Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ Κ ΤΕΣΤ ΠΑΠ Α


Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα! ειμαι νεα στην παρεα και θα ηθελα να ζητησω τα φωτα σας..Μενω καστορια και μολις μπηκα στον 3ο μηνα, ειχα παει στο νοσοκομειο κ ο γιατρος μου ειπε να κανω αυχενικη διαφανεια κ τεστ παπ a σε εξωτερικο γιατρο γιατι στο νοσοκομειο δν κανουν τις εξετασεις αυτες! αυτο που θελω να ρωτησω ειναι που θα μπορουσα να τις κανω,ποσο θα στοιχισουν (γτ δεν εχω παραπεμπτικο, κ δν νομιζω να καλυπτονται απο το ΙΚΑ), αν υπαρχουν νοσοκομεια που δν θα μου κοστισει ο κουκος αηδονι γτ ακουσα πως στοιχιζουν 120-180 ευρω κ οι 2. Μηπως υπαρχουν σε πτολαιμαιδα, κοζανη, θεσσ/νικη, ιωαννινα.:confused::confused::confused:

Ευχαριστω !! :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα στην παρεα! ειμαι νεα στην παρεα και θα ηθελα να ζητησω τα φωτα σας..Μενω καστορια και μολις μπηκα στον 3ο μηνα, ειχα παει στο νοσοκομειο κ ο γιατρος μου ειπε να κανω αυχενικη διαφανεια κ τεστ παπ σε εξωτερικο γιατρο γιατι στο νοσοκομειο δν κανουν τις εξετασεις αυτες! αυτο που θελω να ρωτησω ειναι που θα μπορουσα να τις κανω,ποσο θα στοιχισουν (γτ δεν εχω παραπεμπτικο, κ δν νομιζω να καλυπτονται απο το ΙΚΑ), αν υπαρχουν νοσοκομεια που δν θα μου κοστισει ο κουκος αηδονι γτ ακουσα πως στοιχιζουν 120-180 ευρω κ οι 2. Μηπως υπαρχουν σε πτολαιμαιδα, κοζανη, θεσσ/νικη, ιωαννινα.:confused::confused::confused:

Ευχαριστω !! :-)

 

Καλησπερα! Δε γνωρίζω να σου απαντήσω καθως μένω Αθήνα αλλά πρόσεξε! Θα κανεις το υπερηχογράφημα της αυχενικής διαφάνειας και οπωςδήποτε την ίδια μέρα στο καπάκι θα δώσεις αίμα για την εξεταση pappA!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Δε γνωρίζω να σου απαντήσω καθως μένω Αθήνα αλλά πρόσεξε! Οχι τεστ ΠΑΠ που γραφεις! Θα κανεις το υπερηχογράφημα της αυχενικής διαφάνειας και την ίδια μέρα στο καπάκι θα δώσεις αίμα για την εξεταση pappA!!!

ο ιδιος γιατρος δν θα κανει κ τις 2 εξετασεις?

Link to comment
Share on other sites

ο ιδιος γιατρος δν θα κανει κ τις 2 εξετασεις?

 

Ο γιατρός που κάνει την αυχενική διαφανεια είναι εξειδικευμένος υπερηχογραφιστής που εχει λάβει πιστοποίηση για να κανει τέτοιου είδους υπερήχους. Την PappA θα την κάνεις σε μικροβιολογικό κεντρο ή εντός μαιευτηρίου. Ειναι ακριβούτσικες εξετασεις (εγώ πλήρωσα 200? για δίδυμα) αλλά φαντάζομαι αν πας σε κάποιο δημόσιο μαιευτήριο θα πληρώσεις πολύ λίγα. Μπορείς να πάρεις τηλ στα πλησιέστερα σου και να ρωτήσεις αν κλείνουν ραντεβού για τις συγκεκριμένες εξετασεις και ποιό το κόστος. Πληροφοριακά, μην αφήσεις το χρόνο να περασει. Η αυχενικη γινεται το πολύ εως 13εβδομαδων και 6ημερών. Καλά αποτελέσματα!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...