Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αιμορραγίες 6η εβδομάδα...


Recommended Posts

Καλήμερα σε όλες τις κοπέλες.... Θα ήθελα την βοήθεια σας την 5η εβδομάδα είχα μια πολύ μεγάλη αιμορραγία αλλά ευτυχώς κάναμε υπέρηχο και το εμβρυάκι μια χαρά!! Είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη τώρα και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα, αλλά εκέι που πάει να σταματήσει το αίμα και έχω ελάχιστο καφέ παθαίνω πάλι αιμορραγία με πόνους περιόδου... Το έχω πάθει 3 φόρες αυτες τις 8 μέρες που είμαι στο κρεβάτι... Το έχει πάθει καποια κοπέλα??? γιατι παντου διαβάζω οτι με ξεκούραση περνάει... εμένα γιατί όχι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλήμερα σε όλες τις κοπέλες.... Θα ήθελα την βοήθεια σας την 5η εβδομάδα είχα μια πολύ μεγάλη αιμορραγία αλλά ευτυχώς κάναμε υπέρηχο και το εμβρυάκι μια χαρά!! Είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη τώρα και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα, αλλά εκέι που πάει να σταματήσει το αίμα και έχω ελάχιστο καφέ παθαίνω πάλι αιμορραγία με πόνους περιόδου... Το έχω πάθει 3 φόρες αυτες τις 8 μέρες που είμαι στο κρεβάτι... Το έχει πάθει καποια κοπέλα??? γιατι παντου διαβάζω οτι με ξεκούραση περνάει... εμένα γιατί όχι??

 

ap ti stigmi pou to mwraki sou einai kala min agxwnesai!!!

xekourasou poly k ola tha pane kala eimai sigouri!!!

to agxos pantws sigoura de voithaei!

eimaste k stis idies evdomades!

elpizw ola na mas pane teleia!!!

perimenw nea sou!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλες τις κοπέλες.... Θα ήθελα την βοήθεια σας την 5η εβδομάδα είχα μια πολύ μεγάλη αιμορραγία αλλά ευτυχώς κάναμε υπέρηχο και το εμβρυάκι μια χαρά!! Είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη τώρα και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα, αλλά εκέι που πάει να σταματήσει το αίμα και έχω ελάχιστο καφέ παθαίνω πάλι αιμορραγία με πόνους περιόδου... Το έχω πάθει 3 φόρες αυτες τις 8 μέρες που είμαι στο κρεβάτι... Το έχει πάθει καποια κοπέλα??? γιατι παντου διαβάζω οτι με ξεκούραση περνάει... εμένα γιατί όχι??

 

Καλησπέρα καλή μου...!!!

 

 

Ξεκίνησα και εγώ με λίγα καφέ υγρα από την 5η βδομάδα -ακολούθησαν 2 φορές αιμορραγίες με αίμα κανονικό και πλέον που διανύουμε την 8η βδομάδα τα άτιμα καφέ ακόμη κρατάνε...

 

Το κουκουτσακι μου είναι μια χαρά αλλά είναι ξεκάθαρο πώς έχω αποκόλληση/αιματωμα στο σάκο...σκέψου ότι στον υπέρηχο δίπλα στο σάκο μου πριν μια εβδομάδα είχα ένα μαύρο τόξο που αγκαλιάζε όλη την αριστερή πλευρά του σακου και σήμερα που πήγα το τόξο έχει γίνει κυκλικό δίπλα από το σάκο και έχει πάνω κάτω το ίδιο μέγεθος με το σάκο.....

 

 

Είμαι ήδη στο κρεβάτι 2 βδομάδες χωρίς να κάνω τίποτα και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και ο γιατρός μου έγραψε άλλο ένα μήνα άδεια και εννοείται μένω καθηλωμένη στο κρεβάτι μέχρι το επόμενο ραντεβού!!!!!

 

Ο γιατρός σου γενικά τι σε συμβούλεψε;;;;

Δεν σου έγραψε κάτι; Προγεστεροειδη και φυλλικό;

 

Εγώ περνώ 6 χάπια προγεστερονη την ημέρα και 1 φυλλικο οξύ και νομίζω ότι από τότε που άρχισα τη προγεστερονη με βοήθησε πάρα πολύ γιατί είδα διαφορά...

gLG9p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πάμε καλά τα πράγματα και για της δύο μας!!!

Εγώ παίρνω (βιταμίνη που περιέχει φιλλικό) και προγεστερόνη 2 χάπια...

Ο γιατρός μου λέει απλά υπομονή ηρεμία και ότι θέλει η φύση και ο Θεός θα γίνει...!!! Για υπέρηχο εγώ δεν έχω πάει το παρακολουθώ με χωριακές γιατί μένω πολύ μακριά....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οι αποκολλησεις στο πρωτο τριμηνο ειναι πολυ συνηθες φαινομενο αλλα περα απο την ξεκουραση κ το utrogestan να μετρατε κ το σακχαρο σας γιατι κ αυτο προκαλει αποκολλησεις.ολα καλα να σας πανε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια οι αποκολλησεις στο πρωτο τριμηνο ειναι πολυ συνηθες φαινομενο αλλα περα απο την ξεκουραση κ το utrogestan να μετρατε κ το σακχαρο σας γιατι κ αυτο προκαλει αποκολλησεις.ολα καλα να σας πανε.

 

Καλησπέρα δε το γνώριζα αυτό ούτε μου ανέφερε κάτι ο γυναικολόγος μου....βέβαια στις πρώτες αιματολογικές που έκανα η καμπύλη σακχάρου ήταν σε πολύ φυσιολογική τιμή.....χμμμ θα τον ρωτήσω όταν παω αν είναι για να το κοιτάξουμε καλύτερα

 

Αυτό που με συμβούλεψε ο γιατρός μου πέρα απο τη ξάπλα και τα χαπάκια ήταν να κόψω μαχαίρι το κσφε και αν δεν κρατιέμαι να πίνω ένα μικρό φλυτζάνι τη βδομάδα γιατί η καφεΐνη φέρνει συσπάσεις στη μήτρα....

 

 

 

Ααααχ θέλω τόσο πολυ να τελειώσει αυτός ο εφιάλτης για όλες μας κορίτσια..... :(:(:(:(:(

gLG9p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα!!! Ειμαι στην πεμπτη εβδομαδα και σημερα το απογευμα ειχα το πρωτο μου ραντεβου με τον γυναικολογο για υπερηχο. Πρωτη χοριακη 10/10 324.8 δευτερη 12/10 705.9! Σημερα το μεσημερι ομως ειχα μια καλη αιμοραγια με κοκκινο αιμα και αρκετο ωστε να γεμίσει μια μικρη σερβιετα (συγνωμη για την περιγραφη). Ο γιατρος με τον υπερηχο ειδε δυο σακους (ειμαι απο εξωσωματικη) και μου ειπε να επαναλαβο την χοριακη. Η τιμη που εδειξε σημερα ειναι 8.859. Μου ειπε οτι παμε καλα και μου αλλαξε την κολπικη προγεστερολη σε ενεσημη. Και σας ρωτω εγω τωρα... Τι ηταν αυτο το αιμα?? Εχετε πςρασει κατι αντίστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα!!! Ειμαι στην πεμπτη εβδομαδα και σημερα το απογευμα ειχα το πρωτο μου ραντεβου με τον γυναικολογο για υπερηχο. Πρωτη χοριακη 10/10 324.8 δευτερη 12/10 705.9! Σημερα το μεσημερι ομως ειχα μια καλη αιμοραγια με κοκκινο αιμα και αρκετο ωστε να γεμίσει μια μικρη σερβιετα (συγνωμη για την περιγραφη). Ο γιατρος με τον υπερηχο ειδε δυο σακους (ειμαι απο εξωσωματικη) και μου ειπε να επαναλαβο την χοριακη. Η τιμη που εδειξε σημερα ειναι 8.859. Μου ειπε οτι παμε καλα και μου αλλαξε την κολπικη προγεστερολη σε ενεσημη. Και σας ρωτω εγω τωρα... Τι ηταν αυτο το αιμα?? Εχετε πςρασει κατι αντίστοιχο?

 

Καλημέρα και συγχαρητήρια!!! Κι εγώ με δίδυμη κύηση και ειχα κατά καιρούς αίμα από τα τέλη της 5ης ως αρχές της 9ης εβδομαδας κι έτρεχα στο γιατρό πανικόβλητη κάθε λίγο και λιγάκι.... Είναι συνηθισμένο φαινόμενο... Η προγεστερόνη είναι σωτηρία και ειδικά σε ενέσιμη μορφή! Να ξεκουραζεσαι και όλα θα πάνε καλά!!!! :-D

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και συγχαρητήρια!!! Κι εγώ με δίδυμη κύηση και ειχα κατά καιρούς αίμα από τα τέλη της 5ης ως αρχές της 9ης εβδομαδας κι έτρεχα στο γιατρό πανικόβλητη κάθε λίγο και λιγάκι.... Είναι συνηθισμένο φαινόμενο... Η προγεστερόνη είναι σωτηρία και ειδικά σε ενέσιμη μορφή! Να ξεκουραζεσαι και όλα θα πάνε καλά!!!! :-D

 

Αχ με καθησυχασες τωρα αρκετα!! Τετοιο κλαμα ειχα ν ριξω χροονια! Απο χθες μονο για τουαλέτα σηκωνομαι. Μηπως εσενα σου εξηγήσαν απο που προέρχεται αυτη η αιμορραγία? Ο δικος μου μου λεει οτι συμβαινει...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα!!! Ειμαι στην πεμπτη εβδομαδα και σημερα το απογευμα ειχα το πρωτο μου ραντεβου με τον γυναικολογο για υπερηχο. Πρωτη χοριακη 10/10 324.8 δευτερη 12/10 705.9! Σημερα το μεσημερι ομως ειχα μια καλη αιμοραγια με κοκκινο αιμα και αρκετο ωστε να γεμίσει μια μικρη σερβιετα (συγνωμη για την περιγραφη). Ο γιατρος με τον υπερηχο ειδε δυο σακους (ειμαι απο εξωσωματικη) και μου ειπε να επαναλαβο την χοριακη. Η τιμη που εδειξε σημερα ειναι 8.859. Μου ειπε οτι παμε καλα και μου αλλαξε την κολπικη προγεστερολη σε ενεσημη. Και σας ρωτω εγω τωρα... Τι ηταν αυτο το αιμα?? Εχετε πςρασει κατι αντίστοιχο?

Καλημερα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου εγω ειμαι εγκυουλα με ενα μονο μωρακι και φυσιολογικα και ειχα και εγω 3 φορες αιματακι στην 5η στην 7η και το πιο πολυ στην 8η βδομαδα..πηρα προγεστερονη απο το στομα ομως των 200 3 φορες την ημερα εκατσα στο κρεβατι μεχρι να κανω την αυχενικη και μετα αφου εδειξαν ολα πως πανε καλα σηκωθηκα δεν ειχα ξανα κανενα προβλημα αλλα θελει πολυ ξεκουραση..φαντασου 14η βδομαδα εκανα και 4ωρο ταξιδι..η αρχη κοπελα μου ειναι δυσκολη αν κλεισεις και τον 3ο δεν θα έχεις μετα να φοβηθεις τιποτα τωρα ομως ξεκουραση και μονο και καθολου σκύψιμο η τεντωμα και ολα θα πανε καλα για τα μωρακια σου

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ με καθησυχασες τωρα αρκετα!! Τετοιο κλαμα ειχα ν ριξω χροονια! Απο χθες μονο για τουαλέτα σηκωνομαι. Μηπως εσενα σου εξηγήσαν απο που προέρχεται αυτη η αιμορραγία? Ο δικος μου μου λεει οτι συμβαινει...

 

Είναι τρομακτική εμπειρία το ξέρω....!!! Ακόμη και τώρα που ειμαι στην 25η εβδομάδα όταν σηκώνομαι τις νύχτες να πάω τουαλέτα κοιτάζω με φόβο πάντα το εσώρουχο μου...Εγώ εμεινα ψύχραιμη γιατί είχε και η κολλητή μου ως αρχες του 4ου μάλιστα και παρόλα αυτά γεννησε έναν μπέμπαρο! Θα σε γελάσω από που ακριβώς προερχόταν! Πάντως δεν ήταν ούτε από τους σάκους ούτε από τους πλακούντες! Ίσως να είναι αγγεία της μήτρας που σπάνε καθώς αυτή μεγαλώνει.... Εγώ σκεψου έπαιρνα ήδη από την αρχή 3 utrogestan των 200 κολπικά κι έκανα μια ένεση prolutex. Παρά ταύτα είχα αιμορραγίες... Ωστόσο, τη μέρα που έβλεπα αίμα ο εξωσωματικός μου έλεγε να κανω και μια επιπλέον ένεση προγεστερονης (lentogest λέγεται) που το σταματούσε. Κάνε τη πριγκίπισσα τώρα, τρέχε τους όλους γύρω σου κι όλα θα πάνε καλά!!!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου εγω ειμαι εγκυουλα με ενα μονο μωρακι και φυσιολογικα και ειχα και εγω 3 φορες αιματακι στην 5η στην 7η και το πιο πολυ στην 8η βδομαδα..πηρα προγεστερονη απο το στομα ομως των 200 3 φορες την ημερα εκατσα στο κρεβατι μεχρι να κανω την αυχενικη και μετα αφου εδειξαν ολα πως πανε καλα σηκωθηκα δεν ειχα ξανα κανενα προβλημα αλλα θελει πολυ ξεκουραση..φαντασου 14η βδομαδα εκανα και 4ωρο ταξιδι..η αρχη κοπελα μου ειναι δυσκολη αν κλεισεις και τον 3ο δεν θα έχεις μετα να φοβηθεις τιποτα τωρα ομως ξεκουραση και μονο και καθολου σκύψιμο η τεντωμα και ολα θα πανε καλα για τα μωρακια σου

 

Σ ευχαριστω πολυ Sonia! Ειμαι πολυ καλύτερα απο χθες! Ας ελπίσουμε οτι ολα θα πανε καλα. 😀

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ Sonia! Ειμαι πολυ καλύτερα απο χθες! Ας ελπίσουμε οτι ολα θα πανε καλα. 😀

 

Μεσα απο τη καρδια μου στο ευχομαι κοπελα μου ξεκουρασου και χαλαρωσε να σαι ηρεμη

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα!!! Ειμαι στην πεμπτη εβδομαδα και σημερα το απογευμα ειχα το πρωτο μου ραντεβου με τον γυναικολογο για υπερηχο. Πρωτη χοριακη 10/10 324.8 δευτερη 12/10 705.9! Σημερα το μεσημερι ομως ειχα μια καλη αιμοραγια με κοκκινο αιμα και αρκετο ωστε να γεμίσει μια μικρη σερβιετα (συγνωμη για την περιγραφη). Ο γιατρος με τον υπερηχο ειδε δυο σακους (ειμαι απο εξωσωματικη) και μου ειπε να επαναλαβο την χοριακη. Η τιμη που εδειξε σημερα ειναι 8.859. Μου ειπε οτι παμε καλα και μου αλλαξε την κολπικη προγεστερολη σε ενεσημη. Και σας ρωτω εγω τωρα... Τι ηταν αυτο το αιμα?? Εχετε πςρασει κατι αντίστοιχο?

Καλημερα alikaki κσι ευχομαι ολα να πανε κσλα με την εγγυμοσυνη σου κ θα πανε!!!;)εγω ειμαι στην 7η εβδομαδα της κυησης κ ειχα κ εγω λιγο αιμα περιπου την 6 εβδομαδα στις αρχες.μου εδωσε ο γιατρος προγεστερονη χαπια εκανα κ τον υπερηχο κ μου ειπε οτι ηταν μια πολυ μικρη αποκολληση π τωρα δεν υπαρχει κ να ηρεμισω.ευτυχως τωρα ειμαι μια χαρα πηγα κ εχθες παλι στ γυνσικολογο κ μου το επιβεβαιωσε.πιστευω οτι πρεπει να χαλαρωσεις να ξεκουραζεσαι κ να εχεις θετικα συναισθηματα κ σισιοδοξια κ ολα θα πανε καλα μαζι μ τις συμβουλες του γιατρου σ:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα alikaki κσι ευχομαι ολα να πανε κσλα με την εγγυμοσυνη σου κ θα πανε!!!;)εγω ειμαι στην 7η εβδομαδα της κυησης κ ειχα κ εγω λιγο αιμα περιπου την 6 εβδομαδα στις αρχες.μου εδωσε ο γιατρος προγεστερονη χαπια εκανα κ τον υπερηχο κ μου ειπε οτι ηταν μια πολυ μικρη αποκολληση π τωρα δεν υπαρχει κ να ηρεμισω.ευτυχως τωρα ειμαι μια χαρα πηγα κ εχθες παλι στ γυνσικολογο κ μου το επιβεβαιωσε.πιστευω οτι πρεπει να χαλαρωσεις να ξεκουραζεσαι κ να εχεις θετικα συναισθηματα κ σισιοδοξια κ ολα θα πανε καλα μαζι μ τις συμβουλες του γιατρου σ:D

 

Απ οτι καταλαβα ολες λιγο πολυ εχετε δει αιματακι! Νομιζω οτι την Τριτη που εχω παλι υπερηχο θα δουμε τι πραγματικα εγινε!! Σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ οτι καταλαβα ολες λιγο πολυ εχετε δει αιματακι! Νομιζω οτι την Τριτη που εχω παλι υπερηχο θα δουμε τι πραγματικα εγινε!! Σ ευχαριστω πολυ!

 

Ο γιατρος μου μου ειπε οτι πολλες γυνσικες εχουν αιματακι στις αρχες αλλα δεν σημαινει απαραιτητα κατι αυτο!!ευχομαι ολα να πανε καλα στον υπερηχο σου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χθες πηγα στον γιατρο και τελικα ολα μια χαρα! Οι σακοι συνεχιζουν να ειναι δυο. Ουουφφ!! Βεβαια μου ειπε οτι ο ενας ειναι μικροτερος απο τον αλλον. Αυτο ειναι φυσιολογικο? Αφου μπηκαν μαζι δεν θ επρεπε να ειναι κ ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μενα, εγω συμφωνα με τον πρωτο υπερηχο μολις εκλεισα τις εξι εβδομάδες....πριν τρεις μερες ειχα αρκετο αιμα... Πηγαμε στα επειγοντα και αφου με πηραν μετα απο δυο ωρες με καναν υπερηχο και ειπαν οτι βλεπουν τον εξωτερικό σακο αλλα δεν βλεπιυβ τοβ εσωτερικό και το εμβρυο και με χοριακη 10950 αυτο δεν ειναι καλο... Πηγα στο γιατρο την επομενη με εκανε ξανα υπερηχο και ειδε τον εσωτερικό σακο και πιθανον υο εμβρυο αλλα δεν ακουσε καρδουλα κ πρπει να παω την επομενη βδομαδα ξανα... Αυτος δεν ειναι σιγουρος αλλα νομιζει οτι ειχαμε διδυμα και χανουμε το ενα... Η αιμορραγία σταματησε αλλα που και που εχω κατι καφε υφρα κ φοβαμαι πολυ.. Διαβαζω οτι σε αυτες τις περιπτωσεις χρειάζεται ξεκουραση κ. Δινουν προγεστερόνη εμενα δεν με εδωσαν τιποτα κ μου ειπαν να συνεχισω τη ζωη μου κανονικα.... Δεν μενω στην Ελλάδα, μενω στην Αμερική τα τελευταία χρονια και μπορει να ακουστει χαζο αλλα με καποια πράγματα που εχω δει δεν τους πολυεμπιστευομαι κ δεν ξερω τι να κανω... Πιστεύω οτι εστω προγεστερόνη θα επρπε να μου δώσουν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μενα, εγω συμφωνα με τον πρωτο υπερηχο μολις εκλεισα τις εξι εβδομάδες....πριν τρεις μερες ειχα αρκετο αιμα... Πηγαμε στα επειγοντα και αφου με πηραν μετα απο δυο ωρες με καναν υπερηχο και ειπαν οτι βλεπουν τον εξωτερικό σακο αλλα δεν βλεπιυβ τοβ εσωτερικό και το εμβρυο και με χοριακη 10950 αυτο δεν ειναι καλο... Πηγα στο γιατρο την επομενη με εκανε ξανα υπερηχο και ειδε τον εσωτερικό σακο και πιθανον υο εμβρυο αλλα δεν ακουσε καρδουλα κ πρπει να παω την επομενη βδομαδα ξανα... Αυτος δεν ειναι σιγουρος αλλα νομιζει οτι ειχαμε διδυμα και χανουμε το ενα... Η αιμορραγία σταματησε αλλα που και που εχω κατι καφε υφρα κ φοβαμαι πολυ.. Διαβαζω οτι σε αυτες τις περιπτωσεις χρειάζεται ξεκουραση κ. Δινουν προγεστερόνη εμενα δεν με εδωσαν τιποτα κ μου ειπαν να συνεχισω τη ζωη μου κανονικα.... Δεν μενω στην Ελλάδα, μενω στην Αμερική τα τελευταία χρονια και μπορει να ακουστει χαζο αλλα με καποια πράγματα που εχω δει δεν τους πολυεμπιστευομαι κ δεν ξερω τι να κανω... Πιστεύω οτι εστω προγεστερόνη θα επρπε να μου δώσουν..

 

Κοριτσι μου καλησπερα..θα πρεπει να μιλησεις με το γιατρο που σε παρακολουθει και αν βλεπεις οτι δεν του εχεις εμπιστοσυνη αλλαξε τον εγω ειχα καφε υγρα αρχικα και μετα στην 8η βδομαδα λιγο αιμα 5 περιπου σταγονες επερνα προγεστερονη απο την αρχη που ειδα τα καφε και μεχρι να μπω στον 4ο μηνα δεν ξανα ειδα παραλληλα εκατσα στο κρεβατι φουλ ξεκουραση μετα σηκωθηκα στον 4ο και δεν ειχα κανενα θεμα απολυτως..εσυ ξεκουρασου δεν χρειαζεται να σου το πει αυτο οσο μπορεις να εισαι ηρεμη και μην ζοριζεσαι οσο για προγεστερονη αν θες γνωμη μου παρε μια δευτερη γνωμη απο αλλον γιατρο

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Sonia μου σ'ευχαριστώ πολυ, εχεις δικιο δεν το ειχα σκεφτει.. Καλο ειναι να παρω και μια δεύτερη γνωμη.. Απ οτι διαβασα στο ίντερνετ στις περισσότερες περιπτώσεις αιμορραγιας δινουν προγεστερόνη οποτε καλο ειναι να ρωτησω κ καποιον αλλο γιατρο... Παντως εννοείται απο ξεκουραση ασχετο με το τι ειπε ο γιατρός... Εγω εχω πιασει εναν καναπε κ δεν κουνιεμαι... Ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια.

Μετά την 6 μου εξωσωματική είμαι έγκυος σε δίδυμα στην 6 εβδομάδα.

Σήμερα το πρωί κ τώρα το βράδυ είχα ροζ αίμα περισσότερο το πρωί βασικά.

Μπορώ να πω ότι είμαι έτοιμη να καταρευσω.

Έχω ξανά μείνει έγκυος πάλι σε δίδυμα όπου έχασα το ένα κ το αλλο δεν άκουσα καρδιά.

Δεν ξέρω τι να περιμένω πιστεύω ότι πάλι το ίδιο θα γίνει ή τα χάνω κ τα δυο.

Αποτι διαβάζω κ αλλά κορίτσια έχετε αίμα.

Υπάρχει περίπτωση κάτι να πάει καλά; έχει συμβεί;;

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Sonia μου σ'ευχαριστώ πολυ, εχεις δικιο δεν το ειχα σκεφτει.. Καλο ειναι να παρω και μια δεύτερη γνωμη.. Απ οτι διαβασα στο ίντερνετ στις περισσότερες περιπτώσεις αιμορραγιας δινουν προγεστερόνη οποτε καλο ειναι να ρωτησω κ καποιον αλλο γιατρο... Παντως εννοείται απο ξεκουραση ασχετο με το τι ειπε ο γιατρός... Εγω εχω πιασει εναν καναπε κ δεν κουνιεμαι... Ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!!:)

Στο ευχομαι κοριτσι μου και τελικα να μην ειναι τιποτα ολα να ναι καλα..και ρωτα και για προγεστερονη οταν πας η αληθεια ειναι πως βοηθαει παρα πολυ εγω επερνα ουτροτζεσταν των 200 3 φορες την μερα και στην Αυχενική οταν εκανα δεν φανηκε τιποτα ουτε καν αποκολληαη ολα ηταν τελεια..μην το αφησεις κοριτσι μου ψαξτο και καθολου σκύψιμο η τεντωμα δεν ξερω αν στο ειπε αυτο ο γιατρος περιμενω ευχαριστα νεα σου

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια.

Μετά την 6 μου εξωσωματική είμαι έγκυος σε δίδυμα στην 6 εβδομάδα.

Σήμερα το πρωί κ τώρα το βράδυ είχα ροζ αίμα περισσότερο το πρωί βασικά.

Μπορώ να πω ότι είμαι έτοιμη να καταρευσω.

Έχω ξανά μείνει έγκυος πάλι σε δίδυμα όπου έχασα το ένα κ το αλλο δεν άκουσα καρδιά.

Δεν ξέρω τι να περιμένω πιστεύω ότι πάλι το ίδιο θα γίνει ή τα χάνω κ τα δυο.

Αποτι διαβάζω κ αλλά κορίτσια έχετε αίμα.

Υπάρχει περίπτωση κάτι να πάει καλά; έχει συμβεί;;

 

Καλημερα κοριτσι μου θα σου πω ηρεμησε αρχικα σου κανει κακο να αγχωνεσαι ξερω οτι αυτο ειναι δυακολο και στο λεω εγω που ειχα καφε υγρα 2 φορες και 1 αιματακι..ειναι 20 εβδομαδων τωτα και ολα πανε μια χαρα..δεν ειναι απαραιτητο οτι σου συνεβει μια φορα θα ξανα γινει..μιλησες με το γιατρο σου??παντα μα παντα θα μιλας για οτι και αν γινει μαζι του..πρεπει να πας και εφοσον εισαι 6η βδομαδα λογικα με κολπικο υπερηχο θα μπορεσεις να ακουσεις καρδουλες ωστε να δεις τι συμβαινει..απο εκει και περα ξεκουραση να σαι οσο το δυνατον μπορεις ηρεμη καντο για τα μωρα σου και οτι σου πει ο γιατρος σου σου εύχομαι ολα να σου πανε καλα

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσι μου θα σου πω ηρεμησε αρχικα σου κανει κακο να αγχωνεσαι ξερω οτι αυτο ειναι δυακολο και στο λεω εγω που ειχα καφε υγρα 2 φορες και 1 αιματακι..ειναι 20 εβδομαδων τωτα και ολα πανε μια χαρα..δεν ειναι απαραιτητο οτι σου συνεβει μια φορα θα ξανα γινει..μιλησες με το γιατρο σου??παντα μα παντα θα μιλας για οτι και αν γινει μαζι του..πρεπει να πας και εφοσον εισαι 6η βδομαδα λογικα με κολπικο υπερηχο θα μπορεσεις να ακουσεις καρδουλες ωστε να δεις τι συμβαινει..απο εκει και περα ξεκουραση να σαι οσο το δυνατον μπορεις ηρεμη καντο για τα μωρα σου και οτι σου πει ο γιατρος σου σου εύχομαι ολα να σου πανε καλα

 

Σευχαριστω πολυ για την απάντηση σου. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι απο τα φάρμακα επειδή παίρνω ορμόνες μόλις αλλάξει λίγο η ισορροπία θα έχω κ τα υγρά. Σήμερα προσπαθώ κ είμαι πιο ήρεμη.

Σευχαριςτω πολυ!!!!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια.

Μετά την 6 μου εξωσωματική είμαι έγκυος σε δίδυμα στην 6 εβδομάδα.

Σήμερα το πρωί κ τώρα το βράδυ είχα ροζ αίμα περισσότερο το πρωί βασικά.

Μπορώ να πω ότι είμαι έτοιμη να καταρευσω.

Έχω ξανά μείνει έγκυος πάλι σε δίδυμα όπου έχασα το ένα κ το αλλο δεν άκουσα καρδιά.

Δεν ξέρω τι να περιμένω πιστεύω ότι πάλι το ίδιο θα γίνει ή τα χάνω κ τα δυο.

Αποτι διαβάζω κ αλλά κορίτσια έχετε αίμα.

Υπάρχει περίπτωση κάτι να πάει καλά; έχει συμβεί;;

 

Nola συγχαρητήρια!!!!!! Σε θυμάμαι από παλιότερες αναρτήσεις και χάρηκα πάρα πολύ για την εγκυμοσυνη σου!!! Λοιπόν, κυοφορώ κι εγώ δίδυμα και είχα αιμορραγίες από την 5η εβδομάδα ως παραμονές της 9ης... Ξεκούραση και πολλή προγεστερόνη (φαντάζομαι θα σε εχει μπουκώςει ο γιατρός) κι όλα θα πανε καλά!!! Κι εγώ είχα πολύ άγχος τότε κάθε φορά που έβλεπα αίμα αλλά έφτασα αισίως τος 26 εβδομάδες!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...