Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 εγκυμοσύνη. Μια βοήθεια σας παρακαλώ..


Recommended Posts

Θέλω την βοήθεια σας. Τελευταία περίοδο 16/08. Πριν 4 μέρες είχα καφε σταγόνες αίμα στο σκούπισμα. Μετά αυξήθηκε σαν ποσότητα. Πήγαμε χθες στον γυναικολόγο και είδαμε σακο. Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι 4 εβδομάδων και με την τελευταία περίοδο 6 εβδομάδων. Μου εδωσε χάπια μου είπε να μείνω στο κρεβάτι και θα ξανα παω σε 10 μέρες. Σήμερα το μεσημέρι με έπιασε ένας έντονος πόνος πήγα στην τουαλέτα και έπεσε ενα μεγάλο κομμάτι και αίμα. Μίλησα με τον γυναικολόγο και μου είπε να δώσουμε λίγο χρόνο και να παω Παρασκευή να με δει. Φοβάμαι οτι τελείωσε. Εχω αγχωθει παρα πολύ. Υπάρχει καποια που να είχε παθει το ίδιο να μου πει τι έγινε? Ευχαριστώ και σας ζητάω χιλια συγνώμη για την περιγραφή μου πιο πάνω. Έχω τρελαθεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θέλω την βοήθεια σας. Τελευταία περίοδο 16/08. Πριν 4 μέρες είχα καφε σταγόνες αίμα στο σκούπισμα. Μετά αυξήθηκε σαν ποσότητα. Πήγαμε χθες στον γυναικολόγο και είδαμε σακο. Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι 4 εβδομάδων και με την τελευταία περίοδο 6 εβδομάδων. Μου εδωσε χάπια μου είπε να μείνω στο κρεβάτι και θα ξανα παω σε 10 μέρες. Σήμερα το μεσημέρι με έπιασε ένας έντονος πόνος πήγα στην τουαλέτα και έπεσε ενα μεγάλο κομμάτι και αίμα. Μίλησα με τον γυναικολόγο και μου είπε να δώσουμε λίγο χρόνο και να παω Παρασκευή να με δει. Φοβάμαι οτι τελείωσε. Εχω αγχωθει παρα πολύ. Υπάρχει καποια που να είχε παθει το ίδιο να μου πει τι έγινε? Ευχαριστώ και σας ζητάω χιλια συγνώμη για την περιγραφή μου πιο πάνω. Έχω τρελαθεί...

 

Πήγαινε στο εφημερεύον μαιευτήριο. Μην ξαναπας στο γυναικολόγο που σου είπε να περιμένεις την Παρασκευή. Από την προσωπική μου εμπειρία, θα προετοιμαζομουν για το χειρότερο. Πρέπει να φροντίσεις τη δική σου υγεία όμως, οπότε πρέπει να σε δει γιατρός άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

mommy89, καλημέρα

οπως καταλαβαίνεις δε μπορούμε να κάνουμε εδώ διάγνωση, ακόμα κι αν είχαμε παρόμοια εμπειρία, καθώς δεν είμαστε γιατροί, ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και φυσικά δεν έχουμε καθόλου σχετικές γνώσεις.

Επειδή αυτό το μεγάλο κομάτι που αναφέρεσαι μπορεί να είναι από πήγμα αίματος, μέχρι ο σάκος, θα συμφωνήσω με την ΑγγεΚ, ότι αν δε μπορείς να περιμένεις μέχρι την Παρασκεύη, και προκειμένου να μην τρελλαίνεσαι από την αγωνία, να επισκεφθείς άλλο γιατρό ή να πας σε κάποιο μαιευτήριο/νοσοκομείο να σε δουν.

Σε κάθε περίπτωση, μην κάθεσαι και "υποφέρεις" από το άγχος!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε γλυκό μου κορίτσι τι κάθεσαι και βασανίζεσαι;;;; Αν εμπιστεύεσαι τόσο πολύ το γιατρό σου καρδούλα μου πάρτον ένα τηλέφωνο πάλι να σε δει σήμερα!!!

 

Είχα και εγώ πρόβλημα με αιμορραγία 2 φορές χωρίς πηγμα η κομμάτι και ο γιατρός μου ο μόνος λόγος που μου είπε ΑΝ μπορώ να κρατηθώ και να μη παω ήταν γιατί ξέραμε ότι οφείλεται σε αποκόλληση και δεν ήθελε να με ταλαιπωρήσει και να μετακινηθώ...βέβαια δεν άντεξα και μου είπε απο το να τους μείνεις στα χέρια απο άγχος στο σπίτι έλα!!!!!

 

 

Και τίποτα να μην είναι πάνε βρε κοπέλα μου....η ψυχολογική πίεση και το άγχος είναι ότι χειρότερο αυτή τη στιγμή 😔

gLG9p2.png
Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθεια σας. Τελευταία περίοδο 16/08. Πριν 4 μέρες είχα καφε σταγόνες αίμα στο σκούπισμα. Μετά αυξήθηκε σαν ποσότητα. Πήγαμε χθες στον γυναικολόγο και είδαμε σακο. Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι 4 εβδομάδων και με την τελευταία περίοδο 6 εβδομάδων. Μου εδωσε χάπια μου είπε να μείνω στο κρεβάτι και θα ξανα παω σε 10 μέρες. Σήμερα το μεσημέρι με έπιασε ένας έντονος πόνος πήγα στην τουαλέτα και έπεσε ενα μεγάλο κομμάτι και αίμα. Μίλησα με τον γυναικολόγο και μου είπε να δώσουμε λίγο χρόνο και να παω Παρασκευή να με δει. Φοβάμαι οτι τελείωσε. Εχω αγχωθει παρα πολύ. Υπάρχει καποια που να είχε παθει το ίδιο να μου πει τι έγινε? Ευχαριστώ και σας ζητάω χιλια συγνώμη για την περιγραφή μου πιο πάνω. Έχω τρελαθεί...

 

Να πας αμεσα να σε δει κάποιος γιατρος κοριτσι μου. Μπορεί να συμβαίνουν χιλια δυο. Διαγνωση ετσι δεν γίνεται ουτε κ γιατροι είμαστε. Παντως δεν μου αρεσε που σου είπε να περιμενετε μεχρι την Παρασκευή. Είναι πολλες οι μερες μπορει να χρειαζεσαι ιατρικη περίθαλψη. Ευχομαι το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας. Σε καμία περίπτωση δεν ζήτησα διάγνωση μεσω το φόρουμ. Απλα ρώτησα αν κάποια μανούλα είχε τα ιδια συμπτώματα και πως εξελίχθηκε. Ίσως απο το άγχος μου δεν το διατυπωσα σωστά. Είμαι σε συχνή επικοινωνία με τον γυναικολόγο μου και θα παω αύριο να με δει. Σας ευχαριστώ και παλι παρα πολυ! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν κατάλαβα τίποτα. Γνωρίζω βέβαια οτι η καθε εγκυμοσύνη διαφέρει. Ελπίζω το σπορακι μου να μην έχει πάθει τίποτα! Ακόμα εχω ελπίδες. Να είστε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθεια σας. Τελευταία περίοδο 16/08. Πριν 4 μέρες είχα καφε σταγόνες αίμα στο σκούπισμα. Μετά αυξήθηκε σαν ποσότητα. Πήγαμε χθες στον γυναικολόγο και είδαμε σακο. Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι 4 εβδομάδων και με την τελευταία περίοδο 6 εβδομάδων. Μου εδωσε χάπια μου είπε να μείνω στο κρεβάτι και θα ξανα παω σε 10 μέρες. Σήμερα το μεσημέρι με έπιασε ένας έντονος πόνος πήγα στην τουαλέτα και έπεσε ενα μεγάλο κομμάτι και αίμα. Μίλησα με τον γυναικολόγο και μου είπε να δώσουμε λίγο χρόνο και να παω Παρασκευή να με δει. Φοβάμαι οτι τελείωσε. Εχω αγχωθει παρα πολύ. Υπάρχει καποια που να είχε παθει το ίδιο να μου πει τι έγινε? Ευχαριστώ και σας ζητάω χιλια συγνώμη για την περιγραφή μου πιο πάνω. Έχω τρελαθεί...

 

Καλησπερα!!!!

 

Μου ειχε συμβει στην 1η εγκυμοσυνη η οποια τελικα ηταν βιοχημικη.

Ξεκινησα δηλ με καφε μετα αιματακι μεχρι που επεσε ενα μεγαλο πηγμα οταν πηγα τουαλετα.

Αυτο δε σημαινει οτι κ σε σενα συμβαινει το ιδιο.

 

Περιμενουμε νεα σου!!!

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα νεα μου δεν είναι καλά. Η εγκυμοσύνη μου σταμάτησε. Νιώθω τόσο άδεια. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

 

eilikrina lypamai poly!!!

elpizw na meineis syntoma eggyos k na mi viwseis xana tetoia katastasi!

Link to comment
Share on other sites

Τα νεα μου δεν είναι καλά. Η εγκυμοσύνη μου σταμάτησε. Νιώθω τόσο άδεια. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

Κοριτσακι λυπάμαι πολύ...... Ευχομαι γρηγορα ενα νεο μωράκι. Εσυ πως εισαι σωματικα, θα χρειαστεις αποξεση η αποβλήθηκε μονο του? Οπως κ να εχει κουραγιο κ υπομονή.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι λυπάμαι πολύ...... Ευχομαι γρηγορα ενα νεο μωράκι. Εσυ πως εισαι σωματικα, θα χρειαστεις αποξεση η αποβλήθηκε μονο του? Οπως κ να εχει κουραγιο κ υπομονή.....

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Σήμερα το πρωί έκανα αποξεση

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Σήμερα το πρωί έκανα αποξεση

 

Καλη αναρρωση κ γρηγορα θα ερθει παλι γερο μωρακι.

Μην απογοητευεσαι. Συμβαινει πολυ συχνα πλεον.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...