Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νέα εγκυμοσύνη - πότε;


pennyscorpina

Recommended Posts

Γεια σας Δεν ξέρω αν το θέμα που ανοίγω ανήκει σε αυτήν την κατηγορία ( Τοκετός & Μαιευτήριο) και ελπίζω να μην έχει ξαναανοιχτεί κάπου αλλού και δεν το έχω δει.

Ηθελα να ρωτήσω μετά από φυσιολογικο τοκετό πότε μπορεί να μείνει κάποια έγκυος; Ο γιατρός μου μου είπε μετά από ένα χρόνο, όμως υπάρχουν κοπελες που έμειναν πριν. Μηπως γνωρίζετε εάν υπάρχει κάποιος κινδυνος εάν μείνει κάποια έγκυος πιο νωρίς απο τον χρόνο; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγαπημενη μου pennyscorpina εγω εμεινα εγκυος 8 μηνες αφοτου γεννησα την πρωτη μου κορη ο μονος κινδυνος που αντιμετωπισα ειναι να μπω στο τρελαδικο :lol::lol::lol: .Περα απο την πλακα ο δικος μου γιατρος δεν μου ειπε ποτε κατι τετοιο.Ξερω κοπελα που εμεινε εγκυος στους 3 μηνες

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου μου είπε από ένα μέχρι 4 χρόνια μετά για το δεύτερο. Με το σκεπτικό ότι το σώμα πρέπει να συνέλθει από τη γέννα και ότι μετά τα τα 4 χρόνια το σώμα έχει «ξεχασει», σα να συμβαίνει για πρώτη φορά με όλες τις δυσκολίες που μπορεί να ενέχει αυτό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΛΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΙΧΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΜΗΤΡΑ ΕΙΧΕ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ.ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΩΓΔΟΩ Κ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΔΕΚΑΤΟ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΣΗ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ Κ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ 11 ΜΗΝΕΣ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΡΙΨΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1-2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ. :):):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλα Μαρθα εισαι ηρωιδα :) μπραβο κοπελα μου τα παιδακια σου θα ειναι σαν διδημα τι ποιο ομορφο απο αυτο . Εγω εμεινα εγκυος στο 2ο 11 μηνες μετα τη 1η γεννα , κανενα απολυτος προβλημα σωματικα , απο τη στιγμη που επανερχεται η περιοδος πανω κατω ειναι σαν να δινει η φυση το οκ , απλως λιγακι εξαντλητικο αλλα δεν ειναι προβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΛΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΙΧΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΜΗΤΡΑ ΕΙΧΕ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ.ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΩΓΔΟΩ Κ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΔΕΚΑΤΟ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΣΗ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ Κ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ 11 ΜΗΝΕΣ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΡΙΨΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1-2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ. :):):):):):):):)

 

11 μήνες διαφορά έχω και εγώ με την αδερφή μου! :D Σαν δίδυμα μεγαλώσαμε...αλλά από χαρακτήρες καμιά σχέση...δεν μοιάζουμε καθόλου! Πάντως η μητέρα μου τράβηξε λούκι εκείνα τα χρόνια που δεν είχε και τις ευκολίες που έχουμε τώρα. Χαρά στο κουράγιο σου και σένα!! Μπράβο! :D

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΛΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΙΧΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΜΗΤΡΑ ΕΙΧΕ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ.ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΩΓΔΟΩ Κ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΔΕΚΑΤΟ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΣΗ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ Κ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ 11 ΜΗΝΕΣ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΡΙΨΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1-2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ. :):):):):):):):)

 

11 μήνες διαφορά έχω και εγώ με την αδερφή μου! :D Σαν δίδυμα μεγαλώσαμε...αλλά από χαρακτήρες καμιά σχέση...δεν μοιάζουμε καθόλου! Πάντως η μητέρα μου τράβηξε λούκι εκείνα τα χρόνια που δεν είχε και τις ευκολίες που έχουμε τώρα. Χαρά στο κουράγιο σου και σένα!! Μπράβο! :D

ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΝΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ.

ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ Κ ΜΙΑ ΚΟΡΗ!!!!!Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΣ ΜΕ ΒΛΕΠΩ

ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ... :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο και το 3ο κουκλα μου , εμεις λεμε να βαλουμε μπρος για το 3ο οταν η μικρη μας θα ειναι 1,5 ετων , μωρε ναι να ναι ολα κοντα κοντα ,να μεγαλωσουνε μαζι .

Link to comment
Share on other sites

Αντε, άντε εύχομαι και στις 2 με το καλό το τρίτο.Να σας πω την αλήθεια με ξεανχώσατε γιατί θέλω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να ξαναμείνω έγκυος το συντομότερο και ο γιατρός με είχε βάλει σε σκέψεις που μου είπε να περιμένω 1 χρόνο. Όσο για το ζόρι φαντάζομαι θα είναι μεγάλο με 2 πολυ μωρά μαζί αλλά τι πιο ωραίο να είναι αρκετά κοντά στην ηλικία ειδικά όταν ο περιγυρός σου δεν έχει άλλα παιδιά!! Τουλάχιστον θα εχουν συντροφιά το ένα το άλλο :):)

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό! Η κολλητή μου έμεινε έγγυος το δεύτερο περίπου 3-4 μήνες αφού γέννησε το πρώτο. Και μάλιστα με καισαρική! Καλή επιτυχία! :)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

ΚΑλησπέρα! γέννησα πριν 6 μήνες ένα υπέροχο κοριτσάκι! Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου (Θεού θέλοντος) να βάλουμε μπροστά για το 2ο,αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω.

Πιο πολύ αυτό που με ανησυχεί είναι μήπως κρατώντας τη μικρή μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά) θέσω σε κίνδυνο την εγκυμοσύνη!! Μήπως γνωρίζετε κάτι σχετικά;;;

Επίσης, όποια από εσάς έχει κάνει με μικρή διαφορά τα παιδάκια της θα ήθελα να με ενημερώσει αν "παλεύεται" η κατάσταση και πόσο δύσκολο μπορεί να είναι να έχεις 2 τόσο μικρά παιδάκια;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα! γέννησα πριν 6 μήνες ένα υπέροχο κοριτσάκι! Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου (Θεού θέλοντος) να βάλουμε μπροστά για το 2ο,αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω.

Πιο πολύ αυτό που με ανησυχεί είναι μήπως κρατώντας τη μικρή μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά) θέσω σε κίνδυνο την εγκυμοσύνη!! Μήπως γνωρίζετε κάτι σχετικά;;;

Επίσης, όποια από εσάς έχει κάνει με μικρή διαφορά τα παιδάκια της θα ήθελα να με ενημερώσει αν "παλεύεται" η κατάσταση και πόσο δύσκολο μπορεί να είναι να έχεις 2 τόσο μικρά παιδάκια;

 

καλησπερα!εμεινα εγκυος 6 μηνες μετα απο καισαρικη....τωρα ειμαι 28 εβδομαδων και ο μικρος μου χρονιζει μεθαυριο!!!!ειναι ηδη 11 κιλα....δε λεω , ειναι ζορι αλλα σιγουρα αν προσεχεις δεν εχει ιδιαιτερο προβλημα....αγκαλια το παιρνω το παιδακι μου αλλα οσο αντεχω...ασε που οταν μου χαιδευει την κοιλια λιωνω....!!!!σου ευχομαι με το καλο το 2ο μωρακι...ειναι δθυσκολα αλλα πιστευω οτι σε λιγα χρονια θα τα εχουμε ξεχασει ολα!!

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας χρόνος που λέει ο γιατρός χρειάζεται για να επανέλθει ο οργανισμός στα προ εγκυμοσύνης επίπεδα. Με την εγκυμοσύνη εξαντλούνται οι αποθήκες σιδήρου και τα οστά της επιτόκου εξασθενούν, σαν μια παροδική οστεοπόρωση. Γενετικά δεν είμαστε προγραμματισμένες να γεννούμε ξανά πριν την παρέλευση δύο-τριών χρόνων. Η μικρή διαφορά ηλικίας είναι κοινωνικό φαινόμενο και προσωπική επιλογή "για να μεγαλώνουν σαν δίδυμα" τα αδέρφια και για να ξεμπερδεύουμε μια και καλή από τα μπιμπερό και τις πάνες με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Κάθε παιδί πρέπει να έχει την ιδιαίτερη φροντίδα και αμέριστη προσοχή της μητέρας μέχρι τα τρία περίπου χρόνια όπου αρχίζει η "ανεξαρτητοποίηση". Αυτά έχω διαβάσει και σας τα μεταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

αγαπημενη μου pennyscorpina εγω εμεινα εγκυος 8 μηνες αφοτου γεννησα την πρωτη μου κορη ο μονος κινδυνος που αντιμετωπισα ειναι να μπω στο τρελαδικο :lol::lol::lol: .Περα απο την πλακα ο δικος μου γιατρος δεν μου ειπε ποτε κατι τετοιο.Ξερω κοπελα που εμεινε εγκυος στους 3 μηνες

το ξερω οτι ειναι παλιο ποστ αλλα θελω να πω οτι εισαι θεα!!!! πολυ γελασα με την ατακα σου!! κ εμενα θα μου αρεσε να κανω 2ο αλλα η κορουλα μου κανει για 3 παιδακια κ δεν ξερω αν εχω ακομα τοσες αντοχες:D:D;)

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑλησπέρα! γέννησα πριν 6 μήνες ένα υπέροχο κοριτσάκι! Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου (Θεού θέλοντος) να βάλουμε μπροστά για το 2ο,αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω.

Πιο πολύ αυτό που με ανησυχεί είναι μήπως κρατώντας τη μικρή μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά) θέσω σε κίνδυνο την εγκυμοσύνη!! Μήπως γνωρίζετε κάτι σχετικά;;;

Επίσης, όποια από εσάς έχει κάνει με μικρή διαφορά τα παιδάκια της θα ήθελα να με ενημερώσει αν "παλεύεται" η κατάσταση και πόσο δύσκολο μπορεί να είναι να έχεις 2 τόσο μικρά παιδάκια;

 

 

να σου ζησει το παιδακι σου! απο τη δικη μου εμπειρια ειναι δυσκολα τα πραγματα με τοσο μικρη διαφορα ηλικιας, αλλα αν εχεις βοηθεια παλευεται. τα παιδακια μου εχουν 17 μηνες διαφορα, ο γιος μου 26 μηνων και η μικρη σχεδον 9, πολλες φορες αισθανομαι σα να εχω διδυμα... Ταιζω το ενα, κλαιει το αλλο, αλλαζω το ενα, κανει κακα το αλλο, κλπ! το πιο δυσκολο ειναι οτι ο μεγαλος ειναι τελειως αγαρμπος και δεν καταλαβαινει οτι μπορει να βλαψει το μωρο, ετσι δεν τον εμπιστευομαι διπλα της ουτε δευτερολεπτο. ασε τη ζηλια που εχουμε και πολλες φορες αφηνω το μωρο στη γωνιτσα του για χαρη του μεγαλου, αφου δε συνεργαζεται να παιξουμε ολοι μαζι. σιγουρα οσο περναει ο καιρος καλυτερευει η κατασταση, θα παει και παιδικο σταθμο ο μεγαλος και θα μπουμε σε αλλη φαση. παντως ειναι πολυτιμη η βοηθεια του συζυγου μου που συμμετεχει παρα πολυ σε ολα, αλλα και της μαμας μου που ερχεται συχνα και απασχολει τον μεγαλο ή τον παιρνει καποιες ωρες σπιτι της για να κανω και καμια δουλεια.

οσο για την εγκυμοσυνη, λογω κουρασης ειχα ενα θεμα με τον πλακουντα, αλλα οχι κατι τραγικο. τις αγκαλιες σιγουρα δεν μπορεις να τις αποφυγεις οταν εχεις ενα τοσο μικρο παιδι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα εγω γέννησα πριν 3 μήνες και 14 μέρες και θέλω τόσο πολυ να κάνω κ αλλο παιδάκι μπορω να πω περισσότερο κ πριν μείνω έγκυος ( όχι βέβαια ότι δεν με γεμίζει ο γιος μου το αντίθετο μάλιστα ειναι σαν να ξεκίνησε η ζωη μου απο την στιγμη που τον πρωτο ειδα η μάλλον απο την στιγμη που άκουσα την καρδούλα του στον υπέροχο) αλλα η περίοδος που είσαι έγκυος η στιγμη που σου λέει ο γιατρός σου ότι γεννας ακόμα κ το χειρουργείο ( γέννησα με κ.τ.) κ βέβαια οταν το παίρνεις πρωτη φορα αγκαλια ειναι στιγμές μοναδικές .. Αλλα ο άντρας μου απο μια συζητήσει που κάναμε που βέβαια την άνοιξα εγω αλλα όχι ότι κ καλα θέλω τωρα μου είπε ότι ειναι νωρίς ακόμα . Αλλα το θέλω πολυ....:(

O γιος μου η ζωή μου ο έρωτας μου....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το αντίθετο, νιώθω ότι θέλω να χαρώ το πρώτο παιδάκι μας λίγο παραπάνω και δεν θα ήθελα καθόλου αυτή τη στιγμή να ξαναμείνω έγκυος (αν κ είχα πάρα πολύ καλή εγκυμοσύνη κ γέννα κ όντως όπως λες έζησα ανεπανάληπτες στιγμές που θυμάμαι με νοσταλγία). Με βλέπω να ξαναπροσπαθώ όταν θα ναι 2 χρονών τουλάχιστον. Ευτυχώς το ίδιο νιώθει κ ο μπαμπάς οπότε δεν υπάρχει θέμα. Μπράβο πάντως στις μαμάδες που τα καταφέρνουν με απανωτή εγκυμοσύνη, είναι ηρωίδες!

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν είχα καλη εγκυμοσύνη Πάρολο που ο μπεμπης μου δεν με ενόχλησε καθόλου ούτε ζαλαδες ούτε αναγουλες είχα συσπασεις απο τον 4 μήνα σχεδόν κ στην δεύτερη διαφάνεια έκανα κ αμνιο ( και ειμουν 24)ο μικρόυλης μου πήγε κ θερμοκιτιδα για 3 μέρες. Αλλα ευτυχώς ολα είχαν αίσιο τέλος α κ το καλύτερο ο άντρας μου λόγο δουλειάς έπρεπε να λείπει τον τελευταιο μήνα τις εγκυμοσύνης μου και λόγο πρόωρου τοκετο στης 36 εβδομάδες έχασε την γέννα....ίσως γιαυτο θέλω τόσο πολυ να κάνω κ αλλο ελπίζοντας ότι τα πράγματα θα πανε καλύτερα και θα έχω κ τον αντρουλη μου μαζί :)

O γιος μου η ζωή μου ο έρωτας μου....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά νομίζω ότι είναι νωρίς για να στερήσω ή έστω να περιορίσω τα παιχνίδια και τις αγκαλιές στη μικρούλα μου! Επιπλέον, θεωρώ ότι είναι επικίνδυνο σε κατάσταση εγκυμοσύνης να σηκώνω 11 κιλά καθημερινά και να πιέζεται και η κοιλιά! Βέβαια, όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια, ο Θεός γελάει! Αλλά αν τύχει, καλώς να έρθει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω έμεινα έγκυος στο 2ο (από επιλογή) όταν ο Μπέμπης μου ήταν 8 μηνών. Ο λόγος απλός: ένιωθα ότι όσο θα μεγάλωνε ο μπέμπης δύσκολα θα έμπαινα στην διαδικασία για άλλο μωρό. Είχαμε Λαλήσει με τα δόντια κ έλεγα τέλος, δεν αντέχω!!! Οπότε όταν το αποφάσισα, λέω ας γίνει τώρα, να ζοριστώ αλλά σε 2 χρ. Θα έχω ξεμπερδέψει από τα ξενύχτια... Βοήθεια δεν έχω από μαμά κ πεθερά. Είμαι στον 6ο κ μου έχει φύγει η μέση με το να σηκώνω κατα τον 11 κιλά βαρύ γιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα έγκυος στο δεύτερο παιδί μου όταν ο γιος μου ήταν εννιά μηνών. Δεν ήταν εύκολο αλλά τώρα διαπιστώνω ότι ήταν πολύ καλό. Ο μικρός δεν ζήλεψε ιδιαίτερα και σίγουρα θα '' ξεπαιδιάσω '' πιο γρήγορα όπως λένε. Άλλωστε είναι ωραίο τα αδερφάκια να μεγαλώνουν μαζί. Ωστόσο πιστεύω ότι για όποια δε έχει βοήθεια είναι καλύτερα να περιμένει να χρονίσει το πρώτο. Σου εύχομαι να έρθουν όλα όσο πιο βολικά γίνονται

:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα έγκυος στο δεύτερο παιδί μου όταν ο γιος μου ήταν εννιά μηνών. Δεν ήταν εύκολο αλλά τώρα διαπιστώνω ότι ήταν πολύ καλό. Ο μικρός δεν ζήλεψε ιδιαίτερα και σίγουρα θα '' ξεπαιδιάσω '' πιο γρήγορα όπως λένε. Άλλωστε είναι ωραίο τα αδερφάκια να μεγαλώνουν μαζί. Ωστόσο πιστεύω ότι για όποια δε έχει βοήθεια είναι καλύτερα να περιμένει να χρονίσει το πρώτο. Σου εύχομαι να έρθουν όλα όσο πιο βολικά γίνονται

:-D:grin::-D

 

Να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου!! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι κ αγαπημένοι!!!!

Αλλά προλαβαίνεις να ασχοληθείς με τον μεγάλο;;;; Ένα νεογέννητο χρειάζεται τη μαμά του 24 ώρες το 24ωρο!

Κι εμείς από τη μια θέλουμε να βάλουμε μπροστά και για 2ο, μιας και η μικρή μου είναι καλή και δεν γκρινιάζει σχεδόν καθόλου,αλλά από την άλλη σκέφτομαι μήπως θα είναι δύσκολο με ένα νεογέννητο να της αφιερώνομαι τις ώρες που θέλω.....;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...