Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πικαντικο φαγητο καυτερο φαγητο


Recommended Posts


Διαφημίσεις


τι σου ειπε δηλαδη?? γιατι περα απο δυσπεψια που μπορει να εχεις δεν νομιζω οτι η επιλογη σου βλαπτει καπου αλλου...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

τι σου ειπε δηλαδη?? γιατι περα απο δυσπεψια που μπορει να εχεις δεν νομιζω οτι η επιλογη σου βλαπτει καπου αλλου...

 

Έλα ντε; Σαν τι θα μπορούσες να πάθεις δηλαδή;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν μου ειπε το λογο...εκνευριστηκα και δεν το συνεχισα....γιατι απλα μαλλιν ετσι το ειπε...τι να πω...μα καθ εγω πριν φαω εψαξα δεν βρηκα τιποτα...ευχαριστω κοριτσιααα

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε κάτι που απαγορευόταν θα στο είχε πει ο γιατρός σου.

 

Από εκεί και πέρα το τι ανοησίες θα ακούσεις (είτε σκοπίμως, είτε λόγω ημιμάθειας, είτε λόγω αμάθειας) δεν λέγεται...

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι μία τηλεοπτική περσόνα-σεφ, η οποία είχε πει κάποτε πως όσο ήταν έγκυος, κάθε μέρα το πρωινό της είχε καυτερές chilli πιπεριές και ότι μάλλον έτσι κληροδοτήθηκε η αγάπη που έχουν τα παιδιά της για τα καυτερά φαγητά. Γενικότερα, πιστεύω ότι τα καυτερά φαγητά, μόνο με καλό τρόπο επηρεάζουν έναν οργανισμό (π.χ. ανεβάζουν διάφορες "καλές" και "χαρούμενες" ορμόνες), εκτός αν γίνει κατάχρηση που βέβαια τα μικρά αρνητικά αποτελέσματα επηρεάζουν το έντερο και το στομάχι. Όπως είπε και η Εκάβη, οι γυναικολόγοι θα προειδοποιούσαν, αν υπήρχαν κακές παρενέργειες για το έμβρυο, οπότε μην αγχώνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα καθε φορα μου λεει ενα κατεβατο με οδηγιες- στανταρ το περιεχομενο- μια εκ των οποιψν ειναι : ελαφρα φαγητα, χωρις πολλες η βαριες σαλτσες. Θεωρω ομως οτι θα επηρεασει το δικο μου στομαχι, οχι το εμβρυο. Κι εγω δε θελω ουτε βαριες ουτε πολυπλοκες κ εντονες γευσεις,, με χαλανε....

Τα γλυκα ανεβαζουν ζαχαρο, τα αλμυρα πιεση, τα καυτερα τι θα μπορουσαν ν ανεβασουν;;; :s ( εκτος απο τη λιμπιντο :P)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...