Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δυσκοιλιότητα στο τέλος;;;


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας! Διανύω τη 35η εβδομάδα κι εχω δίδυμα. Ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν ειχα θέμα με το έντερο ακόμη κι όταν έπαιρνα σίδηρο εδώ και μια εβδομάδα έχω πρόβλημα. Τη πρώτη φορά δοκίμασα το γάλα μαγνησίας κατόπιν σύστασης του γιατρού μου και πράγματι δούλεψε από τη πρώτη κουταλιά. Αυτή τη φορά εχω πιει ηδη 3 (1 προχθές το βραδυ και 2 χθες πρωί-βράδυ) και τίποτα. Πριν μου μιλήσετε για διατροφή κλπ να σας πω ότι τρώω βραστή σαλάτα οπωσδηποτε δυο φορές τη μέρα, φρούτα κ τρόφιμα πλούσια σε φυτικές ίνες. Κάποια άλλη που να αντιμετώπισε το ίδιο στο τέλος της κύησης;;; Με εχει πιάσει απελπισία παραμονές Χριστουγέννων και μου εχει χαλάσει η διάθεση... :(

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.

Ειχα το ίδιο πρόβλημα από την αρχή της εγκυμοσύνης.

Ακτινιδια δοκίμασες; πρέπει να είναι καλής ποιότητας κ ώριμα. Δαμάσκηνα αποξηραμένα; το βράδυ βάλε 5 6 σε ένα ποτήρι με νερό κ το πρωί πίνεις το ζουμί κ τρως τα δαμάσκηνα.

Τελευταία λύση. Φύλλα Αλεξάνδρειας. Αυτά σίγουρα θα κάνουν δουλειά. Προσωπικά έπινα τέτοιο τσάι καθολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης καθώς ήμουν απελπισμενη. Ρώτα πρώτα τον γιατρό σου όμως. Ψάξε κ λίγο στο ίντερνετ. Λέγονται κ φύλλα Αιγύπτου ή senna. Σου το λέω μήπως κ σου πει ο γιατρός σου πως δεν κάνουν για την κυηση. Έχεις κ δίδυμα οπότε είναι διαφορετικά. Επίσης υπάρχει στα φαρμακεία μια μαρμελάδα tamarin. Ρωτάς τον γιατρό κ μετά αν σε αφήσει την παίρνεις. Πάντα πρώτα ρωτάς τον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Τελικά το γάλα μαγνησίας το έκανε το "θαύμα" του απλά αυτή τη φορά άργησε λίγο να δράσει... Μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε να το παίρνω τακτικά για να μην υποφέρω. Εξάλλου δεν έμεινε πολύς καιρός. Μου ανέφερε και ένα άλλο σκεύασμα σε φακελάκια που λέγεται tanilas. Ευχομαι να μη τα χρειαστώ!!! Καλές γιορτές!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...