Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Να με και εγω!! Γυρισα.


ΧΡΥΣΑ

Recommended Posts

Επιστρεψαμε Τεταρτη βραδυ και σημερα ειναι το πρωτο βραδυ που επιτελους μπαινω με την ησυχια μου. Αν και ειμαι ακομα κουρασμενη απο την αλλαγη της ωρας, το ταξιδι κτλ θελω να μαθω τα νεα σας.

 

Τα δικα μου νεα τα του ταξιδιου και της βαφτισης θα τα γραψω εν καιρω, μολις νιωσω οτι δεν νυσταζω αλλο!

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Να'στε καλα φιλεναδες μου!

Μπορω να πω οτι τωρα εχω καπως ηρεμησει και εχω μπει σε καποια σειρα.

 

Οι διακοπες μας στην Ελλαδα ηταν φανταστικες! Να μου πεις οταν εισαι διακοπες παντου περνας τελεια (ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον). Ειχα να παω και διακοπες κατι χρονια.

 

Το ταξιδι και στο πηγαινε και στο ελα ηταν πολυ καλο. Ο μικρος ηταν μια χαρα και δεν δυσανασχετησε πολυ. Μονο στο τελευταιο αεροπλανο (πηραμε τρια) κουραστηκαμε, και λογικο ειναι μετα απο τοσες ωρες καθισιο. Ο μικρος ηταν μια χαρα επαιξε, εφαγε, κοιμηθηκε, ειδε τηλεοραση.

 

Φτανοντας Ελλαδα καταλαβαμε τι θα πει ζεστη!!

Μας περιμενε η πεθερα, η κουνιαδα και η ξαδερφη μου με το μωρο της.

Συγκινηση μεγαλη!

Μας πηρε δυο τρεις μερες να συνηθησουμε στην αλλαγη της ωρας και πιο πολυ ο μικρος καθως ενα βραδυ ξυπνησε στις 3 και ηταν μεσα στην καλη χαρα. Ο αντρας μου τον πηγαινε βολτα μεσα εξω και δεν κοιμηθηκε μεχρι τις 6 το πρωι.

Σε γενικες γραμμες ηταν καλα στην Γλυφαδα που μεναμε αφου ειχα την πεθερα να μαγειρευει! Ναι ναι δεν μου αρεσει να μαγειρευω οποτε για ενα μηνα απαλαχτηκα απ'αυτο.

Ειδαμε πολλους συγγενεις, τους καλους παλιους μας φιλους και θυμηθηκαμε τα παλια.

Αυτο που δεν μου αρεσε ηταν ετσι οπως εχει γινει η περιοχη και γενικοτερα ολα σχεδον τα προαστια απο την αποψη της κινησης.

Πολλη κινηση βρε παιδια. Για να βρουμε χωρο σταθμευσης αγανακτουσαμε σχεδον παντα! Ακομα και εξω απο το σπιτι της πεθερας μου σπανια βρισκαμε. Το αλλο που ολοι σχεδον οι δρομοι εχουν γινει μονοδρομοι!

 

Τελως παντων τις δυο πρωτες βδομαδες ασχοληθηκα με την προετοιμασια της βαφιτσης. Ολα ηταν τελεια, τα περιγραφω σε αλλο ποστ αυτα.

 

Μετα τη βαφτιση πηγαμε Ρεθυμνο με τους κουμπαρους μας οι οποιοι και μενουν εκει. Ε εκει ηταν φανταστικα! Περασαμε τελεια, καναμε τα μπανια μας, τις βολτες μας και ξεκουραστηκαμε.

Ο μικρος βεβαια μια χαρα οπου και να πηγαιναμε. Μονο στη θαλασσα μας τα χαλασε λιγο, γιατι δεν ηθελε να ειναι μεσα. Στην αρχη δε δεν ηθελε ουτε στην αμμο να παταει! Μετα ομως συνηθησε και επαιζε μια χαρα.

Οταν φυγαμε απο το Ρεθυμνο εμενα με πηραν τα ζουμια καθως καταλαβα οτι εφευγα απο τους ανθρωπους με τους οποιους περναγα καλα και δεν ηξερα ποτε θα τους ξαναεβλεπα.

Γυρισαμε Αθηνα και εκει ειχαμε την πεθερα μου να στεναχωριεται επειδη σε λιγες μερες θα φευγαμε.

Ο μικρος δε την ειχε καταβρει εκει στην γιαγια του γιατι επαιρνε τα λαστιχα και τις σκουπες και επαιζε, ποτιζε, σκουπιζε.

 

Περασαμε ωραια. Τωρα που το σκεφτομαι ειναι σαν να πηγα πριν πολυ καιρο. Γιατι νιωθω ετσι? Ενω οταν ειμασταν εκει προς το τελος ηθελα να γυρισω πισω.

 

Να'μαστε καλα να ξαναερθουμε!

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Χρύσα!

Καλοφώτιστος ο Ζαχαρίας σας!

Να το καμαρώνετε πάντα με Υγεία και χαρά!

Να είσταστε πάντα καλά να ξαναπάτε διακοπές στην Ελλάδα!

Πολύ γλαφυρή η περιγραφή που μας έκανες!

Μου θυμήζεις τον εαυτό μου,είμαστε 7 χρόνια στη Νότιο Αφρική(φέτος γυρίζουμε Ελλαδα),και εγω τα ίδια συναισθήματα έννοωθα όταν γύριζα πίσω!

Εσύς θα μείνετε Καναδά μόνιμα ή σκέφτεστε να γυρίσετε?

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλώς ήρθες γλυκιά μου ΧΡΥΣΑ :D

τώρα κατάφερα κι εγώ επιτέλους να σου πω ένα καλως ήρθες!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ΗΡΩ και sardelaki.

 

sardelaki πως πας με τον μπεμπη?

 

ΗΡΩ παντα στη ζωη μου λεω "ποτε μη λες ποτε".

Ομως ηταν επιλογη μας να μεινουμε εδω και θα μεινουμε.

Μου αρεσει η Ελλαδα αλλα μην με πρεξηγησει καμια σας οχι για να μενω μονιμα. Εδω πλεον εχουμε το σπιτι μας, τις δουλειες μας.

Ομως καθε φορα που γυριζεις απο διακοπες εχεις ενα περιεργο συναισθημα. Αυτο που θελω να καταφερω στο μακρυνο μελλον ειναι να μπορουμε να ερχομαστε καποιους μηνες στην Ελλαδα και τους υπολοιπους να μενουμε εδω.

Θα δουμε. :)

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα μου

 

κρίμα που δεν προλάβαμε να συναντηθούμε.... να πιούμε καφέ! Να γνωρίσω και τον Ζαχαρία....

 

Όταν ξανάρθεις όμως.... να είμαστε καλά..... θα πάμε οπωσδήποτε!!!!

 

Φιλιά και να σου ζήσει ο γιόκας σου :D

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ΗΡΩ και sardelaki.

 

sardelaki πως πας με τον μπεμπη?

 

ΗΡΩ παντα στη ζωη μου λεω "ποτε μη λες ποτε".

Ομως ηταν επιλογη μας να μεινουμε εδω και θα μεινουμε.

Μου αρεσει η Ελλαδα αλλα μην με πρεξηγησει καμια σας οχι για να μενω μονιμα. Εδω πλεον εχουμε το σπιτι μας, τις δουλειες μας.

Ομως καθε φορα που γυριζεις απο διακοπες εχεις ενα περιεργο συναισθημα. Αυτο που θελω να καταφερω στο μακρυνο μελλον ειναι να μπορουμε να ερχομαστε καποιους μηνες στην Ελλαδα και τους υπολοιπους να μενουμε εδω.

Θα δουμε. :)

 

ο μπέμπης μου με ταλαιπωρεί γλυκιά μου χα χα...του αρέσει πολύ να παιδεύει την μαμά του, από την κοιλιά φαινότανε :lol::lol:

Πάντως εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα που δεν τρελλένεσαι κιόλας να μείνεις για πάντα στην Ελλάδα...

πάντως εμένα αν έλεγε ο άντρας μου ΝΑΙ αύριο κιόλας θα ήθελα να γυρίσω Γερμανία!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...