Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μυκητες σε κοριτσακι


Recommended Posts

το κοριτσακι μου μετα απο ληψη αντιβιωσης αχει φαγουρα στο πουλακι της,την πλενω με νερακι οσο μπορω γιατι εχει κολλημενες αδιαβροχες γαζες λογω επεμβασης αλλα συνεχιζει.σημερα θα την κανω με χαμομηλι και αυριο θα παρω την παιδιατρο.εχετε καμια ιδεα?γιατι θα συνεχιστει αυτο αφου σε μια εβδομαδα θα ξανακανει επεμβαση.δηλ οι γαζες δε θα βγουν καθολου και η αντιβιωση θα συνεχιστει

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ολα καλα να σας πανε robenula.χαμομηλι κ σοδα δινουν αλλα αφου εχει κ γαζες θα πρεπει να ρωτησεις το γιατρο.επισης μην της δινεις καθολου ζαχαρη.τρεφει τους μυκητες.καποια κρεμουλα θα σου πει παντως ο γιατρος οτι επιτρεπεται.

Link to comment
Share on other sites

Χαμομήλι με σόδα ξέρω κ εγώ...θα συμφωνήσω με τη μαγιοπούλα...ρωτα κ το γιατρό για να εισαι σίγουρη...ακόμα Αθήνα είστε ε; Υπομονή ρε κορίτσι...περαςτικά να είναι...να πάνε όλα καλά κ να γυρίσετε σπίτι υγιείς...φιλάκια στο κοριτσάκι σου...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το κοριτσακι μου μετα απο ληψη αντιβιωσης αχει φαγουρα στο πουλακι της,την πλενω με νερακι οσο μπορω γιατι εχει κολλημενες αδιαβροχες γαζες λογω επεμβασης αλλα συνεχιζει.σημερα θα την κανω με χαμομηλι και αυριο θα παρω την παιδιατρο.εχετε καμια ιδεα?γιατι θα συνεχιστει αυτο αφου σε μια εβδομαδα θα ξανακανει επεμβαση.δηλ οι γαζες δε θα βγουν καθολου και η αντιβιωση θα συνεχιστει

 

Robenula περαστικα σας... Δε γνωριζω ακριβως τι δινουν σε παιδακια,αλλα να σου πω πως οντως απαγορευεται η ζαχαρη, προσπαθησε να της δινεις γιαουρτακια με πετσα, κεφιρ και οπωσδηποτε εφοσον παιρνει αντιβιωση να της δωσεις προβιοτικα για παιδακια(εχει πολυ καλα η frezyderm..) συνεχισε και τα βαμβακακια με χαμομηλι..Ευχομαι ολα να σας πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

γιαουρτι δεν τρωει.τα προβιοτικα ειναι σταγονες?ουτε κακα κανει γιατι πρεπει να κανει ορθια.αφηστε κοριτσια.....

 

 

 

Ωχ καρδουλα μου... Ευχομαι να ειναι περαστικα.. Υπομονη..

Τα προβιοτικα ειναι μασωμενα.. ριξε.μια.ματια εδω.. https://www.frezyderm.com/gr/subliromata-diatrofis/probiotika/prodilac-kids-/

 

Αν μπορεις βρασε ρυζακι και ανακατεψε το οταν κρυσωσει με κανα δυο κουταλιες γιαουρτι.. Δωσε το της σαν βραδινο,αποφευματινο κλπ.. Κι εγω το απεχθανομαι και.ειναι ο μονος τροπος που εχω βρει για να το φαω... Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω περισσοτερο..:(

Link to comment
Share on other sites

το κεφιρ που μπορω να το βρω?

 

Εχει στα σουπερ μαρκετ. Εχει νομιζω και με γευσεις γιατι κατα τα αλλα ειναι λιγο.....δυσκολο. Δεν εχω παιδακια ωστε να ξερω αν θα το πιει ή οχι,απλα σου λεω διαφορες φυσικες λυσεις που μπορουν να βοηθησουν κι ενα παιδακι γιατι ταλαιπωρουμαι απειρα χρονια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω κατι σταγονες προβιοτικες γαια νομιζω λεγονται θα δωσω αυτες

 

 

Με.μια.γρηγορη αναζητηση ειδα οτι αυτες ειναι για κολικους μωρων.. Δεν ξερω αν καταλαβα βεβαια καλα,αλλα αν ισχυει θα ειναι μονο για το εντερακι της. Ενω αυτες που σου προτεινα ειναι και για κολπικη ενισχυση! Ρωτα βεβαια και το γιατρο σου γιατι πραγματικα σου τα λεω απο οσα ξερω και απο μενα... Αυτος θα σε κατατοπισει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

ναι γραφει οτι σκοτωνει τα κακα βακτηρια του εντερου.για δυσκοιλιοτητα διαρροια κτλ.μου το ειχαν δωσει καποια στιγμη οταν επαιρνε αουγκμεντιν για να μην κανει διαρροια.τα μασωμενα φοβαμαι δε θα τα παρει.λες να τα εχουν και σε φραουλα?

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

ναι γραφει οτι σκοτωνει τα κακα βακτηρια του εντερου.για δυσκοιλιοτητα διαρροια κτλ.μου το ειχαν δωσει καποια στιγμη οταν επαιρνε αουγκμεντιν για να μην κανει διαρροια.τα μασωμενα φοβαμαι δε θα τα παρει.λες να τα εχουν και σε φραουλα?

 

 

η ανηψια μου με γευση μανταρινι επαιρνε και ελεγε ειναι πολυ νοστιμες καραμελιτσες! ηθελε μαλιστα να μου δωσει να δοκιμασω και μολις της ειπα για πλακα ναι, μου ειπε" αααα τελικα δεν μου φτανουν"..χαχαχαχα.. 4 χρονων εγινε πριν λιγες μερες το ατιμο..χαχαχαχα αρα αμα της πεις οτι ειναι πολυ νοστιμες καραμελιτσες κλπ δε θα τις φαει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Robenula, Καλησπερα

Κρίμα που δε μπορεί να φαει γιαουρτάκι, γιατι θα τη βοηθουσε πολυ

Δεν ξερω σε τι φαση ειναι το παιδάκι με τις γάζες που περιγράφεις, κ με τυχον με αλεργίες, ομως αν εχεις πρόσβαση κ δυνατότητα να ξερεις οτι το γιαουρτάκι θα την ανακουφισει ακόμα κ αν της κανεις επαλλειψη εξωτερικη (θα τη δροσίσει κ ίσως κανει κατι κ στους μύκητες)

Καλη ανάρρωση σας ευχομαι κ καλη δύναμη σε ολους σας!

Link to comment
Share on other sites

σημερα την εκανα 4-5 φορες με χαμομηλι και ειναι πολυ καλυτερα.εχω γενικα τοσο αγχος.κυριως να την καθαρισω πολυ καλα οταν κανει κακα μην παει κανενα μικροβιο στην τομη.και ολα αυτα χωρις να μπορω να την πλυνω κανονικα.καποιες φορες νιωθω το αγχος να με κατακλυζει ολοκληρη...συν να πανε ολα τα αλλα καλα

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

σημερα την εκανα 4-5 φορες με χαμομηλι και ειναι πολυ καλυτερα.εχω γενικα τοσο αγχος.κυριως να την καθαρισω πολυ καλα οταν κανει κακα μην παει κανενα μικροβιο στην τομη.και ολα αυτα χωρις να μπορω να την πλυνω κανονικα.καποιες φορες νιωθω το αγχος να με κατακλυζει ολοκληρη...συν να πανε ολα τα αλλα καλα

ολα θα πανε καλα κοριτσι, φαση ειναι θα περασει.....ο Θεος μαζι σας :)

Link to comment
Share on other sites

αρα μπαινουν και κρεμουλες.καλυτερα ειναι μπορει να φταιει και το μπεταντιν που περναω ενα χερι τον ποπο μετα τα κακα.....υπομονη θα περασουν.....

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...