Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IBCLCs


aglaia

Recommended Posts

Πέντε ακόμη IBCLC στην Ελλάδα! :)

 

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΦΙΛΙΠΠΆΚΗ, γενικός ιατρός [email protected]

 

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΡΓΥΡΙΟΥ, παιδίατρος [email protected]

 

GABRIELE GRUPE, LLLLeader [email protected]

 

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΑΝΙΛΑΤΟΥ, παιδίατρος [email protected]

 

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΑΝΤΑΖΗ, παιδίατρος [email protected]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aglaia

    aglaia 16 δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 10 δημοσιεύσεις

  • sofuka

    sofuka 8 δημοσιεύσεις

  • lst

    lst 7 δημοσιεύσεις

Συγχαρητηρια σε ολους! :D

 

 

Αγλαια μηπως ξερεις σε ποιες πολεις ειναι;

 

Για την ώρα δεν ξέρω αλλά μόλις μάθω θα σας ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχουν κάπου τα στοιχεία επικοινωνίας τους;

Νομιζω οτι θα πρεπει να ερθει κάποιος στο σπιτι να μας δει γιατι χρειαζόμαστε βοήθεια.

Ο μικρός με εχει καταφάει και δεν εχει και υπομονή να πιάσει σωστά τη θηλή ότι και να κάνω...αχ μου τον χαλάσανε στο κωλονοσοκομείο τους :evil::evil:

Επισης οταν κοιμάται δεν μπορώ να τον ξυπνήσω με τίποτα (οταν κοιμαται πάνω απο 3 ώρες)! Αχ ειναι δύσκολος τελικά ο θηλασμός.... :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

yogini, να σου ζήσει!!!!

 

Δες εδώ έχει βάλει η Αγλαΐα όλα τα τηλέφωνα των παλαιότερων συμβούλων

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=3146

 

Αυτά ειναι το Συνδέσμου Θηλασμού αλλα δεν νομιζω οτι οι κοπέλες πάνε σε σπίτια με αμοιβή...ειναι περισσότερο συμβουλοι. Εγω χρειάζομαι κάποιον "ειδικό" επι τουτου νομίζω :roll: οπως ειναι η Αγλαϊα.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά ειναι το Συνδέσμου Θηλασμού αλλα δεν νομιζω οτι οι κοπέλες πάνε σε σπίτια με αμοιβή...ειναι περισσότερο συμβουλοι. Εγω χρειάζομαι κάποιον "ειδικό" επι τουτου νομίζω :roll: οπως ειναι η Αγλαϊα.

πάνε και σε σπίτια χωρίς αμοιβή :lol:

να σου ζήσει ο γιος, και .....υπομονή με το θηλασμό! δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο :D

Link to comment
Share on other sites

πάνε και σε σπίτια χωρίς αμοιβή :lol:

να σου ζήσει ο γιος, και .....υπομονή με το θηλασμό! δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο :D

 

μερικές φορές πάνε αλλά γενικά δεν πάνε, έχουν μικρά παιδιά και είναι δύσκολο να βρούνε τόσο χρόνο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

yogini δύσκολος ίσως λίγο στην αρχή,όπως κάθε καινούριο αλλά μόλις πάρεις τον αέρα που λένε θα δεις οτι είναι ο,τι πιο βολικό κι εύκολο έχεις κάνει ποτέ! :D

Μην το αφήσεις,πάλεψέ το,ξέρεις εσύ!

Link to comment
Share on other sites

πάνε και σε σπίτια χωρίς αμοιβή :lol:

να σου ζήσει ο γιος, και .....υπομονή με το θηλασμό! δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο :D

 

μερικές φορές πάνε αλλά γενικά δεν πάνε, έχουν μικρά παιδιά και είναι δύσκολο να βρούνε τόσο χρόνο...

Ναι κοριτσια δεν πανε. Και εγω στην αρχη που ειχα ρωτησει καποια συμβουλο αν πανε σε σπιτια μου ειπε οχι,μονο στις συναντησεις που κανουν.

Δεν θυμαμαι ομως καποια κοπελα ειχε γραψει για μια συμβουλο που παει σε σπιτια επι πληρωμης, αν καποια αλλη κοπελα το θυμαται ας το γραψει.

 

YOGINI να σου ζησει ο γιος να τον χαιρεσαι!

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

Oι μητέρες εθελόντριες της La Leche δεν μπορούν να πάρουν χρήματα και δεν παίρνουν.

 

Χρήματα παίρνουν οι σύμβουλοι που έχουν πιστοποιημένες γνώσεις (IBCLCs) και ασκούν το επάγγελμα.

Link to comment
Share on other sites

πάνε και σε σπίτια χωρίς αμοιβή :lol:

να σου ζήσει ο γιος, και .....υπομονή με το θηλασμό! δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο :D

 

μερικές φορές πάνε αλλά γενικά δεν πάνε, έχουν μικρά παιδιά και είναι δύσκολο να βρούνε τόσο χρόνο...

 

Εμένα στον Καναδά είχε έρθει σύμβουλος της LLL και με βοήθησε πολύ. Δύο φορές μάλλιστα. Δεν πήρε λευτά για τον εαυτό της, αλλά έκανα μια μικρή δωρεά για το σύνδεσμο.

 

Υogini αν δε καταφέρεις να βρεις σύμβουλο, ίσως θα μπορούσα να έρθω να σε βοηθήσω εγώ λίγο. Αρκεί να μη μένεις πολύ μακριά.

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει αύριο μια σύμβουλος σαν επαγγελματίας γιατί εχουμε σοβαρό πρόβλημα :(

Μονο να σας πω οτι καθε φορά που βάζει το στήθος στο στόμα του ουρλίαζω απο τον πόνο :( Δεν αντέχω αλλο, εχω ολη την καλή διάθεση αλλα ετσι θα πάθω ζημιά. Δεν ανοιγει με τιποτα το στόμα του καλα, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! Σήμερα θέλει να ειναι και σαν στρείδι επάνω μου και πονάω τόσο που με το που βαζει τα κλάματα βάζω κι εγω τα κλάματα γιατι ξέρω τι με περιμένει :(

Αν συνεχίσει έτσι θα αναγκαστώ να του δώσω πιπίλα μεχρι αύριο που θα ερθει η γιατρός. Δεν καταλαβαίνω τι τον επιασε!

Link to comment
Share on other sites

Μονο να σας πω οτι καθε φορά που βάζει το στήθος στο στόμα του ουρλίαζω απο τον πόνο :(

γιατί σίγουρα πιάνει μόνο θηλή (αφού δεν ανοίγει και σωστά).

Θα πω λίγο τα τετριμμένα: του κάνεις "ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ", του βάζεις τη θηλή να ακουμπήσει το πάνω χείλος του, ώστε να πάει να τη πιάσει και να ανοίξει το στόμα?

αν έχεις λίγο χρόνο, δες λίγο αυτά τα βιντεάκια: http://www.drjacknewman.com/video-clips.asp

Link to comment
Share on other sites

Μονο να σας πω οτι καθε φορά που βάζει το στήθος στο στόμα του ουρλίαζω απο τον πόνο :(

γιατί σίγουρα πιάνει μόνο θηλή (αφού δεν ανοίγει και σωστά).

Θα πω λίγο τα τετριμμένα: του κάνεις "ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ", του βάζεις τη θηλή να ακουμπήσει το πάνω χείλος του, ώστε να πάει να τη πιάσει και να ανοίξει το στόμα?

αν έχεις λίγο χρόνο, δες λίγο αυτά τα βιντεάκια: http://www.drjacknewman.com/video-clips.asp

 

Εχω δοκιμάσει τα πάντα! Δυστυχώς η πράξη απέχει πολύ απο τη θεωρία.

Πήρα και ψευδοθηλές αλλα τίποτα...πονάει ο ιστός κάτω απο το στήθος και οχι η θηλή εξωτερικά, αναγκάστικα και του έδωσα 5 λεπτά πιπίλα σε κάποια φάση :oops:

Ελπιζω να μας βοηθήσει η σύμβουλος γιατι αλλιως δεν ξέρω τι πρεπει να γίνει.

 

Τωρα δεν ξέρω πόσο περίπου πάει η επίσκεψη αλλα χαλάλι...θα κάνω οτι περνάει απο το χερι μου, όπως έκανα και στον τοκετό (που βασικά το ριψοκινδύνεψα τελικώς αλλα τελοσπαντων).

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο, μια νύχτα έμεινε. Τουλάχιστον να σε δει, να ξέρεις αν κάνεις κάτι λάθος ή όχι. Δοκίμασε να αλλάζεις στάσεις θηλασμού, να μην επιβαρύνεται το σημείο που πονάει (αλλά φαντάζομαι το κάνεις ήδη ε;)

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...