Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συγνωμη !!!


nnm004

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια , ξερω οτι "χρωσταω" καποια πραγματα σε καποια μελη απο το φορουμ και μπηκα να απολογιθω , λογω καποιας ασχημης καταστασης που εγινε σπιτι μας με ενα γειτονα αναγκαστικαμε να μετακομισουμε αμεσα , δεν ξεχασα κανενα απλως ηταν λιγο δυσκολες μερες για μας , το συντομοτερο ο καθενας θα λαβει τα πραγματα του . Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλέ γραφίστρια..λόγω του γείτονα μετακομίσατε?? Απιστευτο μου φαίνεται..το λέω γιατί και εμείς καμμένοι είμαστε από πλευράς γειτόνων..αλλά δε θα τους κάνω τη χάρη! Κάνανε τα πάντα όταν ήμουν έγκυος για να μας διώξουν και δεν τα καταφέραν και ούτε πρόκειται.Φτάσαμε στο σημείο να συναντιόμαστε στην πόρτα και να μη κοιταζόμαστε καν! Σιγά μη τους μιλήσω κιολας..τους παλιοκακούργους! Καλή αρχή πάντως στο καινούριο σας σπιτάκι!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

ίσως πρόκειται για χοντρά σκηνικά...

Να μην τα θυμίζουμε στην κοπέλα...έλα όλα καλά να πάνε, και περασμένα ξεχασμένα...

(εμένα αν μου απειλούσαν τη ζωή των παιδιών μου θα μετακόμιζα, αλλιώς..δεν ξέρω...)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειλικρινα σας μιλαω αν σας τυχει κακος γειτονας την εχετε πατησει.θα σας πω την δικη μου ιστορια.νοικιασε διπλα μου πριν παντρευτω και μεινω εγκυος μια οικογενεια απο καλαματα.καλαματιανη αυτη απο το μελιγαλα ο αντρας της στρατιωτικος εδω.ειχανε και ενα μωρο ενα χρονο μικροτερο απο το δικο μου ειναι.αυτη μου εκλεψε μεσα απο το αυτοκινητο μου 3300 ευρω(το ταμειο της δουλειας μου-μεγαλη ιστορια).δεν ειχα αποδειξεις και αφου βρηκα και εδωσα τα λεφτα συνεχισα τη ζωη μου.μενω εγκυος στον πρωτο μηνα παμε μαζι στο λιντλ.ανοιγω την πορτα μου να σφουγκαρισω να στεγνωσει βγαινει στο μπαλκονι εξαφανιζεται η τσαντα μου.800 ευρω(της δουλειας παλι)γυαλια κινητο φωτογραφικη μηχανη εγγραφα κτλ.αυτη ετοιμαζε τοτε γαμο-βαφτιση.ο συζυγος μου δεν την ηθελε αλλα εγω τοτε μονη δεν δουλευα η μαμα μου ξεκωμενη και ειχα αναγκη εναν ανθρωπο συντροφια.ημασταν μια πορτα και την ακανα ακομα παρεα.εξαλου δεν ειχα αποδειξεις και μπορει να στρεφοταν εναντιον μου νομικα αν ελεγα κατι.αφου την ειχα σαν αδερφη μου εν ολιγις πηγαμε να φαμε στα γενεθλια του συζυγου και περνει τηλ το 100 να ερθει να γραψει το αυτοκινητο μας.ειχες το θρασος να μας παρει τηλ στο κινητο να δειξει οτι δηθεν ενδιαφερθηκε.αυτο ηταν και το τελος εποχης!ειχαμε και την ιδια παιδιατρο και προσπαθησε να με κανει να μαλωσω μαζι της!τελικα βρηκανε σε ενα χωριο και φυγανε και ειναι ακομα στο νησι(μαλλον)!το κορυφαιο ειναι οτι εκλεψε αλλες 2000 ευρω απο μια οικογενεια αλβανων που μενανε πανω.ηταν μονο το κοριτσακι τους και προφασιστηκε οτι παει να βοηθησει στις δουλειες και τα εκλεψε.το ανακαλυψανε μια εβδομαδα μετα και το κοριτσακι φοβοτανε στην αρχη να πει οτι ειχε παει αυτη στο σπιτι!τελικα η οικογενεια αυτη μετακομισε εξαιτιας της!τι επαιζε και φΙλΗ τους!αυτη ηταν τοσο κουτσομπολα που γνωριζε τα παντα για ολους και γω σαν ντοπια δεν ηξερα τιποτα για κανεναν στη γειτονια.σας το λεω με το χερι στην καρδια.ηταν η πιο ΠΑΝΟΥΡΓΑ Π@@@@@ΝΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ.ΗΤΑΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ!:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμαν ρε κοριτσι μου , απορω τι ανθρωποι υπαρχουνε στον κοσμο , πολυ τσοκαρο η κοπελα , εγω λυπαμαι το παιδακι τους αλλα οπως ειπες και εσυ θα το βρει μπροστα της. Εμας η ιστορια ξεκιναει εδω και 3 χρονια περιπου , αρχισε να μας βριζει σε καποια φαση επειδη "παιζαμε" με τον πανο ενω ακομα ημουνα εγκυος στον πιτσιρικα , μας στολιζε πισω απο τον τοιχο οχι μπροστα , οταν πηγε ο Πανος να ζητησει το λογο δεν ανοιξε την πορτα του , τεσπα 1-2-3 το ξεχασαμε , γενναω και με βλεπει με το μωρο , τεσπα προσπαθει να προσεγγισει γιατι μαλλον ενοιωσε ασχημα που με εβριζε εγκυο , του μιλουσα και εγω , ενα γεια , μια καλημερα . Επειτα μπηκε στο παιχνιδι και η γυναικα του ενω μας μιλουσε ευγενικα μια μερα δεν την χαιρετησε ο Πανος επειδη ηταν φορτωμενος και κουρασμενος και απο τοτε αρχησε ενα παιχνιδακι και με εκεινη , οχι βαλατε τα σκουπιδια διπλα στο διαμερισμα μας , σταματησε να μας μιλαει ξανα και ο αντρας της και το ενα εφερε το αλλο και αρχησαμε να βριζομαστε πισω απο τους τοιχους , εγω απο ενα δωμτιο που ειναι διπλα τους μπινελικονα πολυ και γενικοτερα επειδη δεν εχει επικοινωνια με το υπολοιπο σπιτι και δεν ακουγομουνα στα παιδια .Εδω και λιγο καιρο εκεινη εποειδη μαλωνα τον μικρο με αποκαλεσε "τρελλη" πισω απο την πορτα τα περνω και εγω και τη σκυλοβρισα ασχημα μεχρι που προχθες εφερνα τη μικρη πανω απο το ασανσερ εκεινη περιμενε απεξω με βλεπει και μπαινει στο ασανσερ κοπανοντας την πορτα στην μουρη , ε και της πεταω εγω "αι σιχτιρι" και σε 5 λεπτα ακουμε καποιον να τσιροκοπαει πισω απο την πορτα μας και να την βαραει να ανοιξω γιατι θα με κανει το ενα και το αλλο , τεσπα αρπαζω τα παιδια μου και μπαινω στα μεσα δωματια κλεινω την πορτα και καθομαι κοντρα , ανοιγει ο Πανος του επιτηθεται αυτος ( 75 αυτος 35 ο δικος μου :) ) να τον διρει , ε τεσπα ο Πανος δεν τον εδειρε αλλα τον πηρε με το ενα χερι και τον πετα3ε μεσα στο σπιτι του , ο μικρος να τσιριζει επειδη τρομα3ε και εγω να τρεμω για τα παιδια μου . Σε λιγα λεπτα χττυπαει την πορτα αυτος ηρεμα εντελως για να παρει τα γυαλλια του και τις παντοφλες του που ειχανε πεσει , ηρεμα αυτος το μονο που ειπε ειναι να μην ασχοληθουμε ξανα μαζι του και εκεινοι μαζι μας , βγαινω εγω με τον μικρο αγκαλια που συνεχιζε να τσιριζει και η γυναικα του με στολισε απο πανω εως κατω , τι βρωμιαρα με ειπε , τι οτι παραταω τα παιδια μου να κλαινε και διαφορα τετοια , τεσπα το θεμα εμεινε στο δεν μασ ενοχλειτε δεν σας ενοχλουμε . 1 μερα μετα κοιτουσε αυτος ποτε θα παει ο Πανος στην δουλεια και ποτε θα παω βολτα τα παιδια εγω , με πιανει ηρεμα μεν και μου λεει οτι αμα ξαναβρισω θα βαλει φωτια το σπιτι , αλλα γενικα ηταν πολυ ηρεμος , δεν με ενοχλουνε λεει τα παιδια σου αλλα μην ξαναβρισεις και δεν ασχολουμαστε με σας και δεν ασχολουμαστε με σας. Ομως βγαινει η γυναικα του η οποια με ξαναστολισε με τα παντα . τεσπα μετα απο αυτο ο Πανος ηθελε να τον δειρει εγω δεν τον αφησα , επειτα σκεφτηκα οτι και εγω φταιω για ολο αυτο και εν παση περιπτωση το ποιο σωστο ητανε να μετακομισουμε , δεν μετακομισαμε ακομα, βρικαμε ομως σπιτι , και σε 15 μερες εχουμε ξεκουβαλησει απο εδω .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδι μου, σα να το τραβηξατε πολυ κι εσεις... κακως χαλασατε τις καρδιες σας και αντε τωρα με δυο μικρα παιδια να ξεσπιτωνεστε...

 

πιστευω οτι οσο μπορει κανεις, και οσο γινεται, θα πρεπει να αποφευγει τις κακοτοπιες, να δινει τοπο στην οργη και να μη μπαινει σε τετοιες διαδικασιες...

 

κριμα τωρα να ταλαιπωριεστε...

Link to comment
Share on other sites

Στενάχωρα όλα αυτά που περιγράφεις grafistria αλλά εγώ θα δω το θέμα σου από μια άλλη οπτική γωνία!

Ο ιδιοκτήτης του διαμερίσματος σας τι λέει?

Του είπατε για την κατάσταση?

Εγώ ως ιδιοκτητρια θα επενέβενα για να δώσω μια λύση αν μπορούσα γιατί δεν θα ήθελα οι ενοικιαστές μου ούτε να φύγουν ούτε να γνωρίζω μια τέτοια κατάσταση και να την αφήνω έτσι. Γιατί αυτά που σας κάνουν οι γείτονες θα τα κάνουν και στους επόμενους και στους επόμενους κ.ο.κ.Με τίποτα δεν θα ανεχόμουν κάτι τέτοιο!!!!!!!!!!

Συναισθηματικά με απασχολεί κάτι τέτοιο, αλλά με ενδιαφέρει και οικονομικά κακά τα ψέμματα!

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο με την πορτα που χτυπουσανε μου το εκανε και μενα αυτη η παλιογυναικα!μιλουσε δυνατα συνεχεια στο τηλεφωνο και μας εβριζε και μετα οταν ελεγα εγω κατι μια φορα κοντεψε να ριξει την πορτα κατω.χτυπουσε και εβριζε και γω μεσα με το μωρο.δεν τη φοβομουνα απλως δεν ηθελα να ακουει το μωρο φασαριες.δεν ηταν συνιθισμενο οπως το δικο της.το αποκορυφωμα?καλα πολλα μου εχει κανει.εφτασε στο σημειο να παρει τηλ την κουνιαδα μου και την πεθερα μου και να πει ολα οσο λεγαμε μεταξυ μας.οτι της ειχα πει το ξεφουρνισε.ενω εγω δεν το εκανα αυτο και δεν τηλεφωνησα στην πεθερα της στην καλαματα διοτι δεν ηθελα να πεσω στο επιπεδο της.ασε που μου ζητουσε συνεχεια πραγματα ενω το επαιζε πλουσια και τελικα ειπε οτι της ζητουσα εγω.και οταν εφυγα εκτακτως για αμνιοπαρακεντηση επαιρνε τηλ δηθεν οτι νοιαζετε και τελικα εμαθα αργοτερα οτι ειχε γεμισει τη γειτονια οτι το αγενητο παιδι μου ακομα ηταν αρρωστο!τι να προτωθημηθω!συγνωμη απο τις κοπελες που ειναι απο καλαματα αλλα αυτη η συγκεκριμενη ηταν το κατι αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα δεν καταλαβα το λογο του καυγα...:confused:

 

 

Πραγματικά δε ξέρω αν υπάρχει πάντα κάποιος λόγος...:?.Φυσικά η φίλη μας η Γραφίστρια μπορεί να έχει κάποιον λόγο αλλά υπάρχουν και φορές που απλά υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να προκαλούν, να τραβούν την προσοχή πάνω τους, να σου τη σπανε, να σου κάνουν τη ζωή κόλαση..από ζήλια, από κακία, από διαστροφή.

 

Εμάς η περιπέτεια μας ξεκίνησε το περασμένο καλοκαίρι, συμπτωματικά μόλις έμεινα έγκυος. Υπόψιν το σπίτι το αγοράσαμε με δάνειο τον Σεπτέμβριο του 2007. Ξαφνικά λοιπόν εκεί που όλα ήταν καλά, ξεκινήσαν κάτι σκηνικά οι από πάνω μας, είμαστε τριώροφη οικοδομή εμέις μένουμε στο δεύτερο, και ¨καλά¨ότι τους ενοχλούσε το κλιματιστικό, χτυπούσαν τις πόρτες στις 4 το βράδυ, να μας βρίζουν, πήγαν στην Αστυνομία πόσες φορές, άνω κάτω μας κάνανε, προκαλούσαν με χειρονομίες και τα χίλια δυο. Εγώ μόνο που δεν απέβαλα από τα νεύρα μου και από την αναστάτωση φυσικά, τελικά αλλάξαμε το κλιματιστικό για να βρούμε την ησυχία μας, αλλά η ¨κυρία¨γιατί αυτήτα προκαλεί όλα δεν έμεινε εκεί. Γνωρίζοντας την κατάσταση μου, ποτε΄δε τη σεβάστηκε, άρχισε να πετάει φαγητά στο μπαλκόνι, να ρίχνει νερά όταν είχα απλώμένα έξω, να ψήνω στο μπαλκόνι και να βγαίνει να τινάζει βελέντζες παρακαλώ και γενικά προσπαθεί συνέχεια να με προκαλέσει σε καβγά.

 

Όμως το φιλοσσόφησα το πράγμα και κατάλαβα ότι όσο τους γράφεις τόσο σκυλιάζουν από μέσα τους. Έτσι πέρασα τέντες και φυσικά δεν ανταποκρίθηκα σε κανέναν καβγά παρά μόνο δείχνω αδιαφορία τρελή..:roll:

 

Α... μάλιστα οι από κάτω μας οι οποιοι παρεξηγηθηκαν και αυτοί μαζίτους, όπως και η μισή γειτονιά (κατόπιν τα έμαθα) μου σφύριξαν ότι το καλοκαίρι κατέβηκε το ζευγαράκι το διαβολεμένο και τους ζήτησε να κάνουν τα πάντα για να μας διώξουν από το σπίτι. Ακούτε??? Από το σπίτι μου, το οποιο το ξεχρεώνω με ένα σωρο λεφτά κάθε μήνα...

 

Φναταστείτε λοιπόν διαστροφή που έχει ο κόσμος!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα καλούσα επιτόπου την αστυνομία (για εξύβριση, απειλή, διατάραξη κοινής ησυχίας κτλ), την ώρα των επεισοδίων, για της κόψω τον αέρα.

Όταν ήμουν παιδί (4-5 χρονών), όποτε παίζαμε στο δρόμο μια γειτόνισσα μας απειλούσε ότι θα καλέσει την αστυνομία. Μια μέρα την άκουσε ο πατέρας μου και της είπε μην κάνεις τον κόπο θα την καλέσω εγώ, και την κάλεσε. Εννοείται ότι μαζεύτηκε και από τότε δεν ξαναενόχλησε κανένα παιδάκι στη γειτονιά.

 

elachl, συγγνώμη κοπέλα μου, αλλά είσαι εθελόντρια θύμα (και για αυτό και για πολλά από όσα σου κάνουν τα πεθερικά σου). Σου έκλεψε τα 3300 ευρώ. Και μόνο με την υποψία κόβεις επαφές και δεν δίνεις λογαριασμό σε κανέναν γιατί δεν της ξαναμιλάς, δεν χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα, γούστο σου και καπέλο σου σε ποιον μιλάς και σε ποιον δεν μιλάς

Link to comment
Share on other sites

ακου να δεις τι γινεται στο κοσμο!! εχω μεινει αναυδη,πραγματικα!!!

 

εμεις, οπου εχουμε μεινει (και εχουμε αλλαξει αρκετα σπιτια, με τις μεταθεσεις του αντρα μου) καναμε πολυ καλους φιλους!!!

 

λενε οτι ο καλος γειτονας,ειναι πιο καλος απο συγγενη!!! ισχυει!!! σε μια ωρα αναγκης, χτυπας μια πορτα ρε παιδι μου....

 

σπιτονοικοκυρηδες μαυροψυχοι μας εχουν τυχει... αλλα γειτονες οχι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3300 ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ 800 ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ.ναι ειμαι θυμα.ο αντρας μου ακομα μου το κοπαναει οτι δεν τον ακουσα ν ακοψω παρτιδες.το θεμα ηταν οτι ο αντρας μου δεν ηθελε να ερχονται οι δικοι μου και ειδιακ η μαμα μου και ενιωθα πολυ μονη και αβοηθητη και αυτη ειχε ενα απιστευτο τροπο να σε προσεγκιζει με την πειθω της.μεχρι και το μεικ απ μου γυρευε.ειχανε παρει βαρκα και το επεζε πλουσια.ουτε καφε δεν ειχε σπιτι της.ακομα και φρουτα για την κρεμα του γιου της απο μενα επερνε.εκ των υστερων εμαθα οτι ο αντρας της πουλουσε παρανομα τα ψαρια που εβγαζε διοτι ηταν στρατιωτικος και τα εποιανε χοντα.επισης εβαψε ενα δωματιο μιας γυναικας απο πανω και της πηρε 300 ευρω.αυτην την γυναικα την πηγες στον εισαγγελεα μετα ηταν γρια επειδη δηθεν της λερωνε απο πανω τα ρουχα.τι να προτωθηθω.συγνωμη και για τα ορθογραφικα λαθη αλλα εχω ταραχτει.εχω παραδεχτει βεβαιως στον αντρα μου οτι ειχε δικιο.αλλα ενιωθα πολυ μονη και το επαιζε φιλοτιμη και ξερολας με τα παιδια!εχει κανει τα απιστευτα.αφου λεμε τι θα τραβαει τωρα το ερημο το χωριο που πηγε.ανω κατω θα το εχει κανει.αφου την ακουγα που ελεγε οτι θα παρει τηλ το παλιο αφεντικο μου που εχουμε δικαστικη διαμαχη να με θαχει.με απειλουσε συνεχως οτι θα με δειρει ο αντρας της ενω αυτος δεν ειχε ιδεα.αυτος ειναι καλο παιδι και πιανουν τα χερια του και κακοεπεσε πολυ με αυτη.τον εχει καταστρεψει τον ανθρωπο.τωρα την ειδα παλι εγκυο.επισης την πεθερα της την σκυλοεβριζε και οταν πηγαινανε στο μελιγαλα επαιζε θεατρο για να τους δινουνε πραγματα φαγητα λεφτα κτλ.μονο γιαυτα τους ηθελε.παιδια τι να προτωθυμηθω.μαλλωσε ακομα και με το νονο του γιου της.εστειλε ο ανθρωπος με την κουριερ δωρα για την προτωχρονια(βασιλης ο γιος της)και επερνε την κουριερ να μαθει αριθμο αποδειξης και γιατι αργησε και ο γιος της ειναι το μοναδικο παιδακι που δεν πηρε ακομα τα δωρα του και κατι τετοια τρελα και της λεει ο νονος ακομα ειναι 28 δεκεμβρη τι τρελενεσαι και μαλωσε και του ειπε να μαην ξαναπατησει(αυτος ηταν σε καραβι πολεμικο και προσεγκιζανε συχνα τη μυτιληνη)παιδια φουντωσα!

ναι φυστικι ετσι ενιωθα και γω:ελεγα σε μια δυσκολη ωρα θα εχω να χτυπησω μια πορτα αλλα αυτη αλλα ελεγε μποροστα και αλλα πισω!ΕΙΝΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.ΤΕΛΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου πολλα χρηματα , παρα πολλα . Δεν ξερω τι θα εκανα σε μια τετοια περιπτωση πραγματικα . Ιδιοκτητης δεν υπαρχει , το σπιτι ανηκει σε φιλανθρωπικο υδριμα και το νοικιαζουνε , σαν σπιτι ειναι για πεταμα , οκ ειναι μεγαλο αλλα τους το βαψαμε , με παλια κουφωματα , πορτα οχι ασφαλειας , μπανιο και κουζινα για πεταμα , ο λογος που μεναμε ως τωρα εδω ?? ειναι πανω απο το πατρικο μου και η μανα μου εχει απολυτη αναγκη απο βοηθεια με τον πατερα μου και ψυχολογικη υποστηριξη , ουσιαστικα το χατηρι της καναμε. Αλλα και αυτο που βρηκαμε διπλα ειναι σχεδον αντε 5 βηματα ποιο μακρια , σε πολυ καλυτερη κατασταση , νεα κουφωματα , βαμενο και 200 ευρω φτηνοτερο . Τεσπα , αναλαμβανω ετσι και αλλιως τη μιση ευθυνη για αυτο που εγινε γιατι ειναι μεγαλοι ανθρωποι και δεν επτρεπε να δωσω συνεχεια , δεν σκεφτηκα οσο ωριμα επρεπε οταν πρωταρχησε η φαση . Αλλα με αστυνομιες δεν θελαμε να μπλεξουμε σε καμια περιπτωση γιατι θελαμε την ηρεμια μας , το γεγονος το δηλωσαμε στην αστυνομια και κατεγραφη , δεν θελαμε να το παμε πιομακρια , ηταν και λιγο αφορμη για μετακομιση που την ηθελα παρα πολυ εδω και αρκετο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο κι εγω εχω κλειστει μεσα με την οικογενεια μου κ εκοψα παρτιδες με ολους.γιατι απο κατι τετοια τη εχω πατησει κι εγω!καλημερα καλησπερα στην πολυκατοικια ειδικα.ειναι να μη σου τυχει.παντως κ εγω επειδη ειμαι καυγατζου αποφετγω να μαλωνω γιατι δεν το κλεινω μετα αν τα παρω.κ ερωτω οτι που ξερω εγω αν ο αλλος δεν μου βγαλει κανα μαχαιρι η κατι αλλο πανω στα νευρα του?γι αυτο λιγα κ κλεινομαι οσο μπορω!!!τοσα ακουμε καθε μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ γραφίστρια..λόγω του γείτονα μετακομίσατε?? Απιστευτο μου φαίνεται..το λέω γιατί και εμείς καμμένοι είμαστε από πλευράς γειτόνων..αλλά δε θα τους κάνω τη χάρη! Κάνανε τα πάντα όταν ήμουν έγκυος για να μας διώξουν και δεν τα καταφέραν και ούτε πρόκειται.Φτάσαμε στο σημείο να συναντιόμαστε στην πόρτα και να μη κοιταζόμαστε καν! Σιγά μη τους μιλήσω κιολας..τους παλιοκακούργους! Καλή αρχή πάντως στο καινούριο σας σπιτάκι!

 

 

Ακριβώς μια από τα ίδια, με τη μόνη διαφορά που είναι και αδερφή της μαμάς μου, το σπίτι είναι δικό μας, τώρα δεν μένουμε συχνά εκεί παρά μένουμε με τους γονείς μου Σαλαμίνα, δεν ήταν αποκλειστικά αυτοί ο λόγος, αλλά μέσα στους πολλούς ήταν και αυτοί.

Ένα θα σας πω νυχτερινός σχόλαει ο άντρας μου στις 5 το πρωί και στις 9 μας βάζει διαπασών το στέρεο, όταν γέννησα έβγαινε από το παράθυρο του και χτύπαγε το κουδούνι μου στο θυρωτηλέφωνο, συν ότι έπαιρνε τηλέφωνο και το έκλεινε - έτσι κι εγώ τα κατέβαζα.

 

Όμως η θεία δίκη, πριν ενάμιση χρόνο τον γύρισαν νυχτερινό στη δουλειά του και ακριβώς μεσοτοιχία μας ξεκίνησε 6όροφη οικοδομή (άλλος ένας λόγος που την κάναμε), δεν μπορούσε να κοιμηθεί ούτε λεπτό!!!!!!!!!! τώρα που τελειώνει η οικοδομή λεω να επιστρέψουμε, ξέχασα να σας πω λατρεύω να ακούω διαπασών Τρύπες :lol: :lol::lol:

...και ο άντρας μου λόγω της οικονομικής κρίσης δεν έχουν συχνά νυχτερινή βάρδια

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα ποιοι ειναι οι "κακοι γειτονες"??

 

εμεις..ή οι αλλοι????:cool:

 

Fistikaki μου θεωρω οτι ολοι εχουμε μεριδιο ευθυνης σε οτι συμβαινει , γενικως οι γειτονες ειναι προβλημα , ή απλα δεν μιλας σε κανενα ή κανεις το χαζο ή το καλυτερο?? βρισκεσαι σε μονοκατοικια οπου ειναικαι το ονειρο μας καποια στιμγη .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα..

 

ειχα κι εγω μια κακη εμπειρια απο γειτονες στο πατρικο μου σπιτι το οποιο ηταν και ιδιοκητητο. ψυχολογικο πολεμο μας εκανε η βρ...α....

 

τι βρισιες τι κουτσομπολια τι να σας πω.. τα θυμαμαι και μου σηκωνεται η τριχα.

η μητερα μου εντωμεταξυ και ο πατερας μου παντα θυμαμαι και μας λεγανε να κανουμε τον σταυρο μας φευγοντας απο το σπιιτι να μη μας πιανει το ματι και να μη δινουμε σημασια γιατι ειναι "αρρωστη" ετσι την αντιμετωπιζαμε με τα χρονια.

οταν του ελεγα γιατι ρε μπαμπα δεν περνεις την αστυνομια τηλ??

μου ελεγε: πιο πολυ ψωμι τρωγεται με το μελι παρα με το ξυδι παιδι μου.

εεε.. περασανε τα χρονια και παντρευτηκαμε με τον αδελφο μου φυγαμε απο το σπιτι καναμε τις οικογενειες μας και εκεινη ειχε 2 κορες και μη σας πω τωρα τι τραβαει με τις κορες και τους γαμους. ειναι αυτα που λενε:

εδω πληρωνονται ολα!! εχει γινει αρνακι εχει αλλαξει 360μοιρες τωρα βλεπει την μητερα μου και της λεει τον πονο της και εκεινη φυσικα την ακουει αλλα παντα απο μακρια και αγαπημενες. ουτε κολλητηλικια ουτε τιποτα. ξεχνιουνται 20 χρονια βασανηστιρια??

 

ισως το γεγονος οτι την αντιμετωπιζαμε με αδιαφορια να μας εκανε να ζησουμε αρμονικα... αν καναμε φασαρια με καθε μπιναλικι που μας ελεγε... θα ειχαμε τωρα μπει στη φυλακη για φονο!!! (λεμε τωρα...)

Link to comment
Share on other sites

Fistikaki μου θεωρω οτι ολοι εχουμε μεριδιο ευθυνης σε οτι συμβαινει , γενικως οι γειτονες ειναι προβλημα , ή απλα δεν μιλας σε κανενα ή κανεις το χαζο ή το καλυτερο?? βρισκεσαι σε μονοκατοικια οπου ειναικαι το ονειρο μας καποια στιμγη .

 

να σου πω την αληθεια μου? προκειμενου να χασω τη βολη μου, αν το σπιτι ηταν καλο.. οχι μονο τον χαζο... τον εντελως πανηλιθιο θα εκανα... μονιμως θα ειχα απλανες βλεμμα οταν συναντουσα τους "κακους" γειτονες και οταν μου μιλουσαν θα χαζογελαγα... δε μπορει, θα εσπαγαν!!

 

τον κακο τον πολεμας, ο ηλιθιος ειναι ανικητος!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΣΕ ΜΑς ΕΧΕΙ διαφορους ηλιθιους.η κακια εφυγε.ηλιθιος νο 1 ενας αστυνομικος με τη γυναικα και την κορη του.το ναρκωτικο βραζει γυρω γυρω και αυτος ειναι στον κοσμο του.επισης δεν αφηνει τη γυναικα του να καθαρισει ποτε τη σκαλα.δεν υπαρχει διαχειρηστης και κοινοχροιστα.παντα καθαριζει το θυμα δηλαδη εγω.(ειμαι στο ισογειο).ηλιθιος νο2 ενας που βαζει το μηχανακι του μεσα στη πολυκατοικια και γενικα φερεται σαν να ειναι ολα δικα του.εντελως κακοτροπος και τον αποφευγω συστηματικα.ηλιθιοι νο 3 οι διπλανοι μου που παιρνουν ναρκωτικα πινουνε και κακοποιουν ενα παιδακι 3 ετων!δεν θα το πιστεψετε αλλα το ειδα στον παιδοτοπο τις προαλες.ειχε λεει τα γενεθλια του.ηταν φυσικα η πρωτη φορα που πηγε.ακομα και αν δεν εχει γινει κατι ουσιαστικο μετα την καταγκελια ελπιζω τουλαχιστων να βαλουνε μυαλο.η προνοια ειπε οτι του βαλανε και εμβολεια.για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...