Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗ ΔΑΝΑΟΣ SHIPPING


mama tou kostantinoulh

Recommended Posts

Μήπως κανεις σας γνωρίζει πληροφορίες για την εταιρεία αυτή? Εννοώ από θέμα μισθών, κλιματος κλπ. Ο άντρας μου ενδιαφέρετε σοβαρά για αυτή και θέλαμε περισσότερες πληροφορίες αν γνωρίζει κανένας.

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το ξέρω οτι έχει καλό όνομα. Το ψάχνουμε λίγο γιατί και ο άντρας μου δουλεύει σε άλλη ναυτιλιακή πολύ καλή και αυτή και με καλο ονομα στην αγορά και το σκέφτεται να φύγει για λόγους κλίματος και αντικειμένου και όχι για μισθολογικα θέματα. Αλλά βέβαια δεν θα πετάξει τα κεκτημένα μισθολογικά του. Γι' αυτό θέλω να ξερω περισσότερα για την εταιρεια αυτή.

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι έχει καλό όνομα. Το ψάχνουμε λίγο γιατί και ο άντρας μου δουλεύει σε άλλη ναυτιλιακή πολύ καλή και αυτή και με καλο ονομα στην αγορά και το σκέφτεται να φύγει για λόγους κλίματος και αντικειμένου και όχι για μισθολογικα θέματα. Αλλά βέβαια δεν θα πετάξει τα κεκτημένα μισθολογικά του. Γι' αυτό θέλω να ξερω περισσότερα για την εταιρεια αυτή.

 

Το μισθολογικό είναι κάτι που ξεκαθαρίζεις πριν αποδεχθείς οποιαδήποτε πρόταση. Το κλίμα και το αντικείμενο ρίσκάρεις όταν αλλάζεις εταιρία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίγουρα απλά ακόμα είμαστε στην πρώτη φάση του βιογραφικου. Αν και με την εμπειρία που έχει ο άντρας μου τη συνέντευξη τη θεωρώ σίγουρη.Ξέρετε προβληματιζομαστε και με την κρίση που υπάρχει. Γνωστή μου χτες σε φαρμακευτική εταιρεία μου έλεγε ότι δεν έχουν πληρωθεί για 2 μήνες και στο τέλος της βδομάδας θα τους πληρώσουν τον Ιανουάριο. Δεν θα θελα να μπλεχτούμε σε τέτοιες καταστάσεις τώρα, αν και από αυτά που μου λέτε μάλλον δεν έχουμε τέτοια να φοβομαστε στη συγκεκριμένη εταιρεια.

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα ήταν καλύτερα να κάνει λίγη υπομονή ακόμη ο άντρας σου, καθώς οι καιροί που ζούμε είναι δύσκολοι και πονηροί... Εργάζομαι σε εταιρεία που έχει άμεση σχέση και συνεργασία με ναυτ. εταιρείες...(κατασκευες- επισκευές πλοίων) και τώρα που δεν υπάρχουν ναύλα...λόγω της οικονομικής κρίσης..για πολλές ναυτιλιακές είναι δύσκολα τα πράγματα... Για την συγκεκριμένη εταιρεία δεν ξέρω αλλά για κάποιες άλλες που και αυτές είναι "μεγάλα" ονόματα στον χώρο γνωρίζω πολυ καλά πως αντιμετωπίζουν τρομερές οικονομικές δυσκολίες.... Θεωρώ πως διανύουμε μια μεταβατική περίοδο και αυτός είναι ο λόγος που νομίζω πως στην παρούσα φάση η όποια "μεταγραφή" αποτελει "ρισκο". Φυσικά, αυτή είναι η προσωπική μου αποψη...δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μεις όλα τα σκεφτόμαστε. Και την κρίση βέβαια. Δυστυχώς το 6μηνο που λέτε μου φαίνεται λίγο για να βγούμε από την κριση μιας και τα δύσκολα θα φανουν από το φθινοπωρο και μετα. Βλέποντας και κάνοντας.

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...