Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ευνουχισμος στους παιδεραστες;


ευνουχισμος παιδεραστων  

817

  1. 1. ευνουχισμος παιδεραστων

    • ναι, συμφωνω, επρεπε ηδη να εφαρμοζεται
      482
    • οχι, ειμαι καθετα αντιθετος/η σε τετοιου ειδους ποινες
      42
    • ναι.. υπο ορους
      51
    • δε ξερω, σηκωνει πολυ συζητηση αυτο το θεμα
      63


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 415
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και'γω συμφωνω απολυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Noμίζω πως καμία τιμωρία δεν είναι αρκετή για το βιασμό του σώματος και της ψυχής ενός παιδιού. Τίποτα και κανένας δεν μπορεί να δώσει ξανά σε αυτά τα παιδιά την χαμένη αθωότητα, τον αυθορμητισμό, την εμπιστοσύνη στους ανθρώπους και κυρίως τη ζωή που έχασαν...

*

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι! Θανατικές ποινές και ακρωτηριασμοί για παραδειγματισμό με βρίσκουν άκρως αντίθετο για τις σύγχρονες και ευνομούμενες δημοκρατίες μας, ακόμα και γι' αυτά τα τέρατα. Αν θέλουμε να γυρίσουμε στον μεσαίωνα, τέτοιες πρακτικές είναι το εισιτήριο για τη γοργή οπισθοδρόμηση.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι! Θανατικές ποινές και ακρωτηριασμοί για παραδειγματισμό με βρίσκουν άκρως αντίθετο για τις σύγχρονες και ευνομούμενες δημοκρατίες μας, ακόμα και γι' αυτά τα τέρατα. Αν θέλουμε να γυρίσουμε στον μεσαίωνα, τέτοιες πρακτικές είναι το εισιτήριο για τη γοργή οπισθοδρόμηση.

 

ναι μεν ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο, αλλα...

το να βιαζονται βρεφη μηνων πως σε βρισκει?

το να γινεται ανωμαλος τουρισμος σε ανατολικες χωρες με τα παιδια στη βιτρινα πως σε βρισκει?

το να σκοτωνουν αυτα τα παιδια μετα τα 12 γιατι τα θεωρουν "μεγαλα" πλεον?

το να βιαζουν οι ιδιοι οι συγγενεις? το να τα γεννουν με σκοπο να τα πουλησουν γι'αυτο το λογο?

το να βιαζονται τα παιδια απο ζωα που τα εχουν βαλει καποια αλλα "ζωα"?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Σηκώνει συζήτηση ψήφισα.

 

Τα κανιβαλιστικά μου ένστικτα ξεσηκώνονται σε τέτοιες απεχθείς πράξεις. :evil: Από την άλλη, τέτοιες πράξεις πρέπει να τις χτυπάμε στη ρίζα... εκπαίδευση, ψυχιατρική παρακολούθηση κτλ. Γιατί ο ευνουχισμός, θανατική ποινή κτλ.... καλύπτουν το αποτέλεσμα, δε διορθώνουν το πρόβλημα!!! :?

 

Αλλά.... αν γίνει λάθος και το χρεωθεί άλλος το σφάλμα..... τότε τι γινεται (εφόσον υπάρχει τέτοια ποινη); :roll::roll::roll:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σηκώνει συζήτηση ψήφισα.

 

Τα κανιβαλιστικά μου ένστικτα ξεσηκώνονται σε τέτοιες απεχθείς πράξεις. :evil: Από την άλλη, τέτοιες πράξεις πρέπει να τις χτυπάμε στη ρίζα... εκπαίδευση, ψυχιατρική παρακολούθηση κτλ. Γιατί ο ευνουχισμός, θανατική ποινή κτλ.... καλύπτουν το αποτέλεσμα, δε διορθώνουν το πρόβλημα!!! :?

 

Αλλά.... αν γίνει λάθος και το χρεωθεί άλλος το σφάλμα..... τότε τι γινεται (εφόσον υπάρχει τέτοια ποινη); :roll::roll::roll:

 

ακριβως, μα ακριβως το ιδιο σκεφτομαι και αυτο ψηφισα...

 

βεβαια, ολα αυτα στη θεωρια... γιατι χτυπα ξυλο, αν το κακο χτυπησει τη δικη σου πορτα... εγω θα σκοτωνα...

γι αυτο λεω... θελει πολυ συζητηση

Link to comment
Share on other sites

βεβαια, ολα αυτα στη θεωρια... γιατι χτυπα ξυλο, αν το κακο χτυπησει τη δικη σου πορτα... εγω θα σκοτωνα...

γι αυτο λεω... θελει πολυ συζητηση

 

Κι εγώ στο δικό μου παιδί μάλλον θα "θόλωνα" και δε θα τον άφηνα ζωντανό! Αλλά ακριβώς για αυτό οι δικαστές δεν πρέπει να εμπλέκονται συναισθηματικά με την υπόθεση.

 

Επίσης μια απεχθής πράξη δε διορθώνεται με μια άλλη επίσης απεχθή πράξη! :roll:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

και για τις περιπτωσεις βιαστων,παιδεραστων που αποφυλακίζονται και κανουν ξανα τα ίδια τι έχετε να πειτε?

άλλο πραγμα η ληστεια και άλλο πραγμα ο βιασμος βρεφων και παιδιών....δεν ειναι καν συγκρισιμα!

 

ΨΗΦΙΣΑ ΝΑΙ!ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑΙ!

if you want to make the world a better place, take a look at yourself and make that change!!!570057guwilak9ki.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι! Θανατικές ποινές και ακρωτηριασμοί για παραδειγματισμό με βρίσκουν άκρως αντίθετο για τις σύγχρονες και ευνομούμενες δημοκρατίες μας, ακόμα και γι' αυτά τα τέρατα. Αν θέλουμε να γυρίσουμε στον μεσαίωνα, τέτοιες πρακτικές είναι το εισιτήριο για τη γοργή οπισθοδρόμηση.

 

Συμφωνώ! Αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να υποστηρίξουμε τις αυστηρότερες ποινές και την (ισόβια θα έλεγα) καταδίκη αυτών των "ανθρώπων". Πώς μπορούμε να αφαιρέσουμε μια ζωή; Ποιος μας δίνει το δικαίωμα; Πώς μπορούμε να υποστηρίξουμε το βασανισμό; :roll:

 

Κι αν, λέμε αν,...ο άνθρωπος που καταδικάζεται σε θάνατο ή ακρωηριασμό είναι τελικά αθώος;;;;;;Αυτό το έχετε σκεφτεί;Σε πόσες περιπτώσεις στις ΗΠΑ συνέβη να μην επαρκουν τα στοιχεία κι όμως να καταδικάζονται σε θάνατο...(συγκλονιστική ταινία πάνω σε αυτό το θέμα , "το πράσινο μίλι" ...σε βάζει σε πολλές σκέψεις...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το μόνο σίγουρο είναι ότι το παιδί θα είναι ΗΣΥΧΟ ότι ο βιαστής του δεν θα το ΞΑΝΑβιασει ή οτι δεν θα επαναλάβει το έγκλημα του σε καποιο άλλο παιδί!(ας μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι βιαστες παιδιών ,ανηκουν στον στενό οικογενειακό κύκλο των παιδιών)

if you want to make the world a better place, take a look at yourself and make that change!!!570057guwilak9ki.gif

Link to comment
Share on other sites

το μόνο σίγουρο είναι ότι το παιδί θα είναι ΗΣΥΧΟ ότι ο βιαστής του δεν θα το ΞΑΝΑβιασει ή οτι δεν θα επαναλάβει το έγκλημα του σε καποιο άλλο παιδί!(ας μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι βιαστες παιδιών ,ανηκουν στον στενό οικογενειακό κύκλο των παιδιών)

 

και στην τελικη αλλο κλεφτης αλλο βιαστης... ο κλεφτης μπορει και να ειχε αναγκη πχ τα λεφτα -λεμε τωρα μια περιπτωση-... ο βιαστης τι ακριβως εχει? και ποσες φορες στο ακουσμα τετοιων περιπτωσεων δεν εχουμε πει αυτο το "κρεμασμα θελουν"...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Εαν, χτυπα ξυλο, το κακο χτυπουσε τη δικη μου πορτα θα τον σκοτωνα με τα ιδια μου τα χερια γιατι δε θα σκεφτομουν καθαρα.Φυσικα τοτε το κακο θα ηταν διπλο για την οικογενεια μου , μιας και η "ζημια" δε διορθωνεται με ενα φονο η ενα ευνουχισμο και εγω θα ημουν στη φυλακη, μακρια απο το παιδι που θα με εχει αναγκη.

Τετοιες ακραιες πρακτικες με βρισκουν αντιθετη, πρωτον γιατι δεν λειτουργουν προληπτικα η διορθωτικα και δευτερον γιατι παντα θα υπαρχει το ενδεχομενο του λαθους. Λιγες ειναι οι φορες που εχει καταδικαστει καποιος αθωος; Αυτος δεν ειναι και ο λογος που εχει καταργηθει η θανατικη ποινη;Ποιος θα το παιξει "θεος" για να αποφασισει ποιος θα ζησει και ποιος οχι;

Βεβαια πρεπει να παραδεχτω πως οταν καμια φορα ακουω στις ειδησεις για παιδεραστες που μπηκαν στη φυλακη και οι συγκρατουμενοι τους εσπασαν στο ξυλο λεω και ενα "αντε ρε, καλα τους εκαναν". Σε γενικες γραμμες παντως ειμαι αρνητικη σε τετοιες ενεργειες.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα τελικά είμαστε των άκρων θα έλεγα.

Μέχρι χθες δεν δίνανε καν τα ονόματα των κατηγορουμένων στη δημοσιότητα

και συζητάμε για ευνουχισμό παρότι ακόμη δεν κατάλαβα με ποιά λύση(χειρουργικός ή χημικός?)

σε κάποιες χώρες εφαρμόζεται ήδη ο χημικός ευνουχισμός ο δράστης αποφυλακίζεται το όνομα του

δημοσιοποείται οι οικογένειες που μένουν δίπλα του ενημερώνονται από τις αρχές για τις κατηγορίες που αντιμετώπιζε

καθώς και ο χώρος στον οποίο εργάζεται και φυσικά πρέπει να δηλώνει τον τόπο κατοικίας του καθώς και την αλλαγή διεύθυνσης

 

Για να γίνουν όλα αυτά όμως το έγκλημα ήδη θα έχει διαπραχθεί και δεν ξέρω

κατά πόσο θα επουλώσει την τραυματική εμπειρία του θύματος αλλά

τουλάχιστον δεν θα υπάρχει συνέχεια της δράσης του συγκεκριμένου ατόμου.

 

Στην Ελλάδα δεν μπορούν να εφαρμοστούν αυτοί οι νόμοι μιας και η διαφθορά

η ρεμούλα και οτιδήποτε άλλο σας έρχεται στο μυαλό πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν...

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το εγκλημα διορθωνεται με εγκλημα;;και τα ανθρωπινα δικαιωματα παυουν να ισχυουν γιατι δεν τους θεωρειτε ανθρωπους;Ε Και να γινοταν κατι τετοιο απο το μυαλο τους πως θα εβγαινε ολο αυτο;καπου αλλου θα εστρεφαν τη διαστροφη τους.Δεν ειναι αυτες λυσεις...

Link to comment
Share on other sites

να τους κανουνε τα ιδια ολα τα καλα παιδια στις φυλακες και μετα ευνουχισμος επειτα ξυλο και βιασμος για ολη τους τη ζωη , μα ειναι δυνατον να τους σκεφτουμε κιολας ??? δεν υποστηριζω το βασανισμο τις αθωες ψυχες υποστηριζω . Αλλα ευτυχως ειναι αγραφος νομος στις φυλακες και βιαζονται καθημερινα μεχρι να αποφασησουνε να δωσουνε τελος στην αχρηστη ζωη τους αυτα τα αρρωστημενα καθηκια.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ευνουχισμός αλλά θάνατος στους παιδεραστές...

 

Ο άλλος στην Θεσσαλονίκη ασελγούσε σε μωρό 6 μηνών... και θα τον λυπηθώ?

 

Δεν μιλάμε για απατεώνες που στοχεύουν στο εύκολο χρήμα, δεν μιλάμε για ανθρώπους που κλέβουν γιατί ή δεν έχουν να φάνε ή για να πάρουν τη δόση τους, μιλάμε για τέρατα που ικανοποιούνται βιάζοντας ή χαϊδευοντας τα μωρά μας, τα παιδιά μας..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...