Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σε ποιον μοιαζουν τα μωρακια σας?


korinaki

Recommended Posts

Μιας και δεν υπαρχει αυτο το θεμα ειπα να το ανοιξω. :) Εγω ακομα δεν εχω γεννησει οποτε δεν μπορω να πω σε ποιον μοιαζει το μωρακι μου,αλλα μπορειτε να πειτε για τα δικα σας αγγελουδια!! :D:D Σε κανα 2 μηνο θα σας πω κι εγω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Korinaki με το καλό, καλή λευτεριά!

 

Στο πρόσωπο, από τη μύτη και πάνω είναι ίδιος ο μπαμπάς και από τη μύτη και κάτω ίδιος η μαμά. Τα χρώματα τα γλυτώσαμε, τα'χει πάρει από μένα! Ευτυχώς γιατί ο μπαμπάς είναι σκουρόχρωμος και...πυκνοφρύδης! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!

Εμένα τα μωράκια μου όταν ήταν πιο μικρά μοιάζαν και τα δύο στον μπαμπάκα τους(η μανούλα στο πηγάδι δηλαδή:lol: )Εδώ όμως και 6 μήνες η μία μου κορούλα έχει αρχίσει και μου μοιάζει πολύ εκτός απο τα μάτια της που είναι του άνδρα μου και αυτα..Επιτέλους...Θα ήταν κρίμα 2 μωρά και τα δύο στον μπαμπά :lol::lol: !!!!!δηλαδή αν καταλάβατε απο τα δύο το μισό μου μοιάζει :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,

εμενα ο μικρος δεν εχει τιποτα απο μενα.Λες κ δεν ειναι δικο μου παιδι,αφου γνωστοι κ φιλοι με "κοροιδευουν." Ευτυχως ηθελα να μοιασει του μπαμπα του αλλιως μπορει να με πειραζε.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια κι εγω μια απλη συμμετοχη ειχα στο ολο συμβαν γιατι ο γιος μου προς το παρον δε μου μοιαζει καθολου μοιαζει στο μπαμπα του δεν με πειραζει καθολου αυτο που με νευριαζει ειναι ο κοσμος που μου λεει ''δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα δε σου μοιαζει καθολου''δεν καταλαβα γιατι θα πρεπει να σταναχωρηθω;στο κατω κατω τον αντρα μου μοιαζει δεν μοιαζει το γειτονα αν δεν μου ερεζε ο αντρας μου δεν θα τον παντρευομουν

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η Ελιζουλα μοιαζει εμενα!!!Ειδικα στα ματια και στις εκφρασεις του προσωπου...ισως και στον χαρακτηρα απο κατι δειγματα που βλεπουμε!!! :lol::lol:

Απο τον μπαμπα της πηρε σιγουρα τα πατουσακια(που λεει και η διαφημηση :lol: )-ειναι χαρακτηριστικα- και μαλλον το στομα!

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρέσουμε το χρώμα των ματιών που το πήραν από μενα,είναι ίδιες ο μπαμπάς τους.Εγώ απλά είχα μια φιλική συμμετοχή!Συμφωνώ με το vatraxaki και μένα το ίδιο μου λένε.Γιατί πρέπει να στενοχωρηθώ δεν κατάλαβα.Με τέτοια ομοιότητα γλιτώνουμε και το τεστ DNA :D:D:D

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και στις δύο κορούλες είχα απλώς μια "φιλική συμμετοχή"!

Εν καιρώ, σκέφτομαι να τις πάω για τεστ μητρότητας ;)

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΦΙΛΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ! ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΜΟΙΑΖΕ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ! ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΦΡΙΚΗ ΔΗΛΑΔΗ!

ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ (ΠΙΓΟΥΝΑΚΙ, ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ, ΧΕΙΛΑΡΕΣ) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ!!!!

ΜΙΑ ΘΕΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΜΑΤΙΑΣΩ!!!

ΚΟΥΚΟΥΒΑΟ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ :

ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ! ΕΙΔΙΚΑ ΑΜΑ ΠΑΡΕΙ ΑΝΑΠΟΔΕΣ!!!

ΤΑ ΝΑΖΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ! ΑΠΟ 2 ΜΗΝΩΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ!

ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΜΑΤΙΩΝ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ! ΕΝΑ ΠΕΛΑΓΟΣ ΓΑΛΑΖΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΜΑΥΡΑ!

 

 

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κουκουβάαααααααααααου Κουκουβάαααααααααααααααααου

Με φωναξε κανεις;

Λοιπόν δεν ξερω πως τα ταιριάξαμε ετσι αλλά ο μαγάλος που ειναι 3 1/2 είναι ο Τζωρτζ κλούνει σε παιδική ηλικία :shock::shock::shock::shock:

Ειναι ενα κουκλί και το συνδρομο δεν το αποφευγουμε. Ειναι φτυστός ο άντρας μου που τον θεωρω άντρακλα.

Μοιάζει απίστευτα στον παππού που πήρε το όνομα.

Το σισίνι [ετσι το λέμε....χαιδευτικά]το θεωρω πιο ασχημομούρη ισως επειδη βλέπω τον μεγάλο και παθαινω :shock::shock::shock:

Αυτος πάλι που ειναι 8 μηνών μοιάζει αφάνταστα στον πατέρα μου που θα πάρει και το όνομα.

Δεν ξέρω πως τα ταιριάξαμε ετσι.Το σισίνι είναι φτιστό εγώ.

Αλλά ο μεγάλος.....!!!!!!!!!!Τρωω μεγάλο κόλλημα

ΕΡΩΤΑ.Κατι πρεπει να κάνω.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ Παναγία μου.

Ανοιγω τα φτερά μου και ξαναπετάω πάλι πίσω. Κουκουβάαααααααααααααααααου Καουκουβάαααααααααααααααααααααααου.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα δεν μοιάζει σε κάνενα από τους δύο. Μόνο το σωματότυπο του πατέρα τού έχει (ευτυχώς) και αργότερα τις εκφράσεις του προσώπου του, το χαμόγελό μου, το περπάτημά του κλπ κλπ αλλά αυτά δεν πιάνονται, γιατί μαθαίνονται. Οι γιαγιάδες βρίσκουν ομοιότητες με θείους και προπαππούδες και μου την έχει σπάσει αφάνταστα. Μας βλέπουν στο δρόμο ξένοι άνθρωποι και μας λένε 'δικός σας είναι αυτός ο ΘΕΟΣ'"? Λέτε να 'εγινε κανένα λάθος στο μαιευτήριο???? Πάντως κι αν έγινε, πίσω δεν τον δίνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Η κορη μου οταν γεννηθηκε ηταν φτυστη ο αντρας μου. Τωρα μοιαζει μαλλον σ' εμενα. Εχει σιγουρα τα ματια μου, το σχημα του κεφαλιου, τα χρωματα μου και τα μαλλια μου. Τα χειλη δεν ξερω, το ψαχνω ακομα. Τα ποδια της ειναι του μπαμπα της, αλλα δεν με πειραζει γιατι αν ο αντρας μου ηταν γυναικα θα ειχε τυλιξει αυτος τα ατελειωτα ποδια γυρω απο τον ριτσαρντ γκιρ στην μπανιερα στο πρυτι γουμαν... :lol:

 

Εριζαμε αρκετο καιρο για το θεμα μεχρι που ανασυραμε τις παιδικες μας φωτος απο το χρονοντουλαπο και συγκριναμε. Εγω κορδωθηκα απο περηφανια κι ο αντρας μου ρουφηξε τ' αυγο του! :lol: Ναι, μου μοιαζει!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

τα πατουσάκια τα πήραμε απο την μαμά ....

τα χεράκια τα πήραμε απο την μαμά ...

τα ποδαράκια τα πήραμε απο την μαμά ...

τα δαχτυλάκια τα πήραμε απο την μαμά ...

τα χειλάκια τα πήραμε απο την μαμά ...

τα μαλλάκια τα πήραμε απο την μαμά ...

τα ματάκια τα πήραμε απο την μαμά ...

τη μυτούλα την πήραμε απο την μαμά ...

το μυαλουδάκι το πήραμε απο τον μπαμπά ... (ευτηχώς)

 

ενα πράγμα σαν την διαφήμηση της fanta με τον Αινστάιν ... την θυμάστε; :lol:

 

και οχι , οχι εγω κουκουβαγιομαμά δεν είμαι ...

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Μην λετε οτι δεν σας μοιαζουν τα παιδια σας γιατι ο μικρος μου οταν γεννηθηκε ηταν ιδιος με τον αντρα του (ολοιδιος) και τωρα ειναι σαν να μου εκοψε το κεφαλι και ολοι λενε οτι ο αντρας μου κοιμοταν.

χι!χι!χι! πηρα το αιμα μου πισω γιατι στην αρχη ο αντρας μου με ειχε σκασει που το μωρο εμοιαζε εκεινον. :lol:

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Link to comment
Share on other sites

όοοοοοοοοοοοχι κουκουβάγια δεν είμαι :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αλλά από τον 3D υπέρηχο που είχα κάνει όλοι λέγανε πως μου μοιάζει...

γεννήθηκε και το στόρυ συνεχίζεται!!! όλοι τον δουλεύουν τον άντρα μου... πως το έκανα με άλλον... πως τον έπιασα στον ύπνο... μόνο στο πουλί και στο επώνυμο του λένε πως μοιάζουν :lol::lol::lol::lol:

Η αλήθεια είναι πως όχι απλά το καμάρι μου είναι και λες και βγήκε με καρμπον... αλλά και παιδικές μου φωτογραφίες που ξεθάψαμε.... είμαστε το ίδιο και το αυτό!!! η μαμά μου έχει πάθει παράκρουση... νομίζει πως με ξαναμεγαλώνει στο αγορίστικο βεβαίως βεβαίως!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το που γέννησα κ μου την έδειξε ο γιατρός στον αέρα, είπα "Παναγία μου είναι ι δ ι α με τον άντρα μου!!! Ίδια όμως!! Κι όσο μεγαλώνει του μοιάζει κ περισσότερο!! Δεν με πειράζει όμως κι ας λένε πως είχα πιει υπνωτικά στην σύλληψή της!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει οτι αν το πρωτο παιδι ειναι αγορακι συνηθως μοιαζει στην μανουλα του,ενω τα κοριτσακια φερνουν στο μπαμπα περισσοτερο...Εμενα απ τον υπερηχο β επιπεδου μου ειπαν οτι μου μοιαζει ο μικρος μας,εγω απ την αλλη θα ηθελα να παρει κι απ τους δυο μας..Σε 3 εβδομαδες περιπου θα κανω και τον doppler(τρισδιαστατο)και θα εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα.. :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει οτι αν το πρωτο παιδι ειναι αγορακι συνηθως μοιαζει στην μανουλα του,ενω τα κοριτσακια φερνουν στο μπαμπα περισσοτερο...Εμενα απ τον υπερηχο β επιπεδου μου ειπαν οτι μου μοιαζει ο μικρος μας,εγω απ την αλλη θα ηθελα να παρει κι απ τους δυο μας..Σε 3 εβδομαδες περιπου θα κανω και τον doppler(τρισδιαστατο)και θα εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα.. :D

Φαινοταν στον β επιπεδου τοσο καθαρα το προσωπο?

Εμενα παντως ειναι κοριτσι,το πρωτο και μου μοιαζει !! :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...