Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανυπαντρη κι ευτυχισμενη μητερα


Tzoannoula

Recommended Posts

Καλημέρα και Καλή χρονιά σε όλους και όλες!

Ειμαι 38 χρονων, ανυπαντρη μητερα ενος υπεροχου ζουζουνιου 16 μηνων!

Θα θελα να πω σε οσες γυναικες σκεφτονται να μην συνεχισουν την εγκυμοσυνη τους λογω του οτι ο συντροφος εβγαλε φτερα και πεταξε...ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ! Οι μονογονεικες οικογενειες ειναι μια πραγματικοτητα που σιγα σιγα εξαπλωνεται και στην Ελλαδα, χωρις στιγματισμο απο την κοινωνια. Κι αν υπαρξουν καποια ατομα που δεν θα σας στηριξουν, στη τελικη ευθεια θα εισαστε εσεις και το παιδι σας το οποιο μονο χαρα και αγαπη θα σας χαρισει!

Εγω ειμαι εδω για οποιον θελησει να μου μιλησει γι'αυτο το θεμα κι οτι βοηθεια μπορω να δωσω θα τη δωσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλως ήρθες και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!

Λατρευω τα παιδακια και για να ειμαι ειλικρηνης θα ημουν πολυ κοτα για να κρτησω ενα παιδι μονη μου, εγω προσωπικα, χαιρομαι που αλλοι ανθρωποι εχουν τα κοτσια να το κανουν !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τα σχολια σας αλλα ειλικρινα, ισως ειμαι και τυχερη βεβαια, δεν μου φαινεται και τοσο δυσκολο εργο. Εχω ολο το χρονο να ασχοληθω με το παιδι μου χωρις να πρεπει να μοιρασω το χρονο και σε ενα συντροφο. Θα θελα βεβαια μελλοντικα να ξαναφτιαξω τη ζωη μου, δε λεω...Ελπιζω να μην μεινω μπακουρι! Να στε καλα παντως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο κορίτσι μου!Να είσαι γερή και να μεγαλώνεις το παιδάκι σου!Και αν ήταν επιλογή του πατέρα, εύχομαι να δει το παιδάκι του κάποια στιγμή να είναι μεγάλο και να το μετανοιώσει που εχασε όλα αυτά τα υπέροχα που θα ζήσεις και ήδη ζεις εσύ. Μακάρι και το κράτος να βοηθούσε τις ανύπαντρες μητέρες στην Ελλάδα, όπως τις βοηθάει και στο εξωτερικό να μεγαλώσουν τα παιδάκια μόνες τους. Δυστυχώς οι περισσότερες που είναι σ'αυτήν την κατάσταση παλεύουν με τα δικαστήρια για τη διατροφή.. :cry: Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!! :D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά και καλώς ήρθες. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Συγχαρητήρια για τη΄γενναία απόφαση που πήρες και ελπίζω να σε μιμηθούν περισσότερες γυναίκες στο μέλλον.

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

να στε καλα, ευχαριστω για τις ευχες!

Παντως mata, ο πατερας του τον βλεπει αρκετα συχνα αν και ζει στην αθηνα, προσπαθει ομως να τον βλεπει οσο μπορει. Ειχε φρικαρει με την εγκυμοσυνη ομως τωρα τον λατρευει. Απλως δεν ειμαστε μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσι μου!Να είσαι γερή και να μεγαλώνεις το παιδάκι σου!Και αν ήταν επιλογή του πατέρα, εύχομαι να δει το παιδάκι του κάποια στιγμή να είναι μεγάλο και να το μετανοιώσει που εχασε όλα αυτά τα υπέροχα που θα ζήσεις και ήδη ζεις εσύ. Μακάρι και το κράτος να βοηθούσε τις ανύπαντρες μητέρες στην Ελλάδα, όπως τις βοηθάει και στο εξωτερικό να μεγαλώσουν τα παιδάκια μόνες τους. Δυστυχώς οι περισσότερες που είναι σ'αυτήν την κατάσταση παλεύουν με τα δικαστήρια για τη διατροφή.. :cry: Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!! :D :D

 

Κι απο μένα το σεβασμο, το θαυμασμό και τις καλύτερες ευχές για το παιδάκι σου και τη γενναία μανούλα του :!::!::!::!::!:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι απο μένα το σεβασμο, το θαυμασμό και τις καλύτερες ευχές για το παιδάκι σου και τη γενναία μανούλα του :!::!::!::!::!:

 

Σε ευχαριστω για τις ευχες σου και τα καλα σου λογια. Πιστευω πως η ζωη ειναι οσο ευκολη ή δυσκολη θελουμε εμεις να την κανουμε.

Εγω θελω να πιστευω πως ολα ξεπερνιουνται εαν ειμαι εγω αισιοδοξη και θετικη απεναντι στις δυσκολιες.

 

Σας αφηνω τωρα για λιγο, γιατι εργαζομαι και πρεπει να κανω και καμια δουλεια....την εχω αναγκη αλλωστε!!

 

Φιλακια σε ολους, τα ξαναλεμε συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από μένα ! Θέλει μεγάλο κουράγιο και δύναμη να αναλάβεις μόνη σου αυτή την τεράστια ευθύνη ! Σου εύχομαι να σου έρχονται όλα εύκολα και βολικά και να σου δωθεί η ευκαιρία να φτιάξεις και πάλι την ζωή σου όποτε εσύ το θελήσεις !

Σημασία έχει όμως αυτό που επέλεξες , να μεγαλώσεις το παιδάκι σου με όποιο κόστος ! Μπράβο ! :D

Link to comment
Share on other sites

να στε καλα, ευχαριστω για τις ευχες!

Παντως mata, ο πατερας του τον βλεπει αρκετα συχνα αν και ζει στην αθηνα, προσπαθει ομως να τον βλεπει οσο μπορει. Ειχε φρικαρει με την εγκυμοσυνη ομως τωρα τον λατρευει. Απλως δεν ειμαστε μαζι.

 

Χαίρομαι πραγματικά γι'αυτό, γιατί δεν είχα καταλάβει εάν υπάρχουν επαφές. Χαίρομαι που εκτός του ότι τον βλέπει, τον λατρεύει. Αυτό είναι και το πιο σημαντικό και για το παιδί, αλλά και για σένα. Εύχομαι να ξαναφτιάξεις τη ζωή σου και να χαρείς το μεγάλωμα του παιδιού σου, παραβλέποντας του ότι το παιδί είναι μόνο μαζί σου. Πράγμα που πιστεύω ότι ήδη το κάνεις. Και πάλι μπράβο σου. Είσαι αξιέπαινη!!!! :D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή χρονιά σε όλους και όλες!

Ειμαι 38 χρονων, ανυπαντρη μητερα ενος υπεροχου ζουζουνιου 16 μηνων!

Θα θελα να πω σε οσες γυναικες σκεφτονται να μην συνεχισουν την εγκυμοσυνη τους λογω του οτι ο συντροφος εβγαλε φτερα και πεταξε...ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ! Οι μονογονεικες οικογενειες ειναι μια πραγματικοτητα που σιγα σιγα εξαπλωνεται και στην Ελλαδα, χωρις στιγματισμο απο την κοινωνια. Κι αν υπαρξουν καποια ατομα που δεν θα σας στηριξουν, στη τελικη ευθεια θα εισαστε εσεις και το παιδι σας το οποιο μονο χαρα και αγαπη θα σας χαρισει!

Εγω ειμαι εδω για οποιον θελησει να μου μιλησει γι'αυτο το θεμα κι οτι βοηθεια μπορω να δωσω θα τη δωσω...

 

Τζοάνα πολλά μπράβο ! να χαιρεσαι το ζουζούνι σου και να εισαι πάντα καλά ! Πραγματικά σε θαυμάζω και σου βγαζω το καπέλο ! :D

Και τελικά είναι προτιμότερο να μεγαλώνεις το παιδί μόνη παρά με έναν σύζ./σύντροφο αδιάφορο!!! :(

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητήρια και από μένα ! Θέλει μεγάλο κουράγιο και δύναμη να αναλάβεις μόνη σου αυτή την τεράστια ευθύνη ! Σου εύχομαι να σου έρχονται όλα εύκολα και βολικά και να σου δωθεί η ευκαιρία να φτιάξεις και πάλι την ζωή σου όποτε εσύ το θελήσεις !

Σημασία έχει όμως αυτό που επέλεξες , να μεγαλώσεις το παιδάκι σου με όποιο κόστος ! Μπράβο ! :D

 

 

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά είναι προτιμότερο να μεγαλώνεις το παιδί μόνη παρά με έναν σύζ./σύντροφο αδιάφορο!!! :( [/color]

 

εχεις πολυ δικιο σε αυτο που λες. Πολλοι μου εχουν πει "μα καλα αφου ο πατερας αναγνωρισε το παιδι κλπ, γιατι δεν τα ξαναβρισκετε?"... Η αλήθεια ειναι οτι η σχεση μου μαζι του ηταν μολις 3μηνες κι αυτο εξ αποστασεως...βασικα μια σχεση βασισμενη στο σεξ. Λιγο πριν μεινω εγκυος ειχα λιγο πολυ αποφασισει να δωσω ενα τελος γιατι με αυτο τον ανθρωπο δε θα μπορουσα να κατασταλαξω. Ξεροντας λοιπον οτι δεν ταιριαζουμε, πως θα μπορουσα να τον παντρευτω μονο και μονο λογω του παιδιου? Παλι σε διαζυγιο δε θα καταληγαμε? Πιστευω πως πολλα ζευγαρια παντρευονται λογω εγκυμοσυνης και μεγαλωνουν παιδια μεσα σε κλιμα αδιαφοριας στην καλυτερη περιπτωση, μισους και καυγαδων στη χειροτερη...

Καλυτερα χωρια και αγαπημενα...ετσι λεω εγω..

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ!!!!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου και καλωσήρθες στην παρέα μας!!! Να είσαι πάντα γερή και να βλέπεις το αστέρι σου ευτυχισμένο. Βλέπω οι Κερκυραίοι στο φόρουμ αυξάνεστε εν τω μεταξύ :lol::lol::lol: !!!

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οι Κερκυραίοι στο φόρουμ αυξάνεστε εν τω μεταξύ :lol::lol::lol: !!!

 

Και η πλακα ειναι οτι ειμαστε ολοι συγγενεις!!! τουλαχιστον papapete, alienaki κι εγω!

Αν ειναι κι αλλοι απο εδω για φανερωθειτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή χρονιά σε όλους και όλες!

Ειμαι 38 χρονων, ανυπαντρη μητερα ενος υπεροχου ζουζουνιου 16 μηνων!

Θα θελα να πω σε οσες γυναικες σκεφτονται να μην συνεχισουν την εγκυμοσυνη τους λογω του οτι ο συντροφος εβγαλε φτερα και πεταξε...ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ! Οι μονογονεικες οικογενειες ειναι μια πραγματικοτητα που σιγα σιγα εξαπλωνεται και στην Ελλαδα, χωρις στιγματισμο απο την κοινωνια. Κι αν υπαρξουν καποια ατομα που δεν θα σας στηριξουν, στη τελικη ευθεια θα εισαστε εσεις και το παιδι σας το οποιο μονο χαρα και αγαπη θα σας χαρισει!

Εγω ειμαι εδω για οποιον θελησει να μου μιλησει γι'αυτο το θεμα κι οτι βοηθεια μπορω να δωσω θα τη δωσω...

 

 

κοπελα μου να σαι γερη κ ευτυχισμενη.εισαι ηρωας μιας κ στην ελλαδα το να μεγαλωνεις μονος σου μωρο ειναι πολυ δυσκολο δεν υπαρχει καμμια υποδομη δυστυχως!κι εμεις ειμαστε εδω να βοηθησουμε οτι κι αν χρειαστεις!σε φιλω κ καλως ηρθες

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους και ολες σας!

Αισθανομαι πραγματικα σαν να εγινα μελος μιας μεγαλης παρεας, σαν να αποκτησα μεσα σε μια ημερα πολλους φιλους! Να'στε ολοι καλα, να χαιροσαστε καθε μερα και καθε στιγμη με τα αγγελουδια σας!

Θα τα λεμε συχνα απο εδω μεσα!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...