Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΛΎ ΕΝΤΟΝΗ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΑΠΟ ΑΙΜΟΡΡΟΙΔΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι 14 εβδομάδων, δυσκοιλια από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, έχω δοκιμάσει τα πάντα και τα τελευταία χρόνια το παλεύω με τη διατροφή. Έχει όμως περίπου 10 μέρες που "ξεπροβαλαν" αιμορροιδες και έχω πολύ μεγάλη αιμορραγία όχι μόνο όταν βρίσκομαι σε προσπάθεια στην τουαλέτα, αλλά πλέον και όταν πηγαίνω να ουρησω (προφανώς η αιμορραγία συμβαίνει και κατά την ουρηση λόγω της ελαχιστης "πίεσης"). Το αίμα είναι κατακοκκινο και άφθονο, δεν σταματάει με τίποτα. Θα επικοινωνήσω φυσικα με το γιατρό μου, αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κατά πόσο αντιμετώπιζεται απλά ή θα χρειαστεί θεραπεία /μικροεπεμβαση.

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσι μου δεν εχω ανάλογη προσωπικη εμπειρία όμως απο αυτα που εχω διαβασει και επειδη γνωστη μου κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης ταλαιπωρηθηκε φοβερα απο το προβλημα αυτο εχω μια καποια εικονα αλλα οχι ως παθουσα.

Πρωτα απ'ολα πρεπει να επικοινωνησεις με το γιατρο ή κάποιο γαστρεντερολόγο για να σου συστησει καποια αγωγη καταλληλη στην κυηση για να αναστειλει την επιδείνωσή τους.

Νομιζω υπαρχει απαλλαγη των αιμορροιδων μετα τον τοκετο.(δεν ειμαι γιατρος ομως για να μιλαω με σιγουρια)

Σιγουρα θα χρειαζεσαι τοπικη φροντιδα με προιοντα που θα σου συστησει ο γιατρος για να καταπραυνεις την περιοχη. Το κρυο νερο λενε ανακουφιζει.. Ρυθμιση της δυσκοιλιοτητας που προυποθετει και ρυθμιση των κενώσεων σου.

Και η γνωστη μου βασανιστηκε παρα πολυ!Υπομονη!!! Ο ειδικος θα σε κατευθυνει οπως πρεπει!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι τέτοια η θεραπεία (διατροφή, κρεμουλα, κρύο νερό). Εγώ φοβάμαι τα χειρότερα (μικροεπεμβαση). Πάντως δεν ποναω καθόλου. Απλά χάνω πάρα πολύ αίμα.

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι τέτοια η θεραπεία (διατροφή, κρεμουλα, κρύο νερό). Εγώ φοβάμαι τα χειρότερα (μικροεπεμβαση). Πάντως δεν ποναω καθόλου. Απλά χάνω πάρα πολύ αίμα.

 

Σε συνεννόηση με το γιατρο σου θα βρειτε τη λυση και ευχομαι να μην χρειαστεις τιποτα παραπανω περαν της σωστης φροντιδας της περιοχης με τα κατάλληλα προιόντα!

Οσον αφορα την αιμοραγια και επειδη ειναι και εντονη ,αυριο κιολας κανε τα τηλφωνα σου να κλεισεις ενα ραντεβου. Το οτι δεν πονας ειναι πολυ θετικο και σιγουρα θα προλαβεις καταστασεις!!!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...