Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΓΙΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΆ ΕΊΔΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ (λάθος τιμές χοριακης από το μικροβι


Recommended Posts

Δεν ήξερα πραγματικά τι τίτλο να βάλω στο θέμα μου! Περιληπτικά να σας πω ότι ενώ οι υπερηχοι μου ήταν καλοί, η χοριακη έφτασε μέχρι 5000 και κάτι και μετά άρχισε να πέφτει. Οπότε έκλεισα ραντεβού για υπέρηχο, για να δούμε αν θα κάνουμε αποξεση ή θα μπορούσε να γίνει φυσική αποβολή. Τελικά.. είδαμε καρδούλα και ήταν όλα τέλεια. Πήγα σε άλλο μθικροβιολιγικο και η χοριακη ήταν 42.000! Αν μπορούσατε να φανταστείτε τι έχω περάσει, πόσες διακυμανσεις στην ψυχολογία μου!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βέβαια από περιέργεια και μόνο, θα πάω ξανά στο πρώτο μικροβιολογικο και θα ξανακάνω χοριακη σήμερα. Φυσικά και δεν θα τους πω ότι η χοριακη μου είναι στα ύψη και ακούσαμε και καρδιά. Να δω τι αποτέλεσμα θα μου βγάλουν.

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα πραγματικά τι τίτλο να βάλω στο θέμα μου! Περιληπτικά να σας πω ότι ενώ οι υπερηχοι μου ήταν καλοί, η χοριακη έφτασε μέχρι 5000 και κάτι και μετά άρχισε να πέφτει. Οπότε έκλεισα ραντεβού για υπέρηχο, για να δούμε αν θα κάνουμε αποξεση ή θα μπορούσε να γίνει φυσική αποβολή. Τελικά.. είδαμε καρδούλα και ήταν όλα τέλεια. Πήγα σε άλλο μθικροβιολιγικο και η χοριακη ήταν 42.000! Αν μπορούσατε να φανταστείτε τι έχω περάσει, πόσες διακυμανσεις στην ψυχολογία μου!

 

Δεν ξέρω τί να πώ!

 

Έχω παρακολουθήσει λίγο την ιστορία σου, έχουμε μιλήσει πιο παλιά σε θέματα ύπνου για τον μεγάλο σου, διάβασα και την τελευταία σου περιπέτεια και στενοχωρήθηκα....και τώρα αυτό!!!

 

Όλα καλά να πάνε εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Σ'*ευχαριστώ! Είμαι πολύ θυμωμενη με το μικροβιολογικο γιατί πέρασα μεγάλη ψυχρολουσια. (σε ο, τι αφορά στον ύπνο του μεγάλου, μετάνιωσα αφάνταστα που προσπάθησα να κοιμηθεί το παιδί μόνο, ευτυχώς το κατάλαβα νωρίς. Μέχρι και σήμερα κοιμομαστε μαζί στην κρεβατοκαμαρα και είναι τέλεια)!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ! Είμαι πολύ θυμωμενη με το μικροβιολογικο γιατί πέρασα μεγάλη ψυχρολουσια.

 

Εννοείται, εγώ προσωπικά ένα σιχτίρισμα θα το έριχνα οπωσδήποτε! Τέλος πάντων, το σημαντικό είναι να πάνε καλά τα πράγματα από εδώ και πέρα!

 

Να χαίρεσαι τον μεγάλο σου και με το καλό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και η ειρωνεία είναι ότι χθες, ούσα σίγουρη ότι πάμε για αποξεση, έβαλα μαλλί και ανταυγιες (που απαγορεύεται στο πρώτο τρίμηνο, τουλάχιστον το μαλλί από όσο ξέρω).

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

αντε βρε κοπελιά! από εχθές όλο μπαίνω για να διαβάσω νέα σου... μπράβο κ ξανά μπράβο! σου εύχομαι ότι καλύτερο κ τα δύσκολα να πέρασαν!!! ευχές για μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα πραγματικά τι τίτλο να βάλω στο θέμα μου! Περιληπτικά να σας πω ότι ενώ οι υπερηχοι μου ήταν καλοί, η χοριακη έφτασε μέχρι 5000 και κάτι και μετά άρχισε να πέφτει. Οπότε έκλεισα ραντεβού για υπέρηχο, για να δούμε αν θα κάνουμε αποξεση ή θα μπορούσε να γίνει φυσική αποβολή. Τελικά.. είδαμε καρδούλα και ήταν όλα τέλεια. Πήγα σε άλλο μθικροβιολιγικο και η χοριακη ήταν 42.000! Αν μπορούσατε να φανταστείτε τι έχω περάσει, πόσες διακυμανσεις στην ψυχολογία μου!

καλημερα Τσαρλι καλα εεεεεεεεε δεν το πιστευω εγινε το θαυμα σου !!!!!!!!!!!!!!! εχω ξανακουσει ιστοριες τετοιες που πηγαιναν για αποξεση και μετα εβλεπαν καρδουλα ο ιατρος παντα πριν την αποξεση πρεπει να εξετασει το σακο ξανα μηπως εγινε λαθος και ευτυχως που το εκανε !!!! συγχαρητηρια και φυσικα να πας στην μικροβιολογο να δεις τι τιμες σου εβγαλαν και αν παλι ι μειωμενες τους κανεις κανονικοτα μια μηνυση πραγματικα !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'*ευχαριστώ! Είμαι πολύ θυμωμενη με το μικροβιολογικο γιατί πέρασα μεγάλη ψυχρολουσια.

 

Καλημέρα tsarli :eek: , ολα να σου πανε καλά από δω και πέρα.

Για το μικροβιολογικό ήθελα να κάνω μια επισήμανση. Πήγα προσφάτως να κάνω κάποιες εξετάσεις ορμονικές και άλλες και ο ενδοκρινολόγος με έστειλε σε πυρηνικό ιατρό. Ο πυρηνικός λοιπόν μου εξήγησε τι εξετάσεις πρέπει να κάνει η ειδικότητα του και ποιες πρέπει να κάνουν τα μικροβιολογικά. Αυτό που μου είπε ουσιαστικά είναι πως πολλές φορές τα μικροβιολογιά (τα μεγάλα ειδικότερα) αναλαμβάνουν να κάνουν εξετάσεις που δεν θα έπρεπε, διότι ο τρόπος με τον οποίο διεξάγονται αυτές (μηχανήματα-αντιδραστήρες) είναι για άλλου είδους εξετάσεις. Κι έτσι έχεις αποτελέσματα που θεωρείς έγγυρα, αλλά μπορεί να είναι πολύ λάθος. Προσωπικά, δεν το γνώριζα πως μπορεί να υπάρχει τέτοια ανευθυνότητα από τα εργαστήρια και πλέον προσπαθώ να προσέχω περισσότερο που κάνω εξετάσεις.

 

Καλή συνέχεια κορίτσι ;) και να μην ξανα τύχει αναποδιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα, έκανα χοριακή και στο αρχικό εργαστήριο (αυτό που μου έβγαζε χαμηλές τιμές/στάσιμες με καθοδική πορεία) και η χοριακή είναι 48.000!!

Πετάω στα σύννεφα, επιτέλους!!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, έκανα χοριακή και στο αρχικό εργαστήριο (αυτό που μου έβγαζε χαμηλές τιμές/στάσιμες με καθοδική πορεία) και η χοριακή είναι 48.000!!

Πετάω στα σύννεφα, επιτέλους!!

 

Μπραβο κοριτσακι,, πολυ ευχαριστα τα νέα σου... αν και περασεσ πολλεσ διακυμάνσεις ψυχολογίας.. το μπεμπακι σου δυνατο μεγαλωνει μεσα σου.. εγω αυριο θα παω στο γιατρο ξανα να δω το μωρο μου.. να δουμε πωσ μεγαλωνει γιατι εχουμε λιγο ενα μπερδεματακι ποσο ειμαι.. εχω λιγο αγχος..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...