Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

9 εβδομάδα συμτώματα


Recommended Posts

Καλημέρα !!!

Έχω μπει στην 9 εβδομάδα και την διανύω!Μεχρι και προχτες ειχα αναγαουλες!Ξεκινησαν την 7 εβδομαδα και την 8 εβδομαδα ηταν πολυ εντονες,τωρα εδω και δυο μερες ατονουν σιγα σιγα!Το στηθος παραμενει πρησμενο και οι θηλες ειναι ακομα ευαισθητες!Το μικρο το ειδαμε πριν 5 μερες στον υπερηχο και ολα ηταν καλα και μεγεθος και ολα!

Γενικα ποτε σας μειωθηκαν τα συμπτωματα??:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι απο μένα ! Εμένα οι α αναγούλες ξεκίνησαν στο τέλος της 6εβδομάδας. Ολη την 7η τρελάθηκα στους εμετούλιδες:roll: .εχθες εκλεισα την 8η (2μέρες Χωρίς εμετό)αλλά νιώθω όλη μέρα το στομάχι μου στο λαιμό μου!ΟΛΗ ΜΕΡΑ! Τρωω λίγο οσο μπορώ δλδ κ έχω θέμα κ με το νερό.. . Ελπίζω να περάσει σύντομα αυτό το αισθημα της αναγούλας:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια υπομονή!!! Και μένα το 1ο τρίμηνο με θέρισε! Ναυτίες από νωρις το απόγευμα ως αργά το βράδυ και ενίοτε έκανα και εμετούς! Εμενα κόπηκαν μαχαίρι τη 14η εβδομαδα! Είναι θέμα οργανισμού βέβαια. Άλλες κοπέλες είναι πιό τυχερές και δεν έχουν καθόλου συμπτώματα ή τους εξαφανίζονται νωρίτερα.

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι έχω ακούσει κ για αυτές τις τυχερές χωρίς τα στομαχικά θέματα,σπάνιο φαινόμενο βέβαια.. . Υπομονή δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο:wink: Με το καλό τα διδυμάκια σου! Αυτό το "μου κόπηκαν μαχαίρι "ωραία ακούγεται!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑι αυτες οι αναγουλες δεν παιζονται σε καμια περιπτωση . Στις δυο πρωτες μου εγκυμοσυνες ειχα ζησει απλα τον ολεθρο με δαυτες . Δεν θυμαμαι κατι αλλο απο το πρωτο τριμηνο παρα μια συνεχομενη αηδια . Στη δευτερη εγκυμοσυνη ειχα χασει 10 κιλα , δεν μπορουσα να φαω απλα τιποτα . Στην τριτη εγκυμοσυνη τα συμπτωματα ηταν παρα πολυ ελαφρια . Ουτε προβλημα με αναγουλες ειχα , ουτε με μυρωδιες ( πραγματικα ειναι καποια αρωματα τα οποια απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη τα εχω σιχαθει τοσο πολυ που δεν μπορω ακομα και τωρα να τα μυρισω) . Ομως επειτα απο το πρωτο τριμηνο και καθως μεγαλωνε η κοιλια ειχα φοβερα φουσκωματα , δεν μπορουσα να πιω νερο ( και ηταν και το καλοκαιρι του 2012 με τους φοβερους καυσωνες ) γιατι απλα δεν υπηρχε περιπτωση να κατουρισω οσο θα θελα , ενα μονιμο φουσκωμα και αμα τολμουσα και ετρωγα κατιτις παραπανω το μετανοιωνα χιλιες φορες , χωρις να εχω δυσκοιλιοτητα .

Στην πρωτη δε εγκυμοσυνη μπορει να εκανα να παω και 5 μερες τουαλετα . Ολα βρωμουσαν για πολυ καιρο .

Τωρα στην 4η ? προς το παρον εχω ηπια συμπτωματα οπως και στην τριτη . Σπανια θα νοιωσω καποια ενοχληση . Το μονο που μου θυμιζει την κατασταση μου ειναι το πρισμενο και ευαισθητο στηθος .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

κοριτσια καλησπερα κι απο μενα..ειμαι εγκυος στο πρωτο μου παιδακι.ειμαι τωρα 11 εβδομαδων.δεν εχω καθολου εμετους μονο καποιες φορεσ αναγουλες....ξερετε αν υπαρχει περιπτωση να τους γλιτωσω? γιατι δεν τα παω καθολου καλα με τους εμετους.κ καπου διαβασα οτι υπαρχει περιπτωση να ξεκινησουν τωρα..εχω αγχωθει λιγο...!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα κι απο μενα..ειμαι εγκυος στο πρωτο μου παιδακι.ειμαι τωρα 11 εβδομαδων.δεν εχω καθολου εμετους μονο καποιες φορεσ αναγουλες....ξερετε αν υπαρχει περιπτωση να τους γλιτωσω? γιατι δεν τα παω καθολου καλα με τους εμετους.κ καπου διαβασα οτι υπαρχει περιπτωση να ξεκινησουν τωρα..εχω αγχωθει λιγο...!!!

Καλησπερα vasoula!!!!:wink:ειμαι και εγω στην 11η εβδομαδα.απο την 5η στα μεσα μεχρι κ την 9η εβδομαδα ειχα φοβερη ναυτια ζαλαδα κ κανα 2 εμετους την ημερα,δεν μπορουσα ουτε να φαω!!εδω κ 2 εβδομαδες εχω παλι αλλα εχουν μειωθει κστα παρα παρα πολυ:wink:ολοι μ εχουν πει οτι οταν μπω στον 4ο θα σταματησουν αυτα τα συμπτωματα γιατι συνηθως ετσι συμβαινει,αντε να δουμε!!!!!!:-Dεσυ αν την γλειτωσες μεχρι τωρα εισαι μια χαρα!!!!θεωρω πως δεν θα σου ξεκινησουν τωρα συνηθω αρχιζουν κ ελατωνονται..νομιζω εισαι απο τις τυχερες;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Marakakonaki για την αμμεση απαντηση..αλλα αγχωνομαι γιατι κ λογο δουλειας δεν μπορω να λειψω...εγω ειχα αναγουλεσ απο την 4η μεχρι την 6η εβδομαδα..να φανταστεισ οτι πριν την καθυστερηση καταλαβα οτι ειμαι εγκυος , απο τις αναγουλες..αλλα απο την 6η εβδομαδα κ μετα 2-3 φορεσ ειχα....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Marakakonaki για την αμμεση απαντηση..αλλα αγχωνομαι γιατι κ λογο δουλειας δεν μπορω να λειψω...εγω ειχα αναγουλεσ απο την 4η μεχρι την 6η εβδομαδα..να φανταστεισ οτι πριν την καθυστερηση καταλαβα οτι ειμαι εγκυος , απο τις αναγουλες..αλλα απο την 6η εβδομαδα κ μετα 2-3 φορεσ ειχα....

 

Καλημερα!!!:Dνομιζω οτι εισαι απο τις τυχερες!!!!;)αφου σου κρατησαν μονο 2 εβδομαδες κ μετα ειχες τοσο λιγεε φορες πιστευω τη γλειτωσες;):D.μην αγχωνεσαι!!σε περιπτωση που σου ξανα αρχισουν ετσι εντονα λεμε τωρα να ξυπνας τ πρωι πολυ πριν πας στη δουλεια σου για να εχεις το χρονο να φας κσμια φρυγανιτσα η κστι αλλο μεχρι να ηρεμισει τ στομαχι σ και να πηγαινεις.αν κ πιστευω οτι αφου σου σταματησαν απο την 6η week εισαι πολυ τυχερη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...