Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν εχει δακρυα...


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας και απο εμενα..Για ακομα μια φορα θελω τη βοηθεια σας..Η μπεμπουλα μου ειναι 3,5 μηνων και ενω κλαιει δεν εχει καθολου δακρυα.Ισα ισα φαινονται τα ματακια της δακρυσμενα αλλα δακρυ τιποτα.Εχω ανυσηχησει λιγο .Της κουμπαρας μου απο πολυ μικρος ειχε δακρυα πριν τον τριτο μηνα.Απο ποιο μηνα και μετα αρχιζουν τα μ,ωρα να εχουν δακρυα?Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γλυκειά μου να σου ζήσει το κοριτσακι σου.

Μην ανυσηχείς και η κόρη μου άργησε να βγάλει δάκρυα νομίζω μετα τον 4ο μήνα αρχισε.

Αχ πιστεψέ με δεν είναι και το ομορφότερο θεαμα .

Εγω εκλαιγα πιο πολύ απο αυτην οταν αρχισαν να κυλανε τα πρωτα δακρυα στα μαγουλακια της.

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites

anna781 να σου ζησει κατ'αρχας το μωρακι σου!

και εγω την ιδια απορια εχω!εμενα 4,4 σχεδον 5 μηνων εβγαλε το πρωτο δακρυ!ενω μιας φιλης μου που γεννησε 13μερες πριν απο εμενα η μπεμπα της απο 3μηνων το δακρυ κορομηλο οταν εκλεγε!αναρωτιομουν μα καλα δεν θα δακρυσει αυτο το παιδι?μεχρι τωρα μονο δυο φορες εχω δει δακρυα της.σιγουρα καμια μανουλα δεν θελει να δακρυζει το παιδι της αλλα αναρωτιεσαι ποτε θα συμβει.

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια και εσεις να χαιρεστε τα παιδακια σας..Σιγουρα δεν ανυπομονω να δω τα δακρυα της κορουλας μου αλλα σκεφτομουν μηπως ειναι φραγμενος αυτος ο πορος του ματιου ξερετε ποιος.Ομως αφου μου λετε οτι και σε σας αργησε ηρεμησα τωρα.Ειναι μαλλον στον οργανισμο του καθε παιδιου

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗΘΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΑΚΟΜΑ ΔΑΚΡΥΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΟΤΙ ΕΑΝ ΜΕΧΡΙ 9 ΜΗΝΩ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπαρχει μια περιπτωση να υπαρχει αποφραξη δακρυικου πορου και γι αυτο ενα μωρο να μην εχει δακρυα.

Αυτο ομως δεν το κρινουμε νωρις, δινουμε χρονο και αν πραγματι υπαρχει αυτο το προβλημα γινεται μια ευκολη επεμβαση και ανοιγει ο πορος.

Μονο ο παιδιατρος σας μπορει να το κρινει αυτο και πρεπει να του αναφερεται την ανησυχια σας.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν φραμενος ο δακρυικος πορος δεν θα ειχε αλλα συμπτωματα?Οπως τσιμπλες ,μπριξιμο ,κοκκινιλα,κατι τελοςπαντων?Η επεμβαση πως γινεται ξερει καμια να μας πει?Πιστευω οτι δεν συμβαινει αυτο σε μας ομως ετσι πληροφοριακα να μαθσινουμε.Εξαλλου την Τριτη θα παμε για εμβολιο οποτε θα ρωτησω και τη γιατρο να μας [πει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολους ... εμενα ειναι εξι μηνων κ δακρυ ακπμα δεν εχω δει .. να ανησυχω ?

 

Τι εννοείς ακριβώς; Ο παιδίατρος τι γνώμη έχει;

 

υγ: εν τέλει βρήκες παιδίατρο;

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aν είναι φραγμένος ο δακρυϊκός πόρος θα το καταλαβαίνατε, του μικρού μου ήταν και εν μήνα αφότου χρόνισε βελτιώθηκε και γλυτώσαμε την επέμβαση. Το μάτι του δεν 'ήταν απλώς κόκκινο, είχε τόσο πολύ τσίμπλα που κάθε πρωί δεν μπορούσαμε να του το ανοίξουμε, η επέμβαση δεν ειναι τίποτα μέχρι 12-1,5 χρονών, πας το πρωί και το απόγευμα βγαίνεις με απλή μέθη. Μετα τον 1,5 χρόνο τα πράγματα είναι διαφορετικά, γινεται νάρκωση μου είπε ο γιατρός μας και άλλη τεχνική στο μάτι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...