Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός και δυσκοιλιοτητα


Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι άλλο θέμα με απασχολεί πως η δυσκοιλιοτητα στο μπέμπη είμαστε κοντά στους 4 μήνες και ακόμα κακά δεν ξεκίνησε να κάνει μόνος ανά 3 μέρες και αυτό με μια μικρή βοήθεια από μένα όπως λίγο με το θερμόμετρο στο πωπουδακι του όπως έκαναν παλιά και κάνει με δυσκολία πάλι αλλά κάνει και ξελαφρωνει.αλλά μόνος όχι έχει αέρια πολλά.και ο μεγάλος μου έτσι ήταν αλλά νομίζω ειέ ξεκινήσει να κάνει κακά του μόνος. Πάνω από 3 μεεες έχει περισσοτερες αν αγωγές λόγω του ότι ζοριζετε

hJyMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και πάλι άλλο θέμα με απασχολεί πως η δυσκοιλιοτητα στο μπέμπη είμαστε κοντά στους 4 μήνες και ακόμα κακά δεν ξεκίνησε να κάνει μόνος ανά 3 μέρες και αυτό με μια μικρή βοήθεια από μένα όπως λίγο με το θερμόμετρο στο πωπουδακι του όπως έκαναν παλιά και κάνει με δυσκολία πάλι αλλά κάνει και ξελαφρωνει.αλλά μόνος όχι έχει αέρια πολλά.και ο μεγάλος μου έτσι ήταν αλλά νομίζω ειέ ξεκινήσει να κάνει κακά του μόνος. Πάνω από 3 μεεες έχει περισσοτερες αν αγωγές λόγω του ότι ζοριζετε

 

Δοκίμασες να κόψεις κάποια τρόφιμα από τη διατροφή σου; Αν υπάρχουν στομαχικα/εντερικά προβλήματα, συνήθως ξεκινάμε με καθόλου γαλακτοκομικά και προϊόντα σόγιας για καμιά δεκαριά μερες, και αν το μωράκι ανακουφιστεί, συνεχίζεις να τα αποφεύγεις μεχρι να το ξεπεράσει, συνήθως μεταξύ 6 και 12 μηνών.

Στο μεταξύ, ή αν δεν φταίει αυτό, δοκίμασε μασάζ με κυκλικές κινήσεις στην κοιλιά του, και να πιέσεις μαλακά μερικές φορές τα ποδαράκια στην κοιλίτσα. Προφανώς όχι αμέσως μετά το φαγητό.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα υπαρχουν μωρακια που θηλαζουν κ δ κανουν κακα ακομη κ 10μερες.αν δ τον βοηθησεις ποσο μπορει να παει;γενικα δ ειναι καλο γτ συνηθιζει το εντερακι κ δ δουλευει μονο του.φροντισε κ συ τη διατροφη σου σαν να εχεις εσυ το πρβλμ κ συζητα το με τον παιδιατρο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...