Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Parents:Πως το βρηκατε;


Recommended Posts

Εψαχνα στο google εναλλακτικες λυσεις για το απογευματινο του μικρου μου.Διάβασα κάποια πράγματα αλλά δεν είχα μπει στο forum. Μετά από λίγες μέρες έψαχνα κάτι άλλο και έπεσα σε μία ερώτηση μέσα στο forum. Από τότε κόλλησα.

Εσείς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παρομοιως, και ειναι φοβερος εθισμος :D απο τοτε το συνιστω σε ολες μου τις φιλες :wink:

 

Έχεις δίκιο! Εγώ το βρήκα, όταν έκανα έρευνα για τα βλαστοκύτταρα, για λογαριασμό μιας εγκυμονούσας φίλης μου, που δεν έχει internet.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

περσι τον Ιουλιο μολις εμαθα για την εγκυμοσυνη μου εκανα μια αναζητηση σχετικα με κατι που με απασχολουσε. Διαβαζα καθημερινα πολλα απο τα θεματα χωρις να συμμετεχω λογω χρονου, αφου ακομη εργαζομουν πολλες ωρες την ημερα. Οταν σταματησα την δουλεια μου κ μετα κ εμεινα σπιτι περιμενοντας να γεννησω εκανα εγγραφη κ απο τοτε συμμετεχω ανελιπως καθημερινα.

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΨΥΧΩΣΗ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω εψαχνα ιδεες για τη βαφτιση τον περασμενο Ιανουαριο και απο τοτε κολλησα!!

Συγκεκριμενα πληκτρολογησα "δωρο νονου" και βρεθηκα στο parents.gr.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βρηκα ψαχνοντας στο Google τις λεξεις "Χαμηλη Κοιλια" γιατι τους τελευταιους μηνες της εγκυμοσυνης μου η κοιλια μου εκτος απο τεραστια ηταν και πολυ χαμηλη με αποτελεσμα να με εχουν πανικοβαλλει διαφορες "καλοθελητριες" λεγοντας μου οτι μαλλον θα γεννησω προωρα. :mad:

Απο τη στιγμη που πρωτομπηκα,δεν ξεκολλησα!!! Μαλιστα θυμαμαι οτι επειδη κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου ειχα αντιμετωπισει πολυ ασχημη συμπεριφορα απο γυναικες υναδελφους μου,μολις ειδα οτι υπηρχε topic με θεμα "Εγκυμοσυνη και Εργασιακος χωρος" εκανα αμεσως εγγραφη,εγινα μελος,κι αρχισα να γραφω τις φοβερες εμπειριες μου!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το σφύριξε ένας τζιπάς με τζίμνυ σε άλλο φόρουμ το οποίο είναι άσχετο με το εδώ. Ως γονιός βέβαια τσίμπησα. Θυμάμαι και τον τίτλο του θέματος τότε " μόνο για γονείς". :D

Βέβαια θέλω να πω πως από την στιγμή που μπήκα δύσκολα έβρισκα άλλους γονείς με πΙΔΙΆ ΗΛΙΚΊΑς ΣΑΝ ΤΑ ΔΙΚΆ ΜΟΥ .....αλλά δεν βαριέσε , τόσα και άλλα γίνονται και συζητιόνται που έχουν να κάνουν με την οικογένεια , όλο και κάτι μας αγκίζει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάνοντας μια αναζήτηση για τους κολικούς του μωρού, έπεσα στο forum.

Από τότε διάβασα πολλά τοπικ μέχρι που κάποια στιγμή, με αφορμή ένα e-mail έκανα κι εγώ την εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σε αναζήτηση ,είδα μερικά θέματα και κόλλησα.Την ίδια μέρα κάλεσα και τον καλό μου :D

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος άρχισα να ψάχνω ιδέες για έναν τρόπο να το

ανακοινώσω στον μέλλοντα πατερούλη, και ανακάλυψα αυτή την

παρεούλα. Στην αρχή απλά έμπαινα και διάβαζα διάφορα θέματα όποτε

είχα χρόνο. Τώρα που το ζουζούνι μας με έκλεισε σπίτι, κάθε φορά που

νιώθω μόνη και κάθε φορά που με πιάνει μελαγχολία, χάνομαι στις

συζητήσεις σας και συνέρχομαι...

Είστε καταπληκτική παρέα!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου το σύστησε η κουμπάρα μου. Συζητούσαμε για τα παιδία μας και μου είπε για το

parents.gr, οπού γονείς συζητούν και ανταλλάσουν απόψεις για τα παιδιά τους.

Από τότε και 'γω όταν έχω ελευθερό χρόνο τον περνάω μαζί σας !!!

698927w3uri2g9kq.gif + 698925jp6q6xl5uz.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι το μοναδικό site που εμφανίζετε πάντα κ σχεδόν 1ο , 1ο εαν κάποιος κάνει μια αναζήτηση (για οποιοδήποτε θέμα) που να αφορά γονείς & παιδιά... αλλά και όχι μόνο ! Εγω το ανακάληψα προσπαθώντας να βρώ πληροφορίες για το μικρόβιο "ουρεόπλασμα".

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Tην πρώτη φορά έκανα αναζήτηση στο google για παιδοχυχολόγο και με έβγαλε στη κεντρική σελίδα στη γραμμή σύνδεσμος..πήρα τηλέφωνο και έκλεισα το parents.... Δεν εδωσα και πολλή σημασία... Μετά από λίγες ημέρες έψαχνα για παιδικό πάρτι και βγήκα απευθείας στο φορουμ .... από τότε δεν ξεκόλησα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναζήτηση στο google συνέχεια ως έγκυος... με λέξεις όπως Εγκυμοσύνη, παιδί, μωρό κλπ... Κι έτσι το βρήκα :D

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σε αναζήτηση στο google το βρήκα. Έψαχνα για παιδικό σταθμό και μ έβγαλε στο parents. Μπήκα και διάβασα, διάβασα κι άλλα και κόλλησα.

Ελίνα, μαμά του Θάνου-22/8/2003, της Εύας και της Χριστίνας (ομοζυγωτικά δίδυμα)-15/6/2006!

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το σφύριξε ένας τζιπάς, που του το σφύριξε άλλος τζιπάς, που του το σφύριξε άλλος τζιπάς με Τζίμνη!!!!! Θυμάμαι ότι τότε στις αρχές ήμασταν εμείς οι 3 :lol::lol::lol::lol::lol:
Kαι ο κούκος θες να πεις :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το σφύριξε ένας τζιπάς, που του το σφύριξε άλλος τζιπάς, που του το σφύριξε άλλος τζιπάς με Τζίμνη!!!!! Θυμάμαι ότι τότε στις αρχές ήμασταν εμείς οι 3 :lol::lol::lol::lol::lol:
Kαι ο κούκος θες να πεις :lol::lol:

 

ναι σωστά αυτόν τον ξέχασα :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η Μαρία γενικώς δεν έτρωγε και δυσκολευόμουν και στενοχωριόμουν που δεν τα κατάφερνα. Ψάχνοντας τρόπους και κόλπα για το φαγητό (δεν θυμάμαι τι είχα χτυπήσει στο google) έπεσα στο φόρουμ. Αφού διάβασα κάμποσα θέματα που τα βρήκα ενδιαφέροντα, είδα πως φαινόνταν σοβαρό (γιατί γενικώς έχω μια φοβία με το ίντερνετ, δεν εμπιστεύομαι εύκολα άτομα που δεν ξέρω και δεν βλέπω), αποφάσισα να κάνω το μεγάλο βήμα και να γίνω μέλος.

Άλλωστε κάπου είχα διαβάσει πως είναι καλό να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες και με άλλες μαμάδες που όλο και κάτι θα μπορούν να μας πουν και να μας βοηθήσουν. Εγώ άλλες φίλες μαμάδες δεν είχα οπότε σκέφτηκα πως όλο και κάτι καλό θα έβρισκα στο Parents.

 

Έκτοτε ....κολλημένη εδώ....και γερά..... :lol::lol::lol:

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...