Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μύτη-νγκ απανταχού Parentholics


BIZELI

Recommended Posts

Με αρκετές κυρίες από το forum (oh-mamy,Σοφία , irini κ.α. )έχουμε πει να κάνουμε κάποια στιγμή μία συνάντηση με τα τέκνα μας σε κάποιο ανοιχτό μέρος, να γνωριστούμε και να περάσουμε καλά μαζι με τα μπιζελάκια μας.

Να προτείνει ίσως ο Admin ή η Μαρία κάποιο μερος (κάποιο πάρκο ίσως :?::?: ) και να το οργανώσουμε το ζήτημα...τί λέτε και οι υπόλοιπες/οι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να το κάνουμε και οι Σαλονικιές αυτό :roll: Αλλά μετά τη γέννα μου παρακαλώ πολύ να σας προλάβω :oops: (Τι ζηλειάρα απαπα)

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω όταν είμαι στις κουνιες ή για καφέ σε πάρκα κλπ κοιτάω στις μαμάδες και απο μέσα μου λέω λες εκείνη ή η άλλη να γράφει στο parents???????????!!!!!! αλλά επειδή δεν έχει πολλές κοπέλες απο Πειραιά απο ότι έχω καταλάβα προσγειώνομαι και λέω μπα αποκλείεται!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς είναι λίγο δυσκολούτσικο αυτή την περίοδο για μένα γιατί με την κοιλιά και τον μικρό να γκρινιάζει και να θέλει αγκαλιά δεν είναι εύκολο να μετακινηθώ και να κάτσω σε χώρο χωρίς 2ο άτομο να τον προσέχει και ο άντρας μου είναι λίγο μπλεγμένος αυτό τον καιρό με δουλειές και μαθήματα! :cry:

 

Πάντως αν βολέυει κάπως το μέρος θα προσπαθήσω να βρω ένα τρόπο να τα βολέψω!

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το σκέφτομαι περισσότερο γέλιο θα είχε να πηγαίναμε οι Αθηναίες στην Θεσσαλονίκη :P

 

Σαν πενταήμερη ένα πράγμα!! Αντί καθηγητές θα χουμε τα ζουζούνια μας επιτηρητές !!!!!!!!!!!!!! Θα χε πολύ επιτυχία Και σίγουρα 22:00 α θα μαστε μαντρωμένες στα δωμάτια μας.... Οι καθηγητές μας δεν νομίζω οτι το είχαν καταφέρει ποτέ αυτό :P:wink:

 

Υ.Γ. και συνεχίζω με το άλλο άσμα: Όνειρα... Πουλιά μου ταξιδιάρικα...

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή έχω ξαναοργανώσει συνάντηση μελών για το noesi.gr , η οποία είχε επιτυχία αλλά... έκανε πολύ χρόνο για να επιτευχτεί μέχρι να μαζευτούμε να δούμε ποιοι θα είμαστε που θα παμε ποιά μέρα τι ώρα κλπ μας βρήκαν τα Χριστούγεννα :!: , αν καμμιά διαθέτει ένα μεγάλο χωρο , μεγάλο κήπο , πιλωτή, ένα μεγάλο πάρκο απέναντι ή κοντά στο σπίτι της ή και σπίτι, θα βόλευε καλύτερα από το να ψάχνουμε για παιδότοπο, αλλά θα πρέπει αφού συμφωνήσουμε ποιες θα είμαστε να γραψουμε και σε ποια περιοχή μένουμε γιατί θα ήταν λίγο δύσκολο να μένουν πχ 6 στον Πειραιά , 2 στο κέντρο Αθήνα και 2 στο Κορωπί και η συνάντηση να γίνει στο Κορωπί :?::!::shock: Καταλάβατε, το πρόβλημα είναι λίγο τεχνικό!!!

 

Πάντως εγώ είμαι μέσα και αν και 30 χρόνια Γλυφαδιώτισσα, τώρα μένω στα όρια Βάρης με Κορωπί και από μέρα θα προτιμούσα απόγευμα Σαββάτου ή Κυριακής!

 

Αλλος;;;;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόγευμα Σαββατου ή Κυριακής είναι νομίζω το καλύτερο για όλες μας αν λάβουμε υπόψη και τη ζέστη που επικρατει!!! Πειτε ιδεες απο χώρους που σας βολεύουν και πιστεύετε οτι θα βολεύουν και τους υπολοιπους!! Π.χ. Μαρίνα Ζέας - Πειραιά έχει πλατεία και ΦΛΟΚΑ δίπλα αλλά σίγουρα δεν εξυπηρετεί καμμιά σας.. Οπότε κάπου στο κέντρο ίσως... δεν ξέρω λέω...

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Στην παραλία του Αλίμου έχει ένα μεγάλο πάρκο με παιδική χαρά μέσα στο πράσινο και καφετέριες και ένα πάρκο με φουσκωτά παιχνίδια, εκεί θα ήταν ώραιο μέρος για τα μικρά μας τερατάκια για να ξεδώσουν!!!Αλλωστε έχει και εύκολη πρόσβαση και το τραμ εκεί κανει στάση και όλα τα λεωφορεία της παραλιακής!!!

Να πούμε και εμείς καμμιά κουβέντα και όχινα τα κυνηγάμε ή να τα έχουμε δεμένα σε καρότσι (εμένα δεν χωράει πια 1,14 :roll: είναι που να τον χώσω;;;)

Καλή ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Στην παραλία του Αλίμου έχει ένα μεγάλο πάρκο με παιδική χαρά μέσα στο πράσινο και καφετέριες και ένα πάρκο με φουσκωτά παιχνίδια, εκεί θα ήταν ώραιο μέρος για τα μικρά μας τερατάκια για να ξεδώσουν!!!Αλλωστε έχει και εύκολη πρόσβαση και το τραμ εκεί κανει στάση και όλα τα λεωφορεία της παραλιακής!!!

Να πούμε και εμείς καμμιά κουβέντα και όχινα τα κυνηγάμε ή να τα έχουμε δεμένα σε καρότσι (εμένα δεν χωράει πια 1,14 :roll: είναι που να τον χώσω;;;)

Καλή ιδέα;;;

 

 

Συμφωνώ!! Κοριτσια τι λέτε???

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι πατεράδες επιτρέπονται;;;

Εγώ θα προτίμούσα να τον έχω μαζί μου γιατί δεν τα βγάζω και τόσο εύκολα πέρα μόνη μου μαζί του , είναι και ο αυτισμός μην ξεχνιώμαστε και ένα ζευγάρι μάτια και χέρια δεν είναι ποτέ αρκετά:?:

Μη τον χάσω κιόλας!!! (οι φοβίες που λέγαμε!!!)

Τι λέτε :?::wink:

Link to comment
Share on other sites

Μωρε πλάκα, πλάκα, κάπου κατά τον Αύγουστο, Σεπτέμβριο, έχει κάπου εκεί στην Αθήνα το Ham Fest, για τους Ραδιοερασιτέχνες, λέγαμε με τον άντρα μου να το κάνουμε 3ήμερο και να πάμε, οπότε δεν το συζητώ να μην σας γνωρίσω και από κοντά!!!! :D:D Ε???? :?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

ΜΤΗΕΟ μηπως δεν ειναι και τοσο καλη περιοδος Αυγουστος Σεπτεμβριος??λογω διακοπων??/Ασε που περιμενουμε και τις εκλογες....

Ωστοσο πρεπει να το κανουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ

Νομιζω η πιο οργανωτικες πρεπει να ξεκινησουν και οτι βοηθεια μεσα!!!!!

Απλως κοριτσια για μας που εχουμε αστατα ωραρια ακομη και καποια Σ/Κ να εχουμε ενα περιθωριο χρονου .....

2eaW.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι πάρα πολύ με αυτή σας την πρωτοβουλία, - με αυτό το τρόπο χρησιμοποιείτε κιόλας στο έπακρο την ύπαρξη του φόρουμ & ιστοσελίδας - για να γνωριστείτε και απο κοντά διευρύνοντας εκτός απο τις δικές σας παρέες και τις παρέες του παιδιού σας :)

 

το καλύτερο θα έλεγα είναι να γίνει μία λίστα με τις τοποθεσίες που μένετε και να γίνει η συνάντηση στο μέρος όπου κάπως είναι για όλους ή τους περισσότερους βολικό.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι πάρα πολύ με αυτή σας την πρωτοβουλία, - με αυτό το τρόπο χρησιμοποιείτε κιόλας στο έπακρο την ύπαρξη του φόρουμ & ιστοσελίδας - για να γνωριστείτε και απο κοντά διευρύνοντας εκτός απο τις δικές σας παρέες και τις παρέες του παιδιού σας :)

 

το καλύτερο θα έλεγα είναι να γίνει μία λίστα με τις τοποθεσίες που μένετε και να γίνει η συνάντηση στο μέρος όπου κάπως είναι για όλους ή τους περισσότερους βολικό.

 

ΜΑΡΙΑ πως και που μπορουμε να κανουμε τη λιστα

Σε ενα τοπικ .Ρωτω γιατι ειμαι παντελως ασχετη με την τεχνολογια.

2eaW.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

mtheo
!!!!! δεν παίζω!!!!

Άντε ρε Σαλονικιές που είστε??

Οι Αθηναίες είδη κανονίζουν τοποθεσία !!!

Με τη Νίκη έχουμε ήδη κανονίσει στην κλινική που θα γεννήσουμε, ελπίζω μόνο να την προλάβω γιατί έχω ΠΗΤ τρεις μέρες άργότερα :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...