Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΟΤΟΝΙΑ (ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ)


Recommended Posts

ΤΟ ΜΩΡΌ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 70ΗΜΕΡΩΝ. ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΟΤΟΝΙΑΣ, ΔΕΝ ΣΤΗΡΊΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΜΕ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ 48 ΗΜΕΡΩΝ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 70ΗΕΡΩΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΙΕΓΝΩΣΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΥΠΟΤΟΝΙΑ. ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΨΑΧΝΩ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΛΆΘΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΤΟ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΑ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

σε ποια περιοχη ψαχνεις? επισης νομιζω πως θα μπορουσες να πας το ζουζουνι και σε αναπτυξιολογο εγω πηγα τον γιο μου για πολλα και διαφορα που εμφανιζε οπως στραβη σπονδυλικη στηλη αλλα ολα οκ ευχομαι να πανε ολα καλα με το ζουζουνακι σου και ειμαι σιγουρη οτι θα πανε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω και εγώ μια κορούλα 4 μηνών και πριν από λίγο καιρό διαγνώσαμε και εμείς υποτονία. Ακόμα δεν σηκώνει το κεφαλάκι της όταν είναι μπρούμυτα και γενικά οι κινήσεις της είναι πολύ αδύναμες. Πήγαμε σε παιδονευρολόγο και μας σύστησε να κάνουμε έναν υπέρηχο εγκεφάλου για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο πιθανού προβλήματος στον εγκέφαλο, αφού όσον αφορά μυς και νεύρα δεν βρέθηκε να έχει κάτι. Ευτυχώς όλα καλά με τον υπέρηχο απλά θα χρειαστεί να κάνουμε έναν επανέλεγχο σε έναν μήνα πάλι προληπτικά. Απλά μας είπε να ξεκινήσουμε άμεσα φυσικοθεραπείες αφού με αυτές αντιμετωπίζεται η υποτονία. Να πας άμεσα σε έναν παιδονευρολόγο για να δει το μωράκι σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

dim καλημέρα :)

 

Εύχομαι ο,τι καλύτερο για το μωράκι σου - όλα θα πάνε καλά. Από πλευράς παιδονευρολόγου, ο απόλυτα κορυφαίος στο χώρο είναι ο Γιουρούκος (θα στο επιβεβαιώσουν και δεκάδες άλλες μαμάδες του φόρουμ). Σε αυτόν στέλνουν παιδάκια από όλη την Ελλάδα, όλοι σχεδόν οι παιδίατροι της επικράτειας. Εξαιρετικός επιστήμονας και άνθρωπος.

 

Σου συστήνω ανεπιφύλακτα να δει το παιδί - είναι σίγουρο οτι θα μπορέσει να σου δώσει την πιο ασφαλή καθοδήγηση.

 

Κράτα μας ενήμερες για τα νέα σου, ε;

 

Φιλικά,

Ηρώ

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα. Γιουρούκος Σωτήρης

 

Θεσσαλονίκη. Ζαφειρίου Δημήτρης

 

Τους έχουμε δει και τους δύο. Είναι παιδονευρολόγοι.

Πολύ καλοί

Σε ποια πόλη είσαι να σου πω λεπτομέρειες.

 

 

40+mama

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 12 ΜΗΝΩΝ. ΑΥΡΙΟ ΧΡΟΝΙΖΕΙ. ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΤΟΝΙΑ ΣΤΑ ΑΝΩ ΑΚΡΑ, ΧΕΡΙΑ, ΚΕΦΑΛΙ, ΚΟΡΜΟ. ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 6ΜΗΝΩΝ. ΤΟ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ. ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΙς ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕς ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΒΟΒΑΤΗ ΚΑΙ Η VOITA. ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ VOITA . ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ. ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΣΑΝ 2ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ 6. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΕΛΟΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ. ΟΣΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΜΕΙΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ 7ΜΗΝΩΝ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ. ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΗΜΑΣΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 12 ΜΗΝΩΝ, ΑΥΡΙΟ ΧΡΟΝΙΖΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ. ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 6ΜΗΝΩΝ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ. ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ, ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΙς ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΥΠΟΤΟΝΙΑ ΣΤΑ ΑΝΩ ΑΚΡΑ, ΧΕΡΙΑ , ΚΕΦΑΛΙ, ΚΟΡΜΟ. ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ. ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ VOITA. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΣΑΝ 2ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ 6-7ΜΗΝΩΝ. ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥς ΓΕΛΟΙΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ. ΟΣΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 12 ΜΗΝΩΝ, ΑΥΡΙΟ ΧΡΟΝΙΖΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ. ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 6ΜΗΝΩΝ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ. ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ, ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΙς ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΥΠΟΤΟΝΙΑ ΣΤΑ ΑΝΩ ΑΚΡΑ, ΧΕΡΙΑ , ΚΕΦΑΛΙ, ΚΟΡΜΟ. ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ. ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ VOITA. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΣΑΝ 2ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ 6-7ΜΗΝΩΝ. ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥς ΓΕΛΟΙΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ. ΟΣΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!
. ΗΡΩ Ο ΓΙΟΥΡΟΥΚΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ?
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΥΠΟΤΟΝΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΟΤΑΝ Ο ΜΥΙΚΟΣ ΤΟΥ ΤΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΝΟΣ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΝΩ ΕΠΡΕΠΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ 4 ΜΕ 5 ΜΗΝΑ ΝΑ ΑΠΛΩΝΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΑΓΚΩΝΕΣ, ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΛΑ, ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΕΙΘΑΡΓΟ. ΛΟΓΩ ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑΣ, ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 34 ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΟΤΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΥΠΗΡΧΕ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΔΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑ. ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ, ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΜΩΡΟΥ ΠΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΧΗΝ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΧΩ ΔΥΟ ΑΓΟΡΙΑ ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΤΩΝ.ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΙΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ ΣΥΝΙΣΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ....ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΕΑ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ...ΟΙ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ ΜΙΛΗΣΑΝ ΓΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΥΠΟΤΟΝΙΑ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΤΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΡΑΧΝΟΕΙΔΟΥΣ ΚΥΣΤΗΣ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΘΕΩΡΗΘΗΚΕ ΥΠΕΥΘΗΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΩΡΙΜΩΤΗΤΑ ΤΟΥ (ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ).ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΟΥ ΓΙΟΥ.ΝΟΜΙΖΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕΙ ΛΙΓΟ...ΓΙΑΤΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ...ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ ΣΥΧΝΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΚΟΥΝΟΥΣΕ ΤΙΠΟΤΑ!ΣΤΙΣ ΣΑΡΑΝΤΑ ΗΜΕΡΕΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΤΟΝΙΚΟΣ.ΣΤΟΥΣ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ Η ΠΡΩΤΗ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ.ΣΤΟΝ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ Η ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΥΠΕΣΤΕΙ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΥΠΟΞΑΙΜΙΑΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ,ΚΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΜΥΕΛΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΛΕΥΚΗΣ ΟΥΣΙΑΣ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΘΕΤΑΙ , ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ,ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ,ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΤΟΥ ΛΕΞΟΥΛΕΣ.ΤΩΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΠΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣ\ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ.ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.(ΨΑΧΝΩ ΑΝΑΠΤΥΞΙΟΛΟΓΟ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ...ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 12 ΜΗΝΩΝ, ΑΥΡΙΟ ΧΡΟΝΙΖΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ. ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 6ΜΗΝΩΝ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ. ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ, ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΙς ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΥΠΟΤΟΝΙΑ ΣΤΑ ΑΝΩ ΑΚΡΑ, ΧΕΡΙΑ , ΚΕΦΑΛΙ, ΚΟΡΜΟ. ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ. ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ VOITA. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΣΑΝ 2ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ 6-7ΜΗΝΩΝ. ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥς ΓΕΛΟΙΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ. ΟΣΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!

ΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!

ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΨΑΧΤΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΥΣ, ΣΑΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ ΤΟΝ ΓΙΟΥΡΟΥΚΟ. 100 ΕΥΡΩ ΜΑΣ ΠΗΡΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ, ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ! ΗΤΑΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΕ ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΣΕ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ. ΟΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ!

ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΓΩ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ. ΕΧΕΙ ΥΠΟΤΟΝΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΣΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ. ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ Η ΟΠΟΙΑ ΜΑΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΑΜΕΣΑ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΨΙΛΟΚΑΘΕΤΑΙ, ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΗ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΣΤΙΣ ΠΑΛΑΜΕΣ ΤΗΣ. ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ Ο ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ, ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ΓΙΑΤΙ Η ΥΠΟΤΟΝΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΟΝΕΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανονικά το παιδί θα έπρεπε να έχει υποβληθεί σε σειρά εξετάσεων, βλέπω οτι έχεις πάει σε παιδονευρολόγο και δεν ξέρω βέβαια τις εξετάσεις μπορεί να έχεις κάνει αλλά η μαγνητική είναι μία από αυτές και ειδικότερα την στιγμή που το παιδί δεν έχει καταφέρει ακόμη να κάνει κάποια πράγματα που θα έπρεπε για την ηλικία της καλό θα ήταν να γίνουν όλα τα απαραίτητα. Αληθεια ο γιατρός που πήγες είναι σε δημόσιο νοσοκομείο η ιδιώτης; μια καλή λύση θα ήταν να πάρεις και δεύτερη και τρίτη γνώμη ή να απαιτήσεις από το γιατρό να προβεί σε περαιτέρω διερεύνηση.Από την άλλη πάλι μια και δε μας λές και πολλά όσον αφορά την νοητική ανάπτυξη το παιδί σου συμβαδίζει με αυτά της ηλικίας του ή είναι πίσω και τελευταίο αλλά εξίσου σημαντικό οι συνθήκες γέννησης του παιδιού δικαιολογούν μια τέτοια είκόνα, γεννήθηκε πχ. πρόωρο και μπήκε σε μονάδα; ή είχε πάθει περιγεννητική ασφυξία; πές μας μερικά πραγματάκια παραπάνω προκειμένου να μπορέσουν και οι μανούλες που έχουν πείρα από τέτοια θέματα να σε συμβουλέψουν.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΟ, 3.400 ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΝΩΝ. Η ΝΟΗΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟΥ. ΠΗΡΑ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΔΥΟ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΥΣ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΥΣ, Η ΜΙΑ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΙΔΙΩΤΕΥΕΙ. ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΕΛΤΙΟΥΜΕΝΗ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΩΣ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΑΡΚΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο μηνα πρεπει να στεκεται μπρουμυτα και να στηριζει το κεφαλακι του γιατι βλεπω και το δικο μου δε μπορει ακομα.ενω τα ποδια του τα κλωτσαει συνεχεια ανασκελα που ειναι τα χερακια του παρατηρω ειναι υποτονικα.

Link to comment
Share on other sites

LINEAL ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΣΤΙΣ ΠΑΛΑΜΕΣ ΤΟΥ. ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΕΛΑΦΡΩΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΥΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΩΡΑ. ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ. Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ, ΟΥΤΕ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΟΡΘΙΑ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ, ΟΥΤΕ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ. ΕΦΟΣΟΝ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ, ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τζειν,απλα εχει λιγη αδυναμια,μιας και ηταν στη θερμοκοιτιδα 2 εβδομαδες,αλλα δεν ηταν προωρος γεννηθηκε στη 38η εβδομαδα.

απλα λιγο ανησυχω,επειδη εχει και χαμηλο αιματοκριτη οπως εγραψα σε ενα αλλο θεμα.

ευτυχως οταν τον παιρνω αγκαλια μια χαρα στηριζει το κεφαλακι του.και μπρουμυτα,με λιγη βοηθεια το στηριζει για δευτερολεπτα το κεφαλακι του.

παντως ευχαριστω,με καθησυχασες:)

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΟ, 3.400 ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΝΩΝ. Η ΝΟΗΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟΥ. ΠΗΡΑ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΔΥΟ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΥΣ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΥΣ, Η ΜΙΑ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΙΔΙΩΤΕΥΕΙ. ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΕΛΤΙΟΥΜΕΝΗ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΩΣ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΑΡΚΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΟΣ.

 

Προφανώς έτσι και είναι, επομένως πιστεύω οτι πρέπει να ακολουθήσεις τις συμβουλές των γιατρών, τώρα όσον αφορά τους νευρολόγους που έχεις επισκευθεί τουλάχιστον όσον αφορά αυτή που ιδιωτεύει, επειδή φαντάζομαι σε ποιά αναφέρεσαι θα σου έλεγα να μην της έχεις και τόση εμπιστοσύνη γιατί έχω περάσει από εκεί και πραγματικά με έχει απογοητεύσει όπως και πολύ καλός μου φίλος που έχει παιδάκι με πόλύ σοβαρά προβλήματα το οποίο εξαιτίας της εν λόγω κυρίας παραλίγο να μείνει φυτό. Τώρα όσον αφορά το όνομα μπορώ να στο στείλω με προσωπικό μήνυμα. Τέλος πάντων εφόσον το παιδί αναπτύσσεται κατά τα άλλα φυσιολογικά γνώμη μου να κάνεις υπομονή δυο-τρείς μήνες ακόμη να δείς την εξέλιξη και μετά αν δεν σε καλύπτει η εξέλιξη του παιδιού είτε να απαιτήσεις εκ νέου εξετάσεις και μαγνητική είτε να απευθυνθείς σε άλλο νευρολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο όπως τον Γιουρούκο που θεωρείται κορυφαίος. Επίσης μπορώ να σου πώ οτι η διαδικασία της μαγνητικής δεν είναι τίποτε το φοβερό, δεν είναι κανονική ναρκωση αλλά σιρόπι χλωράλης που είναι πολύ πιό ελαφρύ και ο δικός μου γιός την έκανε σε ηλικία 8 μηνών την μαγνητική χωρίς κανένα πρόβλημα όπως και έχει κάνει έκτοτε αρκετά εγκεφαλογραφήματα πάλι με χορήγηση χλωράλης οπότε μην ανησυχείς γι' αυτό τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έτσι και είναι, επομένως πιστεύω οτι πρέπει να ακολουθήσεις τις συμβουλές των γιατρών, τώρα όσον αφορά τους νευρολόγους που έχεις επισκευθεί τουλάχιστον όσον αφορά αυτή που ιδιωτεύει, επειδή φαντάζομαι σε ποιά αναφέρεσαι θα σου έλεγα να μην της έχεις και τόση εμπιστοσύνη γιατί έχω περάσει από εκεί και πραγματικά με έχει απογοητεύσει όπως και πολύ καλός μου φίλος που έχει παιδάκι με πόλύ σοβαρά προβλήματα το οποίο εξαιτίας της εν λόγω κυρίας παραλίγο να μείνει φυτό. Τώρα όσον αφορά το όνομα μπορώ να στο στείλω με προσωπικό μήνυμα. Τέλος πάντων εφόσον το παιδί αναπτύσσεται κατά τα άλλα φυσιολογικά γνώμη μου να κάνεις υπομονή δυο-τρείς μήνες ακόμη να δείς την εξέλιξη και μετά αν δεν σε καλύπτει η εξέλιξη του παιδιού είτε να απαιτήσεις εκ νέου εξετάσεις και μαγνητική είτε να απευθυνθείς σε άλλο νευρολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο όπως τον Γιουρούκο που θεωρείται κορυφαίος. Επίσης μπορώ να σου πώ οτι η διαδικασία της μαγνητικής δεν είναι τίποτε το φοβερό, δεν είναι κανονική ναρκωση αλλά σιρόπι χλωράλης που είναι πολύ πιό ελαφρύ και ο δικός μου γιός την έκανε σε ηλικία 8 μηνών την μαγνητική χωρίς κανένα πρόβλημα όπως και έχει κάνει έκτοτε αρκετά εγκεφαλογραφήματα πάλι με χορήγηση χλωράλης οπότε μην ανησυχείς γι' αυτό τουλάχιστον.

 

Σευχαριστω γιατην απαντηση. Αν μπορεισ στειλε μου σε παρακαλω το ονομα της παιδονευρολογου σε πμ. Ελπιζω να μη λεμε την ιδια γιατι αυτη πραγματικα με καθυσηχασε και ευελπιστω να μην πεφτει εξω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Η μαγνητικη που καναμε στον μικρο ηταν με 'μεθη', ελαφρια ναρκωση που περνα μετα απο λιγη ωρα.Δεν ειναι επικινδυνη για το παιδι.

Η μαγνητικη νομιζω μπορει να δειξει τι γινεται. Να την κανετε αμεσα.

Πηγαμε σε 2 γιατρους, 1 στο Παιδων και εναν ιδιωτη (Γιουρουκος) απο τις κορυφες απ' οσο λενε.

Μας ειπαν τα ιδια πραγματα και ετσι ηρεμησαμε κι αρχοσαμε φυσιοθεραπειες εργοθεραπειες και λογοθεραπειες σε κεντρο που ασχολειται μονο με κινητικα προβληματα παιδιων.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 7 months later...

Εχω δυο κοριτσακια (διδυμα) που η μια απο τη στιγμη που γεννηθηκε διαγνωστηκε με γενικευμενη υποτονια, ειμαστε ακομη στη θερμοκοιτιδα και περιμενουμε αποτελεσμετα εξετασεων. Της εχουνε κανει υπερηχο και μαγνητικη εγκεφαλου, βυθοσκοπηση, την ειδαν ορθπεδικοι, οτι εξεταση αιματος και ουρων της εχουν κανει ειναι καθαρες, και περιμενουμε τωρα τον καρυωτιπο και τα μεταβολικα νοσηματα.

Μεσα σε τρεις εβδομαδες εχει κανει προοδο κουνιεται, τα ποδαρακια της ειναι πιο δυνατα ομως το κεφαλακι δεν το στηριζει αλλα το τραβαει οταν της βαζουν το κολυριο η οταν την κραταω να ρευτει, αργησε να κανει τις θηλαστικες κινησεις αλλα πλεον τρωει πολυ καλα και περνει βαρος ξεχασα να σας πω οτι ητανε οριακα προωρα 36 εβδομαδων.

Σημερα την ακουσα να κλαιει για πρωτη φορα ενω προσπαθουσανε να της παρουνε αιμα,το τι χαρα εκανα.........

Η αναπτυξη της ειναι καλη στα κιλα, το κεφαλακι της, ψηλωνει κτλ

Μακαρι να λυνεται και το δικο μας προβλημα με φυσιοθεραπειες.

Ελπιζω ολα τα παιδακια να εχουν κανει προοδο!

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...