Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αποριες για το αποκριατικο παρτυ 22/02


yasemi

Recommended Posts

εχμ επειδη δεν εχω ξαναπαει σε κατι τετοιο.....

 

εχω κατι μικρες αποριες......

 

πρεπει να ντυθουμε και εμεις???

 

εχμμ επειδη παιζει θεμα με τη στολη της μικρης δε μπορω να παω να αγορασω σκεφτομαι να κανω μια με διαφορες μικροπατεντες......να ντυθει με μια μπλουζα και κολαν στο ιδιο χρωμα και να παρω απο την περσινυηστολη αν γινεται τη φουσταπου ειναι πολυχρωμα τουλια και απλα να της παρω ψευτικα φτερα και ραβδακι να την ντυσω νεραϊδα.....να το κανω???η δε θα φαινεται καρναβαλος???

 

 

μου εχουν μεινει και απο τη βαφτιση αυτο που βαζουμε γυρω απο τη κολυμπηθρα και εινια ολα κομματια τουλια ασπρα και πορτοκαλι ....αν δεν της κανει η αλλη φουστα ελεγα να της το φτιαξω αυτο σαν φουστα...

 

μηπως απλα δε θα καταφερω τιποτα????

 

 

εσεις τι θα τα ντυσετε??

 

τελικα μπορει να ερθει η φιλη μου που δεν ειναι μελος εδω?????

 

τελικα μηπως ειμαι απλα ανασφαλης ????δε ντρεπομαι να το πω...κολλαω ....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομιζω οτι αν την ντυσεις ετσι θα ειναι...η καλυτερη!και τι να παρεις;θα δωσεις το λιγοτερο 40 ευρω για μια μπουρδα :lol:

Δεν εχω σκεφτει και δεν ξερω τι θελουν ,δεν το εχουμε συζητησει ακομη.

Κοιτα να το κανεις μονη σου,θα το ευχαριστηθεις περισσοτερο.ανυπομονω να την δω. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι κουκλα η νεραιδουλα σου με αυτη την στολη που θα της φτιαξεις!

Θυμαμαι μικρη,η μαμα μου μου΄χε φτιαξει μια στολη ετσι οπως την περιγραφεις .Η δικη μου ηταν μπλουζα και κολαν σε κιτρινο χρωμα και φουστα με τουλια σε πρασινο κιτρινο και ασπρο.Στο κεφαλι μου΄χε φτιαξει πανω σε μια στεκα φυλλαρακια απο τουλακια στο ιδιο χρωμα.Ονομασε αυτη την στολη χαμομηλακι και εγω ημουν πολυ περηφανη που δεν φορουσα την ιδια στολη με ολα τα κοριτσακια.Το παρτυ ειχε 2 χιονατες και πολλες νεραιδες της νυχτας,αυτες με το την γαλαζια στολη με τα αστερακια,2 κοκκινοσκουφιτσες μα μονο ενα χαμομηλακι :D Εμενα!!!

Οσο για την φιλη σου μπορει ανετα να ερθει μαζι σου στο παρτυ.Διαβασα πως η προσκληση ειναι ανοιχτη σε μελη και μη. :D

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει, γιατί αυτή η απορία ενδιαφέρει και άλλους. 'Αντε τώρα να βρω ξανά δηλαδή την στολή του καμπινέ που μου αρέσει να φοράω με το καζανάκι στην κουρούπα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΗΜΕΙΩΣΗ η συνάντηση θα είναι ανοιχτή για ΟΛΟΥΣ τους αναγνώστες,

 

με λίγα λίγα λόγια δεν είναι απαραίτητο να είναι μέλος του φόρουμ για να έρθει.

 

επίσης, όποιος θέλει ντυνεται, όποιος δε θέλει δε ντύνεται.!

τίποτα δεν ειναι υποχρεωτικό.

 

το ίδιο ισχύει και για τα παιδιά!

για τα τούλια, θα είναι φανταστικά! σουπερ ντούπερ θα βγεί!

 

παιδιά/ενήλικες γιατι αγχώνεστε τόσο πολύ! ? τα πάρτυ είναι για να χαλαρώσουμε όχι για να ακολουθήσουμε κάποιο πρέπει!

στην τελική φοράτε κάποιο αστείο καπέλο,

βαφόμαστε και λίγο με κανένα χρώμα στο μάγουλο,

και αμέσως αμέσως έχετε "ντυθεί"

(το ίδιο και τα παιδιά,... )

 

αμα φέρετε εφημερίδες παλιές μπορούμε να φτιάξουμε εκεί επι τόπου αστεία καπέλα με εφημερίδες - ! θα έχουν πολύ πλάκα. ευκαιρία λοιπον να κάνουμε και κάτι οικολογικό ! Αν το θυμηθείτε, φέρτε κάποιες!

 

παιδιά κάτω των 4 που συνήθως δεν έχουν ξαναβάλει κοστούμι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αρνηθούν να φορέσουν κάτι και απο αντίδραση.

:wink: πάρτε/φτιάξτε κάτι μικρό/απλό.

επίσης τα κοστούμια τα συνθετικά, ιδρώνουν και μετά δυσανασχετούν τα παιδιά γιατι θέλουν να τα βγάλουν -

να έχετε πάντα και μια αλλαξιά μαζί!

ειδικά πχ σε στολές τύπου spiderman κτλ!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο

ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΓΩ ΤΑΜΠΕΛΕΣ? να παω κι απο νωρις να μην ψαχνωμαστε παλι κι αρχησουν τα ¨εσυ ποια εσυ?¨"εγω ειμαι εγω εσυ?"

θετε?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

αμα ειναι φτιαχμένες απο τα χεράκια σου θελουμεεεεεεεεε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ετοιμα και τα καρτελακιαααααααα.....

λοιπον να φορατε μοναχα κανενα μπλουζιδιον με κουμπια , για να τα βαλουμε σε αυτα ( η στο χερι ) γιατ δεν ειχα κορδονι (και δνε ειμαι και για εξοδα τωρα....(αχχαχχα)

dsc02565fb5.jpg

Link to comment
Share on other sites

ετοιμα και τα καρτελακιαααααααα.....

λοιπον να φορατε μοναχα κανενα μπλουζιδιον με κουμπια , για να τα βαλουμε σε αυτα ( η στο χερι ) γιατ δεν ειχα κορδονι (και δνε ειμαι και για εξοδα τωρα....(αχχαχχα)

dsc02565fb5.jpg

 

απιστετου εισαι!!!!!!!!!!

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ψιτ κοπελια

απο εδω ...εδω γιουχουυυυυυυ δεν με βλεπεις???

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=15420&highlight=

:lol:

Ααααααααααααααα... εντάξει εντάξει το χω! Φτου να μη με ματιάξω αστέρι είμαι η άτιμη :D

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλειες οι ταμπελίτσες aria και την δική μου θα την φορέσω με μεγάλο καμάρι. Ανυπομονώ να συναντηθούμε. Φιλιά

χαχαχα ησουν και φατσα καρτα στην φωτο

αν μου ειχες και αβταρ θα σε ευτιχανα καλυτερα

κι εγω ανυπομονω για ολους ..... να σας καμαρωσω με τα ταμπελιδιαν !!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ετοιμα και τα καρτελακιαααααααα.....

λοιπον να φορατε μοναχα κανενα μπλουζιδιον με κουμπια , για να τα βαλουμε σε αυτα ( η στο χερι ) γιατ δεν ειχα κορδονι (και δνε ειμαι και για εξοδα τωρα....(αχχαχχα)

dsc02565fb5.jpg

 

Άριααααααα!!! Τι υπέροχα καρτελάκια!!!!!!!!!!!!!!!! Κοίτα, εμένα πρέπει να μου φτιάξεις άλλο ένα για να τα κρεμάσω από το μουστάκι αμφοτεροπλεύρως!!

 

44091071pabeardweisermr9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να παραγγείλω κι εγώ κάτι Αρια;;;

Μπορώ να έχω ένα καρτελάκι που να έχει πάνω το Σάκη;;;

Ευχαριστώ.

:P

 

 

Amaliakon να έρεθις να γνωρίσουμε και το μπεμπόνι το δικό σου! Δεν θα πολυσυμμετέχει ίσως αλλά θα του αρέσει με τόσα παιδάκια γύρω του.

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το σκέφτομαι κι εγώ λιγάκι...

Αλλά βαραίνει περισσότερο η χαρά που θα πάρει με τα άλλα παιδάκια. Ας μην τα κλείνουμε και μέσα από υπερπροστατευτικότητα...

Γνώμη μου... :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...