Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε στολίζετε το Χριστουγεννιάτικο σας δέντρο;


Χριστουγεννιάτικο δέντρο  

1.268

  1. 1. Χριστουγεννιάτικο δέντρο

    • Τέλος Νοεμβρίου
    • Αρχές Δεκεμβρίου
    • Μία εβδομάδα πριν από τα Χριστούγεννα
    • Τελευταία στγμή


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 214
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το Σάββατο 29/11.Τρελένομαι!!!!! Θα ερθουν η αδερφη μου με τον μικρο της σπιτι ( συνομιλικος με τον δικο μου ) και θα το γιορτασουμε με χριστουγεννιατικα τραγουδακια,κρασακι κτλ.Καλα οταν λεμε δεντρο εγω στολίζω τα παντα :cool:

Α! και το αλλο δεν το ξερετε, ετσι για να ζηλεψετε :lol::lol::lol: Στο δικο μας σπίτι ο Αγιος Βασιλης πέρναει τη νυχτα που στολιζουμε το δεντρο και αν καναμε ωραιο μας αφηνει ενα δωρο και ενα στολιδι να το βαλει ο Θεοφιλος

792346d7dpb6vvho.gif

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τέλος Νοεμβρίου. Φέτος όμως το έχω στολίσει ήδη από τις 22 Νοεμβρίου και το χαίρομαι πάρα πολύ. Έχει ξετρελαθεί και ο μικρός με τα λαμπάκια αλλά και τις μπαλίτσες τις οποίες πάει και αλλάζει συνέχεια θέσεις. Αλλά μου αρέσει που τον βλέπω να ασχολείται με το δέντρο.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες μέρες του Δεκέμβρη αλλά φέτος έχω να αντιμετωπίσω το εξής:

πού θα το στολίσω; όπως και να γυρίζω τα έπιπλα γύρω γύρω δεν βρίσκω χώρο, γιατί προστέθηκε ένα γραφείο στον ενιαίο και το πάρκο της μικρής.

Λέτε να το στολίσω στο μπαλκόνι και να το βλέπω από την μπαλκονόπορτα; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμείς μια εβδομάδα πριν τα Χριστούγεννα, ίσα ίσα για το καλό! δεν είμαι φιλη των στολισμών, ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος, το κανουμε για την μικρή πιο πολύ. Πολλές φορές όταν ήμουν μόνη, θυμάμαι οτι παραμονή στολιζα ένα μικρό δεντράκι για να βαλω τα φωτακια και να κάνω ατμοσφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως στολιζω στο πρωτο δεκαημερο του Δεκεμβρη, γιατι αφενος μου αρεσει το σπιτι στολισμενο, αφετερου δεν θελω να το βλεπω και για πολυ καιρο γιατι το βαριεμαι πια... Αυτο που βαριεμαι δε ελεεινα ειναι το ξεστολισμα :oops::oops:

 

Φετος παντως θελω να καταστρωσω ολο το σχετικο σχεδιο με τον Αη-Βασιλη και τα δωρα μιας που η μικρη ειναι πιο μεγαλη...

 

Ασε Ανθουλα κι εγω το ιδιο θεμα εχω με το δεντρο, γιατι κανω τραπεζι τα Χριστουγγενα επειδη γιορταζω και φετος βλεπω να το βγαζω εξω για να χωρεσουμε :?:?:?

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως 25 Νοέμβρη με 1 Δεκέμβρη.

Φέτος όμως το στόλισα το προηγούμενο ΣΚ.

Εγώ είμαι από αυτές που τρελαίνονται για τα Χριστούγεννα και το στολισμένο σπίτι και τα πολλά φωτάκια. Μέχρι και το μπάνιο στολίζω :lol:

.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο τις αγαπημενες μου γιορτες-αν και εχω γενεθλια στις 22 που μου το χαλαει λιγο!! :cool: - οποτε εχθες εκατσα και το στολισα!!!Αν και η μικρη μου δε καταλαβαινει ακομα,μου αρεσει που τη παω μπροστα στο δενδρο και χαζευει τα λαμπακια!! :wink:

n10D.jpg.png

Η ζωη δε μετριεται με τον αριθμο των στιγμων που περνουμε αναπνοη,αλλα με τον αριθμο των στιγμων που μας κοβεται η αναπνοη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ και μεις θα στολίσουμε την επόμενη βδομάδα και ανυπομονώ. Πρώτη φορά είμαι τόσο ενθουσιασμένη για τα Χριστούγεννα, ίσως λίγο γιατί είναι τα πρώτα Χριστούγεννά με τον μπεμπουλίνο μου, ίσως λίγο γιατί είμαι έγκυος. Μπορείτε να μου πείτε όμως πως θα γλιτώσει το δέντρο απτα χεράκια του? Είμαι σίγουρη πως δεν θα αφήσει στολίδι για στολίδι όρθιο.

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα το στολισμα ,τι ωραια!!!!!!!Κοιμοτανε και ο μικρος μου και το στολισα με τη ησυχια μου.Ν αδω τωρα που θα ξυπνησει θα το πειραζει;Αντε καλες γιορτες να εχουμε!!Με υγεια :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν και φετος καναμε το πρωτο στολισμα δεντρου ισως απο ολους τους ελληνες..

στολισαμε ενα χρισοτυγεννιατικο δεντρο στο δωματιο των κοριτσιων πριν 3 κυριακες ισως και 4..παντως ενα απογευμα που επαιζε ΠΑΟ-Ολυπιακος ποδοσφαιρο και ο μπαμπας μας ηθελε να το δει..μην εχοντας τι αλλο να κανω για να τις κρατησω απασχολημενες..ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΑΜΕ!!!!

 

θα συμφωνησω παντως οτι το προβλημα ειναι το ξεστολισμα..

Link to comment
Share on other sites

αχ!εγω σημερα αρχισα να καθαριζω το σπιτι.εκανα το σαλονι που θαναι το επικεντρο του στολισμου αυριο πρεπει να αρχισω να πλενω καμια κουρτινα και να καθαρισω τα γυαλικα απο τη βιτρινα.. το κακο ειναι οτι αυτη τη βδομαδα ο αντρας μου ειναι βραδυνος και την ημερα κοιμαται οποτε δε εχω πολυ ωρα στη διαθεση μου.Αυτο δυστηχως σημαινει οτι θα μου μεινει και η κρεβατοκαμαρα για την αλλη βδομαδα. αλλα υπολογιζω τουλαχιστον αυτη την παρασκευη η σαββατο να στολισω. ασε που εχω το παρκοκρεβατο εκει που θα βαλω το δεντρο και καθυστερω για να μη κοιματε πολυ καιρο στον καναπε ο μικρος... ελειψη παιδικου δωματιου!!! :(:(

εκτος αν τον βολεψει και παραμεινει στον καναπε και για μετα...

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το στολίσαμε σήμερα για πρώτη φορά ever και είμαι ενθουσιασμένη...είναι κουκλάκι... :D:D

 

Πήγαμε praktiker για δέντρο αλλά δεν ήταν ωραία αυτά που είχε, ήτνα πολύ πλαστικά ενώ εμείς ψάχναμε να μοιάζει με φυσικό...πήραμε μόνο μπάλες από εκεί σε χρυσό-χάλκινο και δέντρο από ένα μαγαζί που βρήκαμε τυχαία στο δρόμο πολύ τσίλικο δεντράκι μοιάζει σαν αληθινό δεν έχουν καθόλου πλαστικό οι βελόνες του. Αχ τι ωραία! Νιώθω ξανά παιδάκι! :D:D:D

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

τελικα το στολισαμε!!! ωραιο βγηκε. εγω ειχα ασπρο στολισμο... μπαλες και κατι σαν λουλουδια και κατι αλλα παραξενα..ολα σε ασπρο. φετος πηρα και κατι κεραμιδι μπαλες με χαντρες(δεν ηθελα το συνηθισμενο κοκκινο) και εδωσαν λιγο χρωμα.τις πηρα σε πλαστικο η κατι τετοιο τελος παντων. οι ασπρεσ ηταν σαν γυαλι και μου εσπασε ηδη 2 ο μικρος!!!βασικα το κεραμιδο πορτοκαλι τεριαξε και με τα ριχταρια μου! :lol::lol::lol:

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Τα τελευταία 6 χρόνια στολίζουμε τέλη Νοεμβρίου,ώστε 30/11 που είναι τα γενέθλια του μεγάλου μας να είναι όλα στολισμένα.

Όχι οτι εμένα με χαλάει..............

http://as1ce6u0g410010MzQzfDAwMDY0MjJsfHdlIGFyZSB0b2dldGhlcg.gif

Link to comment
Share on other sites

Φέτος θα το στολίσουμε νωρίς να το χαρούμε και να είμαστε στο ωραίο κλίμα των Χριστουγέννων από πριν έρθει το μωρό μας!!

 

Τέλη Νοέμβρη λοιπόν!!Μετά τις γενικές καθαριότητες και την πλήρη τακτοποίηση στο σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...