Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

zinadol


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!!Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 14ΜΗΝΩΝ.ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΥΡΕΤΟ,ΛΙΓΟ ΣΥΝΑΧΙ Κ ΒΗΧΑ.

ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ Κ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑΜΕ 2 ΜΕΡΕΣ.Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.

ΤΗΣ ΒΡΗΚΑΝ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΟΝΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ.ΑΠΛΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ Κ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΟΥΡΟΛΟΙΜΟΞΗ.

ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΚΑΝΕ ΠΥΡΕΤΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ(ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ) Κ ΜΕΤΑ ΠΡΙΝ 2ΜΕΡΕΣ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ZINADOL.ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ.ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΕΙ Κ ΔΙΑΡΡΟΙΑ.ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΛΗΠΤΙΚΕΣ ΟΥΡΩΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΛΙ.

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ????

ΔΙΑΡΡΟΙΑ Κ ΕΜΕΤΟ ΜΑΖΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΑΦΥΔΑΤΩΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!!!

:confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχει κατι σταγονες στο φαρμακειο βιολογικες ειναι προβιοτικα.δωσε στο παιδι να μην κανει διαρροια.20 ευρω κανουν,περαστικα.εγω μετα τη ζιναντολ δινω σιροπι απο γλυκο του κουταλιου.την εχει παρει αρκετες φορες δυστυχως

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα είχαν πάρει zinadol πέρισυ, μόνο με χυμό την έπιναν. Συμφωνώ με τα προβιοτικά, αλλά και λίγο γιαουρτάκι αν μπορείς αντί για κρεμούλα το απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε στην παιδιατρο.μου αλλαξε το γαλα.απο frezylac 3 πηρα το almiron ελευθερο λακτοζης.ειναι για την διαρροια κ τον εμετο.κολλησε αλλη ιωσουλα τωρα.μου αλλαξε ακομα κ την διατροφη.τα προβιοτικα τι ειναι βρε παιδια?βιταμινες?δεν χρειαστηκα ποτε κ δεν το χω ψαξει.εχετε καποιο συγκεκριμενο να μου συστησετε?οσο για την αντιβιωση μου ειπε οτι πρεπει να βρω καποιο κουμπι κ να της την δινω.ο κοσμος να χαλασει!!!

το θεμα ειναι οτι με το που της δωσω λιγο αντιβιωση την κανει εμετο.δεν προλαβαινω να της την δωσω ολη ωστε να της δωσω χυμο η καποιο γλυκο η οτιδηποτε.

τωρα της εδωσα.μεχρι στιγμης τιποτα.πηγε να μου κανει εμετο αλλα εκανα κατι τρελα με κινησεις κ με διαφορα πραγματα να την κανω να ξεχασει.20λεπτα εκαν να της την δωσω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως της την δινεις? Με συριγγα γρηγορα θα προτεινα και αμεσως μετα να της δινεις κατι που της αρεσει, εχε το διπλα να το βλεπει ωστε να το λιγουρευεται. Αν στοχευσεις με την συριγγα στο μεσα μερος του μαγουλου και αμεσως μετα ζουληξεις τα μαγουλα προς τα μεσα τοτε αυθορμητα τα παιδια καταπινουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως της την δινεις? Με συριγγα γρηγορα θα προτεινα και αμεσως μετα να της δινεις κατι που της αρεσει, εχε το διπλα να το βλεπει ωστε να το λιγουρευεται. Αν στοχευσεις με την συριγγα στο μεσα μερος του μαγουλου και αμεσως μετα ζουληξεις τα μαγουλα προς τα μεσα τοτε αυθορμητα τα παιδια καταπινουν.

 

ναι με συριγγα.στο πλαι μεσα μεσα ωστε να κατεβει μονο του αλλα αηδιαζει με την γευση.ακομα κι εγω αηδιασα!!!πριν που της εδωσα της εδινα λιγο λιγο και εκανα κ τον κλοουν.ουτε νερο δεν ηθελε.

αν μου κανει νουμερα παλι θα δοκιμασω αυτο που λες και εχει ο θεος...

εχω μια απορια-μου το ειπαν σημερα:η αντιβιωση ειναι για 10μερες.ξεκινησαμε την παρασκευη αλλα δεν πηραμε ολες τις μερες.αν τωρα την παιρνει κανονικα ποτε την σταματαω?μου ειπαν οτι ξεκιναει απο την αρχη,δηλαδη αν παμε καλα σε 10μερες απο τωρα.ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 10 ημέρες είναι η θεραπεία. Και έχετε ΚΑΙ πνευμονία ΚΑΙ ουρολοίμωξη;;; πωπωωω... οπωσδήποτε.

Μην βάζεις μέσα μέσα την σύριγγα, της προκαλείς τον εμετό. Βάλε λίγο σιροπάκι γλυκό και ανάμειξε το, μετά δώσε της το όπως λέει η κοπέλα παραπάνω και θα το πιει. Εγώ απλά στο πλάι την βάζω, η μύτη μπαίνει ανάμεσα στα δοντάκια.

Συμφωνώ με την λιχουδιά, με έχει σώσει πολλλλλλές φορές.

Δοκίμασες και με χυμό; Αμίτα νέκτρα, μόσιον ή κάποιον τέτοιο. Οχι ξινό. Ετσι θα την πιει μόνο του. Ξέρω πως είναι μικρό αλλά η ανάγκη να μην παραλείψει ούτε μία σταγόνα αντιβίωσης είναι μεγάλη.

 

Σχόλιο άσχετο: Γάλα χωρίς λακτόζη... σε σκόνη;;; αχ κορίτσια.. είναι λυπηρό να τρώνε κονσέρβες τα παιδάκια μας όταν υπάρχει φρέσκο.. Μετά τον χρόνο. Αφήστε με να λέω..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 10 ημέρες είναι η θεραπεία. Και έχετε ΚΑΙ πνευμονία ΚΑΙ ουρολοίμωξη;;; πωπωωω... οπωσδήποτε.

Μην βάζεις μέσα μέσα την σύριγγα, της προκαλείς τον εμετό. Βάλε λίγο σιροπάκι γλυκό και ανάμειξε το, μετά δώσε της το όπως λέει η κοπέλα παραπάνω και θα το πιει. Εγώ απλά στο πλάι την βάζω, η μύτη μπαίνει ανάμεσα στα δοντάκια.

Συμφωνώ με την λιχουδιά, με έχει σώσει πολλλλλλές φορές.

Δοκίμασες και με χυμό; Αμίτα νέκτρα, μόσιον ή κάποιον τέτοιο. Οχι ξινό. Ετσι θα την πιει μόνο του. Ξέρω πως είναι μικρό αλλά η ανάγκη να μην παραλείψει ούτε μία σταγόνα αντιβίωσης είναι μεγάλη.

 

Σχόλιο άσχετο: Γάλα χωρίς λακτόζη... σε σκόνη;;; αχ κορίτσια.. είναι λυπηρό να τρώνε κονσέρβες τα παιδάκια μας όταν υπάρχει φρέσκο.. Μετά τον χρόνο. Αφήστε με να λέω..

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΔΙΑΡΡΟΙΑ Κ ΕΜΕΤΟ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΑΦΥΔΑΤΩΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!

ΧΤΕΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ!!!ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΜΕ ΧΥΜΟΥΣ Κ ΣΙΡΟΠΑΚΙ ΓΛΥΚΟ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑ!!!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΕΠΑΘΕ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ!!!ΤΟ ΕΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΛΑΦΡΙΑ!!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΟΣΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ.ΑΝ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΧΡΟΝΟ ΠΑΛΙ ΣΚΟΝΗ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ.ΟΥΤΕ ΦΡΕΣΚΟ ΟΥΤΕ ΕΒΑΠΟΡΕ(ΑΝ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΒΑΠΟΡΕ).

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΕΒΑΠΟΡΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ?ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 6οΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΔΩΣΕ ΕΒΑΠΟΡΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι κονσέρβα. Πόσο καλύτερη είναι η κονσέρβα από ένα νωπό προϊόν;

Το έχω ακούσει απ'την παιδίατρο μας και έτσι προβληματίστηκα κι εγώ.

 

anyway, φρόντισε πάνω απ' όλα να μην σας ξεφύγει πραγματικά ούτε μία δόση. Εχουμε περάσει πνευμονία και τα ξέρω καλά. Δεν θέλεις με τίποτε να έχεις παρατράγουδα! ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να επιμείνεις να αλλάξει ο γιατρός το zinadol. Και εμένα η μικρή μου όταν ήταν περίπου 1 έτους είχε πάθει ουρολοίμωξη και της έγραψε ο γιατρός zinadol. Την πείραζε εμφανώς στο στομάχι. Και εμετούς έκανε και τρομερά ρεψίματα είχε. Δεν είναι θέμα προβιοτικών. Απλώς δεν σήκωνε το στομάχι της τη συγκεκριμένη αντιβίωση. Ο παιδίατρος τότε μας την άλλαξε επιτόπου. Όλοι μπορεί να πάρουμε κάποιο φάρμακο και να μας πειράξει στο στομάχι. Δεν είναι σωστό να επιμένουμε σε ένα φάρμακο που μας πειράζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ!!!!

ΕΧΩ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΠΙΤΙ ΣΠΙΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΕ Η ΟΡΕΞΗ Κ ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ!!!!

ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ(ΓΕΜΙΣΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΛΕΓΜΑ) Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΦΑΡΜΑΚΟ-ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!ΤΟ CLARIPEN ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ Κ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΣΑΝ ΝΕΡΟ ΤΟ ΖΑΡΓΑΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!!

ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΦΥΓΕ ΤΟ @#$%^&* ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!!!

ΠΑΝΤΩΝ ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΛΑ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΩΣΗ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ!!!ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΣ ΜΗΝ ΔΕΙ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΙΞΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΡΥΩΣΕΙ!!!!

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ...ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΔΑΝ Κ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ.ΟΚ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΟΜΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ?ΓΙΝΟΤΑΝ Ο ΚΑΚΟΣ ΧΑΜΟΣ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΑ 2ΩΡΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΜΟΥΝ Σ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρακολουθησει το θεμα σου...ειναι η πρωτη φορα που ακουω παιδιατρος να αρνειτε να αλλαξει αντιβιωση σε ενα παιδακι με ενδειξεις εμετου και διαρροιας...οταν το δικο μου ηταν πιο μικρο, ειχε τα ιδια συμπτωματα με την αμοξιλ...μας την αλλαξε αμεσως με την υποψια οτι μπορει να εκανε αλλεργια στα συστατικα της συγκεκριμενης...περαστικα σας...προτεινω το ολο γεγονος με την συγκεκριμενη αντιβιωση να το αναφερεις στους γιατρους αν τυχον ξαναπροτεινουν την ιδια,ωστε να αξιολογησουν εκ νεου την κατασταση...επαναξιολογησε την παιδιατρο σας,η αδιαλλαξια απο μερους της με προβληματισε...

περαστικα σας

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

magdoulini

στο θεμα της αντιβιωσης μου ειπε οτι "δεν ξερω τι ειδαν κ τι ακουσαν στο παιδων για να σου δωσουν αυτη την αντιβιωση".κ επειδη φοβηθηκα για το παιδι την πηγα κ στο ικα κ εκει μου ειπαν οτι αυτη την στιγμη φερει ευθυνη το παιδων.μας εξηγησε ηταν ομιλιτικη.

στο θεμα του εμετου ηταν απο την αντιβιωση.δεν την ηθελε την αηδιαζε.αλλα σωνει κ ντε αυτη!!!χαθηκαν τα φαρμακα!!!

στο θεμα της διαρροιας μου αλλαξε το γαλα κ την διατροφη(ρυζι κοτοπουλο οχι φρουτα οχι μπισκοτα κ τετοια)

εγω φοβηθηκα το παιδων.....κατα ποσο το προσεξαν το παιδι...πας να τους ρωτησεις θα τα πουμε μετα σου λενε η σου λενε μισα πραγματα.δεν εβλεπε την ωρα να φυγουμε γιατι θα τους στολιζα στο τελος!!!!

εμενα με προβληματισε η παιδιατρος στο θεμα της αλλεργιας που μου παρουσιασε...επρεπε να την παω παλι στο παιδων?δηλαδη δεν μπορουσε να μου δωσει κατι?βεβαια οπως μου ειπαν κι εκει αλλα κ αλλοι οταν κανει αλλεργια την σταματασ την αντιβιωση κ ισως γι αυτο να με εστειλε εκει γιθα να μου δωσουν αλλη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Μπορώ να βάλω την συγκεκριμένη αντιβίωση μέσα σε γάλα και να την δώσω στο μωρό; θα ρωτήσω παιδίατρο εννοείται αλλά εσείς το έχετε δώσει ποτέ μέσα σε γάλα; προσπάθησα με σύριγγα και αναγουλιαζει και τη φτύνει 

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ καμία αντιβίωση δεν την έδωσα μαζί με κάτι, οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω, όμως έχε στον νου σου πως η ζιναντολ έχει πολύ άσχημη γεύση (σε σχέση με τις υπόλοιπες ) γιατί είναι πολύ πικρή, εγώ πριν του δώσω κάτι πάντα το δοκιμάζω και θυμάμαι πως με την συγκεκριμένη είχα πάθει πλάκα, ήταν πραγματικά χάλια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kotsifikos είπε:

Ποτέ καμία αντιβίωση δεν την έδωσα μαζί με κάτι, οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω, όμως έχε στον νου σου πως η ζιναντολ έχει πολύ άσχημη γεύση (σε σχέση με τις υπόλοιπες ) γιατί είναι πολύ πικρή, εγώ πριν του δώσω κάτι πάντα το δοκιμάζω και θυμάμαι πως με την συγκεκριμένη είχα πάθει πλάκα, ήταν πραγματικά χάλια!

Εγω για το ντεπον που δεν μου το πινει ειχα ρωτησει τον παιδιατρο αν νπορω να το δινω με λιγο χυμο κ μου πε ναι...κανε κ εσυ μια ερωτηση..πιστευω θα μπορεισ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...