsRyp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε καλως την !!!!!!!!!!!!! Μια απο τα ίδια με τη διαφορα οτι εγω περιμένω δίδυμα !!!!!!!!!τι εχεις να πεις τωρα !!!!! Εγω το μονο που λεω τώρα και λεω τώρα γιατι στην αρχη στεναχωρήθηκα ,έκλαψα ,τσαντίστικα που άφησα να συμβει κατι τέτοιο , είναι να είναι γερα και όλα να πανε καλα , καλο κουράγιο σε όλες μας . Αλλα βρε κορίτσια απο τη στιγμη που αποφασίζουμε να γίνουμε μάνες η κούσαση είναι μια λέξη συνιφασμένη με τη λέξη μάνα !!!!!!!!!! Πολλες φορές αναπολώ τις στιγμές που ήμουν ελευθερη και καθόμουν ολη μέρα και πολλες φορές βαριόμουν , αλλα κοιτω τον Κωνσταντίνο μου να μου γελαει , να κάνει κάθε μέρα και διαφορετικά πραγματα και προσγιώνομαι στην νέα μου ζωή που τελικά μου άρεσει πιο πολυ !!!!!!!!! και σε λίγο καιρο με την βοήθεια του θεου θα βλέπω δύο ακομη πλασματάκια να μου γελάνε και νίωθω μα " ψηλώνω " απο περηφάνια και χαρα !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου δώσατε πολύ κουράγιο και με κάνατε να καταλάβω ότι είναι κάτι καλό και ποτέ δεν θα είναι η 100% κατάλληλη στιγμή... καλύτερα τώρα να μεγαλώσουν και τα 2 μαζί!

Κριστιάννα σου εύχομαι να είσαι έγκυος και θα τα καταφέρουμε όπως καταφέραμε το πρώτο και ακόμα καλύτερα!

Βίκυ και Μαρία μετά απο τα δικά σας ποστ δεν ξαναμιλάω! Τέλος! Θα είμαι μια χαρούμενη μανούλα!

2 φορ'ες ρώτησα τον γυναικολόγο αν είναι δίδυμα! Δε θα το άντεχα!

 

Καλό κουράγιο και σε σας, να πάνε όλα καλα και να γεννήσετε υγιή μωράκια!!!! :)

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα μου τι κάνεις? Κοντεύεις εσυ ε??? Με το καλό! Συγχωρεσε με που δεν τα εχουμε πει αλλα θα γινει και αυτό...

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε κοπελιά...

Παρεπιπτόντως μαζί γεννήσαμε...κι εγώ 17/07 γέννησα...

Τον Ιανουάριο ο γιός σου θα είναι 1,5 χρονών κ θα περπατάει...

Οκ ακόμα θα θέλει την μαμά του κ αγκαλιές...αλλά ηρέμησε κ θα τα καταφέρεις,....η ΜΑΝΑ πάντα τα καταφέρνει...δεν της επιτρέπεται να μην τα καταφέρει.

Σκέψου λίγο θετικά...θα είναι κοντά στην ηλικία...οκ θα ζοριστείς πολύ...το ξέρω...σκέψου όμως ότι η ζωούλα που κουβαλάς μέσα σου κάποια μέρα θα σε ανταμείψει...μόλις γεννηθεί κ αντικρύσεις τα ματάκια του, θα τα ξεχάσεις όλα...κ μόλις πάς σπίτι θα σου'ρθει κόλπος...αλλά όσο θα έχεις στην αγκαλιά σου τα παιδάκια σου θα τα ξεχνάς όλα...Κουράγιο...Ηρέμησε κ εδώ είμαστε για να τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριά23, φαντάζομαι ότι ακομα νιώθεις ότι σαν χτες γέννησες... όπως κι εγώ... από το Πάσχα και μετά είχα αρχίσει να νιώθω ότι απελευθερώνομαι και βγαίνω από το τούνελ! αλλά τελικά ξαναμπαίνω! όντως η πιο ωραία στιγμή του κόσμου είναι όταν παίρνεις για πρώτη φορά το μωρό σου στην αγκαλιά σου! θυμάμαι στον γιο μου έκλεγα συνεχώς από χαρά! έχω κι ένα φόβο μήπως δεν αγαπάω το δεύτερο το ίδιο με το πρώτο... γιατί όσοι με ξέρουν βλέπουν πόση λατρεία έχω στο γιο μου!

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites

έχω κι ένα φόβο μήπως δεν αγαπάω το δεύτερο το ίδιο με το πρώτο... γιατί όσοι με ξέρουν βλέπουν πόση λατρεία έχω στο γιο μου!

 

Τον ιδιο ακριβως φοβο ειχα κι εγω ...εχω ψυχωση με το γιοκα μου και το'χα σιγουρο οτι την κορη δεν θα την αγαπουσα το ιδιο, αυτο δεν υπαρχει..τωρα απλα εχω ψυχωση και με τα δυο

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έρθει και το δεύτερο μωράκι!

Θα τα καταφέρεις, μη στεναχωριέσαι. Και εγώ όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος στο δεύτερο αγχώθηκα, δεν ήξερα πως θα τα βγάλω πέρα. Όταν γέννησα τη κόρη μου ο γιος μου ήταν 15 μηνών και στο νοσοκομείο που μας επισκέφτηκε έκανε τα πρώτα του βήματα! Δεν λέω ότι ήταν εύκολα και μάλιστα δεν είχα καθόλου βοήθεια αλλά δε το μετάνιωσα στιγμή!

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

Pavlina μου, νομίζω ότι σου απάντησε η jesgk.

Απλά μετά θα λατρεύεις κ τα δυό σου παιδάκια...

Ναί, είναι πολλές οι φορές που νιώθω ότι σαν χτές ήτανε που γέννησα...

Είναι πολλές οι φορές που σαλτάρω στην κυριολεξία...Από τις 6 ξύπνια κ ξανακοιμάμαι στις 12 το βράδυ. Μεγαλώνω μόνη μου ένα μωρό. Βοήθεια από πουθενά. Η μάνα μου δουλεύει, η πεθερά μου ζεί στην Γερμανία. Ο άντρας μου δουλεύει.

Δεν έχω βοήθεια. Πρέπει να μείνω όρθια για το παιδί μου...για την Μιραντούλα μου, που μόλις ξυπνάει μου χαμογελάει κ γελάνε κ τα μάτια της...Πρέπει όμως να κοιτάξω κ το σπίτι...Δουλειές, συγύρισμα, πλυντήρια, σιδέρωμα, μαγείρεμα...Όλα αυτά...όλη μέρα...Και θέλω να δώ κ τον άντρα μου το βράδυ...όταν κοιμάται η μικρή...Τις περισσότερες μέρες κοιμάμαι στη 1 και ξυπνάω στις 6..και πάλι από την αρχή. Δεν θα έλεγα όχι σε ένα ακόμη μωρό όμως...ναί, δεν είναι η ώρα του ακόμη...αλλά αν τύχει, οκ...θα τα βγάλω πέρα...Βέβαια σε μας παίζει κ το οικονομικό...Εγώ δεν δουλεύω...Δεν μπορώ να δουλέψω, δεν έχω κανέναν να κρατήσει το παιδί...κι αν πάρω κοπέλα, ότι λεφτά βγάζω από την δουλειά, θα τα δίνω στην κοπέλα, οπότε τζάμπα θα δουλεύω...Αλλά αν ερχότανε τώρα ένα μωρό...οκ θα ζοριζόμουνα κ οικονομικά εκτός από όλα τα παραπάνω που είπαμε, αλλά κ πάλι...δεν θα έτρωγα εγώ που λέει ο λόγος, για να φάνε τα μωρά.

 

Χαλάρωσε κ απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου κούκλα μου.

Link to comment
Share on other sites

εγω που εμαθα την εβδομαδα της βαπτισης οτι ημουν ξανα εγκυος και στις φωτο εχω ενα βλεμμα σαν χαμενο:roll:; η κορη μου ηταν 8 μηνων και ειχα δυσκολες εγκυμοσυνες.δεν σκεφτικα στιγμη να σταματησω την εγκυμοσυνη αλλα ενα αγχος το ειχα.τελικα ο πρωτος χρονος ειναι δυσκολος αλλα οταν τις βλεπω και τις 2 μαζι και ποσο αγαπημενες ειναι,δεν μετανιωνω στιγμη.σου ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και θα δεις που ολα θα πανε καλα.ασε που δεν θα φανταζεσαι το ποσο πολυ μπορει να αγαπας και τα δυο σου παιδακια,οσο και αν τωρα σου φαινετε παραξενο

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παυλινα μου το ιδιο "προβλημα"ειχα κι εγω.Οταν εμαθα οτι ειμαι ξανα εγκυος ο Δημητρακης μου ηταν μολις 8 μηνων.Εκει αρχισα την γκρινια(Δεν ηθελα τοσο γρηγορα,δεν θα χορτασω μικρο τον Δημητρακη κλπ).Οταν εμαθα οτι το μωρο μπορει και να εχει προβλημα και μπηκαμε στη σκεψη οτι μπορει και να το "χασω",εκει ηρθα στη θεση μου.Τα χρειαστηκα ομως.Για ενα τριμηνο περιπου καθομουν σε αναμμενα καρβουνα.Επειτα σκεφτηκα τοσσες οικογενειες προσπαθουν και δεν γινεται τιποτα ενω σ εμενα ηρθαν τοσο ευκολα(με πολυκυστικες).Οσον αφορα την αγαπη δεν μοιραζεται,απλα παει χ2

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

χιιχιχιχιχιχιχιιχιχχιι σας έφαγα στη στροφή ......... όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος ο γιος μου ήταν 5 μηνών :D :D :D Τα παιδιά μου έχουν 13,5 μήνες διαφορά ;)

 

Η μόνη μας διαφορά είναι ότι εγώ και την δεύτερη εγκυμοσύνη την επιδίωξα δεν ήρθε τυχαία αλλά αυτό δεν σημαίνει και τίποτα..........

 

Δεν θα σου πω ότι δεν είναι δύσκολα (ειδικά το πρώτο διάστημα που είναι μωρά και τα δύο) αλλά πλέον μπορώ να πω ότι ήμαστε πάρα πολύ καλά :D. Τα βλέπω να παίζουν μαζί και ανοίγει η ψυχή μου......

 

Όσο για το αν θα το αγαπάς το ίδιο........ Την αγωνία αυτή πιστεύω την έχουν οι περισσότερες μανούλες στο 2ο παιδί τους, ανεξάρτητα με την ηλικία του πρώτου ......... και εξαφανίζετε μόλις πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου και το κοιτάξεις στα μάτια :D

Και να σου πω και το άλλο :Πίστευες όταν ήσουν έγκυος στο πρώτο ότι υπάρχει περίπτωση να αγαπάς τόσο πολύ έναν άνθρωπο?

Εγώ όχι ........... το διαπίστωσα στην πρώτη μας αγκαλίτσα :wink:

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=39676&highlight=%E4%DD%EF%F2

 

Αυτό το θεματάκι το διάβασες? Τι να πει καλέ κι αυτή η κοπέλα?? Σοκ και δέος στην αρχή και τώρα μες στην τρελή χαρά να ψάχνει ονόματα για τα δίδυμα! :lol:

Άσε που ένα ίσον κανένα και θα το έβλεπες αργότερα. Δύναμη και κουράγιο και τρόπο βρίσκουμε πάντα για να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας. Τι να πουν και οι γιαγιάδες μας που σε εποχές φτώχειας μεγάλωσαν τόσα παιδιά? Μόνο αγάπη και συνεργασία και όλα βρίσκονται. Άσε που στην καριέρα μου δεν έχω συναντήσει ένα νορμάλ μοναχοπαίδι!! :lol:

Τα κακομαθαίνουμε και τα 2 και τα 3 σκέψου τι γίνεται αν είναι μόνο ένα! Θα έχει και παρεούλα το μεγάλο σου μετά. Όλες οι φίλες μου ή οι φίλοι μοναχοπαίδια όλο μου λένε πόσο με ζηλεύουν που έχω αδερφό αν τυχόν γκρινιάξω για τον αδερφό μου...

Να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου και να έχεις ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου το χειμώνα. Άσε που αν σου βγει Αιγόκερως και μάλιστα κορίτσι ούτε που θα το καταλάβεις ότι έχεις 2ο παιδί! :lol:

Link to comment
Share on other sites

daskala δεν αντεξα να το διαβασω όλο! μεγααααάλο σοκ και μεγααααάλο δέος! (και είχε ήδη 2!) όσο για το αιγόκερως και κορίτσι το φοβάμαι... νομίζω ότι είναι πολύ αυταρχικά και ξεροκέφαλα (χωρίς παρεξήγηση από τις αιγοκερίνες :) )

εγώ σκόπευα όπως είμαι εγώ μοναχοπαίδι και τα είχα όλα ήθελα και το παιδί μου να τα έχει όλα! ό,τι και αν μου ζητούσε! αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι το μόνο που δε θα έιχε ήταν αδερφάκι!

Xara επιδιώξες τη δεύτερη και μάλιστα τόοοοοσο γρήγορα? μπράβο σου!

 

Μαρία23 απλά μπροστά σου ντρέπομαι...

 

Επίσης έχω τους εξής φόβους:

- Επειδή ως τώρα ο γιος μου είναι πολύ ήσυχος και δε μου έχει δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα, ούτε κλαίει ούτε τσιρίζει, φοβάμαι μήπως το επόμενο δεν είναι τόσο ήσυχο και βρω τον μπελά μου! συνήθως τα δεύτερα είναι πιο ζωηρά...

- φοβάμαι ότι όταν θα κοιμάται το ένα το άλλο θα κλαίει και θα ξυπνάει και το πρώτο...

- και με τα καροτσάκια βρε κορίτσια τι γίνεται? να πάρω άλλο διπλό???

 

 

αααα και στις 20 σεπτέμβρη βαφτίζω το πρώτο! θα είμαι 5 μηνών!

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites

pavlina αρχικά ηρέμισε , κάνε την βάπτιση του μικρού και ολα θα γινουν στην ώρα τους χαλάρωσε και ολα θα πανε καλα και θα τα λεμε εδω τις αγωνιες και τις χαρες μας !!!!!!φιλία πολλα

Link to comment
Share on other sites

εγώ ποτέ δεν ήθελα παιδιά... και το πρώτο το έκανα επειδή τριαντάρισα, με είχαν πρήξει όλοι και ήθελα να δοκιμάσω τελικά. Έπαθα πλάκα...δε με ένοιαζε ούτε το χάλι που έγινα (όλες έτσι νιώθουμε μετά τη γέννα), ούτε η κούραση που από την δέκατη ημέρα πήγα στην δουλειά,ούτε τα γλέντια που έχασα. Μόλις αντικρύζω το γιο μου, γεμίζει η ζωή μου. Όταν ήταν 2 είπα να κάνω άλλο ένα παιδάκι, δε μπορούσα όμως γιατί είχα πρόβλημα στο θυροειδή. Έσκασα από τη στεναχώρια μου... εγώ που δεν ήθελα παιδιά και ήδη είχα ένα. τελικά μετά την επέμβαση θυροειδή έμεινα έγκυος και τώρα είμαι 4 μηνών, χοντρούλα, πολύ κουρασμένη και τρισευτυχισμένη!!! Τα παιδιά είναι ευτυχία... κλισέ αλλά αλήθεια. Και τώρα η ευτυχία σου θα διπλασιαστεί!

Link to comment
Share on other sites

Pavlina, καλημέρα...

Ελπίζω σήμερα να βλέπεις τα πράγματα καλύτερα από χθές.

Ναί, ίσως το άλλο σου παιδάκι να μην είναι ήσυχο, όπως ο γιός σου...θα έχει όμως την μανούλα του...εσένα που θα το ηρεμείς κ θα το ησυχάζεις...Μην σκέφτεσαι έτσι...οκ κάθε αρχή κ δύσκολη...κ όσο για αυτό που λές ότι μπορεί να κλαίει το βρέφος κ να ξυπνάει τον μεγάλο...αρχικά καλό θα είναι να έχεις το βρέφος δίπλα σου, κοντά σου, στο δωμάτιό σου κ ο μεγάλος σου στο δικό του δωμάτιο. Να μην κουράζεσαι κι εσύ αμα θα ξυπνάει το μωρό την νύχτα. Τώρα αν τυχόν ξυπνήσει κ ο μεγάλος...εεε οκ θα ασχοληθείς εσύ με το μωρό κ θα ξυπνήσεις τον άντρα σου να ησυχάσει τον μεγάλο...Είναι πολλές οι μανούλες που τα περάσανε αυτά...σου το λέω για να αισθανθείς καλύτερα...όλα λύνονται, με λίγη καλή θέληση. Στην κατάσταση που βρίσκεσαι, προσπάθησε σε παρακαλώ να σκέφτεσαι θετικά...μην μπαίνεις στην διαδικάσία της αρνητικής σκέψης, δεν σε βοηθάει καθόλου ψυχολογικά. Όσο για τα καροτσάκια που λές...νομίζω ότι όταν θα γεννήσεις κ όταν θα έρθει η στιγμή να βάλεις το μωρό σε καρότσι, ο γιός σου θα περπατάει κ δεν θα θέλει να κάθεται σε καρότσι, νομίζω ότι αυτό που θα θέλει θα είναι να τσουλάει το καρότσι με το αδερφάκι του...Τί πιο συγκινητικό!!!!!!

Να είσαι εσύ καλά, να προσέχεις τον εαυτό σου κ την κοιλίτσα σου κ όλα θα πάνε καλά...Όλα θα γίνουνε στην ώρα τους...Κι εμείς εδώ είμαστε για να σου μιλάμε κ να μας μιλάς...Να έχεις μια όμορφη κ χαμογελαστή μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Pavlina μου, με το καλό να έρθει το μωράκι σου! Μη στεναχωριέσαι, όλα καλά θα πάνε! Μετά την κόρη μου, για 2 χρόνια πρόσεχα γιατί δεν ήθελα να κάνω 2ο τόσο σύντομα. Τώρα προσπαθώ για 2ο 2+ χρόνια και τίποτα... Μάλιστα, κάναμε διάφορες εξετάσεις και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα! Εγώ όμως έχω κουραστεί και απογοητευτεί και σκέφτομαι συχνά, μακάρι να είχε συμβεί ένα "ατυχηματάκι", θα είχα ξεμπερδέψει τώρα... Συμπέρασμα: κάθε εμπόδιο για καλό! Άλλωστε, ο άνθρωπος ότι του τυχαίνει το αντιμετωπίζει...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όντως είμαι καλύτερα σήμερα και πιο χαρούμενη! Αρχίζω σιγά σιγά να κάνω θετικές σκέψεις και να σκέφτομαι τη στιγμή που θα πάρω στα χέρια μου το μπεμπουλίνι μου! Θα το δω να μεγαλώνει όπως ο γιος μου και θα χαίρομαι ασχέτως την κούραση που θα έχω... αφού τα κατάφερα με το πρώτο γιατί να μην τα καταφέρω και με το δεύτερο?

στο κάτω κάτω κάτι πρέπει να κάνει και ο πατέρας σε αυτή την υπόθεση! σας ευχαριστώ όλες σας για το κουράγιο που μου δώσατε, με κάνετε να νιώθω καλύτερα και να προετοιμαστώ για το ευχάριστο γεγονός. Μέχρι την Τρίτη έκλαιγα και χτυπιόμουν, αλλά νιώθω ότι από σήμερα όλα αλλάζουν και θα αφοσιωθώ στην ευτυχία του μικρού μωρού μου!

Ευχομαι σε όλες που προσπαθούν να αποκτήσουν ένα μικρό φασολάκι στην κοιλίτσα τους να τα καταφέρουν σύντομα!!!

 

Θα συνεχίσω να σας λέω τα αισθήματά μου από δω, για να προλάβετε τυχόν παραστρατήματά μου! :)

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...